Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 04:31   #1
Iskustvo (od pre pola sata!)

Oko dva casa (nocas), izasao sam da porosetam psa i da odem do prodavnice po pivo.
Setao sam malo po kvartu, i zadrzao sam se na jednom trerenu (igralistu).
Seo sam na sto za stoni tenis, otvorio pivo i ispio par gutljaja. U jednom trenutku dobio sam zelju da legnem.
Legao sam, malo ispravio kitchmu o ravni sto i zagledao se u nebo. Posmatrao sam (oko minut) dve zvezde.
Oci su mi bile fokusirane na njih....

Verovatno ste svi videli zvezde padalice. Naprave veliku "straftu" po nebu.

U jednoj sekundi u prostoru ne na koiji sam bio fokusiran, vec malo pored, ali i dalje u mom vidokrugu, pojavilo se!! svetlo koje je nestalo neverovatnom brzinom (na zapadnu stranu).
Ne bih se uzbudio toliko, da pored toga nisam cuo i zvuk koji je proizveden od tog "svetla", a slican je zvuku, npr. ono kad ugasite TV, pa onaj zadnji,kratki, "zvukcic" koji ispusti. Ili jasnije receno, zvuk brzo odlazece stvari,.. Sve se to dogodilo oko 2.45h

Da napomenem, nisam elian fanatik, niti sto slicno, mada verujem da postoje, i cak sam verovao da su "oni" ovde ili da nas bar posmatraju,.
Dosta sam racionalan. Da nije bilo zvuka koji sam cuo, sigurno je da bih to pripisao nekoj maloj halucinaciji, koja je proizvedena zagledanoscu u dve zvezde.
Nisam bio drogiran..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 04:56   #2
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Oko dva casa (nocas), izasao sam da porosetam psa i da odem do prodavnice po pivo.
Setao sam malo po kvartu, i zadrzao sam se na jednom trerenu (igralistu).
Seo sam na sto za stoni tenis, otvorio pivo i ispio par gutljaja. U jednom trenutku dobio sam zelju da legnem.
Legao sam, malo ispravio kitchmu o ravni sto i zagledao se u nebo. Posmatrao sam (oko minut) dve zvezde.
Oci su mi bile fokusirane na njih....

Verovatno ste svi videli zvezde padalice. Naprave veliku "straftu" po nebu.

U jednoj sekundi u prostoru ne na koiji sam bio fokusiran, vec malo pored, ali i dalje u mom vidokrugu, pojavilo se!! svetlo koje je nestalo neverovatnom brzinom (na zapadnu stranu).
Ne bih se uzbudio toliko, da pored toga nisam cuo i zvuk koji je proizveden od tog "svetla", a slican je zvuku, npr. ono kad ugasite TV, pa onaj zadnji,kratki, "zvukcic" koji ispusti. Ili jasnije receno, zvuk brzo odlazece stvari,.. Sve se to dogodilo oko 2.45h

Da napomenem, nisam elian fanatik, niti sto slicno, mada verujem da postoje, i cak sam verovao da su "oni" ovde ili da nas bar posmatraju,.
Dosta sam racionalan. Da nije bilo zvuka koji sam cuo, sigurno je da bih to pripisao nekoj maloj halucinaciji, koja je proizvedena zagledanoscu u dve zvezde.
Nisam bio drogiran..
Dobro, ne morash se vishe pravdati, jer svejedno cete popljuvati!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:59   #3
Nedaj se!
Nisi jedini koji je vidio slične pojave.
Osobno sam vidjela dvije u mom životu.
Jednu kao dijete,uz prisustvo odraslih,drugo pred 15 god.
Svaki put je bila riječ o objektu smaragdnozelene boje,koji se kretao tolikom brzinom,da je prevalio cijeli luk horizonta u nekoliko sec.uz zvuk koji si ti opisao.
Nikako nije riječ o meteroritu,jer oni padaju u blagom luku na dolje.
riječ je o tvorevini,a ne prirodnoj pojavi.
Sada čija je to tvorevina je već pitanje.
vanzemaljci ili tajne letjelice velike sile.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:46   #4
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post

otvorio pivo i ispio par gutljaja.
eh da nije ovoga....
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:46   #5
daj ne seri
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:03   #6
neki meteor...šetaš psa u 2 u jutro.. a ja sam mislio da nema vise takvih ludaka
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:33   #7
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Oko dva casa (nocas), izasao sam da porosetam psa i da odem do prodavnice po pivo.
Setao sam malo po kvartu, i zadrzao sam se na jednom trerenu (igralistu).
Seo sam na sto za stoni tenis, otvorio pivo i ispio par gutljaja. U jednom trenutku dobio sam zelju da legnem.
Legao sam, malo ispravio kitchmu o ravni sto i zagledao se u nebo. Posmatrao sam (oko minut) dve zvezde.
Oci su mi bile fokusirane na njih....

Verovatno ste svi videli zvezde padalice. Naprave veliku "straftu" po nebu.

U jednoj sekundi u prostoru ne na koiji sam bio fokusiran, vec malo pored, ali i dalje u mom vidokrugu, pojavilo se!! svetlo koje je nestalo neverovatnom brzinom (na zapadnu stranu).
Ne bih se uzbudio toliko, da pored toga nisam cuo i zvuk koji je proizveden od tog "svetla", a slican je zvuku, npr. ono kad ugasite TV, pa onaj zadnji,kratki, "zvukcic" koji ispusti. Ili jasnije receno, zvuk brzo odlazece stvari,.. Sve se to dogodilo oko 2.45h

Da napomenem, nisam elian fanatik, niti sto slicno, mada verujem da postoje, i cak sam verovao da su "oni" ovde ili da nas bar posmatraju,.
Dosta sam racionalan. Da nije bilo zvuka koji sam cuo, sigurno je da bih to pripisao nekoj maloj halucinaciji, koja je proizvedena zagledanoscu u dve zvezde.
Nisam bio drogiran..

to je sasvim prirodna pojava, a zove se bolid ili masivni meteor.
oni se mogu i čuti. praktično se čuju samo oni magnitude -6 i sjajniji. dakle -7, -8, itd.
kad tijelo udari pri tim brzinama (oko 70 km/s za Leonide) u atmosferu, stvara radio-buku koju se može uhvatiti na radiju, a može se i čuti. špekulira se o tome što u tijelu reagira kao primatelj i pretvarač. vrlo vjerojatno suha kosa, a neki govore i o plombama, metalnim folijama, suhoj travi.
i ja sam čuo te zvukove i uglavnom dolaze iz kose. kad god bi ih čuo, bilo je vrlo suho i hladno.
čuje se baš takav zvuk kao što si opisao. gotovo kao da se nabijaš elektricitetom. "ZZZzzzz", tako nekako. fora osjećaj, zar ne?
usput, možeš li dati malo više podataka o tom bolidu? da opišeš putanju. mislim da je bio jedan iz roja eta aquarida.


dakle, VeronikaN, nisi vidjela ni čula ništa posebno, čula si bolid. ako nešto ne možeš objasniti, onda se malo ogleda po netu ili po knjigama, ili se nekog pita, a ne stvaraju se odmah hipoteze o izvanzemaljcima i slično...




edit:
u razdoblju od 2 do 3 u noći, na istok-sjeveroistoku je izlazilo zviježđe Vodenjak, a meteorski rok eta aquarida, koji se pojavljuje u kasnom travnju i ranom svibnju, ima radijant blizak zvijezdi eti vodenjaka i naravno, svi meteori će se gibati s istoka prema zapadu, okvirno.
dakle, vidio si bolid eta aquarida. budi sretan, to nije baš tako lako uhvatiti.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 11.05.2007. at 13:10.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:16   #8
Ti vodenjaci uvijek neke pizdarije rade...
deidre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:19   #9
Sjedio sam prije nekoliko dana na terasi i tražio te meteore, ali ništa nisam uhvatio.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:20   #10
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nedaj se!
Nisi jedini koji je vidio slične pojave.
Osobno sam vidjela dvije u mom životu.
Jednu kao dijete,uz prisustvo odraslih,drugo pred 15 god.
Svaki put je bila riječ o objektu smaragdnozelene boje,koji se kretao tolikom brzinom,da je prevalio cijeli luk horizonta u nekoliko sec.uz zvuk koji si ti opisao.
ja sam jednom vidjeo objekt slične boje, prevalio je cije moj vidokrug za jedno 2-3 sekunde.. iako je bio jako, jako udaljen za tu udaljenost i nije baš bio toliko mali... nije to bila nikakva pojava standarnih svemirskih tijela, ovo je letjelo u ravnoj crti i činilo se kao da ima neki kurs kretanja... nisam čuo nikakav zvuk ili išta osjetio.
nikad ponovo nisam vidio išta slično ali to što sam jednom vidio je ostavilo toliki utisak da ga se još danas vrlo jasno sjećam...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:09   #11
Mozda me je neko pogresno skuzio za onu recenicu o zvezdi padalici.
Ona ide brzo prema dole i ostavlja velik trag neke boje.


Ovo nije bilo to. Kazem, gledao sam u nebo (tacnije dve zvezde), da dodam, mada ce nekome delovati smesno, kao da sam dobio neku potrebu da ih u tom trenutku posmatram, kao neki unutrasnji osecaj koji kaze "ej, lezi sad i gledaj"

Objekat, meteor, sta god da je, pojavio se!! (najiskrenije ne mogu da se setim boje, mada mislim da je bio beo), napravio kratku (vidljivu) putanju ka zapadu, i nestao u delicu sekunde. Rekao sam kao ono "cap" pri gasenju TV.

E sad, ja sam se malo uzbudio iz razloga sto mi je taj zvuk, u koji sam apsolutno siguran da sam cuo, delovao kao da "taj objekat" uopste nije daleko, mislim nije u svemiru, jer, kako bi ga tada cuo, naprotiv, delovalo mi je apsolutno da je u atmosferi, ali na kojoj visini to ne mogu odrediti.

Ja ne kazem da su vanzemaljci, ali je meni prvi put u zivotu da tako nsto vidim.

Da napomenem, da se iznad Srbije, u svako doba noci moze videti "putujuca zvezda", kako je mi nazivamo. Cak nisam siguran ni to sta je, ali mi kazu da je to "avaks", vrsta bespilotne letelice koja samo "skenira" teritoriju..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:17   #12
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
. Rekao sam kao ono "cap" pri gasenju TV.
Prije bi rekao da je "tup".
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:19   #13
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Mozda me je neko pogresno skuzio za onu recenicu o zvezdi padalici.
Ona ide brzo prema dole i ostavlja velik trag neke boje.


Ovo nije bilo to. Kazem, gledao sam u nebo (tacnije dve zvezde), da dodam, mada ce nekome delovati smesno, kao da sam dobio neku potrebu da ih u tom trenutku posmatram, kao neki unutrasnji osecaj koji kaze "ej, lezi sad i gledaj"

Objekat, meteor, sta god da je, pojavio se!! (najiskrenije ne mogu da se setim boje, mada mislim da je bio beo), napravio kratku (vidljivu) putanju ka zapadu, i nestao u delicu sekunde. Rekao sam kao ono "cap" pri gasenju TV.

E sad, ja sam se malo uzbudio iz razloga sto mi je taj zvuk, u koji sam apsolutno siguran da sam cuo, delovao kao da "taj objekat" uopste nije daleko, mislim nije u svemiru, jer, kako bi ga tada cuo, naprotiv, delovalo mi je apsolutno da je u atmosferi, ali na kojoj visini to ne mogu odrediti.

Ja ne kazem da su vanzemaljci, ali je meni prvi put u zivotu da tako nsto vidim.

Da napomenem, da se iznad Srbije, u svako doba noci moze videti "putujuca zvezda", kako je mi nazivamo. Cak nisam siguran ni to sta je, ali mi kazu da je to "avaks", vrsta bespilotne letelice koja samo "skenira" teritoriju..
ne, to stvarno jest meteor. neki meteoroidi pri ulasku u atmosferu čak ostavljaju i trag koji može i svjetlucati.
to što si vidio se posve podudara s uletom meteoroida u atmosferu. podudara se i putanja, podudara se i sjaj popraćen čudnim zvukom.
i meni je bilo čudno kad sam prvi put vidio.
http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast26nov_1.htm
eto, članak s NASA-e, sve objašnjava.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:29   #14
I meni se to desilo

Bilo je najnormalnije jutro. Zaljevao sam pesticidima ono gore brdo iznad Bukovice kad se iznenada na lijevoj strani u vidokrugu sam primjetio neki objekat nepoznat koji je bio blještav. Ustvari mjenjao je boje ustvari bio je žut zelenkaste boje,... povremeno. Onda sam iznenada začudio sam se jer sam iznenada primjetio da avion stoji na mjestu i da se elisa pritom ne okreće a ja sam znao da se avion mora kretati jer sam ga upalio i sve to. Uh, međutim motor je mirovao sve je stajalo taj objekat je proleto par puta pored mene pogledao sam dole pesticidi su ovaj nisu padali po njivi već na moje opšte iznenađenje stajali u zraku. Onda sam ovaj nisam gubio pribranost nijednog momenta pokušao sam da pokrenem avion nije mi pošo za rukom. Kad mi se taj objekat izgubio nepoznati blješteći objekat zeleni ustvari crven je bio taj zelenkasti objekat kad se izgubio iz vidokruga o, ovaji avion je sam krenuo naprijed i ja sam imao apsolutnu kontrolu. Daj nemojte više ljudi, dosta je
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:31   #15
Quote:
Bosanac 88 kaže: Pogledaj post
I meni se to desilo

Bilo je najnormalnije jutro. Zaljevao sam pesticidima ono gore brdo iznad Bukovice kad se iznenada na lijevoj strani u vidokrugu sam primjetio neki objekat nepoznat koji je bio blještav. Ustvari mjenjao je boje ustvari bio je žut zelenkaste boje,... povremeno. Onda sam iznenada začudio sam se jer sam iznenada primjetio da avion stoji na mjestu i da se elisa pritom ne okreće a ja sam znao da se avion mora kretati jer sam ga upalio i sve to. Uh, međutim motor je mirovao sve je stajalo taj objekat je proleto par puta pored mene pogledao sam dole pesticidi su ovaj nisu padali po njivi već na moje opšte iznenađenje stajali u zraku. Onda sam ovaj nisam gubio pribranost nijednog momenta pokušao sam da pokrenem avion nije mi pošo za rukom. Kad mi se taj objekat izgubio nepoznati blješteći objekat zeleni ustvari crven je bio taj zelenkasti objekat kad se izgubio iz vidokruga o, ovaji avion je sam krenuo naprijed i ja sam imao apsolutnu kontrolu. Daj nemojte više ljudi, dosta je
ree tard
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:41   #16
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:43   #17
Nek' nam vrate Elvisa, Haseta, Bruce Lee-a,
A evo im silikoni, atomska i CIA

Nek' nam vrate Elvisa, Haseta, Bruce Lee-a,
A evo im silikoni, atomska i CIA

Evo im sve
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:48   #18
Bosance, tvoj komentar je posve suvisan. Upste nisi morao da komentarises..

Ako je tacno da meteori, meteoriti i sl, ostavljalju i zvuk pri ulasku u atmosferu, onda je najverovatnije da sam to video..

pozz
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:52   #19
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Bosance, tvoj komentar je posve suvisan. Upste nisi morao da komentarises..

Ako je tacno da meteori, meteoriti i sl, ostavljalju i zvuk pri ulasku u atmosferu, onda je najverovatnije da sam to video..

pozz
Zašto suvišan, pa čovječe, živa istina. Zar ćemo još i na forumu lagati.
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 18:02   #20
Quote:
Bosanac 88 kaže: Pogledaj post
Zašto suvišan, pa čovječe, živa istina. Zar ćemo još i na forumu lagati.
opet; ree tard
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.