Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 15:48   #1
Arrow VISA Electron s eurima, a proizvod u dolarima

Evo ovako. Na jednom stranom portalu postoji jedan proizvod koji nužno moram kupiti. Slijedi screenshot:





Kao što se vidi, izbija 168 dolara. Što se može kad treba .
Dilema je sljedeća. Imam u ZABI otvoren tekući račun i devizni račun, sa pripadajućim Maestrom i VISA Electron karticama. Ali poznato je da to ništa ne valja. Vidim tu mi nude American, Mastercard i Visu. Ovo prvo dvoje mi ne pada napamet nabavljati, ali Visa mi je zanimljiva. Ionako sam mislio otvoriti u PBZ-u devizni i nabaviti onu njihovu VISA Electron chip karticu, naravno, zbog PayPala. Malo proguglao, izgleda da su stranci dosad uspješno poslovali na tom portalu sa svojim VISA Electron karticama. I tako je odluka definitivno pala, idemo za koji dan u PBZ.
Ali buni me malo ovo: mislio sam otvoriti devizni u eurima. Proizvod je u dolarima. Hoću li ipak morati otvoriti devizni u dolarima, ili postoji automatska konverzija pri plaćanju koja odmah sve riješava?

P.S. "Billing Zip Code". To će biti poštanski broj sa moje adrese, je li tako?
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 16:59   #2
ne, neces morati otvarati racun u dolarima, ali ces izgubiti nesto para na konverziji... npr, dodes u bankomat u USA, iznos koji si podignuo dobit ces u dolarima, u UK ces dobiti u funtama... postoji također mogucnost da na istoj kartici imas racun s dolarima i eurima, tako sam ja napravio, da bi poslije uvidjeo da to nema bas previse smisla jer s tim novcima nemozes raditi ama bas nista, jer su prakticno "nevidljivi" sve dok ih ne pretvoris u eure (naravno ako ti je glavni racun u eurima)...
gigi172 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 20:11   #3
Quote:
chameleon kaže: Pogledaj post
Ionako sam mislio otvoriti u PBZ-u devizni i nabaviti onu njihovu VISA Electron chip karticu, naravno, zbog PayPala. Malo proguglao, izgleda da su stranci dosad uspješno poslovali na tom portalu sa svojim VISA Electron karticama. I tako je odluka definitivno pala, idemo za koji dan u PBZ.
Ja na ovom screenshotu vidim da postoji samo mogućnost plaćanja kreditnim karticama. VISA Electron nije kreditna kartica!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:17   #4
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ja na ovom screenshotu vidim da postoji samo mogućnost plaćanja kreditnim karticama. VISA Electron nije kreditna kartica!
"Credit Card" je pojam koji se globalno koristi za bilo kakvu karticu s kojom možeš nešto platit i preko koje imaš raspoloživa sredstva. a pogotovo kad je u pitanju Visa Electron. pobogu, pa to je vjerojatno najprihvaćenija kartica na svijetu
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:28   #5
Hvala na svim odgovorima.

Upravo se vratih iz PBZ-a. Otvoren devizni. Kartica stiže za 10-tak dana pa ću probati. Napisati ću kako je prošlo. Ako bude prošlo
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.