Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2005., 19:57   #1
Zemlja, supstrat - za balkonske biljke, vrtove...

zna li netko koja je najbolja zemlja za cvijeće...kupovala sam već dosta zemlje za cvijeće al' sva je neka ko piljevina nije vidjelo zemlje...trebam pravu zemlju za cvijeće
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:27   #2
ovisi za što koje biljke trebaš zemlju,koji ph i bla bla
ja biram zemlju u kojoj ima treseta, a po mogućnosti i perlita :-)
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:58   #3
zemlja za cvijeća

trebam zemlju za sobno cvijeće tipa filadendron, drvo života..... zanima me naziv proizvođača i gdje se u osijeku može nabaviti ta zemlja
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:12   #4
probaj u baumax-u, tamo ima malo bolji izbor, cini mi se,... kad sam trazila zemlju za bonsai, tamo sam je nasla...
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 14:32   #5
Quote:
mayhr kaže:
ovisi za što koje biljke trebaš zemlju,koji ph i bla bla
ja biram zemlju u kojoj ima treseta, a po mogućnosti i perlita :-)
koji je najbolji pH i šta to spada u "bla bla"
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 14:34   #6
zrinko
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:17   #7
hm...našla si pravu osobu što se zemlje tiče.
iako nisam stručnjak,ali...
ja skoro pa sa ni jednom do sada nisam zadovoljna, a usput i iz Osijeka sam :-)

ovako, nikako ne kupuj ono što se prodaje po trgovačkim centrima (ima iznimaka, dakako), pogotovo ako je jako jeftino jer kvalitetna zemlja ne može biti jeftina.
ja sam u emezetti pronašla mješavinu crnog i bijelog treseta i to sam pomiješala sa humusnom zemljom (kupljena u Kauflandu za smiješno male novce,ali takva je i kvaliteta). Kad bih još našla negdje u Osijeku i perlit,pomiješala bih to troje i divota :-)

no, ne mogu ti reći da to napraviš jer je ta mješavina kod mene još u probnoj fazi :-)

rješenje bi bili supstrati koji se prodaju,između ostalog i u Baumaxu. imaš supstrata za necvjetajuće biljke, za palme, za sukulente... no, baumax je što se supstrata tiče skup,jako skup.

Ja sam kupila TerraBrill ili tako nešto u Josipovcu u poljop. trgovini Pšeno. Zemlja mi se čini ok,iako nije mi baš ni ta nešto,ali svakako je bolja od većine koju sam do sada vidjela.
probaj navratiti u koju poljoprivrednu ljekarnu i pitati za mišljenje.
naravno, pod pretpostavkom da tamo radi netko tko se kuži u to.
ponavljam, ja glasam za zemlju koja u sebi ima treseta :-)
no,isto tako, kako je moja draga prijateljica rekla,većina ljudi uopće o zemlji ne razmišlja,kupe prvu na koju nalete,posade biljku i biljka raste... :-)
u svakom slučaju zemlja mora biti propusna. ne smije zadržavati vodu duže nego je potrebno a isto tako mora dovoljno upijati.
osim zemlje, JAKO je važno da lonac/tegla/posuda u kojoj je biljka ima dovoljno velike otvore na dnu.
većina posuda se prodaje sa jako malim rupama,pa ja obično nakon svake kupnje lonaca, sama proširujem rupe pri čemu mi cijela kuhinja smrdi na otopljenu plastiku :-)
isto je bitno, da na dnu budu ili krhotine cigle ili nešto slično radi drenaže,iako nije to tako baš bitno

sorry svima na dugačkom postu,zanijela sam se :-)
Zrinko zemlju nisam probala,ali imaš je u konzumu u Nami, u cvjećarnici
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 14:42   #8
Jedna moja prijateljica svake godine ide po zemlju za cvijeće u šumu. Obično se nađe kvalitetna crna zemlja ispod panjeva.
Btw. njoj je cvijeće uvijek prekrasno. Hm...mogla bih i ja to probat ove godine...a i jeftino je
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 00:21   #9
hm...možda je ok,ali sigurno nije sama za sebe ta zemlja dovoljna, a plus to može zaraditi i kakve štetne bubice :-)

nesy, što si kupila?
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 14:07   #10
Quote:
Uranus kaže:
Jedna moja prijateljica svake godine ide po zemlju za cvijeće u šumu. Obično se nađe kvalitetna crna zemlja ispod panjeva.
Btw. njoj je cvijeće uvijek prekrasno. Hm...mogla bih i ja to probat ove godine...a i jeftino je
samo pazi da ne doneseš i hrpu nametnika koji će ti upropastiti cvijeće....jedna poznanica prepeče tu zemlju u rolu, baš iz tog razloga da pobije štetnike
usput, bila sam u metrou i tamo ima sada jako veliki izbor raznih vrsta zemlje i komposta za cvijeće i povrće svih namjena, a bome i cijene su raznolike, ne moraš biti neki espert kod odabira - sve je na vrečicama lijepo naslikano, a i sama cijena može igrati presudnu ulogu jer ih ima skupih ohoho
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 15:01   #11
Imate pravo, uopće nisam mislila na nametnike. Sad se sjetih kako su mi se jedne godine, izlegle u cvijeću zelene debele gusjenice i pojele mi pola listova, a zemlja je bila iz dućana.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 16:34   #12
u svakom slučaju ono što se može napraviti je, preliti zemlju vrelom vodom i ostaviti da se ohladi i malo prosuši.
bar se ubije nešto od potencijalnih nametnika..
pečenjje zemlje je isto ok,ali čula sam da poslije toga cijela kuća smrdi,pa ne bih....-)
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 10:17   #13
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:51   #14
Thumbs up gdje ima zemlje za 29 kn

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
sve to super prijatelju ali ajde još javi gdje ima za 29 kuna ta zemlja od 50 litara, mislim u kojim trgovinama i sl. i da li znate koliko su na drugim mjestima, npr.u pevecu, konzumu i sl.

hvala
pjesnik108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 11:43   #15
zemlja

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
Molim te ako si iz Osijeka reci mi gdje mogu nabaviti tu zemlju? Hvala!
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 11:41   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
ajde neukim ljudima objasni što znači lumbrikalna zemlje :-)
ne možeš generalno govoriti...:-)
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 11:48   #17
Quote:
mayhr kaže:
ajde neukim ljudima objasni što znači lumbrikalna zemlje :-)
ne možeš generalno govoriti...:-)
Nemam pojma što znači, kemijski sastav je na vreći pa ti mogu pročitati, ali je dobra tako da je možeš ostaviti i više sezona u teglama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 12:19   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Nemam pojma što znači, kemijski sastav je na vreći pa ti mogu pročitati, ali je dobra tako da je možeš ostaviti i više sezona u teglama.
pa meni obično tijekom godine cvijet u tegli naraste i korijen mu ispuni teglu do dna, a zemlju u tegli jednostavno "pojede", ne znam što to ostaje za iduće sezone???
to je trgovačka patka

stvar u lijepom cvatu nije samo u "eksrta" zemlji već o svakodnevnoj brizi o cvijeću tijekom godine, redovitom zalijevanju, optrgavanju ocvalih cvjetova i redovitoj prihrani bar jednom tjedno kako bi poticao biljku na novi cvat i cvat bio što bujniji
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 12:37   #19
Quote:
emili kaže:
pa meni obično tijekom godine cvijet u tegli naraste i korijen mu ispuni teglu do dna, a zemlju u tegli jednostavno "pojede", ne znam što to ostaje za iduće sezone???
to je trgovačka patka

stvar u lijepom cvatu nije samo u "eksrta" zemlji već o svakodnevnoj brizi o cvijeću tijekom godine, redovitom zalijevanju, optrgavanju ocvalih cvjetova i redovitoj prihrani bar jednom tjedno kako bi poticao biljku na novi cvat i cvat bio što bujniji
Zemlja se "pojede", ali nadodaš novu a staru očistiš od sitnih korijenja. Meni se je ta zemlja pokazala najboljom i zato je kupujem. Nakon dvije godine bacam tu zemlju (tj stavljam je na vrt) i kupujem novu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 13:04   #20
prihraniš li ti tu novu zemlju s nečim još, odnosno primješaš li joj nekih dodataka ili je to sve !
ustvari, sadite li vi svi ovdje cvjeće samo u kupovnu zemlju?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.