Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 23:56   #21
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
moja definicija smrti je: "no picture, no sound" The end! svijest se gasi i to je to. nikoga nema "s one strane " da te dočeka...
ma kako to mozes misliti.
stvarno si glup ko ona stvar.
onda tvoj cijeli jadni zivot nema ama bas NIKAKVOG smisla jer ti smrt moze doci
ove sekunde dok ovo citas
jovko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2007., 00:18   #22
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
ne vjerujem
ni ja
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:20   #23
Moja definicija smrti je spavanje bez snova i buđenja.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:38   #24
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
ma kako to mozes misliti.
stvarno si glup ko ona stvar.
onda tvoj cijeli jadni zivot nema ama bas NIKAKVOG smisla jer ti smrt moze doci
ove sekunde dok ovo citas
naravno da nas zivot nema smisla isto kao sto ni stvaranje suncevog sustava i zemlje i evolucija nemaju smisla. sve su to random dogadaji, deal with it people

OT:
smrt je za nas prestanak rada mozga, odnosno kada visi centri u mozgu vise ne podrzavaju svijest mi smo mrtvi :yes:
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:59   #25
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
naravno da nas zivot nema smisla isto kao sto ni stvaranje suncevog sustava i zemlje i evolucija nemaju smisla. sve su to random dogadaji, deal with it people

OT:
smrt je za nas prestanak rada mozga, odnosno kada visi centri u mozgu vise ne podrzavaju svijest mi smo mrtvi :yes:
ajde ne kenjaj jesi me razumio
a kako ti to znas molim te? sa svojim bijednim pilecim mozgom ti donosis zakljucke kao da ti znas sve?
zao mi te je
jovko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2007., 01:07   #26
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
ma kako to mozes misliti.
stvarno si glup ko ona stvar.
onda tvoj cijeli jadni zivot nema ama bas NIKAKVOG smisla jer ti smrt moze doci
ove sekunde dok ovo citas
ima smisla možeš djecu napravit
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:35   #27
Pa to i je smisao, imati djecu. Imaš li ti djecu blue?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:46   #28
Znači smisao je raditi djecu i.e. reprodukcija? Ja sam smatrao da je reprodukcija svrha a ne smisao života
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:02   #29
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Znači smisao je raditi djecu i.e. reprodukcija? Ja sam smatrao da je reprodukcija svrha a ne smisao života
svrha, smisao, sve....
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:52   #30
Quote:
jovko kaže: Pogledaj post
ajde ne kenjaj jesi me razumio
a kako ti to znas molim te? sa svojim bijednim pilecim mozgom ti donosis zakljucke kao da ti znas sve?
zao mi te je
nemas protuargumente pa odmah na vrijedjanje
osim toga nemam pojma zasto se odmah zestis. to sta ti vidis neki visi smisao u fizikalnim zakonima je tvoja stvar, ja te sigurno necu zbog toga vrijedat
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 04:00   #31
Sastojimo se od stanica kojih svakodnevno umre na tisuće, a nama se za njih živo jebe. Isto tako smo dio nekog velikog organizma i kad umremo neće se ni primjetiti da falimo.
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:00   #32
Živiš, onda pred kraj života izgubiš svijest, zatim rikavaju tjelesni sustavi, prestane dovod kisika u tkiva i zatim ona počinju odumirati. Prvo rikavaju informacije pohranjene u mozgu u obliku neuronskih mreža i pratećih kemikalija.
To znamo.

Kako smrt izgleda, događa li se išta poslije toga, ne znamo. Tu počinje osobno vjerovanje i to je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:13   #33
Immortality

4. Cells Achieve Immortality

A normal cell has a life span of about 40 cell divisions. This life span is controlled in part by telomeres, protective segments at the ends of the cell’s DNA. Telomeres shorten with each cell division until they can no longer protect the DNA. At this point cell division severely damages the DNA, ultimately killing the cell. This normal process ensures that older cells, which may have accumulated mutations, no longer reproduce. Cancer cells escape this protective mechanism by producing a protein called telomerase. Telomerase extends the length of telomeres indefinitely, rendering the cells immortal and capable of never-ending cell division.
Ab_Origin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:45   #34
tvoj ponit je?
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:14   #35
pa ja smatram da svatko ima svoj smisao

al interesantno je ovo što je Tinch rekla o povezanosti smrti i života
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:51   #36
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
Immortality

4. Cells Achieve Immortality

A normal cell has a life span of about 40 cell divisions. This life span is controlled in part by telomeres, protective segments at the ends of the cell’s DNA. Telomeres shorten with each cell division until they can no longer protect the DNA. At this point cell division severely damages the DNA, ultimately killing the cell. This normal process ensures that older cells, which may have accumulated mutations, no longer reproduce. Cancer cells escape this protective mechanism by producing a protein called telomerase. Telomerase extends the length of telomeres indefinitely, rendering the cells immortal and capable of never-ending cell division.
Ima dobrih razloga zašto su stanice "smrtne". Kad bi svaka stanica imala beskonačan životni vijek, broj stanica u tijelu bi se eksponencijalno povećavao. Ljudi ne bi rasli, natekli bi. To je upravo ono što se događa sa stanicama raka. Rak se širi tijelom i povećava nauštrb samoga tijela. U jednom trenutku rakove potrebe ne ostave tijelu energije da bi održavalo životne funkcije i tijelo umire zajedno s rakom. Tako dolazi do situacije koja je loša i za rak i za tijelo.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 16:41   #37
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Kad bi svaka stanica imala beskonačan životni vijek, broj stanica u tijelu bi se eksponencijalno povećavao.
ova ti tvrdnja ne stoji. zaboravio si na drugu odliku tumorskih stanica, a to je neovisnost o faktorima rasta koji su nuzni da bi stanicu progurali kroz diobu, znaci stanica mora dobiti signal da se pocne dijeliti. plus zaobilazak mehanizma zaduzenog za stabilnost genoma koji inace blokira diobu.
osim toga u tijelu imas stanice koje su besmrtne, a to su maticne stanice u kostanoj srzi i stanice iz kojih nastaju spermiji. one imaju telomerazu aktivnu cijeli zivot i konstantno se dijele.

pitanje smrtnosti stanica i starenja je ipak kompleksnije od samih telomera, a i genom je "sebican"
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:26   #38
Meni se čini prilično jednostavno da je smrt kraj. Svijest je nekakav produkt neurona (ne znamo točno čega, al znamo da ima veze s njima jer bez mozga nema svijesti). Smrt nastupa kad neuroni odumru, a svijest umire zajedno s njima, imho. Jedini je problem što je smrt jako teško prihvatiti ak smatraš da je ona kraj.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:39   #39
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
pa ja smatram da svatko ima svoj smisao
A što ako ga nema?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:49   #40
e kaj ak je svemir beskonacan i ima beskonacno mogucnosti pa kad umremo postoji sansa da se opet od te prasine itd skupimo i budemo zivi .. jer ak postoji beskonacno mnogo mogucnosti jedna je i ta .. .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.