Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 07:50   #81
Zemlja za vrt

moje prekopavanje vrta se polako bliži kraju i počinjem biti malo zbunjena
jer
ono što sam u početku mislila da će biti "pis of kejk" preraslo je u "pis of šit", kak bi moja baka rekla (baka je izvanredna )
imam problem
gdje da nabavim KVALITETNU ZEMLJU?
je li moguće da se to obavi van naših shooping centara, recimo u kakvoj sjemenarni ili štogod slično, ali ponavljam, voljela bi kupiti kvalitetnu zemlju
konkretno me zanima zemlja za vrt - znači ne za cvijeće (njime naši centri ne oskudjevaju, ni lošom ni dobrom)

ljubim ruke
point76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:02   #82
Quote:
point76 kaže: Pogledaj post
moje prekopavanje vrta se polako bliži kraju i počinjem biti malo zbunjena
jer
ono što sam u početku mislila da će biti "pis of kejk" preraslo je u "pis of šit", kak bi moja baka rekla (baka je izvanredna )
imam problem
gdje da nabavim KVALITETNU ZEMLJU?
je li moguće da se to obavi van naših shooping centara, recimo u kakvoj sjemenarni ili štogod slično, ali ponavljam, voljela bi kupiti kvalitetnu zemlju
konkretno me zanima zemlja za vrt - znači ne za cvijeće (njime naši centri ne oskudjevaju, ni lošom ni dobrom

ljubim ruke
Molim te da malo pojasniš o kojoj količini se zemlje radi i kakva zemlja ti je sada u vrtu?
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:56   #83
imam cca 40m2 vrta
mislim da trenutno u vrtu imam mješavinu svega i svačega
velim mislim, jer nije rijedak slučaj da mi se stvara mahovina na jednom kraju, dok mi na drugom zemlja puca
kad sam ju prekopavala na dubini od 50-tak centimetara je glina
pomješala sam svu zemlju sa sitnim šljunkom i plan mi je posijati travu, ali bi voljela mrvicu prihraniti tu zemlju
p.s. nemam mogućnost za pristup kamiona zemlje
point76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 02:31   #84
predlažem: vlastiti kompost kao prihrana i revitalizacija tla.
Malo će potrajati , ali se isplati. upute : www.kompost.hr
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 22:40   #85
Talking Zemlja i gnojiva

ciao ja sam novi na forumu . imali za kupit baš neka posebna zemlja za kaktuse ili je to bacanje novca u vjetar ja je sam radim zemlju mješavina crvene ilovače i crne kupim u dučanu i naravno dodam pijeska u miks a crvenu i ilovaču malo spržim u mikrovalnoj da poubijam razne štetočine.za gnojivo zanima me dali ima posebna gnojiva za kaktuse ili su dobra i ona za cviče gnojiva šta se miksa sa vodom,i zanima me dali postoji koj pesticid za pukove našao sam u nekim lončanicama sitnu pučinu pa me zanima kako da suzbijem da ne dolaze paukovi.
LIJA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 00:13   #86
Postoji zemlja za kaktuse, i ona je puno bolja od obicen zamlje. Naravno kaktusi ce uspiti i u obicnoj ali ce u ovoj biti bolji, takodjer možes se naci i gnojivo ali ja ga i ne upotrebljavam.
a sto se tice paukova treba ih spricati postoje preparati baž za pauka, pitaš u poljo.apotekam i oni ce ti preporucizi potrebni preparat protiv pauka.
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 20:51   #87
Thumbs up gdje ima zemlje za 29 kn

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
sve to super prijatelju ali ajde još javi gdje ima za 29 kuna ta zemlja od 50 litara, mislim u kojim trgovinama i sl. i da li znate koliko su na drugim mjestima, npr.u pevecu, konzumu i sl.

hvala
pjesnik108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:19   #88
Humus / crnica?

Gdje mogu nabaviti (kupiti) veću količinu humusa ili kvalitetne crnice za travnjak u rinfuzi ?
Naime, oko kuće imam cca 200 m/2 zemlje koja je nakon gradnje kuće izmiješana sa šljunkom, kamenjem, ilovačom, jalovinom..... Da je pripremim za travnjak, nakon što ručno iskopam svo krupnije kamenje, mislim ići sa svježim slojem od 5 cm kvalitetne zemlje ili humusa - što je po izračunu cca. 10 kubika materijala. Čini mi se dosta - gledano iz financijskih razloga - ako idem na kupnju vreća od 50 litara u nekom bau-marketu, trebam 200 vreća.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:44   #89
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
Gdje mogu nabaviti (kupiti) veću količinu humusa ili kvalitetne crnice za travnjak u rinfuzi ?
Naime, oko kuće imam cca 200 m/2 zemlje koja je nakon gradnje kuće izmiješana sa šljunkom, kamenjem, ilovačom, jalovinom..... Da je pripremim za travnjak, nakon što ručno iskopam svo krupnije kamenje, mislim ići sa svježim slojem od 5 cm kvalitetne zemlje ili humusa - što je po izračunu cca. 10 kubika materijala. Čini mi se dosta - gledano iz financijskih razloga - ako idem na kupnju vreća od 50 litara u nekom bau-marketu, trebam 200 vreća.
Halo, zna li netko gdje ima humusa / komposta za kupiti u rinfuzi i eventualno cijena po m3 ?

Anybody?
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:29   #90
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
Halo, zna li netko gdje ima humusa / komposta za kupiti u rinfuzi i eventualno cijena po m3 ?

Anybody?
Oni su imali,pitajhttp://www.zrinjevac.hr/
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 08:08   #91
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Oni su imali,pitajhttp://www.zrinjevac.hr/
Thanks.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 00:12   #92
da li vam se dogodilo da kupite onu suhu zemlju za cvijeće pa kad zalijevate zemlja ne upija vodu već samo "sklizne" po stijenkama?
kako se zove ona fina zemlja za sobno bilje koja dobro upija vodu? :no clue:
esperanza0905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:50   #93
Da ste južnije dogovorili bi se, ja proizvodin humus kalifornijskih gujavica. Baš se ovih dana pripreman izvadit značajniju količinu. To je dokazano najbolje gnojivo za sve kulture, pa mislin i za pripremu travnjaka. Ja san posadija skoro suvu žižulu i ovi dana je razlistala. Maslina mi je u dvorištu "podivljala" otkad je tretiran humuson. Ako ste u mogućnosti doći do pravog humusa nebojte se nećete falit. Skup jeste ali cijena mu je realna.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:56   #94
Quote:
esperanza0905 kaže: Pogledaj post
da li vam se dogodilo da kupite onu suhu zemlju za cvijeće pa kad zalijevate zemlja ne upija vodu već samo "sklizne" po stijenkama?
Da. To je zato jer je mješavina treseta koji se presušio a on nemože upijati puno vode. Obično mi se napravi mala blatna mlaka na sredini a onda to sve klizne i zemlja ostane suha.

Ja sam to riješila s tim da zemlju prije presađivanja "pripremam" s tim da ju svakih 15 min dobro poprskam finim raspršivačem i onda se dobro natopi. To ti je isto bitno i kad biljke staviš u tu zemlju, pa ako zaboraviš zaliti ili samo baciš u posudu sa vodom, zemlja se neće namočiti i biljka će ostati žedna. Onda i biljke koje stavljam u takvu zemlju obično prskam i pazim da mi se takva zemlja ne presuši.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 01:36   #95
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Da. To je zato jer je mješavina treseta koji se presušio a on nemože upijati puno vode. Obično mi se napravi mala blatna mlaka na sredini a onda to sve klizne i zemlja ostane suha.

Ja sam to riješila s tim da zemlju prije presađivanja "pripremam" s tim da ju svakih 15 min dobro poprskam finim raspršivačem i onda se dobro natopi. To ti je isto bitno i kad biljke staviš u tu zemlju, pa ako zaboraviš zaliti ili samo baciš u posudu sa vodom, zemlja se neće namočiti i biljka će ostati žedna. Onda i biljke koje stavljam u takvu zemlju obično prskam i pazim da mi se takva zemlja ne presuši.
ma da, to sam i ja radila, ono malo po malo, il bi napravila rupicu pa u nju nadolijevala.
al sad sam uzela novu zemlju koja je sama po sebi takva. i prije sam isto pogriješila...
al nekad (samo nekad ) pogodim kupiti zemlju kojoj se to ne događa..
volila bih znati kako se zove ta zemlja koja se ne "opire" vodi....
esperanza0905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:19   #96
Mislim da to nije do vrste zemlje nego do starosti pakiranja. Ja sam više puta kupila zemlju različito pakiranu iz koje je kad bi ju stisnula u šaku kapala voda.I ta bi se zemlja stajanjem posušila do stanja o kojem pričaš.

I vjeruj mi je je treset pomiješan sa zemljom bolji nego obična zemlja jer se obična zemlja kad se natopi stisne i "guši" korijen koji se onda teško razvija a i duže zadržava vodu što zbog toga jer je cvijeće u tegli može dovesti do truljenja korijena.

U prirodi se višak vode jednostavnu spusti u niže slojeve zemlje a u tegli nemože.

Ako imaš priliku, kad kupuješ zemlju probaj naći jako tešku vreću jer bi ti to bila vlažnija zemlja od one lakše i s manje treseta.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 11:43   #97
zemlja

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Najbolja zemlja za cvijeće je TRESETNO-LUMBRIKALNA zemlja od POLJOKEM-a, pakirana u bijele vreće.
Cijena je 29 kn za 50 litara.
Molim te ako si iz Osijeka reci mi gdje mogu nabaviti tu zemlju? Hvala!
__________________
nesy
nesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 22:45   #98
Kako nabavit, gdje kupit najobicniju crnu zemlju

imao sam radove i ostala ja poprilicna rupa u vrtu pa da Vas pitam gdje da nabavim kubik-2-3-mozda 4 najobicnije crne zemlje za popunjavanje te rupe i izravnjavanje vrta
RobertC4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:39   #99
možeš gledati na njuškalu - ljudi znaju napraviti oglas da daju zemlju onom koji je voljan napraviti iskop.. također ima puno zemlje na savi, ako se ne varam - ima dosta odlagališta zemlje na zapadnom dijelu - ako ti se da ići do tamo...
JuanDeLosReyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 10:55   #100
Sve zavisi što ti treba, u poljotekama ( vrtnim centrima ) možeš nači svakakvih supstrata i zemalja. Sve ovisi za što ti treba, ja sam si za borovnice kupio jako kiselu zemlju 70 litara za 60ak kuna. Jeftinija solucija lopatu u ruke i put šume,livade sa par vreča smeča i naravno transport. Ako ti treba baš crna kisela zemlja ciljaj šumu igličastog bora.
kos13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.