Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 17:40   #1
Drugi fakultet - ispisnica s prvog?

Pozdrav narode

Završavam 5. godinu na filozofskom u Osijeku i mislio sam upisati 1. godinu na fakultetu prometnih znanosti u Zagrebu. Problem je nastao kada su rekli da stariji studenti trebaju predati ispisnicu s prvog fakulteta na upisu u 7. mjesecu. Javio sam im se, objasnio da završavam faks i svakako namjeravam diplomirati do kraja akademske godine pa da im naknadno donesem ispisnicu, na što su mi rekli da do upisa u 7. mjesecu moram diplomirati inače se ne mogu upisati, već pauzirati godinu.
Kažu da ne mogu biti upisan kao redovan na dva faksa, što je apsurdno jer ova akademska godina traje do 30.9., a sljedeća (na koju se želim upisati) kreće dan kasnije, dakle uopće ne bih istovremeno bio na 2 faksa.
Fizički mi je nemoguće diplomirati odmah, jer sam i zadnji semestar imao predavanja, praksu i sad ispite i ne mogu napisati i obraniti rad u mjesec dana.

Neki savjet?
__________________
Trekkies live long and prosper! The rest of you may drop dead!
William Riker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 12:37   #2
Prouči malo koji su na drugom faksu uvjeti za paralelno studiranje jer jedino tako možeš upisati.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:00   #3
ovo je apsurdno, ima ljudi koji se nikada ne ispišu, samo promijene faks i nikom ništa, netko te zaje***e tamo
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:05   #4
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
ovo je apsurdno, ima ljudi koji se nikada ne ispišu, samo promijene faks i nikom ništa, netko te zaje***e tamo
A gdje to?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 19:14   #5
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
A gdje to?
imam frendicu koja je s menom studirala na filozofskom, nakon druge godine je odustala i otišla na tekstilno - tehnološki, pa nakon njega na novinarstvo; još uvijek je upisana i na filozofski i na tekstilni jer se nikada nije potrudila otići ispisati i nikom ništa; piše joj na studomatu da nema evidentirane upisne listove za te fakseve za tekuću akademsku godinu pa ne može koristit njihove studomate i to je to, ostalo je samo formalnost
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 21:27   #6
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
imam frendicu koja je s menom studirala na filozofskom, nakon druge godine je odustala i otišla na tekstilno - tehnološki, pa nakon njega na novinarstvo; još uvijek je upisana i na filozofski i na tekstilni jer se nikada nije potrudila otići ispisati i nikom ništa; piše joj na studomatu da nema evidentirane upisne listove za te fakseve za tekuću akademsku godinu pa ne može koristit njihove studomate i to je to, ostalo je samo formalnost
ovo mi jedino ima smisla ako je te fakseve upisivala prije državne mature. jer su svi potrebni dokumenti na faksu koji je upisan i može ih se izvaditi jedino prilikom ispisa. a i glupo je dodatno plaćati po par stotina kuna za kopiju potvrde da je položila maturu kad oiriginal može samo izvadit na faksu i dalje se upisat gdje želi.

sad to što nije ponovno upisivala godine tamo ne vrijedi jer se za svaku novu godinu moraš ponovno upisat. tehnički ne studiraš ako nisi obavio te sve formalnosti za svaku godinu, pa otuda i objašnjenje zašto joj studomat to ne dozvoljava (i meni je onemogućen studomat za prvi faks koji sam ispisao, a tamo još uvijek i stoji).

kaj se tiče same teme, treba pogledat pravila za paralelne studije jer ako ti upišeš sad, a planiraš prije diplomirat ništa ne znači. nitko ne garantira da ćeš ti zaista do rujna bit diplomirani to što već jesi. jedino postoje jesenski rokovi pa bi prije mogao upisati tad, ako dotad diplomiraš i k tome ostane mjesta tamo gdje želiš upisat.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 21:48   #7
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ovo mi jedino ima smisla ako je te fakseve upisivala prije državne mature. jer su svi potrebni dokumenti na faksu koji je upisan i može ih se izvaditi jedino prilikom ispisa. a i glupo je dodatno plaćati po par stotina kuna za kopiju potvrde da je položila maturu kad oiriginal može samo izvadit na faksu i dalje se upisat gdje želi.

sad to što nije ponovno upisivala godine tamo ne vrijedi jer se za svaku novu godinu moraš ponovno upisat. tehnički ne studiraš ako nisi obavio te sve formalnosti za svaku godinu, pa otuda i objašnjenje zašto joj studomat to ne dozvoljava (i meni je onemogućen studomat za prvi faks koji sam ispisao, a tamo još uvijek i stoji).
1. upisala je prvi puta 2011
2. moji su dokumenti kod mene doma a ne na faksu, so . . .
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 23:36   #8
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
1. upisala je prvi puta 2011
2. moji su dokumenti kod mene doma a ne na faksu, so . . .
nije ti trebala potvrda da si položio maturu? jer na poleđini moraju štambiljat koji je faks upisan/ispisan. ili su ti vratili? onda to neka shema s filozofskim izgledno... moja je bila i na prvom (FKIT, Zg), a i sad na drugom faksu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 08:50   #9
Bila sam u istoj situaciji. Moras diplomirati do upisa na novi faks, inace se vodi kao paralelni studij. Sve ti ovisi koliko ti je drugi faks voljan izaci u susret.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 08:56   #10
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
nije ti trebala potvrda da si položio maturu? jer na poleđini moraju štambiljat koji je faks upisan/ispisan. ili su ti vratili? onda to neka shema s filozofskim izgledno... moja je bila i na prvom (FKIT, Zg), a i sad na drugom faksu.
vratili su mi odmah na upisu . . . truth be told, ne sviđa mi se ta priča sa ostavljanjem originala, ako žele zadržati kopiju ok, odeš javnom bilježniku i za 50 kn ju izradiš pa neka ju drže, ali original je moj i imam ga pravo imati kod sebe
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 20:32   #11
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
vratili su mi odmah na upisu . . . truth be told, ne sviđa mi se ta priča sa ostavljanjem originala, ako žele zadržati kopiju ok, odeš javnom bilježniku i za 50 kn ju izradiš pa neka ju drže, ali original je moj i imam ga pravo imati kod sebe
ma meni bolje da ju drže tam jer bi ju kod sebe izgubio tak i tak dok diplomiram se neću morat plašit tog jer mi neće bit tolko potrebna
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 21:13   #12
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ma meni bolje da ju drže tam jer bi ju kod sebe izgubio tak i tak dok diplomiram se neću morat plašit tog jer mi neće bit tolko potrebna
zamisli da faks izgori, ili da se uruši zbog zastarjele jugoslavenske infrastrukture ( quite frankly, ffzg me podsjeća na političku školu u kumrovcu )
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:48   #13
Jugoslavenska infrastruktura je baš idealna za neurušavanje.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 18:27   #14
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Jugoslavenska infrastruktura je baš idealna za neurušavanje.
drug tito je najveći brend ovih prostora
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 10:17   #15
srećom pa je zgrada mog faksa prošle godine renovirana
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 18:50   #16
uvijek postoji mogućnost neispravnih instalacija
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.