Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 21:15   #81
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
ne, ne, lose si ti skontao sta sam htio napisati ... ja vjerujem u boga,
u to nesto sto je kreator svega, apsolutno savrseno i jedini zakon ...
ono sto sam ja napisao je da ne treba biti "slijep kraj ociju" i vjerovati
u nesto samo zato sto je to opceprihvaceno, nauceno u skoli ili negdje
pise ... ako ti vjerujes da je biblija istinita od korica do korica i da je sve
unutra napisano bozja rijec onda si totalna neznalica ... ne samo da ne
poznajes povjest civilizacije nego ti i fali i najmanja doza kritickog misljenja

ja ne trazim nista novo, ja trazim istinu, ona koja je sakrivena u moru
gluposti i ljudskoga "znanja" ... kome je dovoljno to da zna da bog postoji
neka mu bude, ja trazim vise od toga ... prvi puta kada se budes nasao u
situaciji da imas problem a bog ti ne pomaze shvatit ces zasto bog nije
odgovor na sva pitanja ...
ok nisam reko da je sve od korica do korica tako. Al gledaj kad ti je tesko u životu i tražiš Božju pomoć oni ti ne napravi ništa to znaci da te stavlja na kušnju oces li ti vjerovati u njega i nakon toga. I ja sam imo nekih teskih trenutaka kad mi Bog nije pomago al sam vjerovo i u sve vise slučajeva oni mi pomaže
prima19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 21:55   #82
Život je život ili je možda život samo život!

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
nitko ne zna postoji li ... "nitko se još sine moj nije vratio da potvrdi ima li što "gore" ili nema" ... s tim se slažu... i znanstvenici kroz povijest.
Nisam znanstvenik, filozof, svećenik niti bilo tko jako važan za život čovjeka.

Vjerujem da se nitko nije fizički vratio kad je fizički umro. Ali, toliko je svjedočanstava komunikacije sa pokojnima - energetski, kroz snove, telepatski, preko medija, simbolički preko predmeta iz života, preko svjesnih ili podsvjesnih sustava čovjekovog bitka - tak da to što neznamo dal ima kaj gore ne znači da kad zaklopimo oči više ništa ne postoji.

Vjera nas uči da molimo za sve žive ljude i za naše pokojne. Iz toga vidim da smo mi nekako i dalje u zajednici. Ako nikako drugačije, u mojoj glavi često se susrećem sa sjećanjima iz života meni dragih ljudi kojih više nema. Oni su mi kao vaga ili libela kad nešto odlučujem. I na taj način oni utječu na moj današnji život.



Kao što su mi u djetinjstvu govorili da rode donose djecu, danas sam skužila da je istina malo jednostavnija, djeca ne putuju zrakom da bi došla u naš život. Vječna tema "života poslije" života tijela na zemlji također ima svoj put istine.

komar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.