Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 20:59   #101
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
kad zapalim kamin koji priključak na dimnjak (šamotni Kako to izbjeći?
Mislim da nema dimnjaka u kojem se ne stvara kondenzat na početku loženja. Zato se na dimnjacima mora ostaviti mjesto gdje se taj kondenzat slijeva. Kada se postigne optimalna temperatura stijenki dimnjaka, uz uvjet dobre izolacije cijelog dimnjaka, kondenzat nestaje.

I naravno , loženje mokrih drva ima svoje neugodne pojave, cijeđenje žuto crne tekućine gdje vremenom nastane smola.

Probaj ustanoviti kakvi drvima ložiš, ali mislim da se ne može apsolutno zaustaviti kondenzacija.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:11   #102
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Mislim da nema dimnjaka u kojem se ne stvara kondenzat na početku loženja. Zato se na dimnjacima mora ostaviti mjesto gdje se taj kondenzat slijeva. Kada se postigne optimalna temperatura stijenki dimnjaka, uz uvjet dobre izolacije cijelog dimnjaka, kondenzat nestaje.

I naravno , loženje mokrih drva ima svoje neugodne pojave, cijeđenje žuto crne tekućine gdje vremenom nastane smola.

Probaj ustanoviti kakvi drvima ložiš, ali mislim da se ne može apsolutno zaustaviti kondenzacija.
ma drva su ok. S istim drvima ložimo na drugom mjestu di nema takvih nuspojava. Dimnjak ima na dnu odvod kondenzata, ali meni se taj kondenzat prije nego dođe do dna spusti na priključak pa tam curi van po zidu. Jel bi riješio problem ak bi zakitao spoj dimnjaka i dimovodne cijevi iz kamina s onim vatrostalnim kitom što drži i preko 1000 °C?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 13:25   #103
[QUOTE=thomascat;53136497 Jel bi riješio problem ak bi zakitao spoj dimnjaka i dimovodne cijevi iz kamina s onim vatrostalnim kitom što drži i preko 1000 °C?[/QUOTE]

To bi trebalo držati, ali sve očisti od prašine i vode.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:00   #104
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
kad zapalim kamin koji priključak na dimnjak (šamotni t komad) ima pod 45°, nakon cca 5-10 minuta počne mi se sljevati po zidu kondenzat iz dimnjaka. To traje narednih 10-15 minuta, pretpostavljam dok se dimnjak ne zagrije dovoljno da isuši taj kondenzat iznutra. Dimnjak je šamotni, fi 160, izoliran kamenom vunom, s betonskim plaštom. Prvi put kad sam ga naložio to se nije događalo, ali svaki slijedeći je. Kako to izbjeći?
Neznam kako ložiš, ali uz principu bi se trebalo moći izbjeći sa malo truda.
Kad ložiš prvu vatru trebao bi imati malo sitnih trijeski na koje staviš par komada sitnijih drva (cca. 5x5 cm) ,a pod sve to hepo kocku i zapališ. Ostaviš pritvorena vrata kamina ( najviše kondenzata ti se stvara i lijepi po kaminu dok se vatra ne razgori ) sve dok se sva drva ne razgore i počnu pretvarati u žar ( 10 min ).
Poslije toga nabacaš u ložište koliko hoćeš drva, zatvoriš vratai na taj način stvarno nebi trebalo biti curenja kondenzata.
Je malo gnjavaža, ali sve to većinom i piše u uputstvima za loženje.
SRETNO
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:26   #105
Quote:
kumjoshua kaže: Pogledaj post
Neznam kako ložiš, ali uz principu bi se trebalo moći izbjeći sa malo truda.
Kad ložiš prvu vatru trebao bi imati malo sitnih trijeski na koje staviš par komada sitnijih drva (cca. 5x5 cm) ,a pod sve to hepo kocku i zapališ. Ostaviš pritvorena vrata kamina ( najviše kondenzata ti se stvara i lijepi po kaminu dok se vatra ne razgori ) sve dok se sva drva ne razgore i počnu pretvarati u žar ( 10 min ).
Poslije toga nabacaš u ložište koliko hoćeš drva, zatvoriš vratai na taj način stvarno nebi trebalo biti curenja kondenzata.
Je malo gnjavaža, ali sve to većinom i piše u uputstvima za loženje.
SRETNO
budem probao. tnx
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 07:46   #106
Imam peć DORA (Plamen). Za prostoriju u kojoj se nalazi stvara previše topline, pa sam razmišljao da se to nekako prenesi u drugu prostoriju. Jeli moguće nju preraditi za zagrijavanje jedne sobe? Radijatori ne dolaze u obzir, ali neko drugo rješenje - zračni razdjelink, kakvog imaju kamini, npr. na ovoj peći iz Termotehnike http://www.kamini-termotehnika.com/h...rakom-ema-air/ ? Hvala na savjetima.
Webgraf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:14   #107
Quote:
renchi100 kaže: Pogledaj post
Imam kamin plamen Franklin, i u jega sam ugradio cijevi promjera 48mm koje prate boćne stranice te leđa kamina i formiraju jednu vrstu spirale, ukupna zapremina tih cijevi ( kotla ) je cca 8 litara vode. Sve spojeno na sustav centralnog grijanja ( pumpa, sig ventil, ekspanziona i dr. ), 120 rebara solarovih radijatora + ljestve u kupaonici. Pre, pre, zadovoljan, sa istom kolićinom drva kojom sam ložio kamin ranije i grijao boravak, hodnik i jedan dio sobe, sada grijem cijelu kuću, a ponekad moram i smanjivati termo regulatore na radijatorima jer je u sobama pre vruće. Površina kuće mi je cca 140 kvadrata u jednoj etaži. Pozdrav!
I ja imam isti kamin i zanima kolko košta spajanje na centralno sa kombi bojlerom.
Hvala!
Plehan 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 12:48   #108
Imam kamin Franklin i zanima me da li mogu u njega staviti rezervoar za vodu i spojiti ga direktno na cijevi od radijatora koji je zadnji u sistemu. Postojeći sistem grijanja je plinski kombi bojler koji na sebi već ima termostat,eksp.posudu,sig.ventil itd.
Svaki savjet mi je dobrodošao jer nisam nešto baš na ˝ti˝ sa centralnim i pećima,ali znam da ovako gubim energiju grijući dnevni boravak na kamin i otvaram prozore dok za ostatak kuće bacam pare za plin. Hvala svima unaprijed!
Plehan 30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 12:51   #109
Quote:
Webgraf kaže: Pogledaj post
Imam peć DORA (Plamen). Za prostoriju u kojoj se nalazi stvara previše topline, pa sam razmišljao da se to nekako prenesi u drugu prostoriju. Jeli moguće nju preraditi za zagrijavanje jedne sobe? Radijatori ne dolaze u obzir, ali neko drugo rješenje - zračni razdjelink, kakvog imaju kamini, npr. na ovoj peći iz Termotehnike http://www.kamini-termotehnika.com/h...rakom-ema-air/ ? Hvala na savjetima.
ugradit napu pa transferirat topli zrak u drugu prostoriju.
ostavit mogućnost dezinfekcije cijevi.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.