Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 20:12   #21
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Valjda misli na sjaj u ocima...
onda će se ugodno iznenaditi činjenici da je sjaj u očima mrtvog čovjeka nestaje zbog isušivanja rožnice zbog toga što je suzna žlijezda prestala lučiti suze te je ishlapila voda s površine oka, pa su se koagulirale bjelančevine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:17   #22
Quote:
Xerex kaže: Pogledaj post
A čemu naše postojanje uopće ako živimo vječno?
Svrha nam je da evoluiramo u nešto što će imati svrhu (kako je to rekao čika Aristotel), kao što su i naši preci bez svijesti evoluirali u nas, koji imamo svijest.
Mi sa smrću prestajemo postojati, imho.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:22   #23
Sigurno ima nešto, jer u najgorem slučaju to nešto je prazni skup (dakle ništa), ako je išta kompleksnije, onda je vrlo vjerojatno sasvim različito od bilo opisa iz bilo koje drevne i ne tako drevne civilizacije (jer je mala vjerojatnost da bude slično), te zavisi od osobe do osobe.

U svakom slučaju ako se za života pojavi mogućnost zaustavljanja starenja ili nešto slično i ako se život dobro sredi da bude ugodan, tada ne valja riskirati poštanjem da stvari idu svojim prirodnim tokom. (iako većina zapravo ima suprotno mišljenje, pretpostavljam)
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:32   #24
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
onda će se ugodno iznenaditi činjenici da je sjaj u očima mrtvog čovjeka nestaje zbog isušivanja rožnice zbog toga što je suzna žlijezda prestala lučiti suze te je ishlapila voda s površine oka, pa su se koagulirale bjelančevine.
Danas ujutro oko devet, kada sam s busom dolazio u Zagreb (inače dolazim u nedjelju, ali danas sam na faxu imao predavanje tek u podne), vidio sam negdje pred kraj Sesveta ili na početku Zagreba (ne znam sad točno) kroz prozor od busa jednog čovjeka kako leži na pločniku. Koji trenutak kasnije sam uočio kraj njega dva čovjek koji su nešto radili sa nečime što je sličilo vreći za smeće, pa sam pretpostavio da je mrtav iako baš nisam bio uvjeren u to. Imao je otvorena usta, a oči su mu bile blijedo sive i nisam uočio sjaj u njima.

Trenutak kasnije sam bio siguran da je mrtav kada sam uočio lijes u neposrednioj blizini.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:22   #25
Question Vjerujete li u zagrobni život i što se dešava poslije smrti ????

EVO ME PITANJE PROGONI VEĆ DUŽI NIZ GODINA PA ME ZANIMALO ŠTO VI MISLITE O TOME
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:57   #26
Kada se prestaneš derati možda ti netko i odgovori.

__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:21   #27
zagrobni zivot ne postoji........ali istina je da nestane neka energija(21g)i dolaze do crne rupe kojom prelaze u drugi svemir........imas jos jednu crnu rupu koja vodi do svemira gdje nema crne rupe i tu se gomila sva nasa energija............to bi kao trebao biti raj pakao
__________________
"Lakše je razbiti atom nego predrasude."
niko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:31   #28
Neznam dali da vjerujem ili ne. Nema dokaza da ne postoji, nema dokaza da postoji. Dakle moguće je oboje. A to da se događaju svakakve čudne svari na svijetu treba uzet u obzir. Također i sve snimke + izjave osoba koje su došle ''s ruba smrti'' su identične.
Naravno lako je sve to sfejkati pa...
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:37   #29
da teško je na to odgovoriti,pa kad se spomene zagrobni život skoro svi ga zamišljaju kao u tijelu anđela ili život negdje daleko na mirnom mjestu bez problema i briga,vrlo je teško to definirati
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:38   #30
Ja vjerujem i zanima me sljedece: navodno ljudska dusa tezi 21 grama i da toliko izgubi svaki covjek kada umre.
Evo malo o tome:

http://www.ilstu.edu/~kfmachin/FOIFa...man%20soul.htm
sammy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:29   #31
nitko ne zna postoji li ili ne postoji zagrobni život, ili što bi moja pokojna baka Ana rekla: (inače velika vjernica kršćanka) "nitko se još sine moj nije vratio da potvrdi ima li što "gore" ili nema"

to je velika narodna filozofska misao.

s tim su se složili najveći svjetski filozofi i znanstvenici kroz povijest.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:38   #32
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
nitko ne zna postoji li ili ne postoji zagrobni život, ili što bi moja pokojna baka Ana rekla: (inače velika vjernica kršćanka) "nitko se još sine moj nije vratio da potvrdi ima li što "gore" ili nema"
Isto to i moja baka govori i to je velika istina. Iskreno,ja se malo bojim svega toga. Ne bojim se smrti,ali bojim se onog što nas možda čeka nakon smrti. Što ako je život s one strane još gori od ovog zemaljskog ? Koliko god se namučio u ovom životu,znaš da će jednom doći kraj,a tamo gore si za vječnost.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:55   #33
mislim da ima zagrobnog zivota, ali ljudi nisu naucno 100% dokazali to mada ima vjerskih objava o tome kao sto su krscanstvo islam i td
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:04   #34
Nekada vjerujem, nekada ne...
Ovisi...
Kad se vecina toga spoji, mozda postoji nesto "Gore"...
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:55   #35
Možda to ovako gore izgleda??
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:55   #36
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
znaš da će jednom doći kraj,a tamo gore si za vječnost.
tko kaže da je vječnost gore? Možda je i idući oblik postojanja konačan....

Osobno vjerujem postoji neki oblik postojanja poslije smrti. Koji oblik, o tome se ne isplati ni raspravljati jer se to ne moze dokazati. Mislim da se svatko od vas koji vjeruju u zagrobni život ili postojanje nakon smrti nada zadržavanju identiteta, ukratko "Ok umro sam... šta sad " shemi.

Osobno ne vjerujem u to jer smatram da je sve vezano uz ovaj svijet, identitet, sva iskustva, sjećanja pohranjeno u mozgu koji nakon smrti prestane funkcionirat i strune To je pomalo i pesimistična teorija, jer onda nema svrhe živjeti ako će sve vezano uz taj život, smrću mozga, nestati. Ukratko, mi i sve što mislimo da jesmo, nestaje. Dakle, prestajemo postojati.

No možda je mozak neka vrsta antene, možda postoji neki "kozmički" mozak koji sve pamti. Možda ćemo nakon smrti biti svjesni da smo bili ljudi...

Možda će se duše koje u životu na pravi način nisu spoznale ljubav, poštenje, mir, moral, empatiju ponovno reinkarnirati i tako u krug sve dok ne postignu cilj.

Možda smo svi u biti jedno, možda postoji samo svijest, jedna jedina svijest pa kad netko umre to nije ni bitno jer će svijest uvijek biti prisutna...

Smatram kako je bitno spoznati svijet u kojem živimo trenutno. Pri tome mislim odbaciti pridodavanje tolike važnosti materijalnom, novcu, skupim autima, fensi odjeći, kao što se danas masovno radi i posvetiti se nekom kreativnom, neopipljivom radu. Glazbi, umjetnosti, poeziji......

evo zgodan tekstić

"
Život je kao vožnja u zabavnom parku.
Uđemo unutra i potpuno se uživimo,
jer toliko je naš um moćna stvar.

Vožnja ide i gore i dolje i u krug,
ima iznenađenja i razočaranja
i sve je vrlo jarkih boja,
i vrlo je glasno i zabavno na neko vrijeme.

Neki od nas se voze već dugo vremena
i počinju da se pitaju,
"Da li je sve ovo stvarno, ili je to samo vožnja?"

Neki drugi ljudi se sijećaju odgovora,
i dolaze da nam kažu,
"Hej, nemoj da brineš,
nemoj da te je strah, ikad,
jer ovo je samo vožnja..."

A mi onda ubijemo te ljude.
"Ušutkaj ga.
Mnogo sam uložio u ovu vožnju.
Ušutkaj ga!

Pogledaj ove moje bore na čelu.
Pogledaj moj veliki bankovni račun i moju porodicu.
Ovo mora da je stvarnost."

To je samo vožnja.
Ali uvijek ubijemo te dobre likove
koji nam pokušavaju reći istinu, jeste li primijetili to?
Puštamo demone da slobodno divljaju.

Ali nije ni važno, jer to je samo vožnja.
I možemo da je promijenimo kad god poželimo.
Sve je stvar izbora.

Bez truda, bez rada, bez posla, bez ušteđevine i novca.
Samo izbor, ovog trenutka,
između straha i ljubavi.
Revolucija je sada"
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:24   #37
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
No možda je mozak neka vrsta antene, možda postoji neki "kozmički" mozak koji sve pamti.
ima, ima!

to me podsjetilo na jednu pripovjetku "misao na vječnost" od leskovara, bio je to jedan od onih dana kada pomislim da književnost nije baš bezveze. uglavnom, s obzirom da mi kada gledamo zvijezde zapravo vidimo njihovu prošlost zbog udaljenosti, brzine svijetlosti i ostalo, onda se negdje daleko i naša prošlost vrti. ne mora ju nitko gledati ali ne znam koliko svjetlosnih godina daleko od zemlje se ti možda rađaš ali na zemlji umreš. i sad ako je svemir beskonačan, negdje u beskonačnosti se sva prošlost vrti vječno.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:29   #38
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
ima, ima!

to me podsjetilo na jednu pripovjetku "misao na vječnost" od leskovara, bio je to jedan od onih dana kada pomislim da književnost nije baš bezveze. uglavnom, s obzirom da mi kada gledamo zvijezde zapravo vidimo njihovu prošlost zbog udaljenosti, brzine svijetlosti i ostalo, onda se negdje daleko i naša prošlost vrti. ne mora ju nitko gledati ali ne znam koliko svjetlosnih godina daleko od zemlje se ti možda rađaš ali na zemlji umreš. i sad ako je svemir beskonačan, negdje u beskonačnosti se sva prošlost vrti vječno.
hm... interesantno...

moram malo razmislit o tome
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 00:50   #39
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
moram malo razmislit o tome
ali nemoj pretjerati, u priči lik smisli tu teorijicu i na kraju poludi

eh, šta se dešava s ljudima koji probaju zamišljati vječnost... svi u vrapče odu...
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 02:32   #40
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
nitko ne zna postoji li ili ne postoji zagrobni život, ili što bi moja pokojna baka Ana rekla: (inače velika vjernica kršćanka) "nitko se još sine moj nije vratio da potvrdi ima li što "gore" ili nema"
Dakle, ponovno padaš iz logike!
Ako ti je baka bila tako velika vjernica, trebala je znati da se jedan ipak vratio i svjedočio o uskrsnuću!!! Zato je i išla na misu za Uskrs.
A još mi je vjerojatnije da je baka znala koliko si zatucan u nastojanju da za sve vjerske pojmove tražiš "dokaze" pa te se riješila ovom izjavom.
Evo, ti izaberi.....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.