Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 10:00   #3401
Stan u Parizu

Quote:
123pik kaže: Pogledaj post
ja sam prije par godina boravila u apartmanu u Parizu. Čovjek nas je čekao u stanu do 1 jedan u noći kad smo stigli sve nam objasnio, pokazao dao kljuceve itd. Kad smo rezerviralibilo je riječi o 300 eura depozita, ali kad smo stigli rekao je da ne treba, jer mu se vjerojatno nije dalo dolaziti u stan kad odlazimo. rekao nam je samo gdje da ostavimo kljuceve i to je to. mi bili jako zadovoljni. Mislim da ako unajmis stan preko neke agencije kao i mi da ne bi trebalo biti problema !
Pozdrav,
preko koje agencije se moze unajmiti stan? Ili preporuka za neku web stranicu?
Koja je vama bila cijena? Nas je 4 odraslih + 1 dijete.

hvala puno!!
bananavk is offline  
Old 08.03.2011., 17:01   #3402
Tko stavi linkove po stoti put, pada mi u ocima...

Dajte ljudi, na svakoj stranici ista pitanja. Nedobog da mi malo pretrazili...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 08.03.2011., 21:09   #3403
Pročitala sam nekoliko postova i vidim da baš i nije popularno putovati u Pariz s nekom od agencija...Međutim,nisam baš vješta u samostalnom organiziranju obilazaka,razgledavanja,lutanja...iako u tome ima puno više draži,slažem se.I jeftinije je.Pošto idem s kćerkama(18g)rado bih neku preporuku ipak za agenciju,hotel,lokaciju...planiram ići oko Uskrsa...plisss
lavan-da is offline  
Old 08.03.2011., 21:29   #3404
Ma kakva crna agencija. Karte kupiš na www.easyjet.com. Ovdje pročitaš preporuku za hotel. U Profilu kupiš vodič na hrvatskom. I to je to.
Onako odokativno, za vas 3 (valjda su 2 kćerke) bi moglo ispasti sve skupa oko 7000 kn (s potrošenom lovom tamo). Pogledaj malo cijene po agencijama, i to najčešće s busom.
nukac is offline  
Old 08.03.2011., 21:42   #3405
Quote:
lavan-da kaže: Pogledaj post
Pročitala sam nekoliko postova i vidim da baš i nije popularno putovati u Pariz s nekom od agencija...Međutim,nisam baš vješta u samostalnom organiziranju obilazaka,razgledavanja,lutanja...iako u tome ima puno više draži,slažem se.I jeftinije je.Pošto idem s kćerkama(18g)rado bih neku preporuku ipak za agenciju,hotel,lokaciju...planiram ići oko Uskrsa...plisss
slazem se s nukcem..
a i kcerke ti mogu pomoci pri organiziranju i snalazenju..to ce im biti dobra skola za buduca daljna putovanja..bit ce vam slatko sve zajedno organizirati, uhvatit ce vas uzbudjenje..jer jedan od čari solo organiziranja je i istrazivanje di cete ici, sto cete pogledati pa adrenalin/ putnicko uzbudjenje traje ne samo za vrijeme puta nego i znatno prije
nema veze ako nijedna od vas ne zna francuski.
za agencije ti bas ne mozemo puno pomoci, jer premocna vecina nas na podforumu Turizam putuje u vlastitom aranzmanu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 08.03.2011., 22:28   #3406
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ma kakva crna agencija. Karte kupiš na www.easyjet.com. Ovdje pročitaš preporuku za hotel. U Profilu kupiš vodič na hrvatskom. I to je to.
Onako odokativno, za vas 3 (valjda su 2 kćerke) bi moglo ispasti sve skupa oko 7000 kn (s potrošenom lovom tamo). Pogledaj malo cijene po agencijama, i to najčešće s busom.
Hvala na savjetima...izgleda vrlo privlačna ova cijena koju si pretpostavio...moram krenuti u potragu i dogovor s kćerkama..da,dvije su!
lavan-da is offline  
Old 08.03.2011., 22:32   #3407
vjerojatno vas na ovoj temi ima i puno koji ste bili u parizu pa imam jedno pitanje.
jeste možda di tamo vidjeli metalne eiffelove tornje? ovak nešto



i koliko to tamo košta
Dadushka is offline  
Old 08.03.2011., 22:32   #3408
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
slazem se s nukcem..
a i kcerke ti mogu pomoci pri organiziranju i snalazenju..to ce im biti dobra skola za buduca daljna putovanja..bit ce vam slatko sve zajedno organizirati, uhvatit ce vas uzbudjenje..jer jedan od čari solo organiziranja je i istrazivanje di cete ici, sto cete pogledati pa adrenalin/ putnicko uzbudjenje traje ne samo za vrijeme puta nego i znatno prije
nema veze ako nijedna od vas ne zna francuski.
za agencije ti bas ne mozemo puno pomoci, jer premocna vecina nas na podforumu Turizam putuje u vlastitom aranzmanu.
Ma sve je to meni jasno..ali nedostaje mi malo hrabrosti i podrške,no već sam počela malo mjenjati mišljenje i možda poslušam ovu većinu na forumu. Hvala ti!
lavan-da is offline  
Old 08.03.2011., 23:22   #3409
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
vjerojatno vas na ovoj temi ima i puno koji ste bili u parizu pa imam jedno pitanje.
jeste možda di tamo vidjeli metalne eiffelove tornje? ovak nešto



i koliko to tamo košta
2-10 eura ovisno o velicini. Ja sam ih kupovala na cesti, u suvenirnicama mozda malo vise.
__________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay home.
_catwoman_ is offline  
Old 09.03.2011., 13:06   #3410
Pomoć

Pročitala sam sve postove, uglavnom mi je sve jasno, ali bih molila da mi netko iskusniji potvrdi slijedeće:


1. Versailles je 4 zona, a CDG je 5 zona - da li je tako?


U tom slučaju uzela bih Navigo decouverte za 5 zona. (tamo sam od subote do subote)


2. Da li u dolasku (subota) na aerodromu mogu odmah izvaditi Naviogo dec., što tražim?

Slijećem na terminal 2F, koliko sam vidjela na planu CDG-a, od tog terminala mogu pješke do RER-a – ispravite me ako griješim.

Hvala.
ivana) is offline  
Old 09.03.2011., 13:48   #3411
odlican je st. christophe hostel cak i za obitelji!
fixan is offline  
Old 09.03.2011., 16:48   #3412
Quote:
bananavk kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
preko koje agencije se moze unajmiti stan? Ili preporuka za neku web stranicu?
Koja je vama bila cijena? Nas je 4 odraslih + 1 dijete.

hvala puno!!

http://www.ferienhausmiete.de/ferien...?subregion=191
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Old 09.03.2011., 16:53   #3413
Quote:
lavan-da kaže: Pogledaj post
Ma sve je to meni jasno..ali nedostaje mi malo hrabrosti i podrške,no već sam počela malo mjenjati mišljenje i možda poslušam ovu većinu na forumu. Hvala ti!
ma evo, mi ti ovdje jednoglasno dajemo podrsku..znas da nas uvijek mozes pitati bilo sto u vezi pariza..ima ovdje dosta znalaca o tom gradu, cak i onih koji su zivjeli u tom gradu godinama (ne, nisam ja)
cak ti mozemo pomoci i u sastavljanju plana sto vidjeti koji dan..da se sto vise vidi u manje vremena..itd..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 09.03.2011., 23:12   #3414
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
kako vam se čini četvrt Montmartre?
iznajmili bi tamo apartman za par dana u svibnju, nažalost samo 3 noćenja...
hoće li nas puno koštati prijevoz do centra?

Poprilično bezveze. Čak i pomalo napušteni dio grada - uostalom, čak i u vrijeme najveće slave to je bio boehmski kvart grada.

pročitaj malo unazad, napisali smo na tone informacija što je tamo centar i kakav je prijevoz.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.03.2011., 23:15   #3415
Quote:
bananavk kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
preko koje agencije se moze unajmiti stan? Ili preporuka za neku web stranicu?
Koja je vama bila cijena? Nas je 4 odraslih + 1 dijete.

hvala puno!!

Premotaj vrpcu nekoliko stranica unazd i sve je bilo spomenuto - uostalom, nije to Pušća Gornja već Pariz: milijun agencija daje smještaj tamo a imaš i stranice sa privatnim iznajmljivačima, dakle bez naknade.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.03.2011., 23:16   #3416
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Tko stavi linkove po stoti put, pada mi u ocima...

Dajte ljudi, na svakoj stranici ista pitanja. Nedobog da mi malo pretrazili...


Onda ispadaš baba roga i - nekooperativna forumašica.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.03.2011., 23:18   #3417
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pogledaj malo cijene po agencijama, i to najčešće s busom.

Aaaaaaa....Neeeee - s busom, onda od grada imaju max dan i pol!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.03.2011., 23:27   #3418
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove, uglavnom mi je sve jasno, ali bih molila da mi netko iskusniji potvrdi slijedeće:


1. Versailles je 4 zona, a CDG je 5 zona - da li je tako?


U tom slučaju uzela bih Navigo decouverte za 5 zona. (tamo sam od subote do subote)


2. Da li u dolasku (subota) na aerodromu mogu odmah izvaditi Naviogo dec., što tražim?

Slijećem na terminal 2F, koliko sam vidjela na planu CDG-a, od tog terminala mogu pješke do RER-a – ispravite me ako griješim.

Hvala.
1. da
1.a: mislim da se mogu uzeti samo na tjedan tako da vrijede od ponedjeljka, a da se kasnije u tjednu npr. dalje od četvrtka niti ne mogu kupiti.
2. poprilično sam sigurna da možeš - to je uobičajeni prometni šalter dijelom za prijevoz Parizom a dijelom za željeznički prijevoz po ostatku Francije. Nisam sigurna jesam li skužila - hoćeš li pitati da li tražiš ured ili ------(nadopuni): tražiš veliki ostakljeni ured sa cca 8 blagajni. A ako pitaš za tip karte: ono što si gore navela: Navigo Decouverte. Opaska o kupnji karte: vidi gore.
3. da, možeš i ispred samog cilja na lijevoj strani nalaze se šalteri za kupnju karata za prijevoz. Izvan su automati za jednokratne karte. Nadesno se pokretnim štengama spuštaš na platformu za RER.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 09.03.2011., 23:28   #3419
Quote:
fixan kaže: Pogledaj post
odlican je st. christophe hostel cak i za obitelji!

Je, ali nešto su se ubezobrazili sa cijenama
Još uvijek, za više osoba smatram najboljom opcijom unajmljivanje stančića.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 10.03.2011., 07:31   #3420
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Aaaaaaa....Neeeee - s busom, onda od grada imaju max dan i pol!
He he, zaboravio dodati nekog smajlija... Ili napisati da ako sam organiziraš putovanje dobiješ nekoliko dana Pariza za istu/manju cijenu nego što dobiješ u agenciji, s tim da još k tome agencije idu s busom. I najčešće im je hotel negdje u bespućima pariških predgrađa, ili čak bespućima koja nemaju veze s Parizom...
nukac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.