Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 18:55   #1
Zemljište sa kućom za renoviranje

Pozdrav svima,
zanima me slijedeće. Dvije su situacije.

Prva:Nađem zemljište sa kućom u lošem stanju. Želim je srušit i u tim gabaritima napravit novu. Da li je to i pod kojim uvjetiam moguće? Koje sve dozvole treba ishodit i da li je to problem, obzirom da na tom zemljištu je postojala kuća.

Druga. Zemljište sa kućom koju je potrebno temeljito renovirat. Maltene samo vanjski zidovi ostaju (ako). Koja je procedura?

Šta je administrativno jednostavnije? I koje su sve komplikacije moguće.

Hvala...
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:04   #2
Quote:
TomC kaže: Pogledaj post
Šta je administrativno jednostavnije? I koje su sve komplikacije moguće...
Na brzinu:
1. kombinacija: trebaš arhitekta/geodeta da snimi situaciju i napravi kubaturu starog objekta. Radiš novi objekt, a višak kubika plačaš. Opet te prate arhitekt, geodet, izvođać i nadzorni
2. kombinacija: nikog niš ne pitaš i ne trebaju nikakvi papiri osim "životinjskog carstva"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:06   #3
Slažem se da je procedura jednostavnija u drugom slučaju ( iako mislim da papiri u konkretnom slučaju ipak trebaju), ali ako je kuća zaista tako derutna (o čemu bi arhitekt ili ev. statičar morao reći zadnju) rekonstrukcija će koštati više nego izgradnja nove kuće, a i postojeći će gabariti ograničavati stvaranje prostora po mjeri novog vlasnika. Postoje tu neke podvarijante i zato bih preporučila da pozoveš arhitekta da obiđe teren i predloži najjednostavnije rješenje.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 23:45   #4
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Na brzinu:
1. kombinacija: trebaš arhitekta/geodeta da snimi situaciju i napravi kubaturu starog objekta. Radiš novi objekt, a višak kubika plačaš. Opet te prate arhitekt, geodet, izvođać i nadzorni
2. kombinacija: nikog niš ne pitaš i ne trebaju nikakvi papiri osim "životinjskog carstva"
Uz uvjet da je stari objekt legalan.
ako je stari objekt nelegalan, nema popusta prije legalizacije. ako je stari objekt stariji od 68 a nije upisan u zemljišne knjige, legalizacija tj upis u knjige tog objekta će te koštati oko 15 000kn papirologije.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:45   #5
ok....a šta je u biti finacijski isplativiji. Nekako mi se čini da je najbolje sve porušit i iznova...samo neznam koja je procedura za ishodovanje sve papirologije.

Isto tako pratim po ostalim postovima cijene...pretpostavimo li da je riječ o montažnoj kući..da li je cijena za ključ u ruke zaista cca 600-800€ ili su ipak zaboravljeni neki skriveni troškovi..npr. temelji..i instalacije i šta ja znam...
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.