Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 16:09   #1
Tribunj!

Pozdrav svima, s prijateljima planiram ljeto u tribunju, pa me zanima kakve su tamo plaže, gdje pojesti fino (i za ok cijenu), gdje otići na kupanje, što vidjeti i posjetiti? Hvala na svakom savjetu
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:21   #2
Tribunj je prekrasno mjesto koje (još) nije uništila posvemašnja betonizacija (kao Vodice), koje ima svoj štih i u kojemu je lijepo šetati, kupati se, ima odličnih kafića i dobre klope u restaurantima, a nije nikada nekakva gužva, čovjek se baš super osjeća tamo.

Prednost Tribunja je što se možeš kupati maltene posvuda, od glavne plaže Zamalin do plaže ispod restauranta Riva, pa na drugu stranu mjesta do plaže ispod Movie hotela iza marine uz obalu prema Vodicama... sve je lako dostupno i blizu zbog "kružno" konfiguriranog mjesta, tako da u svakom slučaju nećeš požaliti što ste odabrali Tribunj, jedno od rijetkih mjesta koje ima i života, i tradicije, i ljepote, i pitoresknosti, i nema gužve ili sindroma ishitrenog betonskog turizma.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:26   #3
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Tribunj je prekrasno mjesto koje (još) nije uništila posvemašnja betonizacija (kao Vodice), koje ima svoj štih i u kojemu je lijepo šetati, kupati se, ima odličnih kafića i dobre klope u restaurantima, a nije nikada nekakva gužva, čovjek se baš super osjeća tamo.

Prednost Tribunja je što se možeš kupati maltene posvuda, od glavne plaže Zamalin do plaže ispod restauranta Riva, pa na drugu stranu mjesta do plaže ispod Movie hotela iza marine uz obalu prema Vodicama... sve je lako dostupno i blizu zbog "kružno" konfiguriranog mjesta, tako da u svakom slučaju nećeš požaliti što ste odabrali Tribunj, jedno od rijetkih mjesta koje ima i života, i tradicije, i ljepote, i pitoresknosti, i nema gužve ili sindroma ishitrenog betonskog turizma.

hvala ti! budući da je tribunj tako malo mjesto, pretpostavljam da je sve međusobno blizu? ima li neko mjesto koje nije cjenovno pretjerano, a da ga preporučaš?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 11:48   #4
Da, većina konoba, picerija, restorana i kafića ti je smještena u središtu mjesta tak da morete sve brzo obići. Za 10 minuta hoda možete obići 4 konobe, 2 picerije i 5 kafića.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:24   #5
Tribunj nije baš tako jako malo mjesto, ima se kuda šetati i potrošiti i po sat vremena laganog hoda s jednog na drugi kraj. Najvažnije stvari su blizu grupirane oko centra mjesta, a najveća prednost Tribunja je što je lijep, pristupačan, neskvaren i neprepopularan, što je temeljna smjernica za izbjegavanje nekog mjesta u mojem sustavu vrijednosti kada razmišljam o odmoru. Tribunj - puno lijepih šetnica, čiste obale, pogleda na Kornate i "otok magaraca", lijepih mjesta za kupanje, brodova u lijepoj marini i ugodnih, nenapadnih, normalnih kafića i restauranata (preporuka Riva od restauranata i kafić sa kvadratnim suncobranima Lavazza na otoku...).

Na što točno mislim - dovoljno je otići dva kilometra dalje prema Šibeniku, u Vodice, i vidjeti na jednom mjestu zbroj svih negativnosti masivnog, betonskog, prenapučenog i razvikanog mjesta za one koji ne traže odmor, nego majmuniranje u moru ljudi - zbog koje i idem na odmor da ih ne vidim, kao da mi zagrebačka gužva cijelu godinu nije dosta, onda još i na moru da me tlače - no pasaran... u Vodice smo išli samo na bankomat (RBA na rivi kod pošte i autobusnog kolodvora), te ako je bio najavljen nastup nekog interesantnog umjetnika na rivi (zadnje smo gledali pokojnog Vinka Cocea prije 5 godina - sjedneš, ližeš sladoled i free slušaš nastup). Inače smo Vodice izbjegavali u širokom luku, grozim se one rijeke ljudi, sve wannabe "vidjeti i biti viđen", od gužve ne vidiš ni more udaljeno 5 metara ni bilo što drugo, iako - ruku na srce - tamo se i nema što vidjeti...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:09   #6
Tribunj se i mene dojmio. Ono što je ipak ostalo primjećeno je daleko čišće more nego kod Šibenika, iako je to možda osobni dojam
__________________
Burn rubber, not your soul...
hacklordsniper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 21:00   #7
Quote:
hacklordsniper kaže: Pogledaj post
Tribunj se i mene dojmio. Ono što je ipak ostalo primjećeno je daleko čišće more nego kod Šibenika, iako je to možda osobni dojam
Daleko čišće nego kod Šibenika i u Vodicama. S time da nisam siguran za Jadriju i Solaris.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:53   #8
Daleko najviše info o Tribunju imaš na http://www.tribunj.hr/index.aspx i na http://www.tz-tribunj.hr/hr/home/o-mjestu.html
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:33   #9
hvala svima na korisnim infromacijama koju biste plažu preporučili? koju konobu/restoran, što tamo probati?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 14:08   #10
Imaš linkove pa ih prođi, a i čitaj naše odgovore.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:40   #11
dečki su Tribunjci?

obožavam Tribunj.. jedno od najljepših mjesta na svijetu <3
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:59   #12
Svi smo mi "Tribunjci" - kada nam se ukaže prilika, na žalost sve rjeđe, a mi bi htjeli što češće... ne živimo tamo, ali Tribunj jako volimo...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:15   #13
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Svi smo mi "Tribunjci" - kada nam se ukaže prilika, na žalost sve rjeđe, a mi bi htjeli što češće... ne živimo tamo, ali Tribunj jako volimo...
ja jesam rodom iz Tribunja pa sam mislila...
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:49   #14
Iz Sela? Varoši? Ili možda podvrha?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:03   #15
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Iz Sela? Varoši? Ili možda podvrha?
Varoš!

a ti Grunf?
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:07   #16
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Varoš!

a ti Grunf?
A isto. Onda se morti i znamo iz viđenja.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:09   #17
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
A isto. Onda se morti i znamo iz viđenja.
sa ljetnih praznika!

nisam nikada živjela tamo.

ti živiš u zg sada?
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 23:55   #18
Tribunj se izgradio preko turistickih pristojbi...i poreza vikendasima.

Mogli bi se malo potruditi napraviti turist-pano gdje se vidi kako je Tribunj izgledao 100 godina..
A-AS-Svpecilvs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 15:24   #19
kakvo je sada stanje na plažama u trubunju, je li još uvijek mirno ili je gužva kao u Vodicama?
crnkicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 16:44   #20
... Najlepše mjesto za godišnji
__________________
... i sutra je novi dan ..
snježana valjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.