Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 00:37   #21
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Nije bitno da li je Nekronomikon izmišljen ili ne, bitno je to da on deluje...
iako ne volim ovog fratra,al ovdje se potpuno slazem s njim..ovaj djeluje
barney supreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:30   #22
Nije valjda da još netko misli da je Lovecraftov Necronomicon materijalna stvarnost?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:13   #23
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nije valjda da još netko misli da je Lovecraftov Necronomicon materijalna stvarnost?


Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:09   #24
To što je Lovecraft tvrdio (ako je) da je izmislio Nekronomikon, nije nikakav dokaz. John Dee je radio s Nekronomikonom i taj primjerak postoji na latinskom. Postoje i drugi izvori, jer kao što ga je primio Abdul Alhazred (znam da po wikipediji, ah, to nije ime ispravno po araskoj gramatiki) primali su ga i drugi.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:35   #25
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
To što je Lovecraft tvrdio (ako je) da je izmislio Nekronomikon, nije nikakav dokaz. John Dee je radio s Nekronomikonom i taj primjerak postoji na latinskom. Postoje i drugi izvori, jer kao što ga je primio Abdul Alhazred (znam da po wikipediji, ah, to nije ime ispravno po araskoj gramatiki) primali su ga i drugi.
Obični povijesni revizionizam nekih romantičarskih okultista 20.stoljeća.

Necromonicon je fikcija kao i Harry Potter. Niti ga je posjedovao Lovecraft niti John Dee. Net je pun falsifikata, Simonovih i drugih verzija. Sve su to izmišljotine određenih okultista, uglavnom iza 70-ih nadalje.

Kao što rekoh u nazivu teme: to je sve "okultura". Moderna mitologija, folklor i utjecaj postmodernizma na percepciju i interpretaciju informacija.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 21.04.2012. at 00:42.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:44   #26
Nekome ili nekima prilično odgovara da se misli da je Nekronomikon izmišljotina 70-ih.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:47   #27
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Nekome ili nekima prilično odgovara da se misli da je Nekronomikon izmišljotina 70-ih.
Nema nikakvog dokaza da je Necronomicon išta više od mašte velikog pisca fantastike. Kojeg obožavam, naravno.

Sve ovo što koluta po netu jesu editirane verzije Simonovog grimoara, neke izrazito loše i prozirne krivotvorine. Nebitno za okultiste kaos orijentacije koji ionako rade sa fikcijskim knjigama u svojim praksama evokacije. I sami to priznaju.

Ti tvrdiš da je Necronomicon stvarna knjiga, na tebi je teret dokaza.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 02:40   #28
Da na meni je, ali se ne mogu dobro prisjetiti jednog prilično uvjerljivog predavanja na Istrakonu o toj tematiki gdje se dokazivalo da je Nekronomikon autentičan i nekako smo se svi tad (mislim 2005.) oko toga složili. I znam dosta ljudi koji misle da je autentičan. Nisam vidio taj simonov, samo Dee-jev, Crowleyev i Ripelov. Što je autentično ne znam, ali ni ne vidim zašto bi se nešto tako zagriženo izmišljalo ako ne postoji ili bolje reći, beskorisno je.
Nisu ovo dokazi, ali neke informacije jesu. Možda ima oih koji znaju više pa se jave.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:35   #29
Samo da vas proinformiram da je izašao novi Necronomicon, pardon Nicronomicon
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:34   #30
Necronomicon je obična fikcija.

Već duže vrijeme nisam vidio da netko to smatra stvarnim.

Također John Dee je sam po sebi bio veliki šarlatan i prevarant. Popularan je samo zbog toga jer ga je podržavala tadašnja kraljica Elizabeta 1.

Necronomicon lažnim smatraju i poprilično šarlatanski okultisti koji su prilično lažni. To ti vjerojatno pokazuje koliko je Necronomicon lažan.

Sada jer ti ovo govorim vjerojatno će me Chtulhu pojesti.

https://www.youtube.com/watch?v=FOHJUrcVdJk
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:35   #31
Ne znam gdje bi ovo stavila, a ne mislim da zaslužuje posebnu temu pa ću ovdje:

Siloe, mali izdavaš iz Španjolske priprema se klonirati Voynich manuscript

Ta tvrtka specijalizira se na izradi replika starih knjiga.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 02:14   #32
vojnic ima za skinuti na nettu...samo treba traziti
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:26   #33
Svašta se može skinuti na netu, ali nije isto imati isprintano nešto i vrlo uvjrljivu repliku. Evo, ja sam baš dobila poštom repliku nekoličine stranica Necronomicona.
Sasvim drugi osječaj držati to u rukama u odnosu na isprintano.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 17:21   #34
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
U ovom predavanju o ilum se spominje knjiga


John

Knjiga se zove necronomicon (knjiga mrtvih) i osoba na predavanju kaze da postoje 3 primjerka. Jedan je u londonu a jedan u St. petersburgu.

Ja sam pregledavao ne netu i ne mogu potvrditi postojanje te knjige.

Samo se spominje u filmu evil dead

mislim da je predavanje odrzano prije filma tako da sumnjam da je od tuda ime uzeto.

Imate ikakve infomacije ?
"Necronomicon" i Chtulhu mitovi ne postoje na način na koji bi ti možda htio. To je izmišljotina pisca strave Howarda P. Lovecrafta.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 23:29   #35
Još jedan blasfemičar
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 23:58   #36
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Još jedan blasfemičar
Gdje ti vidiš svetogrđe? Znam da je zaljubljenicima u ezoterično teško prihvatiti da je neštto hoax, ali u ovom slučaju nema dileme. Druga je stvar otkud je Lovecraft crpio ideje za literarne uratke i koliko je u tome njegove vlastite fikcije, a koliko preuzeto iz mitologije.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 21:23   #37
Jesi li pročitao temu? Ili samo prvi i zadnji post?

Uostalom, što je zuni9? Samo forumski nick. Možda ni ti ne postojiš.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 00:14   #38
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitao temu? Ili samo prvi i zadnji post?

Uostalom, što je zuni9? Samo forumski nick. Možda ni ti ne postojiš.
Ustala na krivu nogu danas? Nisam pročitao prvi post. Ok, ti si vjernik i tebi ne trebaju dodatni argumenti. Poštujem to. Ja imam svoje mišljenje i samo sam ga iznio. Tvrdim da bez Lovecrafta ne bi bilo ni Necronomicon ni koješta drugog iz njegovog fantastičnog opusa. To je problem ustvrditi na forumu?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 14:30   #39
Na forumu se može ustvrditi sve što nije zabranjeno zakonom RH. Ali treba paziti na kojem pdf-u i na kojoj temi.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 22:01   #40
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Na forumu se može ustvrditi sve što nije zabranjeno zakonom RH. Ali treba paziti na kojem pdf-u i na kojoj temi.
Nisam najbolje shvatio. Ako se može tvrditi SVE što nije zabranjeno zakonom RH, na što se odnosi "ali treba paziti na kojem pdf-u i na kojoj temi"? Hoćeš reči da postoje pdf-ovi i teme gdje administratori 'pucaju' na korisnike, ako se njima nešto osobno ne svidi, a nije zabranjeno ustavom i zakonima RH?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.