Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 12:49   #81
znam da je al ja sad tako nemam snage boriti se s time ,muž ne stigne jer radi ( kao poslovođa na gradilišu ) a ja sam inaće šef gradilišta ing.grad. trenutno u uredu jer me štede ma ni nebi mogla.
nadam se da će se netko koje već pokušo nešto po novom zakonu javiti!
zxr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 15:07   #82
Quote:
zxr kaže: Pogledaj post
muž ne stigne jer radi ( kao poslovođa na gradilišu ) a ja sam inaće šef gradilišta ing.grad.
zrx, sori ak ce izgledat da sam malkice bezobrazan, pa se odmah ispricavam,

ne bi da dobijem jacmenac.

Ja sam po struci pekar, kupio sam jucer brasno i sol, a htio bi napravit kruh, jel sta da radim?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 16:33   #83
mislila sam ti napisati da se laici i ne trebaju razumiti u novi zakon, a sad si me zblesirala

uzmi precrt s katastra i geodetski snimak terena, odluči se šta želiš u kući i odi do arhitekta
dalje će on/a ti to objasniti
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:53   #84
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
zrx, sori ak ce izgledat da sam malkice bezobrazan, pa se odmah ispricavam,

ne bi da dobijem jacmenac.

Ja sam po struci pekar, kupio sam jucer brasno i sol, a htio bi napravit kruh, jel sta da radim?

...još mi smiješno...a pročitala prije 10 min...

...ni ja ne bi ječmenac...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:08   #85
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
zrx, sori ak ce izgledat da sam malkice bezobrazan, pa se odmah ispricavam,

ne bi da dobijem jacmenac.

Ja sam po struci pekar, kupio sam jucer brasno i sol, a htio bi napravit kruh, jel sta da radim?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:40   #86
jasno da si pekar kad ne znaš razliku između građevinca ( koji se bavi izgradnjom objekata ) i arhitekta ( koji papirima ) , jedno bez drugog ne može ali opet ni nema veze jedno s drugim jer svatko radi svoj posao.
zxr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:30   #87
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:13   #88
jel netko šta saznao u novom zakonu?Npr.dali je komunalno mora platiti sve odjednom i vodni doprinos?
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 12:53   #89
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
jel netko šta saznao u novom zakonu?Npr.dali je komunalno mora platiti sve odjednom i vodni doprinos?

kod mene stoji:
Rjesenje o komunalnom doprinosu za svakog pojedinacno donosi Jedinstveni upravni odjel Opcine "Klis" u postupku pokrenutom po zahtjevu stranke ili po sluzbenoj duznosti.
Rjesenjem se MOZE odobriti placanje komunalnog doprinosa i do 12 mjesecnih obroka, UZ GARANCIJU OSIGURANJA UKUPNOG PLACANJA.

ja mislim da svaka Obcina to drugacije rejesava..?



za vodni ne znam
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 17:45   #90
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
jel netko šta saznao u novom zakonu?Npr.dali je komunalno mora platiti sve odjednom i vodni doprinos?
zagreb je imao i do deset godina .neznam dali još to igra.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:52   #91
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
jel netko šta saznao u novom zakonu?Npr.dali je komunalno mora platiti sve odjednom i vodni doprinos?
Vodni dopronos ide na tri rate, a komunalije su ti ovisne od općine u kojoj gradiš. U mojoj se komunalije plačaju u komadu
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:13   #92
kod nas moraš platiti 30 % odmah a ostalo na rate.
zxr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:57   #93
Evo meni u Novi Zg konacno izracunali komunalni doprinos! Iz ureda za graditeljstvo im poslali dopis za izracun 8.11, a jucer 20.12 konacno potpisana cijena. Dakle vise od mjesec i pol za iscitati broj iz tablice opcina i pomnoziti sa kubikazom. A sa jedinom svrhom da platis skoro 10.000Euro a nis ne dobijes zauzvrat (ali bez toga nema gradjevinske). Ali zato moze na rate na 10 godina, tromjesecna placanja. Ako platis sve odmah, 25% popusta. Nema popusta na prvu nekretninu ni slicno, jedino ako su primanja po clanu kucanstva ispod 2000kn ide popust.
FuriaTropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:51   #94
Quote:
lidija10 kaže: Pogledaj post
"Sve zgrade sagrađene na temelju građevinske dozvole izdane do 19. lipnja 1991. neće trebati ishoditi uporabnu dozvolu. Za sve koje su sagrađene od 19. lipnja 1991. do dana stupanja na snagu novog zakona, investitori trebaju zatražiti uvjerenje da je objekt sagrađen u skladu s građevinskom dozvolom, ali se takvo uvjerenje neće moći izdati za uporabu građevine za koju je u tijeku postupak građevinske inspekcije."
uvjrenje za retro gradnju?

ne vidim koja je principijelna razlika između tog uvjerenja i uporabn dozvole pa i uporabna dozvola je potvrda da si gradio u skladu s građevnom

ja sam dobio građevnu prije 7 godina i što to sad znači, da ću morati tražiti to uvjerenje? i ako da, što ako ga ne zatražim?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:04   #95
ma razlika između Ujerenja i Uporabne je samo u lakšoj proceduri
nema tehničkog pregleda kuće
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 14:16   #96
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
ma razlika između Ujerenja i Uporabne je samo u lakšoj proceduri
nema tehničkog pregleda kuće
ali ti svejedno dođe komisija i sve pregleda, i može te jebati
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:06   #97
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ali ti svejedno dođe komisija i sve pregleda, i može te jebati
Ne dolazi komisija.

A sta i ak se pohebu....
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:31   #98
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Ne dolazi komisija.

A sta i ak se pohebu....
pa na koji način se uvjere da je građeno u skladu s dozvolom?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:16   #99
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pa na koji način se uvjere da je građeno u skladu s dozvolom?
prilažeš
-geodetski elaborat snimke terena i kuće
- pravomoćnu građ. dozvolu + glavni projekt
- izvješče nadzornog inženjera (nisam 100% sigurna)

oni izlaze na očevid , a to nije tehnički pregled
ne traže: građevniski dnevnik, ateste materijala, popis sudionika u gradnji .. dalje se ne mogu sjtetiti
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:46   #100
Pozdrav svima!

Evo dižem temu od prije dva mjeseca, ali nekako računam bolje to nego da radim novi topic kad je već pitanje vezano uz novi Zakon o građenju.

Riječ je o slijedećem: ako sam ja predao zathjev za izdavanje lokacijske dozvole u vrijeme starog zakona (studeni 2006), da li je ured za urbanizam meni dužan izdati lokacijsku dozvolu bez obzira što je sada već na stanju novi zakon? (u međuvremenu sam čekao jer su navodno bili pretrpani poslom pa sam tek sada došao na red)

Riječ je o kući ispod 400 m2 koji je izgrađena 70tih godina i ja želim parcelirati dio terena na kojem se ona nalazi - zato sam i zatražio lokacijsku. Ideja je bila samo dobiti lokacijsku i parcelirati teren, ne tražiti građ. dozvolu jer za to moram plaćati komunalni doprinos koji je kod mene jako velik, a kako je 90% kuća u mom gradu isto tako izgrađeno bez dozvole, mislim da bih bio budala da sada ja jedini idem to plaćati.

Naime, u urbanističkom su mi rekli da moram zatražiti rješenje o izvedenom stanju, ali u tom postupku (koji je predviđen novim zakonom!) moram platiti komunalni doprinos.

Dakle pitanje je: da li su mi dužni izdati lokacijsku dozvolu po starom zakonu ako sam zahtjev predao još debelo u vrijeme kada je stari zakon bio na snazi. Na taj način bih izbegao plaćanje doprinosa a uspio isparcelirati teren.

Također, ako možda postoji neki drugi način da parceliram svoj dio terena, svi prijedlozi su dobrodošli!
cobu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.