Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 20:40   #1001
Exclamation

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
To su samo prepričavanja tekstova autora sumnjivih vrijednosti. Ne bih se puno zamarao s time.
Nibiru, Annunakiji...? Kao da se prepričava neka SF bajka.
To i je bajka. Mitologija. Sve je u čovjeku. Mitovi se odigravaju u čovjeku. Zamišljeni "vanjski" neprijatelji su unutar čovjeka. Najbliži sam jungijanskom shvaćanju mitova i njihove uloge u društvu. Mislim da mitove treba uzimati samo u mikrokozmičkom smislu, da bi imali od toga fajde.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Old 08.12.2010., 21:13   #1002
Nije problem ako netko ove stvari i prihvate kao takve, nego ako to netko prihvati kao činjenicu i siguran predstojeći događaj, pa kad ga ne bude silno se razočara.
Ord Mantel is offline  
Old 08.12.2010., 21:57   #1003
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
objekt udaljen oko svjetlosnu godinu od sunca
to nema šanse da stigne,ak je rijeć o nibiru,prije cca 2080.
a upravo tad prema nekim izračunima planet x nas treba posjetit
http://www.24sata.hr/znanost/iz-nepo...-zemlji-201522
Prema tekstu objekat je udaljen oko 30 000 AJ od zemlje a to je cini mi se oko pola svjetlosne godine ugrubo stici ce do zemlje kad i nasi pra pra unuci odavno budu pod zemljom
BRZII is offline  
Old 08.12.2010., 22:45   #1004
e al ne znamo brzinu gibanja tog tijela...ak ima eliptičnu putanju nije svugdje ista brzina,možda piči npr. 20000 km/h...i udaljenost pol svjetlosne god...kolko treba da stigne do nas? il bolje kojom brzinom bi se tijelo moralo gibat da stigne do nas za dve godine a udaljeno je 1/2 svjetlosne god?
benizg is offline  
Old 08.12.2010., 23:03   #1005
Exclamation

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Nije problem ako netko ove stvari i prihvate kao takve, nego ako to netko prihvati kao činjenicu i siguran predstojeći događaj, pa kad ga ne bude silno se razočara.
Upravo tako. Zato je eshatologija djetinjasto razumijevanje univerzalnih i unutarnjih duševnih i duhovnih procesa. Svatko očekuje nekog mesiju. No sam Krist (koji je i sam simbol za duhovnu stvarnost) u evanđelju kaže da je Kraljevstvo unutra. Svako mesijanstvo vodi u devijaciju i politiziranje. Čovjek bi trebao dozivati mesiju iznutra, ne čekati da se mesija ili smak svijeta pojavi po n-ti put i progutati udicu. Sve te apokaliptičke vizije su po meni simbol unutarnjeg previranja i transformacije a ne vanjskih događaja, futurizama ili aktualnih osoba i mjesta. Zato mnogi, posebno Jehovini Svjedoci bukvalno shvaćaju simbolički najkompleksnije evanđelje, Ivanovo Otkrivenje ili Apokalipsu. Tekst tog tipa je prije svega mističan a mistično se odnosi na unutrašnje. Tako i ove priče sa Anunakijima.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Old 08.12.2010., 23:04   #1006
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
e al ne znamo brzinu gibanja tog tijela...ak ima eliptičnu putanju nije svugdje ista brzina,možda piči npr. 20000 km/h...i udaljenost pol svjetlosne god...kolko treba da stigne do nas? il bolje kojom brzinom bi se tijelo moralo gibat da stigne do nas za dve godine a udaljeno je 1/2 svjetlosne god?
Oko 75 000 km u sekundi a to je nemoguceA kad bi se tijelo kretalo brzinom 20 000km/h trebalo bi mu 27 000 godina da dodje do zemlje.

Zadnje uređivanje BRZII : 08.12.2010. at 23:11.
BRZII is offline  
Old 09.12.2010., 00:29   #1007
channeling materijal kasiopejanski transkripti spominju nekakvog smeđeg patuljka binarnog pratitelja sunca, pretpostavka je da se radi o Y klasi. no oni ne govore o nibiruu već o velikoj skupini kometa, te o Valu, koji predstavlja točku sjecišta i spajanja realiteta. govore o dolasku nefila skupa s valom, i još o hrpetini beštija koji 'jašu val', neke s našeg realiteta (denziteta, frekvencijskog ovitka), neke s viših. prema transkriptima val nije deterministički određen, te postoji od-do kad točno može doći, razlika je u godinama

meni je ova vijest o objektu u oortovom oblaku i teorijama o binarnom pratitelju sunca stoga interesantna jer su mi ti materijali nešto najinteresantnije na što sam bio naišao, nemrem reć da im vjerujem baš od slova do slova, ali puno toga smislenog u njima - bar s one razine koja je usporediva nekakvim životnim iskustvom i vlastitim mislima i zaključcima. s ove spominjane razine koja nije usporediva, jebiga
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 09.12.2010., 00:47   #1008
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post



taj znak s kojim povezuju elitu sa sotonizmom...
postoji sljedeća teorija...planet x postoji i svakih x godina posjeti naš sustav...planet kak piči direktno prema nama,ljudi kad ga promatraju s zemlje vide dva 'roga'...to su jednostavno tragovi koje možemo vidjet i na kometima samo sa bočne strane,kad bi komet pičil prema nama vidli bi isto to...zaš su ljudi povezali to s 'vragom' onda? pa jednostavno nemoram pisat kakvu je globalnu kataklizmu prouzročil prelet tog planeta...e sad zaš elita koristi taj simbol...opet podsjećam da oni posjeduju puno više znanja o tim stvarima nego mi...opet postoji teorija da na tom planetu x živi rasa koja nas je stvorila...'annunakiji'...ne znam koriste te znakove ko oblik raspoznavanja...možda
zecharia sitchin je to dobro opisal u svojim knjigama...ne mogu vjerovat da bi neko imal tolko slobodnog vremena da izmisli to sve...opet ne vjerujem da je sam išo u istraživanje sumeranskih ploča nego da mu je elita prenjela znanje...kak objavit neku šokantnu istinu npr.o našem postanku? sigurno ne putem službenih medija nego to lijepo prvo svrstat u alternativu tak da se istina ne nameće svima,ne sruši njihova vjerovanja i sl. pa onda lijepo ko ima vremena nek čita to a istina će sama s vremenom izać na vidjelo
Taj znak se koristi u jeziku gluhonijemih i kad se američki predsednici obrate toj ppulciji, tj kad je skup pred njima, to znači "volim vas", jer to to znači na tom jeziku. E sad, razno razna svetska šabanija odmah to proglasi za sotonizam, no to je umesni čin poštovanja za gluhonijeme.
Frater HPK is offline  
Old 09.12.2010., 00:49   #1009
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
channeling materijal kasiopejanski transkripti spominju nekakvog smeđeg patuljka binarnog pratitelja sunca, pretpostavka je da se radi o Y klasi. no oni ne govore o nibiruu već o velikoj skupini kometa, te o Valu, koji predstavlja točku sjecišta i spajanja realiteta. govore o dolasku nefila skupa s valom, i još o hrpetini beštija koji 'jašu val', neke s našeg realiteta (denziteta, frekvencijskog ovitka), neke s viših. prema transkriptima val nije deterministički određen, te postoji od-do kad točno može doći, razlika je u godinama

meni je ova vijest o objektu u oortovom oblaku i teorijama o binarnom pratitelju sunca stoga interesantna jer su mi ti materijali nešto najinteresantnije na što sam bio naišao, nemrem reć da im vjerujem baš od slova do slova, ali puno toga smislenog u njima - bar s one razine koja je usporediva nekakvim životnim iskustvom i vlastitim mislima i zaključcima. s ove spominjane razine koja nije usporediva, jebiga
Kakav channeling i kakvi kasiopejci? To što neko zatvori oči i isfantazira neku glupost ne znači da postoji neko kanalisanje. Znači samo da neko debelo laže.
Frater HPK is offline  
Old 09.12.2010., 01:04   #1010
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Kakav channeling i kakvi kasiopejci? To što neko zatvori oči i isfantazira neku glupost ne znači da postoji neko kanalisanje. Znači samo da neko debelo laže.
postoje mogućnosti, puno njih. po meni je najbolje poći od toga da ništa što pročitaš ne reprezentira čistu istinu, niti čistu laž. jer čistu laž gotovo nitko neće kupiti, laž je najopasnija kad se pomiješa s istinom jer tako se cijeli paket najlakše proda kao čista istina. ako kreneš od toga da i laž u sebi sadrži dio istine, tada je svaki izvor vrijedan za izvuči istinu. problem je izgraditi dobar sustav filtriranja i razlučivanja

što se tiče channelinga, pitanje koje se postavlja jest: ako uistinu postoji, tko ti odgovara s druge strane...i kakve su mu namjere, te koliko mu je za vjerovati? ako pak ne postoji, tada je pitanje koja je namjera manipulatora koji izmišljaju. no sa ove razine pretpostavka se ne može ni uzeti kao činjenična, niti odbaciti kao lažna. otvoreno
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 09.12.2010., 01:42   #1011
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
postoje mogućnosti, puno njih. po meni je najbolje poći od toga da ništa što pročitaš ne reprezentira čistu istinu, niti čistu laž. jer čistu laž gotovo nitko neće kupiti, laž je najopasnija kad se pomiješa s istinom jer tako se cijeli paket najlakše proda kao čista istina. ako kreneš od toga da i laž u sebi sadrži dio istine, tada je svaki izvor vrijedan za izvuči istinu. problem je izgraditi dobar sustav filtriranja i razlučivanja

što se tiče channelinga, pitanje koje se postavlja jest: ako uistinu postoji, tko ti odgovara s druge strane...i kakve su mu namjere, te koliko mu je za vjerovati? ako pak ne postoji, tada je pitanje koja je namjera manipulatora koji izmišljaju. no sa ove razine pretpostavka se ne može ni uzeti kao činjenična, niti odbaciti kao lažna. otvoreno
To se može testirat, a još na primetru ranih poznatih kanalisanja, tipa Set Govori i sličnih, videli smo da je to bila obmana.
Frater HPK is offline  
Old 09.12.2010., 13:37   #1012
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
To se može testirat, a još na primetru ranih poznatih kanalisanja, tipa Set Govori i sličnih, videli smo da je to bila obmana.
što ne znači da je svaki primjer obmana. mislim da će slično razmišljanje voditi lako u preduvjerenja i isključivost. ja znam da mi ljudi osjećamo potrebu da sve što prije potrpamo u neku košaru te da u svom životu postavimo referentne i čvrste uporišne točke, no to ne ide baš tako lako

testirat je sve samo ne lako. ako pokažeš da nešto ne stoji pokazao si da ima neistina. no što će ti to reći o ostatku koji ne možeš odrediti? kako istestirati što je istina? istinu možeš validirati jedino istinom. ali ako ono za što misliš da je istina i čime validiraš nije istina, tada je i validacija neispravna
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 09.12.2010., 14:11   #1013
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
što ne znači da je svaki primjer obmana. mislim da će slično razmišljanje voditi lako u preduvjerenja i isključivost. ja znam da mi ljudi osjećamo potrebu da sve što prije potrpamo u neku košaru te da u svom životu postavimo referentne i čvrste uporišne točke, no to ne ide baš tako lako

testirat je sve samo ne lako. ako pokažeš da nešto ne stoji pokazao si da ima neistina. no što će ti to reći o ostatku koji ne možeš odrediti? kako istestirati što je istina? istinu možeš validirati jedino istinom. ali ako ono za što misliš da je istina i čime validiraš nije istina, tada je i validacija neispravna
Nije svaki primer obmana, ali kasiopejci i slični jesu. Kao i 95% new agea. Ko zna zna, a ko tripuje na kasiopejce ne zna, U tu je početak i kraj priče,
Frater HPK is offline  
Old 09.12.2010., 14:59   #1014
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Nije svaki primer obmana, ali kasiopejci i slični jesu. Kao i 95% new agea. Ko zna zna, a ko tripuje na kasiopejce ne zna, U tu je početak i kraj priče,
za tebe, svakako
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 09.12.2010., 20:47   #1015
Dolaze Annunakiji i Nibiru...
http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU
NewWorldOrder is offline  
Old 09.12.2010., 21:12   #1016
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Dolaze Annunakiji i Nibiru...
http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU
U svom slatkom malom spejsšipu
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 18.03.2011., 00:01   #1017
Sve to o Planetu X ilitiga Nibiru ne drži vodu.
Kaže da prolazi svakih 3600 godina kroz Sunčev sustav. Veličine je Jupitera. Nalazi se u nekom solarnom sustavu sa 6 drugih planeta.
On dolazi do Sunčevog sustava upravo zbog toga jer ima jako veliku orbitu, točnije oko 70 astronomskih jedinica je udaljen od svoje zvijezde. Ta zvijezda mora bit jebeno masivna da bi se taj planet oko nje vrtio (uzmimo u obzir da je od Sunca do Zemlje 1 astronomska jedinica) ili je ta zvijezda neka neutronska zvijezda što ima malo više smisla.
Druga stvar, kad bi taj planet veličine Jupitera prošao kroz Sunčev sustav, napravio bi jebeno masivno sranje sa gravitacijom zapravo me zanima kako nebi onda ušao u Sunčevu orbitu (ako se već i Jupiter vrti oko Sunca) ili makar nešto manje u njegovu orbitu kad je tako masivan.
Treća stvar, najbliža zvijezda Sunčevom sustavu je Proxima Centauri koja se nalazi na udaljenosti 4 svjetlosne godine.
4 svjetlosne godine = 37.843.200.000.000 km
70 astronomskih jedinica = 10.500.000.000 km
Da li još netko vidi ikakav problem ovdje?
Daki1133 is offline  
Old 18.03.2011., 21:52   #1018
Quote:
Daki1133 kaže: Pogledaj post
Sve to o Planetu X ilitiga Nibiru ne drži vodu.
Kaže da prolazi svakih 3600 godina kroz Sunčev sustav. Veličine je Jupitera. Nalazi se u nekom solarnom sustavu sa 6 drugih planeta.
On dolazi do Sunčevog sustava upravo zbog toga jer ima jako veliku orbitu, točnije oko 70 astronomskih jedinica je udaljen od svoje zvijezde. Ta zvijezda mora bit jebeno masivna da bi se taj planet oko nje vrtio (uzmimo u obzir da je od Sunca do Zemlje 1 astronomska jedinica) ili je ta zvijezda neka neutronska zvijezda što ima malo više smisla.
Druga stvar, kad bi taj planet veličine Jupitera prošao kroz Sunčev sustav, napravio bi jebeno masivno sranje sa gravitacijom zapravo me zanima kako nebi onda ušao u Sunčevu orbitu (ako se već i Jupiter vrti oko Sunca) ili makar nešto manje u njegovu orbitu kad je tako masivan.
Treća stvar, najbliža zvijezda Sunčevom sustavu je Proxima Centauri koja se nalazi na udaljenosti 4 svjetlosne godine.
4 svjetlosne godine = 37.843.200.000.000 km
70 astronomskih jedinica = 10.500.000.000 km
Da li još netko vidi ikakav problem ovdje?
Nije veličine Jupitera nego 4-5 veličina Jupitera.
Pa ta neutronska zvijezda i jest supermasivna.Proxima Centauri nije najbliža zvijezda našem Suncu.To je ova neutronska zvijezda o kojoj pričaš.
I da,Nibiru će napraviti jako puno "sranja" jer prilazi Zemljinoj orbiti sa južne polutke i uzdiže se prema sjevernoj.A ne zna se koliko će blizu Zemlje proći i da li će presjeći ravninu gibanja Zemlje oko Sunca između Sunca i Zemlje ili između Zemlje i Jupitera.
NewWorldOrder is offline  
Old 18.03.2011., 22:04   #1019
Quote:
NewWorldOrder kaže: Pogledaj post
Nije veličine Jupitera nego 4-5 veličina Jupitera.
Pa ta neutronska zvijezda i jest supermasivna.Proxima Centauri nije najbliža zvijezda našem Suncu.To je ova neutronska zvijezda o kojoj pričaš.
Gdje god da pročitam kaže da je Nibiru otprilike veličine Jupitera.
Zvijezda ta nije neutronska nego je smeđi patuljak ili nešto tako. I ne vjerujem da ta smeđa zvijezda ima dovoljno jaku gravitaciju da drži Nibiru u svojoj orbiti.
Smeđi patuljak nema fuziju vodika u helij u jezgri zbog premale mase. Da bi došlo do fuzije, masa zvijezde mora biti veća od 8% mase Sunca. To bi značilo da taj smeđi patuljak (Dark star kako ga zovu) ima jako malu masu, nedovoljnu da privuče Nibiru (planet veličine jupitera) na udaljenosti od 70 astronomskih jedinica.
Cijela ta priča o planetu Nibiru i zvijezdi Dark star ne drži vodu. Krši sve zakone fizike.

Edit: uzmimo da stvarno taj planet Nibiru postoji (iako ne postoji), šanse da se on zabije u Zemlju su nikakve a možda ni takve (veće su šanse da ću ja u petak dobit na lutriji koja se igra samo srijedom iako nisam uopće uplatio listić), a samo prolaskom kroz Sunčev sustav može napravit katastrofalne posljedice (zapravo me uopće nebi čudilo da mu Zemlja postane novi satelit)
Daki1133 is offline  
Old 23.03.2011., 11:02   #1020
Pročitao sam svih 52 strane ovog posta i došao do sljedećeg zaključka

WTF ?

Dali su svi maloumni ili sam ja kratkovidan ?

Who Am I - tko si ti ( baš to ) da se šprdaš sa tuđim uvjerenjima i religijom izrazima tipa Isus če Vas spasiti ? ( Još jednom WTF ) , u svojoj suštini isti si kao i UberSoledad al doslovce isti , jedina razlika između Boga ti vjeruješ u neznam ni sam šta

UberSoledad - ti šprdaš sve koji nevjeruju

Uglavnom oboje ste mi zgadili 52 strane čitanja

TNX JAZAVCI
Desaparecido is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.