Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 21:43   #221
Ako od subote nisi imao stolicu, ništa čudno da ti je muka i da podriguješ. Ajd si probaj uvesti u prehranu malo više žitarica, jedi jogurt sa muslama, zobi, ječmom. Jedi suhe šljive, marelice, smokve, nema šanse da pored njih imaš zatvore.

I da, možeš recimo suhe šljive navečer natopiti u vodi i ostaviti tako preko noći. Ujutro to procjediš i popiješ tu vodu u kojoj su bile šljive, budeš se odčepio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 08:48   #222
Jedan posjet gastroenterologu bih ti preporučila. Ima tu više stvari o kojima bi on mogao reći svoje mišljenje: mučnine, podrigivanje, neuredna stolica neobičnog izgleda... Tj. nije samo krv u stolici ono što bi te trebalo brinuti.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 01:51   #223
Problemi s crijevima

Pozdrav,
evo da odmah prijeđem na stvar i da ne duljim,
prije 4-5 dana do juče imao sam krvavu stolicu, svijetlo crvena krv. Iako me nije ništa bolilo, pomislio sam da su to hemoroidi. Isto sam primjetio da već neko vrijeme imam tanku stolicu, pogotovito kad je kašasta, i sluz, ali ono jako malo.

Rekao sam doktorici i odmah me je poslala na hospitalizaciju, išao sam na internu, i rekao sam internistu da imam svijetlu krv na stolici, ali spomenuo sam mu da sam prije imao hemeroide, iako doduše vanjske. Spomenuo sam da mi je nekad stolica vrlo tanka, ali rekao sam da to može biti jer je kašasta, te rekao sam za sluz, ali nije baš reagirao, nisam siguran jer me nije čuo ili nije smatrao da je to važno. Doktor je rekao da bi to najvjerojatnije moglo biti od unutarnjih hemeroida, pogotovito ako sam to prije imao.

Napravili su mi test krvi, urina i EKG, sve je normalno za sad. Iskreno, bojim se da nisam dobro objasnio pa ga naveo na krivi zaključak. Gdje god pogledao na netu piše da sluz u stolici nije dobar znak pa sam se malo zabrinuo...
pa dakle može li test krvi reći da mi nije ništa ozbiljnije s crijevima zapravo?
Rekao mi je da odem kod gastroenterologa, ali kako to u bolnicama biva morao bih čekati oko mjesec do dva na red, i onda ako tako gastroenterolog odluči kolonoskopija još za mjesec dana.
Koliko zapravo test krvi može reći? Jeli mogu biti siguran da je sve ok za sad?
Olakšajte mi dušu molim vas da sretno udjem u sljedeću godinu
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 02:22   #224
ti svakako obavi kolonoskopiju i sve na kaj te posalju.
normalno ako je stolica meksa, a kako ti kazes kasasta, da je tanja.
sluz ne mora biti znak niceg opasnog, moze biti od nervoznog crijeva.
krv moze biti od hemica.

ja sam povremeno imala tu sluz, par puta i krvi je malo bilo, pa je dosao period velikog stresa, poceli problemi s meksom stolicom....
obavila sve pretrage, ukljucujuci kolonoskopiju i ispalo da imam iritabilni kolon. i unutarnje hemice.
a vec sam bila brijala da imam crohna.

nemoj sad nikako to pustiti, lijepo sve obavi i nadam se za tebe da je rijec o necem posve bezopasnom!
sretno.
jedan dobronamjerni savjet: pokusaj ne kopati po netu.
ja sam prije kolonoskopije doslovno mjesec dana svaku vecer kopala po netu i kad je dosao dobar nalaz, pomislila sam kako je glupo koliko sam samu sebe izbezumila s tim kopanjem, uvjerila sa da imam nesto sto uopce nemam i samo sam se bezveze bojala.
dobro se informirati, ali posto si vec u obradi i vjerojatno te ceka kolonoskopija, pokusaj se smiriri, pricakaj nalaze i vjerojatno bu sve ok.
mozda si u stresu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 09:21   #225
Mogu biti hemeroidi, može biti sindrom iritabilnog kolona, može biti chrin, ulcerozni kolitis i sl.

Nemoj razbijati glavu s time već fino odi na kolonoskopiju pa ćeš znati sigurno. Ne mora biti ništa a može biti svašta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 14:12   #226
Anyhow ljudi, hvala. U ponedjeljak zovem doktoricu da me naruči, a valjda ću negdje krajem prvog mjeseca doći na red. Kakve su naše bolnice prije veljače sigurno me neće naručiti na kolonoskopiju.
Zato se i brinem dok ne prodje to određeno vrijeme dok ne obavim sve pretrage..
Testovi u krvi su okej što valjda znači da nije ništa hitno niti maligno, bar mislim
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:10   #227
Kako misliš doktorica te poslala na hospitalizaciju a onda spominješ da se moraš upisati? Ako te poslala na bolničko liječenje (hospitalizacija), onda se dijagnostika obavlja u sklopu te hospitalizacije i ne treba se na ništa upisivati. Ako te šalje samo na pregled, onda postoje hitne (ozbiljnije) uputne dijagnoze za koje se ne trebaš upisivati nego te prime odmah. Malo mi je ovo nejasno. Uglavnom, svijetlija krv najčešće upućuje na neko krvarenje u donjem dijelu prob. trakta. Najbolje bi bilo prvo obaviti pregled kod proktologa radi isključivanja hemoroida ili nekog perianalnog apscesa kao uzroka. Zatim slijedi daljnja gastroeneterološka dijagnostika i traženje izvora krvarenja. Može se raditi i o Chronovoj bolesti, kolitisu... Ne znam koliko imaš godina, ali karcinom debelog crijeva se rijetko javlja kod mlađih osoba. Dobar nalaz krvi (KKS) sam po sebi ne isključuje nikakvu bolest.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:36   #228
Imam 26 godina, i prije dvije godine bio sam na kolonoskopiji koja je bila čista.
Bio sam na hospitalizaciji, ali uzeli su mi krv, urin, i nakon tih pretraga pustili me doma.
Goran7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:57   #229
Dijagnoza - krv prilikom velike nužde

imam problem u analnoj regiji, poslije velike nuzde na papiru mi ostanu tragovi krvi sta je sad to? odnedavno mi je pocelo, ne boli me kad sjetim niti kad hodam?
musko sam..
raw01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 22:26   #230
Na forumu nećeš sigurno dobiti dijagnozu za takve stvari posebno ne na osnovu ovako šturih informacija, no i sa tim potreban je pregled, zato znaš da se moraš obratiti liječniku.

Krv na papiru može značiti više toga, a ne znam je li tebi krv u stolici, tj. jeli to primjetno u stolici ili ne i kakve je boje krv; jeli tamnija ili svjetlija? Može to značiti više stvari ovisno o simptomima, ali i količini krvi, može biti da su i hemoroidi, čir na želucu, razne bolesti crijeva, ali to ti apsolutno nitko ne može potvrditi bez liječnika i odgovarajućeg pregleda. Možemo ovdje samo sumnjati, dijagnozu nikako nećeš dobiti.

Ne znam kakav ti je način prehrane i kakva ti je stolica, jeli tvrđa?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 22:54   #231
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Na forumu nećeš sigurno dobiti dijagnozu za takve stvari posebno ne na osnovu ovako šturih informacija, no i sa tim potreban je pregled, zato znaš da se moraš obratiti liječniku.

Krv na papiru može značiti više toga, a ne znam je li tebi krv u stolici, tj. jeli to primjetno u stolici ili ne i kakve je boje krv; jeli tamnija ili svjetlija? Može to značiti više stvari ovisno o simptomima, ali i količini krvi, može biti da su i hemoroidi, čir na želucu, razne bolesti crijeva, ali to ti apsolutno nitko ne može potvrditi bez liječnika i odgovarajućeg pregleda. Možemo ovdje samo sumnjati, dijagnozu nikako nećeš dobiti.

Ne znam kakav ti je način prehrane i kakva ti je stolica, jeli tvrđa?
dosta je svijetla, i nije iz stolice, a stolica, pa onako opisao bih je kao normalnu, ni pretvrda, nije ni kao proliv
raw01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 22:57   #232
To su ti najvjerovatnije hemeroidi, al nemoj se zezati idi kod doktora. Krv u stolici nije zajebancija, i može svašta značiti a opet ne mora ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 23:02   #233
Moguće je, kako je leeloo navela, da su hemoroidi, no trebao bi ipak da doktor to pogleda malo. Posebno ako je učestalije u zadnje vrijeme.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 23:41   #234
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ako od subote nisi imao stolicu, ništa čudno da ti je muka i da podriguješ. Ajd si probaj uvesti u prehranu malo više žitarica, jedi jogurt sa muslama, zobi, ječmom. Jedi suhe šljive, marelice, smokve, nema šanse da pored njih imaš zatvore.

I da, možeš recimo suhe šljive navečer natopiti u vodi i ostaviti tako preko noći. Ujutro to procjediš i popiješ tu vodu u kojoj su bile šljive, budeš se odčepio.
jel mislis da bi me ovo moglo odčepiti....žličica kakaa,trokutic ono sira tvrdog premazan s kečapom, jedna kisela paprika, i sve to zaliveno s puno preslatim sokom?

upravo sam sad to pojel....kaj mislite jel bu dalo rezultata?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 01:15   #235
moguće da su ti već pune gaće
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 11:33   #236
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
jel mislis da bi me ovo moglo odčepiti....žličica kakaa,trokutic ono sira tvrdog premazan s kečapom, jedna kisela paprika, i sve to zaliveno s puno preslatim sokom?

upravo sam sad to pojel....kaj mislite jel bu dalo rezultata?
Moja legica je znala ujutro natašte popiti 2 dcl tople pasirane rajčice i poslije toga kapučino, ako te nije ovo gore odčepilo probaj ovo. Ona ima dosta problema s time i ovo joj pomaže.

I kupi si Donat mg, mislim da se on pije isto ujutro natašte, nekih 3 dcl, nema da se ne odčepiš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:13   #237
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Moguće je, kako je leeloo navela, da su hemoroidi, no trebao bi ipak da doktor to pogleda malo. Posebno ako je učestalije u zadnje vrijeme.
krv nema veze sa stolicom, i ja sam preptpotstavio da su hemoroidi, nego, kako se oni lijece, citao sam neke kreme, masti, a sve je to kratkotrajno, ima li sta isprobano sto 100% pomaze
raw01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:34   #238
Najvjerojatnije su hemoroidi, ali prvo otiđi na pregled i potvrdi dijagnozu. Znam za slučaj kad je liječnik mislio da ima hemoroide i nije išao na pregled, a bilo je nešto stoto.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:38   #239
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

I kupi si Donat mg, mislim da se on pije isto ujutro natašte, nekih 3 dcl, nema da se ne odčepiš.

Jednom sam popila skoro pola litre, onako na brzinu, misleći da je obična mineralna.
Nisam se baš lijepo provela taj dan.
Donat mg provjereno odčepljuje, čak i ako nisi začepljen
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:29   #240
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post

Jednom sam popila skoro pola litre, onako na brzinu, misleći da je obična mineralna.
Nisam se baš lijepo provela taj dan.
Donat mg provjereno odčepljuje, čak i ako nisi začepljen
di to ima za kupiti i kolko košta?? u kakvoj je ambalaži to tj. kak zgleda?

kupujem to odma sutra....
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.