Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2013., 23:32   #81
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
bili smo na kontrolnom pregledu, i desno uho se očistilo od sekreta, u lijevom ga još ima. sve mandule su još tu, velike kao i inače. nama ona isto čuje kao i prije tj nikad nismo primjetili da lošije čuje.
sljedeća kontrola je na jesen, pa ćemo vidjeti dal će se i to uho pročistit preko ljeta i u kakvom će stanju biti mandule.
ponavljam, mi problema sa zdravljem i upalom uha nikad nismo imali, samo ima jako povećani treći krajnik i diše na usta stalno. (nuspojava hrkanje)
sad je u priči operacija sve 3 mandule, ne samo treće kao prije, al sve ćemo vidjet na jesen.
manje sam nervozna oko cjevčica tj sad me više uopće ne brinu (prošli put me sve to iznenadilo)
držim fige da se i lijevo uho očisti do jeseni

što se boldanog tiče, ako postoji sekret u uhu to je kronični sekretorni otitis, dakle kronična upala uha i to se itekako računa kao komplikacija treće mandule.
to što niste primijetili da slabije čuje je subjektivni dojam, uz sekret u oba uha sigurno je imala bar malo smetnji provođenja.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:09   #82
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
moja velika zamjerka je što se ne može biti uz dijete
kako misliš da se ne može biti uz dijete?
šta je to u vašem slučaju značilo?
da li ste bili uz dijete nakon operacije, do otpuštanja? i prije operacije? ti detalji me zanimaju, jer nas isto čeka

u slučaju ako treba prenoćiti i ako uzmeš apartman onda si s djetetom, jel?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 12:11   #83
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
držim fige da se i lijevo uho očisti do jeseni

što se boldanog tiče, ako postoji sekret u uhu to je kronični sekretorni otitis, dakle kronična upala uha i to se itekako računa kao komplikacija treće mandule.
to što niste primijetili da slabije čuje je subjektivni dojam, uz sekret u oba uha sigurno je imala bar malo smetnji provođenja.
hvala.
znam, sve mi je to jasno, i zato i želimo to riješiti nakon ljeta.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 16:33   #84
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
kako misliš da se ne može biti uz dijete?
šta je to u vašem slučaju značilo?
da li ste bili uz dijete nakon operacije, do otpuštanja? i prije operacije? ti detalji me zanimaju, jer nas isto čeka

u slučaju ako treba prenoćiti i ako uzmeš apartman onda si s djetetom, jel?
na odjel se dođe ujutro do 7.15h, onda roditelji idu s djecom u sobe, presvuku ih u pidžame i malo prije 8h kad je vizita moraju otići.
dođu opet u vrijeme posjeta (od 16.30-17.30h) i ako je sve u redu i ako je s operaterom dogovoren otpust, onda idu doma s djetetom i sutra dođu po papire.
po postovima od ranije, čini mi se da nisu tako strogi i da puste roditelje da budu i duže od tih sat vremena u posjeti ako mora prespavati u bolnici
ako uzmeš apartman, onda si s djetetom cijelo vrijeme (iako ne bi me čudilo da se ne može biti s njim prije operacije i neposredno nakon).
zato sam dala jer mi je to sve malo previše kao roditelju i mislim da nema nikakvih objektivnih razloga zašto roditelji ne bi mogli biti uz dijete kao svugdje drugdje na pedijatrijskim odjelima.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 16:39   #85
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
na odjel se dođe ujutro do 7.15h, onda roditelji idu s djecom u sobe, presvuku ih u pidžame i malo prije 8h kad je vizita moraju otići.
dođu opet u vrijeme posjeta (od 16.30-17.30h) i ako je sve u redu i ako je s operaterom dogovoren otpust, onda idu doma s djetetom i sutra dođu po papire.
po postovima od ranije, čini mi se da nisu tako strogi i da puste roditelje da budu i duže od tih sat vremena u posjeti ako mora prespavati u bolnici
ako uzmeš apartman, onda si s djetetom cijelo vrijeme (iako ne bi me čudilo da se ne može biti s njim prije operacije i neposredno nakon).
zato sam dala jer mi je to sve malo previše kao roditelju i mislim da nema nikakvih objektivnih razloga zašto roditelji ne bi mogli biti uz dijete kao svugdje drugdje na pedijatrijskim odjelima.
wow!
pa ja to ne kužim. mala od frendice je operirala u klaićevoj i bila je skoro cijelo vrijeme s malom, do malo prije operacije i onda cca pola sata nakon operacije, a ostatak vremena je bila uz nju. pa to mi je grozno, pustit dijete samo da se budi i bude pola dana samo a nezna ni di je ni šta je.
čemu takva nehumanost.
veliki minus!
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 16:55   #86
Moj je operirao na Merkuru i bila sam cijelo vrijeme sa njime do otpusta (isti dan).
Za Vinogradsku neznam jer mu je operacija bila odgodena.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 14:02   #87
i meni je to isto nejasno, to im je zaostalo iz nekih davnih dana pedijatrijskih odjela (mračnih, ako mene pitate) kad roditelji nisu smjeli kročiti tamo.
mislim da im puštanje roditelja na odjel ne bi ništa promijenilo ni nedajbože otežalo svakodnevni rad, a djeca i roditelji bi bili sretniji i zadovoljniji.

na merkuru ima dječji ORL?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:09   #88
Neznam kako se zove al bilo je dosta djecice To je bilo 6.mj 2010.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 14:55   #89
molim nekog tko je bio u vinogradskoj u apartmanu s djetetom da mi se javi
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:32   #90
samo da javim da smo operirani na Sv.Duhu jučer...
imali smo termin 20.6. ali su nas zvali da dođemo ranije...
primljena u 7:30...ušla u salu u 12:30...i pušteni nakon večernje vizite ko 18:30...

danas kao nova...kao da se ništa nije dogodilo...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 18:28   #91
a evo i naseg iskustva.. malo sam se raspisala

jucer smo vadili trecu mandulu u kb merkur. prijam je u 7:30, pogledaju papire, pitaju je li dijete nataste (nama upisala napomenu "popila gutljaj vode"), dijete dobije naljepnicu s imenom za na prsa i flaster s nekakvom kremicom (lokalni anestetik) na pregib lakta, da ih ne boli kad ih pikaju za anesteziju. a odmah se potpisuje i suglasnost.
kad su nas sve popisali, jos smo malo pricekali, a onda su nas pozvali u bolnicku sobu sa sest lezajeva (2 kreveta i 4 kinderbeta), gdje smo djecu presvukli u pidzame. sestra je donijela sirup/tabletu (ovisno o uzrastu) za smirenje i zamolila nas da za pet minuta odemo i cekamo kod liftova. (moja je curka naravno pocela plakati sto je ostavljam samu u nepoznatom prostoru s nepoznatom djecom, ipak je jos mala )

djecu su jedno po jedno odvodili na operaciju i vracali ih za 20-ak minuta. neka djeca su trebala ispljunuti krv, jedna djevojcica je i povracala, ovi mali su plakali neko vrijeme nakon operacije, ali kako su roditelji smjeli dolaziti odmah nakon zahvata, tako su (smo) ih smirivali. tesko ih je vidjeti onako omamljene, povremeno izvrcu ocima i malo su podbuhli, boli ih a ne mozes im pomoci osim da budes uz njih
nakon zahvata su navodno svi dobili nesto protiv bolova, tako da ih vjerojatno nije doista bolilo vec ih je mozda samo grebla suhoca u grlu, a mozda nije odmah djelovalo, ne znam.. moja curka je brzo zaspala i kad se probudila vise se nije uopce zalila na bol.

tek dva sata nakon zahvata smiju popiti malo tekucine, ali iz solidarnosti prema drugima cekalo se dok prodje dva sata od zadnje operacije a onda su donijeli vrlo slatki caj, valjda da utazi i zedj i glad. onima koji su uklanjali samo trecu mandulu receno je da mogu za veceru pojesti nesto kasasto, dok oni koji su uklanjali sve tri nisu smjeli taj dan nista. sesra je donijela i cijeli asortiman lijekova protiv bolova, da ih doziramo prema potrebi.
kako je vrijeme odmicalo, djeca su vec postajala vrlo nervozna, narocito ovi najmanji, zato preporucam da ponesete sto vise toga da ih zabavite (jer kad mi je potrosila bateriju na mobitelu igricama vise je nisam imala cime zabaviti :/).

oko 17h sestra je donijela toplomjere, a potom su djecu kolektivno odveli doktoru na pregled (opet ih odvajajuci od nas pa je moja opet plakala), no izasli su prije nego sto su usli. presvukli smo ih u "civilku", sestra je donijela kompletnu dokumentaciju, otpusnice i upute, i to je bilo to.

moja je do kraja dana bila slabasna, sto od anestezije, sto od gladi, ali na bol se nije zalila. jutros se probudila kao da nista nije bilo, vesela, glasna, energicna.. i gladna!

ukratko, tamo smo bili od 7:30 do 18h, od cega su djeca ukupno mozda 30 minuta sama

na kontrolu trebamo doci za tjedan dana i to je to, mi smo operaciju prakticki vec zaboravili
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:24   #92
tina super iskustvo! mi cemo morat prespavat u bolnici jer ce mu izvadit i polip u nosu. rekli su nam da dodjemo oko 15.08.
pokusavam jos ne razmisljat o tome :/
fairy wings is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:42   #93
I nama je tako bilo prije 3 god samo sam mogla biti cijelo vrijeme sa malenim osim na samoj operaciji. Doduse bili smo sami u sobi tada.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:48   #94
zbog loseg reagiranja na anasteziju obecali su mi ostanak s njime preko noci. nadam se da me nece zeznit :/
fairy wings is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 11:16   #95
Zna li tko gdje se može kupiti Otovent balon za puhanje? Iz Splita sam, zvala sam sve ljekarne po gradu, naovdno ima samo jedna ljekarna u Zagrebu, Dolac.
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 10:22   #96
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
mi smo bili u vinogradskoj, sve je dobro prošlo.
imaju otprilike 5-6 djece na programu, najmlađi idu prvi.
otpust je isti ili drugi dan, ovisi o više faktora, ponajprije o operateru (neki nisu skloni tome, mislim dr geber), te o stanju iza operacije.
mi smo išli isti dan doma, u 9h je operiran, u 15h smo išli.
s tim da je formalno prijem dan prije operacije, kad dijete pregledaju, popričaju s roditeljem i upišu u bolnicu, poslije toga se ide doma; na dan operacije se dođe rano ujutro s djetetom u bolnicu; službeni otpust kad dobijete papire je dan poslije operacije.
nas je operirao prof baudoain, za njega imam samo riječi hvale, isto kao i za sestre na odjelu.
moja velika zamjerka je što se ne može biti uz dijete

postoperativno razdoblje je kod nas dobro prošlo, bez komplikacija, evo sad smo bili i na prvoj kontroli nakon 7 dana, sve je ok.

preoperativno vas očekuje vađenje krvi, EKG i pregled kod anesteziologa.
nas za koji mjesec očekuje vađenje 3. mandule,isto u Vinogradskoj kod Dr. Baudoaina,zanima me da li se šta promjenilo od ovog posta tamo?
Dr. nam je rekao da se isti dan ide doma,zna li netko da li je moguće za taj jedan uzeti apartman i da li se u apartmanu može odmah poslije op biti sa djetetom?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 20:19   #97
Odgovor za štrumfetu2010: Ljekarna na Dolcu je privatna ljekarna koja se specijalizirala za naručivanje lijekova iz inozemstva isključivo prema narudžbama pacijenata. Potrebno je imati liječnički recept (tzv. privatni), a ljekarna naruči traženo u inozemstvu. Obzirom da se radi o pomagalu, možda je procedura drugačija. Za lijekove znam da se isporuka obično čeka nekoliko dana. Najbolje je kontaktirati ih telefonom i dogovoriti narudžbu.
tanja5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 21:48   #98
Nisam našla temu o operaciji sve tri mandule pa vas molim iskustva ovdje ili premještanje na pravu temu
Imamo termin za operaciju u studenom kod dr. Baudoina u Vinogradskoj. Do tada napraviti hrpu testova i javiti se prvi dan za obavljanje administracije, a drugi rano ujutro natašte za operaciju. Malena ima 4 god. Apartman je zauzet pa ga ne možemo dobiti
Kako je kod vaših išla procedura i oporavak. Hvalaaaa
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 22:28   #99
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
nas za koji mjesec očekuje vađenje 3. mandule,isto u Vinogradskoj kod Dr. Baudoaina,zanima me da li se šta promjenilo od ovog posta tamo?
Dr. nam je rekao da se isti dan ide doma,zna li netko da li je moguće za taj jedan uzeti apartman i da li se u apartmanu može odmah poslije op biti sa djetetom?
znam da se u apartmanu ne može odmah poslije operacije biti s djetetom, nego nakon nekih 2-3h.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 11:51   #100
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Nisam našla temu o operaciji sve tri mandule pa vas molim iskustva ovdje ili premještanje na pravu temu
Imamo termin za operaciju u studenom kod dr. Baudoina u Vinogradskoj. Do tada napraviti hrpu testova i javiti se prvi dan za obavljanje administracije, a drugi rano ujutro natašte za operaciju. Malena ima 4 god. Apartman je zauzet pa ga ne možemo dobiti
Kako je kod vaših išla procedura i oporavak. Hvalaaaa
Mi smo obavili operaciju sve 3 mandule prošli mjesec u Vinogradskoj kod tog dr.
Kao prvo, dijete ostaviš ujutro (nekih pola sata si s njim dok ga presvučeš u piđamu i izmjeriš temp i sl.) i onda ga vidiš tek popodne. ja sam bila u apartmanu i tek oko 3 ti dovedu dijete. oni koji nisu u apartmanu tek za vrijeme posjeta vide dijete (u 4:30). i to je fakat grozno. moja je meni dovedena u bolovima i plačući i jecajući, pa mogu zamisliti kako je bilo drugoj djeci koja nisu mogla biti s roditeljima.
ne razumijem zašto se roditelji tretiraju kao smetalo a ne netko tko će pomoći smiriti i maziti dijete. automatski će djeca manje plakati i manje natezati rane... mene je to jako razočaralo i jako sam se iznenadila kad sam skužila da pola dana neću vidjeti dijete, iako sam ju čekala u apartmanu. kažu da toga nije bilo prije par godina nego su odmah dovezli dijete. znam da je tako sada u klaićevoj (ako imaš apartman) i da sam to znala prije ne bi išla u vinogradsku.
ali čula sam da se djeca poslije operacije samo trećeg krajnika oporave u roku par sati.
Znam da se netko žalio na higijenu, ja nemam ništa prigovoriti, sve je bilo čisto i uredno.
Odnos glavne sestre je bezobrazan i dignutog nosa, ostale sestre jedva i vidiš, al one su ljubazne i ok.
Ako je sve u redu, onda sutra ujutro nakon vizite ideš doma.
Jedino što ti kažu (i to sestra) je da je operacija prošla dobro i za x sati ćete vidjeti dijete.
i to je to. ostalo sam moraš vrebati doktore i zapitkivati, a i tada nećeš puno bolje proći, osobito jer ti dođe drugi doktor koji je tada dežuran i koji naravno nezna ništa osim što piše na papiru (a tamo samo piše koji je zahvat bio i to je to). i taj odnos me razočarao. da nitko od dr. neće doći roditelju i reći šta je bilo i kako je bilo... (nama je na pregledima bila priča da će možda trebati cjevčice, al će se vidjeti stanje na samoj operaciji, pa me je naravno zanimalo dal je bilo šta od toga, i trebalo mi je pola dana da dođem do informacija (sutra), i to šturih zato jer poslije je bio drugi dr. koji nije znao).
tamo je bilo 5-6 djece taj dan za operaciju, i to po 2 djeteta kod svakog dr.
Kontrole poslije operacije su gotove za 10 sekundi, i to je isto kod onog tko je tada u ambulanti. kod nas je barem tako bilo.
srećom sve je bilo ok, pa je samo takva kontrola bila dovoljna.
i to je najbitnije, da je sve s mojim djetetom prošlo dobro, pa se ovi detalji brzo zaborave.

Jedni roditelji su imali sreću da se baš taj dan oslobodio apartman pa su upali (mi smo rezerviralo daaavno). tako da uvijek ima nade za apartman.

oporavak (kod nas): 4 dana temperature (treći dan najviše, pola dana, visoka temp. 38.7, ostatak vremena 37.5); 4-5 dana sirupa (i paracetamol i ibuprofen) više zbog bolova nego temp., tjedan dana nije ništa jela (čak ni čokolino možda dec na dan, i male količine sladoleda) jer ju je boljelo grlo, samo je pila dosta tekućine. nakon toga odjednom počela jesti prva 2 dana mixano (al odpočetka sam joj nudila mixane juhice i sl, mixanu vodenastu hranu) pa onda normalno komadiće. nekih 10 dana potpuni oporavak. prije toga se često budila po noći da ju boli grlo i plakala... moja je malo osjetljivija i više mazni tip, pa možda kod drugih to ide kraće.

raspisala sam se

Zadnje uređivanje majaa : 04.11.2013. at 11:57.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.