Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 22:47   #21
kriptonit?
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:32   #22
Zaboravljeni zakopani deponij? Neznam zašto mi na pamet sad pada film simpsoni
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:32   #23
Pogledajte izvještaj NASE o porastu broja zabilježenih meteora oko zemlje po godinama.



Kako bi vi protumačili ovakvo povečanje broja meteora?
Možemo pretpostaviti da se tehnologija razvila do te mjere da bolje može zabilježiti meteore, ali je li to pravi uzrok tako rapidnom povečanju broja meteora koji preletavaju oko zemlje?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:35   #24
omg... pa to je to.. kassiopea je rekla da 1998 počinje odbrojavanje.. ne vjerujem.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:09   #25
(1 Septembar, 1994.g.)


A: Oni nam pokazuju nešto na jednom velikom ekranu.
Q: Šta vidiš na tom ekranu?
A: (Uzdah) Umm... Ono što vidimo je planeta zemlja i oni nam pokazuju razna mjesta na planeti.
Q: Kakva mjesta?
A: Misli da se radi o njihovim bazama.
Q: Baze?
A: Um hmm.
Q: Da li prepoznaješ tamo nešto?
A: Unh uh. Samo neke tačke, iz nekog razloga pokazuju nam neka područja.
Q: Šta je razlog za to?
A: (Uzdiše) Oni nas pripremaju.
Q: Pripremaju vas za šta?
A: Odlazak u te razne baze.
Q: Šta još vidiš na tom ekranu?
A: Umm... Dobro, to je, to je... kao da nam pokazuju… oh, pa to je stvarno čudno... [duga pauza]
Q: Opiši to.
A: Oni nam pokazuju različita mjesta... oni nam to pokazuju a onda sve te informacije ulaze u naše glave, …sve informacije u vezi toga o čemu se radi i ...
Q: Dobro, kakve informacije?
A: Umm... (uzdiše)
Q: Reci nam šta saznaješ dok gledaš te slike na platnu.

: Oni nas obučavaju za neke poslove ili nešto. Oni žele da znamo kako da uradimo neke stvari.
Q: Kakve stvari?
A: Pa, kako da rukujemo nekim stvarima.
Q: Da rukujete s kakvim stvarima?
A: Stvarima koje, umm... da znamo kako te stvari rade.
Q: O kakvim se stvarima radi?
A: Kako sve te baze rade. Gdje su locirane. I oni nas obučavaju kako da živimo u njima.
Q: Da li su te baze na planeti zemlji?
A: Ahaa.
Q: Možeš li reći gdje se bar jedna od njih nalazi?
A: Umm... amazonska đungla, umm... sjeverni pol... svuda ih ima.
----------
Q: Da li te podsjećaju na ikakve simbole koje si prije viđala na bilo kom mjestu ili vremenu?
A: Ahaa
Q: Na šta te podsjećaju?
A: Pa, na one znakove u žitu.
Q: Znači, znakovi u žitu bi mogli da sadrže te informacije?
A: Ahaa.
Q: Okay, šta se dešava nakon toga?
A: Mi samo učimo.
Q: Možeš li nam reći nešto više o tome što učite?
A: Sve o tim bazama. I šta mi treba da radimo.
Q: Da li imaš neku orjentaciju kada će te vi to morati da radite?

A: Umm... 1998 godina je bitna iz nekog razloga... tada počinje odbrojavanje...

Q: Okay, da li znaš zašto je bitno da ti znaš kako da obavljaš te stvari u tim bazama?
A: Oooh... mi smo u nevolji...
Q: Šta vidiš, šta čuješ, šta si saznala?
A: Ja ne to ne vidim, ja to osjećam…ja sam sada stvarno tužna.
Q: Zašto se osjećaš tužnom?
A: Pa, tu je... ne znam... jedno veliko razaranje…uništenje...
Q: Kakvo uništenje, o kakvom se razaranju radi?
A: Ne znam, nešto nalik na ratove ili nešto slično.
Q: Da li se radi o ratovima?
A: Ne znam. Kao da vidim cijelu jednu armadu brodova ili nečeg sličnog.
Q: Armada brodova stiže?
A: Ahaa.
Q: O kakvim se brodovima radi?
A: Svemirski brodovi. Sve što vidim to su grupe letećih tanjira kako lete kao neke eskadrile ili nešto slično.
Q: Da li su oni...
A: To nije nimalo dobro.
Q: Nije nimalo dobro? Možeš li mi reći odakle to oni dolaze? Da li imaš informacije o tome na onom platnu ispred sebe?
A: Ahaa.
Q: Neko stiže, i ti vidiš da će doći do sukoba. Da li će doći do sukoba između onih koji dolaze i ljudi sa planete zemlje?

A: To sve nema nikakvog smisla. To je skoro... to je... ovi vanzemaljci sarađuju sa našom vladom kako bi se pripremili, prave planove kako da se suprostave tim drugim…koji dolaze…mada ne znam o kome se radi. Znam da u svemu ovome nema nikakve logike, ali to je ono što ja vidim, osjećam i čujem.

Q: Hajde da se sada vratimo malo nazad. Stani tu gdje si sada i vrati se nazad. Ja ću sada brojati do tri, i kada kažem tri, ti ćeš se vratiti na onu tačku vremena prostora kada ti oni govore o onome što te je duboko povrijedilo. Ti ćeš tada biti u stanju da jasno razabereš te stvari i da mi kažeš o čemu se tačno radi. (brojanje) Oni ti sada govore stvari koje su te povrijedile. Koje su to stvari?

A: Oni nam prikazuju jednu sveopštu katastrofu. Gradovi gdje je samo ostalo izuvijeno željezo... stvari neće biti više bezbjedne...

Q: Šta neće biti bezbjedno?
A: Ova planeta neće više biti bezbjedna.
Q: Od čega?
A: Od tog rušenja.
Q: Šta je razlog za to uništavanje?
A: Ne znam. Ja samo vidim jedan da je neki talas proizveden.
Q: Neki talas je proizveden?
A: Ahaa.
Q: Šta je proizvelo taj talas?

prijevod: http://www.galaksija.com/talas.htm

NASA izvještaj meteora koji prolaze pored zemlje:
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:14   #26
Ne kužim, što je to, neka radio drama?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:23   #27
Dobro ovo nije zapravo kassiopea, ovo je tekst sa jedne hipnotičke terapije gdje je osoba hipnotizer kasnije zapravo prva uspostavila komunikaciju sa Kassiopejcima.

Međutim i Kassiopea je govori o katastrofi koja nam slijedi vrlo brzo, tj o talasu.

Ovaj tekst je hipnotička seansa osobe koja je otimana od vanzemaljaca, a informacije koje govori dobivaju se tako da se osoba dovede u stanje vrlo duboke hipnoze, što se u tim krugovima naziva ljuštenjem slojeva ličnosti.

Ova osoba koja odgovara samo prepričava svoja iskustva iz vrlo dubokog stanja hipnoze. Kassiopea je inače drugi izvor od ovog, no žena hipnotizer je ista koja je prva 'kanalizirala' Kassiopejce koji su ovakav scenario potvrdili.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:24   #28
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A ne, stvaraju se sami od sebe.
Meteori su sjajni tragovi koji nastaju kad sitna čestica prašine uleti u atmosferu i izgori.
Ovo su asteroidi, ogromne stijene i broj zabilježenih se povećava zbog toga što se nebo sve više promatra i metode promatranja su sve razvijenije. Imamo i svojevrstan pritisak od strane astronoma da se poveća količina novca koja se odvaja na tu potragu, jer su takva istraživanja izuzetno važna.
Velikih ima manje, pa nisu ni toliko opasni, jer se vide dok su dovoljno daleko. Ovi maleni (par stotina metara) mogu pobiti milijune ljudi jer im je energija udara i redovima veličine veća od energije prosječne termonuklearne bombe, a vide se jedva par dana prije, i to ako se gleda u pravom smjeru.
To je ono zanimljivo po mom mišljenju. Ta nepredvidivost.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:28   #29
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne kužim, što je to, neka radio drama?
FAQ
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:29   #30
Važno je još i napomenuti da su velika većina tekstova komunikacije sa Kassiopejom nastali prije 1998 godine.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:33   #31
šta j eeto gocat?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:37   #32
Ovaj gore tekst je jedna vrlo duboko hipnotizirana osoba koja iznosi svoja vlastita iskustva, otmica made by nlo.

Osoba koja hipnotizira, kasnije je uspostavila 'prvi?' kontakt sa više dimenzionalnom inteligencijom koju nazivamo Kassiopea. Kassiopejske transkripte imaš i na cro jeziku za pročitati.

Zapravo mislim da kada je trajala ova seansa da je već bio uspostavljen kontakt sa Kassiopeom, samo što ranije bilješke nisu bile bilježene na vrpcu pa ne postoji ništa starije od ovog izvora Kassiopeje od 1994.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:44   #33
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
To je ono zanimljivo po mom mišljenju. Ta nepredvidivost.
Znaš da ih masa padne u Pacifik i nikom ništa? Tu i tamo, gromada od metar-dva ljosne i često detonira u atmosferi. Ogroman je Pacifik...

Evo prouči ovo. Mislim da će te prilično zanimati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:01   #34
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
FAQ


Customer service, jel..

Ček, malo...
Ummm... Kassiopeia? Kassiopeia ju je otela?!

Nego, ne mogu naći stranice s informacijama o toj/tom Kassiopei... jel ima štogod adekvatnog?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:16   #35
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Znaš da ih masa padne u Pacifik i nikom ništa? Tu i tamo, gromada od metar-dva ljosne i često detonira u atmosferi. Ogroman je Pacifik...

Evo prouči ovo. Mislim da će te prilično zanimati.
Fascinantno! Sad mogu ići računati Doomsday teorije. Jeeee
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:01   #36
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Fascinantno! Sad mogu ići računati Doomsday teorije. Jeeee
Računao sam za Zagreb.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:02   #37
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Računao sam za Zagreb.
I što si zanimljvog dobio
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:30   #38
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
I što si zanimljvog dobio
Uračunao sam malu gromadu od par desetaka metara, a promatrača sam stavio na Sljeme. Mislim da nije preživio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:48   #39
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Uračunao sam malu gromadu od par desetaka metara, a promatrača sam stavio na Sljeme. Mislim da nije preživio.
Logično. Ta kamenja su moćna oružja.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:50   #40
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Znaš li ti na kojoj temperaturi gori meteor kad prolazi kroz atmosferu? Na temperaturi iznad 2000°C. Za usporedbu, željezo se tali na oko 1300°C. Misliš da bi ostali tragovi ikakvog biološkog materijala?
Kako ti znaš da je vanzemaljski "virus" biološkog porijekla, a možda oni imaju nekakve zarazne nebiološke tvari koji podnose i 100 000 °C.
Vi ljudi se uvijek ravnate po ovozemaljskoj znanosti.

Takvi kao ti su prije 50 godina govorili da je nemoguće poslati ljude na mjesec jer nema materijala koji može podnijeti toplinu ulaska i izlaza iz atmosfere

Takvi su govorili da se niti jedan avion neće moći podići u stratosferu 10-11 km
Bassconnect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.