Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 22:35   #1
Seksualna edukacija

Da li je hrvatskim skolama potrebna seksualna edukacija?

Ja smatram da itekako jest, jer bi se djeci trebale pruziti sve informacije koje se ticu spolnih odnosa, spolnih bolesti te zaštite.

Mislim da onih par sati pod biologijom koji se bave spolnim odnosima je nedovoljno..jer djecu treba temeljnije educirati, tu ne smije biti nikakvih tabua(to je barem moje stajaliste)

Ja bi seksualnu edukaciju kao obvezni predmet uvela vec negdje u 6 razredu te bi ona trajala do 2-3 razreda srednje. Eto, da cujem vase misljenje o ovoj temi
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:49   #2
Djeca u oš su previse nezrela da bi to slušala...a 6. razred je premlado!!!
Ja bi u 1. i 2.raz sš uvea taj predmet kao OBVEZNI ,a u 7. i 8 raz. kao IZBORNI
po 1 h tjendo
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:58   #3
Pa svaka normalna EU zemlja i SAD imaju sex. edukaciju pod šk. programom, ja ne znam zašto ovog nema u HR, jesmo li konzervativni do te mjere da ne želimo mladima pružiti obrazovanje o seksu ( sto je jako bitno za njihovo zdravlje) ili je normalno da vjeroučitelj govori da cure trebaju mjeriti plodne i neplodne dane? U 21stoljeću??? Pa gdje je Hrvatska trenutno u 18 ili 21st?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:05   #4
ne znam ali mislim da se vise od 4 godine nema šta pričat o sexu....od 7. do kraja 2. je sasvim dovoljno
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:05   #5
Treba to, iako sada uz internet djeca mogu doći do svih informacija što ih zanimaju i preko neta, ali ipak treba više sexa u školi.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 08:25   #6
Potrebno je uvest "edukaciju" u škole, ali isto tako postoji još jedan problem. Na satovima tjelesnog odgoja treba stavit "zakon" o zajedničkom vježbanju i dječaka i djevojčica (mislim cura i dečkiju). Ja sam osobno kroz više razrede osnovne i srednju imao tjelesnio samo s dečkim dok su cure imale s curama iz drugih razreda. Uglavnom, bezveze su miješali razrede. I sad mogu reći, to su bila najgora iskustva ikad, svi dečki su se sramili cura (jer nikad nisu bili zajedno), a kad su se oslobodili straha, sve je krenulo "agresivno"; tipa; "di si pi*ko, imaš dobru sisu, ajd mi liži..." Naravno takav je riječnik postao u upotrebi tek tokom srednje, ali razumijete na što mislim.

Ako im je to u cilju onda nas mogu i u vrtiću razdvojit.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:49   #7
Ja sam protiv sexualne edukacije u školama. Danas se sve lako da naučiti iz raznih izvora. Oni koji to ne znaju, neće ništa naučiti ni u školi jer su neozbiljni i ništa ih ne zanima.
S druge strane, time se potencijalno otvara Pandorina kutija. Treba pustit djecu da sami uče i da im sex bude tabu, a ne ovako. Žao mi je današnjih generacija jer djeca više nemaju djetinjstvo.
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:27   #8
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv sexualne edukacije u školama. Danas se sve lako da naučiti iz raznih izvora. Oni koji to ne znaju, neće ništa naučiti ni u školi jer su neozbiljni i ništa ih ne zanima.
S druge strane, time se potencijalno otvara Pandorina kutija. Treba pustit djecu da sami uče i da im sex bude tabu, a ne ovako. Žao mi je današnjih generacija jer djeca više nemaju djetinjstvo.

A zašto onda sex nije tabu u Europi, SAD-u?

Izgleda da je sex tabu samo u Africi, Indiji, Pakistanu pa eto i na brdovitom Balkanu (izuzev Slovenije, oni imaju sex edukaciju)
Mlade se treba educirati, govoriti im o zastiti, a ne da na vjeronauku govore o tehnikama kojima su se štitili u 17-om st.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:31   #9
naravno da treba
i to u osnovnim školama jer djeca već u osnovnoj školi počinju sa seksom

da bar u školi onda nauče ono što je zapravo stvar kućnog odgoja

a dijeca nemaju djetinjstva zato kaj samo tako odabiru a ne zbog seksualnog odgoja u školi
ovako će bar nešto naučiti i možda neće biti toliko boleština i maloljetnih trudnica

da im to bude tabu? pa nismo uu srednjem vijeku
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:41   #10
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
naravno da treba
i to u osnovnim školama jer djeca već u osnovnoj školi počinju sa seksom

da bar u školi onda nauče ono što je zapravo stvar kućnog odgoja

a dijeca nemaju djetinjstva zato kaj samo tako odabiru a ne zbog seksualnog odgoja u školi
ovako će bar nešto naučiti i možda neće biti toliko boleština i maloljetnih trudnica

da im to bude tabu? pa nismo uu srednjem vijeku
Da, bio je referendum o sex edukaciji u skolama, ali se Crkva navodno pobunila?

Protiv cega se oni bune nije mi jasno?? Dodje mi da se zapitam jeli oni zele mladima dobro, jeli zele da su mladi educirani, ili bi oni radije da svi zivimo kao u srednjem vijeku iz kojeg oni jos uvijek nisu izasli
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:49   #11
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post

da im to bude tabu? pa nismo uu srednjem vijeku
Pa čar sexa i je velikim dijelom što je tabu u tim godinama. Zanimljivije je tako, ima u tome neke ljepote odrastanja.
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:50   #12
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Pa čar sexa i je velikim dijelom što je tabu u tim godinama. Zanimljivije je tako, ima u tome neke ljepote odrastanja.
spolne bolesti su isto tako čari odrastanja?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:02   #13
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
spolne bolesti su isto tako čari odrastanja?
Ti koji su toliko glupi da kupe boleštine neće ništa naučiti ni u školi!
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:04   #14
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Da, bio je referendum o sex edukaciji u skolama, ali se Crkva navodno pobunila?

Protiv cega se oni bune nije mi jasno?? Dodje mi da se zapitam jeli oni zele mladima dobro, jeli zele da su mladi educirani, ili bi oni radije da svi zivimo kao u srednjem vijeku iz kojeg oni jos uvijek nisu izasli

ne znam....
no ima nečega u tome da nas žele držati u srednjem vijeku
jer je lakše vladati nad neukima
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:05   #15
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Ti koji su toliko glupi da kupe boleštine neće ništa naučiti ni u školi!
pa zašto onda u Europi postoji sex. edukacija? Kako objašnjavaš taj fenomen?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:08   #16
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Pa čar sexa i je velikim dijelom što je tabu u tim godinama. Zanimljivije je tako, ima u tome neke ljepote odrastanja.
ja ne vidim ništa čarobno u maloljetničkoj trudnoći i raznim boleštinama
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:08   #17
mozda bi trebalo bit tako nesto u srednjoj, ali ne bi trebao bit obavezni predmet..
predavanja svaka 2 - 3 tjedna bila bi dovoljna..
a u osnovnoj? pa sta djecu od 12 godina ucit kako da se zastite tiekom seksa?
to treba ucit kako da se suzdrzava od toga
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:14   #18
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
ja ne vidim ništa čarobno u maloljetničkoj trudnoći i raznim boleštinama
očito je to nekima prekrasno i prečarobno
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 19:28   #19
Quote:
LidachOVIS kaže: Pogledaj post
mozda bi trebalo bit tako nesto u srednjoj, ali ne bi trebao bit obavezni predmet..
predavanja svaka 2 - 3 tjedna bila bi dovoljna..
a u osnovnoj? pa sta djecu od 12 godina ucit kako da se zastite tiekom seksa?
to treba ucit kako da se suzdrzava od toga

djeca u osnovnoj školi se počinju seksat i naravno da ih treba učiti o kontracepciji

a ako će im se govoriti da to nije za nih oni će postati još radoznaliji i još će se više žuriti
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 20:38   #20
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
djeca u osnovnoj školi se počinju seksat i naravno da ih treba učiti o kontracepciji

a ako će im se govoriti da to nije za nih oni će postati još radoznaliji i još će se više žuriti
Da, ali činjenica je da je balkansko društvo podosta konzervativno, i da nije sklono prihvaćanju novih ideja, u ovom slucaju sex. edukacije.
Zato je i dosta stvari tabu u ovoj državi.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.