Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 00:17   #21
[QUOTE=sinkezg;10040774]
Quote:
Koliko bi čovjek trebao biti u hermetički zatvorenoj hladnjači da potroši sav kisik?!
Ovisi o veličini hladnjače. Očito.

Quote:
Ukoliko je čovjek umro u hladnjači, ne bi li bilo vjerojatno da završi na obdukciji?
Svi sumnjivi smrtni slučajevi završavaju na obdukciji.

Quote:
Ne bi li se na obdukciji ustanovilo da li se ugušio ili smrznuo?
Da, to bi se ustanovilo na obdukciji.

Quote:
Tko je ustanovio da hladnjača uopće nije hladila? Ekipa? Ili netko drugi?
sinkezg, ovo je urbani mit. isto kao ono s krokodilima koji ti ispuze iz wc školjke i otkinu jaja.

čovjek se ne može smrznuti ako je temperatura okoline viša od nula stupnjeva. termodinamički je nemoguće.
mislim, jesi li išao u srednju? to su neke očite stvari.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:25   #22
[QUOTE=Endimion17;10040889][QUOTE=sinkezg;10040774]
Quote:
Ovisi o veličini hladnjače. Očito.
Pa izračunaj mi veličinu hladnjače potrebnu da netko bude živ u njoj npr. 2 dana (2 dana je trajanje vikenda, onako da stavimo za pretpostavku.).


Quote:
Svi sumnjivi smrtni slučajevi završavaju na obdukciji.
Da. Shvatio si.

Quote:
Da, to bi se ustanovilo na obdukciji.
Da. Shvatio si.

Quote:
sinkezg, ovo je urbani mit. isto kao ono s krokodilima koji ti ispuze iz wc školjke i otkinu jaja.
Daj se pusti jebenih krokodila!

Quote:
čovjek se ne može smrznuti ako je temperatura okoline viša od nula stupnjeva. termodinamički je nemoguće.
mislim, jesi li išao u srednju? to su neke očite stvari.
Termodinamički jest. Obožavam kad argumentiraš s riječju "očito". I pitanjima tipa "jesi išao u srednju?"
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:50   #23
[QUOTE=sinkezg;10040997]
Quote:
Pa izračunaj mi veličinu hladnjače potrebnu da netko bude živ u njoj npr. 2 dana (2 dana je trajanje vikenda, onako da stavimo za pretpostavku.).
lemme get my book

Quote:
Termodinamički jest. Obožavam kad argumentiraš s riječju "očito". I pitanjima tipa "jesi išao u srednju?"
To što je termodinamički nemoguće logički je [B]dovoljan[/B razlog da možemo reći da se čovjek ne može smrznuti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 00:53   #24
[QUOTE=Endimion17;10041376]
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
lemme get my book


To što je termodinamički nemoguće logički je [B]dovoljan[/B razlog da možemo reći da se čovjek ne može smrznuti.
Da, logički je dovoljan razlog ako promatramo zakone termodinamike. A ovo je tema o autosugestiji.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 01:39   #25
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Da, logički je dovoljan razlog ako promatramo zakone termodinamike. A ovo je tema o autosugestiji.
Tebi neke stvari nisu jasne, zar ne?
Nikakva autosugestija ti neće pomoći protiv povećanja entropije sustava. Prirodni zakon je iznad svega. To ti je po pitanju nadmoćnosti nešto kao bog.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 01:56   #26
[QUOTE=Endimion17;10041927]
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post

Tebi neke stvari nisu jasne, zar ne?
Nikakva autosugestija ti neće pomoći protiv povećanja entropije sustava. Prirodni zakon je iznad svega. To ti je po pitanju nadmoćnosti nešto kao bog.
(Ok, zeznuo si se, citirao si samog sebe.)
Opet pričaš gluposti, po običaju. Čovjek je voljom iznad zakona prorode, to je nešto što ne piše u tvojim udžbenicima.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 02:11   #27
[QUOTE=sinkezg;10042050]
Quote:
(Ok, zeznuo si se, citirao si samog sebe.)
ispravljeno.
Quote:
Opet pričaš gluposti, po običaju. Čovjek je voljom iznad zakona prorode, to je nešto što ne piše u tvojim udžbenicima.
Ne, čovjek svojom voljom nije iznad zakona prirode. Čovjek im se stalno pokorava.
Vidim, ljudi sve lete, besmrtni su, ne trebaju jesti, piti, gibaju se brzinom svjetla.
Bedastoće koje znaš izvaliti su skyhigh...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 03:25   #28
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
dali je moguce da ovi gore manijaci na tibetu imaju kao neke treninge ili inicijacija vec sam zaboravio uglavnom da snagom uma tj autosugestijom griju svoje tijelo na niskim temperaturama i omotani nekom dekicom i jos k tome bosi hodaju po snjegu ..dali je i to urbani mit ili dokazano ..ugl ja vjerujem da si mozemo povisiti temperaturu autosugestijom.. takodjer mozemo utjecat na otkucaje srca i tlak ali ovo mi malo vec izgleda hard core ?
Ma na tom snjegu moraju osušiti mokru deku u koju ih omotaju, i ne, ne rade to sa autosugestijom.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:01   #29
[QUOTE=Endimion17;10042126]
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
ispravljeno.

Ne, čovjek svojom voljom nije iznad zakona prirode. Čovjek im se stalno pokorava.
Vidim, ljudi sve lete, besmrtni su, ne trebaju jesti, piti, gibaju se brzinom svjetla.
Bedastoće koje znaš izvaliti su skyhigh...
Ovakav biser ne trebam ni komentirati.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:31   #30
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
Ma na tom snjegu moraju osušiti mokru deku u koju ih omotaju, i ne, ne rade to sa autosugestijom.
dada to je to to im je ko neka inicijacija ak se nevaram davno sam citao o tome..
kak to rade ???ak znas ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:37   #31
sinkezg, kakav biser? Pa znaš li kako funkcionira ljudsko tijelo?
Toplinu proizvodimo u mitohondrijima hrpom lančanih, skokovitih reakcija.
Stroj ne može hladiti. Protivno je zakonima.

No ti očito ne razumiješ što su termodinamički zakoni.
Nulti, prvi, drugi, treći.

Ti to nikad nisi učio, zar ne?


Zato i ne shvaćaš kako se ne može dogoditi da sustav sam sebi smanjuje entropiju. Vjerojatno ne znaš ni što je entropija.

Ma kome ja ovo uopće objašnjavam?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 15:35   #32
Ovo ti je na razini tvrdnje da je pijenje teških metala opasno. I ne trudi se objašnjavat, isto tako nema ni smisla tebi išta objašnjavat.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 15:52   #33
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ovo ti je na razini tvrdnje da je pijenje teških metala opasno. I ne trudi se objašnjavat, isto tako nema ni smisla tebi išta objašnjavat.
četiri termodinamička ZAKONA držiš pukim TVRDNJAMA?

sinkezg, tko ti da svjedodžbu?!
ja bi te rušio i rušio dok ne shvatiš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:25   #34
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
dali je moguce da ovi gore manijaci na tibetu imaju kao neke treninge ili inicijacija vec sam zaboravio uglavnom da snagom uma tj autosugestijom griju svoje tijelo na niskim temperaturama i omotani nekom dekicom i jos k tome bosi hodaju po snjegu ..dali je i to urbani mit ili dokazano ..ugl ja vjerujem da si mozemo povisiti temperaturu autosugestijom.. takodjer mozemo utjecat na otkucaje srca i tlak ali ovo mi malo vec izgleda hard core ?
zasto mislis da su manijaci?
eden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:55   #35
što je entropija?????
awesome50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 21:56   #36
Quote:
awesome50 kaže: Pogledaj post
što je entropija?????
ukratko, mjera nereda u sustavu. recimo kristal NaCl na sobnoj temperaturi ima jednu izvjesnu entropiju. niska je, jer ioni stoje čvrsto vezani u rešetki i titraju. kad zagriješ kristal iznad 801 °C, on prijeđe u tekuće stanje i ioni se slobodno gibaju - nered je veći. kad zagriješ na 3000 °C, NaCl je već odavno u plinovitom stanju i čestice bjesomučno šibaju okolo pri čemu je nered još veći.
najmanja entropija je na apsolutnoj nuli, što se ne može postići.

sustav ne može sam od sebe smanjivati entropiju i ukupna entropija svemira se ne može smanjivati nego samo rasti.
sustavu se može smanjiti entropiju, ali tek na račun većeg povećanja entropije u okolini. tako recimo funkcionira hladnjak. u spremniku smanjuje entropiju, no zato iza na isparivaču grije i višestruko povisuje entropiju okoline.

tako radi i ljudsko tijelo. ima mehanizme koji dopuštaju korištenje kemijske energije da bi se lokalno entropija smanjila na izuzetno niske vrijednosti (ona ne ovisi samo o temperaturi).
za naše uređeno tijelo moramo u okolinu ispuštati velike količine otpadne topline i malih, neurednih čestica.



reći da će se u izoliranom sustavu entropija smanjivati sama od sebe jednaka je tvrdnji da će se srušena kuća ponovno izgraditi, toplinska energija iz udarenog tla vratiti natrag u loptu i odbaciti je natrag na istu visinu odakle je ispuštena, razbacane figure neke igre poslagati na prava mjesta i slično.
može se dogoditi (jer je stvar statistička), ali je vjerojatnost za to toliko mala, da se slikovito rečeno, ne bi obistinila ni da stvar isprobavaš svake sekunde i tako gugol očekivanih trajanja svemira.
a to je veliki broj.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.