Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 13:11   #261
Pozdrav svima imam slicnih problema kao ostali, ima par dana dok sam brisao se dolje , malo grublje osjetio sam bol ,i sada kada idem na wc na stolici mi bude trag krvi, svjetlocrvene , kao i na wc papiru . Sjecam se da zadnje dvije godine na cmaru sam imao kao neku kvrgu na ulazu i znao bi takoder imat krv na stolici kad bi bila tvrda. Moja pretpostavka je da je to cudo puknilo i da zbog toga dolazi do krvi na stolici . Mislim da mi je puknuo hemeroid jer me malo pecka dolje . takoder sta god pojeden ima dva dana odma iza mi se ide na wc , stolica nije tvrda a niej sad ni proljev , sta vi mislite? :S
Pepe_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:32   #262
Hej cao!
Imam jedno pitanje za vas. Ovakoo: Moj deda je prije 2 mjeseca imao jako krverenje iz rektuma, samo krv, bez stolice... To ga je uhvatilo po noci, a dan prije toga je sam premjestao kauc, nije htjeo niciju pomoc, jako je tvrdoglav. :P a i jeo je puno ljutih paprika. Otisao je kod ljekara i oni su ga uputili u bolnicu. Lezao je neko vrijeme...I uradio je konoskopski pregled. Rekli su mu da na 12 centimetru ima neke rubove...Pa me zanima, da l' to moze biti ono najgore???
P.S imao je mala krvarenja 2 godine unazad....
Pozz
Milica .. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:54   #263
Upravo imam sličan problem. Imam 18 godina i nikada nisam teže bolovao.

Zadnjih par dana mi se javlja krv u stolici (barem mislim da je krv). Uopće ne osjećam nikakve simptome bilo kakvog oboljenja, sve je sasvim u redu. Kada obavljam nuždu, također me ništa ne boli niti osjećam bilo kakve smetnje. Međutim, na papiru nalazim svijetlocrveni trag. To se dešava zadnjih par dana. Već sam jednom imao sličan problem, pred nekih ajmo reć pola godine. Trajalo je par dana i onda je potpuno nestalo. Sada se dešava opet, ali mislim da je već prošlo malo više dana... barem 4. Zanima me što to može bit?
kanarinac18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 20:51   #264
Krv iz anusa

Je li vam se ikad dogodilo da vam curi krv iz anusa nakon nuzde. Prije jest nakon tvrde stolice ali samo mali tragovi na papiru. Međutim prosli tjedan je to bilo obilnije i na stolici, proljev, jednom cak je vise kapi isteklo prije stolice. Kad sam proguglala i vidjela sta sve moze biti sutradan sam doslovno otrcala doktoru. Najvise me strah raka, tek mi je 21 godina, znam da bolest ne pita za godine, kad hoce, hoce. Međutim nakon digitorektalnog pregleda kod lijecnika opce prakse, i preporuke za prehranu krvarenje je prestalo. Inace zadnjih petnaestak dana (iskljucivsi zadnja tri dana otkako jedem pahuljice, kasastu hranu i voce), pretjerala sam sa suhom hranom, cokoladicama, kikirikijem, cipsom, gaziranim picima, da skratim nezdravom hranom u izobilju. Danas sam izvadila nalaze krvi i urina (u sta se bas i ne razumijem) te su mi neke vrijednosti zapele za oko, pa bih htjela pitati na forumu, ima li koja dobra dusa da mi to malo pojasni. Jer ne mogu cekati do sutra kada imam pregled kod kirurga koji ce me vjerojatno poslati na kolonoskopiju (ali ok).
sedimentacija: 8
zeljezo: 23.4
WBC 8.2 (4.0-9.0)
HCT 0.379 (0.400-0.5040)
MCV 77 (80-100)
MCH 27.3 (27-23)
MCHC 356 (320-260)
RDW 14.8 (11.5. - 14.5)
PLT 445 (120-380)
PDW 14.8 (10.0-15.0)

urin-uredan

Ja se sutra nadam hemeroidima!

Mozda malo degutantan post, sry!
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.05.2011., 20:53   #265
ostale vrijednosti su normalne to sam skuzila haha
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:43   #266
Lol, i ja imam sličnih problema, i to traje onako periodično, najviše ovisi o tome ovisi šta radim. Zna mi se desit recimo da odsjedim par dana na kompu, do te mjere da me cijeli taj dio boli od sjedenja i krvavog čmara (tragovi na papiru i malo krvi nakon). S tim da ja imam problema s tim alergijama, pa kad dođe ta sezona proljeća, mene ta alergija šora na najjače, od nosa do želuca, pa sve do nepodnošljivih svrabova na kraju kolona. Vjerujem da je to sve stil života, dok sam išao mjesecima u teretanu, ništa od tog mi se nije dešavalo, ali sad j*****, nemam kune jedne da si kupim britve da se obrijem ko čovjek, a kamoli za članarinu u teretani, pa visim cijeli dan po netu surfajući, tražeći posao, mejlove i slično. Tako da ne vjerujem da je to ništa opasno, samo što manje vremena provodi na kompu i zdravo jedi i to bi trebalo riješit problem.
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 00:58   #267
i ja sam imala krv u stolici, prvi put mi se javila pred nekih 2 godine kada sam imala 25 godina. jako sam se uplašila jer sam u obitelji imala slučaj raka debelog crijeva i iako me moja doktorica uvjeravala da nije ništa zabrinjavajuce ja nisam bila na miru dok nisam napravila kolanoskopiju . uglavnom imala sam ragadu koje sam se riješila s faktu mašću.
Ria_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:15   #268
Quote:
Molecule kaže: Pogledaj post
Lol, i ja imam sličnih problema, i to traje onako periodično, najviše ovisi o tome ovisi šta radim. Zna mi se desit recimo da odsjedim par dana na kompu, do te mjere da me cijeli taj dio boli od sjedenja i krvavog čmara (tragovi na papiru i malo krvi nakon). S tim da ja imam problema s tim alergijama, pa kad dođe ta sezona proljeća, mene ta alergija šora na najjače, od nosa do želuca, pa sve do nepodnošljivih svrabova na kraju kolona. Vjerujem da je to sve stil života, dok sam išao mjesecima u teretanu, ništa od tog mi se nije dešavalo, ali sad j*****, nemam kune jedne da si kupim britve da se obrijem ko čovjek, a kamoli za članarinu u teretani, pa visim cijeli dan po netu surfajući, tražeći posao, mejlove i slično. Tako da ne vjerujem da je to ništa opasno, samo što manje vremena provodi na kompu i zdravo jedi i to bi trebalo riješit problem.
a evo i meni se opet događa 3. put ove godine, u 5. mjesecu, prije mjesec dana i evo jucer opet. Nakon sto nisam imala stolicu 2 dana jucer sam imala jednu tvrdu stolicu prethodno popracenu sa dugotrajnim vjetrovima, nakon 5-6 sati stolica s krvi i danas vise stolica sa krvi. ne znam sta cu, ocajna sam, bojim se najgoreg. U prethodna 2 puta nakon promjene ishrane krv je nestajala, ne znam sta da radium.... bojim nse ((
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 18:13   #269
Quote:
bbb1 kaže: Pogledaj post
a evo i meni se opet događa 3. put ove godine, u 5. mjesecu, prije mjesec dana i evo jucer opet. Nakon sto nisam imala stolicu 2 dana jucer sam imala jednu tvrdu stolicu prethodno popracenu sa dugotrajnim vjetrovima, nakon 5-6 sati stolica s krvi i danas vise stolica sa krvi. ne znam sta cu, ocajna sam, bojim se najgoreg. U prethodna 2 puta nakon promjene ishrane krv je nestajala, ne znam sta da radium.... bojim nse ((
Vidim da si u 5mj. rekla da ideš kod kirurga,što je on rekao? Je si li radila novu krvnu sliku tj. poslije one u 5mj. U KKS iz 5mj. fali ti RBC i HGB.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:42   #270
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Vidim da si u 5mj. rekla da ideš kod kirurga,što je on rekao? Je si li radila novu krvnu sliku tj. poslije one u 5mj. U KKS iz 5mj. fali ti RBC i HGB.
Pa nakon digitorektalnog pregleda rekao je da je nalaz uredan, nista me nije boljelo i nista on nije napipao, ne znam gdje mi je nalaz ali mi je kirurg tada rekao da je ok, nisam ponovno vadila nalaze. Strah me sta moze biti, jer nije tada opipao nista sto iskljucuje hemeroide, a ostalo sto moze biti nije nimalo dobro..
Da li moze biti da su mi popucali kapilari, ili se napravile neke fisure zbog toga sto sam se prethodna 2-3 dana prejedala a nisam imala nuzdu. Sinoc i danas citav dan imam vise stolica sa krvlju. Jedina pozitivna stvar je sto mi je stolica svijetla i cini se da je samo okolo krv, ali ni sama ne znam koliko je to dobro?
Inace nemam mucine, ne gubim na kilazi, ..
EDIT: a najgore je sto su gotovo sve mogucnosti da imam hemeroide iskljucene, nemam svrbez, nemam nikakvu izraslinu illi nesto nalik na hemeroide u podrucju cmara, malo osjecam nelagodu u stomaku ali to je vjerovatno zato jer sam dobila, nemam nista vise reci osim da sam ocajna ((
bbb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:13   #271
Quote:
bbb1 kaže: Pogledaj post
Pa nakon digitorektalnog pregleda rekao je da je nalaz uredan, nista me nije boljelo i nista on nije napipao, ne znam gdje mi je nalaz ali mi je kirurg tada rekao da je ok, nisam ponovno vadila nalaze. Strah me sta moze biti, jer nije tada opipao nista sto iskljucuje hemeroide, a ostalo sto moze biti nije nimalo dobro..
Da li moze biti da su mi popucali kapilari, ili se napravile neke fisure zbog toga sto sam se prethodna 2-3 dana prejedala a nisam imala nuzdu. Sinoc i danas citav dan imam vise stolica sa krvlju. Jedina pozitivna stvar je sto mi je stolica svijetla i cini se da je samo okolo krv, ali ni sama ne znam koliko je to dobro?
Inace nemam mucine, ne gubim na kilazi, ..
EDIT: a najgore je sto su gotovo sve mogucnosti da imam hemeroide iskljucene, nemam svrbez, nemam nikakvu izraslinu illi nesto nalik na hemeroide u podrucju cmara, malo osjecam nelagodu u stomaku ali to je vjerovatno zato jer sam dobila, nemam nista vise reci osim da sam ocajna ((
Poštovana bbb1,

Već sam Vam odgovorio i na temi o Laboratorijskim nalazima gdje ste također postavili upit, no čini mi se da niste pročitali moj odgovor pa ću ponovno odgovoriti.

Samo digitorektalnim pregledom (za koji navodite da ste ga obavili) ne moraju se uvijek napipati hemoroidi. Ne radi se o dubini, nego o tome da su neki tzv. unutarnji hemoroidi premekani da bi se napipali. Zbog toga je temeljna pretraga za dokaz hemoroida anoskopija.

Prema tome, ukoliko niste napravili anoskopiju, postojanje hemoroida kod Vas još uvijek nije isključeno, ne znam zašto ste takvog dojma.

Pri pregledu analnog područja ne moraju se uvijek vidjeti hemoroidi tako da niti to nije dokaz da ih nemate.

Nadalje, čak i da se potvrde hemoroidi, još uvijek je moguće da postoji neki drugi uzrok krvarenja, koji se nalazi u "višim" dijelovima probavnog sustava. Stoga bi trebalo razmotriti obavljanje kolonoskopije prije početka liječenja hemoroida, naročito zbog toga što navodite da ste imali i obilnija krvarenja.

Vi ste odmah pomislili na najgore, ali imajte na umu da je statistika na Vašoj strani: 90% kolorektalnih karcinoma pa i više javlja se u osoba starijih od 50 godina!

Stoga, jedino što trebate učiniti da biste riješili svoje tegobe jest da ponovno otiđete liječniku i inzistirate na temeljitoj obradi dok se ne utvrdi točan uzrok krvarenja iz probavnog sustava.

Strahovanjem i opetovanim upitima na forumu nećete riješiti svoje dileme. Jedino pravo rješenje jest ponovni odlazak liječniku i detaljna obrada (samo promatranje analnog područja i digitorektalni pregled, tj. opipavanje prstima, nisu dovoljni!).

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 08:52   #272
Quote:
bbb1 kaže: Pogledaj post
Pa nakon digitorektalnog pregleda rekao je da je nalaz uredan, nista me nije boljelo i nista on nije napipao, ne znam gdje mi je nalaz ali mi je kirurg tada rekao da je ok, nisam ponovno vadila nalaze. Strah me sta moze biti, jer nije tada opipao nista sto iskljucuje hemeroide, a ostalo sto moze biti nije nimalo dobro..
Da li moze biti da su mi popucali kapilari, ili se napravile neke fisure zbog toga sto sam se prethodna 2-3 dana prejedala a nisam imala nuzdu. Sinoc i danas citav dan imam vise stolica sa krvlju. Jedina pozitivna stvar je sto mi je stolica svijetla i cini se da je samo okolo krv, ali ni sama ne znam koliko je to dobro?
Inace nemam mucine, ne gubim na kilazi, ..
EDIT: a najgore je sto su gotovo sve mogucnosti da imam hemeroide iskljucene, nemam svrbez, nemam nikakvu izraslinu illi nesto nalik na hemeroide u podrucju cmara, malo osjecam nelagodu u stomaku ali to je vjerovatno zato jer sam dobila, nemam nista vise reci osim da sam ocajna ((
Nemogu ništa nadodati osim da je svakako potrebna daljna obrada.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:43   #273
Znaš kaj Stana , ja sam isto mlad i imao sam problema sa testisima i mislio da je rak, i isto sam govorio da neću doktoru jel sam znao da ću se morat skinut i neznam sta , ali jednostavno sam se pomirio i shvatio da je 1 doktor za to i da je tisuću puta vidio svakakva jaja i da mu je to posao , i jednostavno sam otišao i to je to i ništa strašno. Sva sreća nije rak ali moram na operaciju uskoro ....
Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:19   #274
@Boss, odgovaraš forumašici na problem koji je postavila prije 5 godina.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 21:41   #275
Pozdrav! Nekoliko zadnjih dana moja sestra ima velikih problema sa probavom....kad je obavljala nuždu jako je krvarila....već je bila zbog spomenutih smetnji na rektoskopiji ali nalaz je bio uredan, i bilo joj je sve ok, do evo sada opet....inače ima problema i sa želucom, stalno podriguje 8 uzima lanzul tablete), sad više ne znamo što da radimo? Jel moguć uzrok tog intenzivnijeg krvarenja (nije samo kap krvi) neka hrana ili polip ili nešto dublje?
Hvala
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:26   #276
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nekoliko zadnjih dana moja sestra ima velikih problema sa probavom....kad je obavljala nuždu jako je krvarila....već je bila zbog spomenutih smetnji na rektoskopiji ali nalaz je bio uredan, i bilo joj je sve ok, do evo sada opet....inače ima problema i sa želucom, stalno podriguje 8 uzima lanzul tablete), sad više ne znamo što da radimo? Jel moguć uzrok tog intenzivnijeg krvarenja (nije samo kap krvi) neka hrana ili polip ili nešto dublje?
Hvala
1.Premalo podataka,a i s njima nije lako odgovoriti preko foruma.
2,Treba se javiti gastroenterologu na obradu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 12:55   #277
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nekoliko zadnjih dana moja sestra ima velikih problema sa probavom....kad je obavljala nuždu jako je krvarila....već je bila zbog spomenutih smetnji na rektoskopiji ali nalaz je bio uredan, i bilo joj je sve ok, do evo sada opet....inače ima problema i sa želucom, stalno podriguje 8 uzima lanzul tablete), sad više ne znamo što da radimo? Jel moguć uzrok tog intenzivnijeg krvarenja (nije samo kap krvi) neka hrana ili polip ili nešto dublje?
Hvala
Jel bude svježa krv ili...?

I kad je radila tu kolonoskopiju? Možda bi je trebala ponovo obaviti i definitivno bi trebala ponovo kod gastroenterologa. I ne bi baš rekla da je to od nekakve hrane (ako ima intoleranciju na nešto prije bi imala nekakav proljev nego što bi krvarila), bit će da je nešto drugo. Nadam se samo da nije chron ili ulcerozni, kod njih to tako zna biti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:20   #278
Hvala na odgovoru! Svježa je krv, bude se obratila lijećniku
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:20   #279
Svježa krv upućuje najprije na krvarenje iz crijeva ili anusa.
Krv iz želuca, dok prolazi probavni trakt, obično u stolici bude crno obojena.
Sveža krv vjerojatno će se pokazati kao polip, ili puknuti hemoroid.
Ali..to su sve NAGAĐANJA i jedino liječnik specijalista,vjerojatno proktolog, će nakon pregleda i moguće dijagnostike, postaviti pravu dijagnozu,
Zato nema čekanja-javiti se odmah liječniku radi daljnje obrade.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:53   #280
Krv u stolici

Pa ovako imam krv u stolici vec jedan mjesec i zanima me:
O cemu se radi ?
Dali je opasno?
Becarci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.