Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 17:28   #41
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
To je u redu, ali nećeš imati s kim raspravljati.
Znam da je poprilično zeznuto.
SAmo kada krenem od toga da ne znamo da li je osnovna jedinica DNK, tj. virus živ ili nije živ.
Odmah se postavi polazište da je živ. Teorem.
Slijede aksiomi.


RAčunam s ovim. Ljudi su se već u svijetu primili toga. U Hr ljudi odmah u startu odustaju od izgranje super aviona, ali ne i od matematike. Teorijske znanosti raj su Hrvata. ZAto što nemaju love, a imaju pamet.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:34   #42
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
ZAto što nemaju love, a imaju pamet.

Postoji problem: teorija treba sigurnost. Ne možeš biti teoretičar ako ne krećeš u neistražene pa često i osporavane vode. A ne možeš ići tamo ako se bojiš za svoju egzistenciju, tj. guzicu.
Ja, na svu sreću, ne ovisim o Rudjerima, IFS-ovima, PMF-ovima...imam posao daleko od toga. Pa mogu teoretizirati do mile volje. Ali ovdje postoji također korektivni faktor. Zove se permaban, i ne sjećam se ni jednog foruma, nikada i nigdje tolike nekulture od strane vlasnika i superadministratora, da dozvoljavaju takvu razularenost, toliku količinu bananja, a istovremeno se žale da im teme ne štimaju.
Ja sam ovdje došao jer me zvala Mandragora. Moderatorica. I vlasnik foruma isto tako ne gleda blagonaklono na klinčadiju iz srednje škole. Pa ipak, jedino se meni ovdje prijeti bananjem.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:35   #43
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
A što misliš o Lamarckizmu? Adaptivne mutacije.
I što misliš, zašto je priroda izabrala povećanje plodnosti nauštrb bolje prilagodljivosti organizama? Zašto je u jednom času onemogućila retroaktivnost od enzima preko RNK do DNK, tako da organizmi ne mogu sami mijenjati svoja svojstva, već su prepušteni slučaju, masobnom razmnožavanju i onda prirodnoj selekciji?
Odgovor je u energiji. No ipak, možda ti znaš više.
Ne, znam baš to. Odgovor je u energiji, osim što se u zadnje vrijeme plodnost drastično smanjuje. Ima gomila teorija o tome, a svi znaju samo jedno. Smanjuje se. Zašto?

Ima jedna dobra knjiga, za laike uglavnom, tip je posao isfurao od smanjenja plodnosti i reklamira se u stvari, ali je interesantna. Prokletstvo Adama.

Treba knjigu čitati s oprezom i između redova jer je "sigurno" potvrdio da su svi aristokratski Mc-ovi u Škotskoj genetički dokazivi kao pravi. Nije naveo tko je financirao izdavanje knjige, a meni je odmah palo na pamet raditi isti posao u HR (ima agenciju za genetičko porijeklo) na principu. Obični ljudi 10 kuna, Političari-milijun kuna. Odmah dokazujem da su aristokracija. Sami biraju granu.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:37   #44
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Političari-milijun kuna. Odmah dokazujem da su aristokracija. Sami biraju granu.
Ovo je još bolje od Lamarcka. Dolarske mutacije.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:40   #45
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne. Već ste ih otjerali. Nema više nikoga osim tebe.
Svi se već boje kako ćeš ih ti izvrijeđati pa su pobjegli da izbjegnu farsu.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:42   #46
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Postoji problem: teorija treba sigurnost. Ne možeš biti teoretičar ako ne krećeš u neistražene pa često i osporavane vode. A ne možeš ići tamo ako se bojiš za svoju egzistenciju, tj. guzicu.
Ja, na svu sreću, ne ovisim o Rudjerima, IFS-ovima, PMF-ovima...imam posao daleko od toga. Pa mogu teoretizirati do mile volje. Ali ovdje postoji također korektivni faktor. Zove se permaban, i ne sjećam se ni jednog foruma, nikada i nigdje tolike nekulture od strane vlasnika i superadministratora, da dozvoljavaju takvu razularenost, toliku količinu bananja, a istovremeno se žale da im teme ne štimaju.
Ja sam ovdje došao jer me zvala Mandragora. Moderatorica. I vlasnik foruma isto tako ne gleda blagonaklono na klinčadiju iz srednje škole. Pa ipak, jedino se meni ovdje prijeti bananjem.
Kužim. Ali odi na T-com, od kuda se bježi i ostalo je 5 ljudi. I ja sam zbrisala i pozvala ljude sa sobom, nadam se da se ne ljutite. Aktivne teme su svaki dan na nekoj od stranica, pojma nemaš gdje, a sve je zaspamano ničim, npr. nekom padne na pamet C/P 20 strana zakona o poljoprivredi i to napravi na 50-ak tema.
Religija se sastoji od jednog upisa i 3 strane identičnih molitvi, pa opet. Na sve teme je u pravilu 0 odgovra, ali gdje si počeo-nema šanse da nađeš.

Svaki upis je Ti si......... znam ja tebe........................

Isto se događa u na Iskonu, gdje sam zavirila i nisam se ni pokušala priključiti.

Ovo je RAJ NA ZEMLJI.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:44   #47
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ovo je još bolje od Lamarcka. Dolarske mutacije.
Luđački dobar posao. Tako je fino uvio genetiku u podrijetlo da sam mu skoro povjerovala.
Mc-ovi nemaju faćuka, moš mislit.

Posao je uglavnom, dođe ti političar, potapšaš ga po glavi i kažeš.
Evo ti papiri, ravno od kralja Artura.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:45   #48
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Isto se događa u na Iskonu, gdje sam zavirila i nisam se ni pokušala priključiti.

Ovo je RAJ NA ZEMLJI.
Isto ti je to. Ovdje je ekipa zasjela, i pričaju o Nutellama, kuhanju, spankanju. Svaki novi se preispituje, svatko tko im ne paše se bana. Teme nikakve.
Ovo ovdje je katastrofa. Ali eto, kad nemam što pametno raditi, malo kratim vrijeme sa ovima tu.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:46   #49
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Luđački dobar posao. Tako je fino uvio genetiku u podrijetlo da sam mu skoro povjerovala.
Mc-ovi nemaju faćuka, moš mislit.
MC? Master of Ceremony? Hm!
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:48   #50
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Isto ti je to. Ovdje je ekipa zasjela, i pričaju o Nutellama, kuhanju, spankanju. Svaki novi se preispituje, svatko tko im ne paše se bana. Teme nikakve.
Ovo ovdje je katastrofa. Ali eto, kad nemam što pametno raditi, malo kratim vrijeme sa ovima tu.
Ajde, neka barem ostave jednu temu nama. Ili da žicamo premještaj na Znanost?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:49   #51
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Isto ti je to. Ovdje je ekipa zasjela, i pričaju o Nutellama, kuhanju, spankanju. Svaki novi se preispituje, svatko tko im ne paše se bana. Teme nikakve.
Ovo ovdje je katastrofa. Ali eto, kad nemam što pametno raditi, malo kratim vrijeme sa ovima tu.
Onda nađi nešto pametno raditi. Vjerojatno ti je jasno da nisi dobrodošao ovdje ako ćeš stalno postati offtopic stvari i trolati. Ovaj podforum se zove "Na rubu znanosti" i na njemu se utvrđuje da li nešto spada na rub znanosti ili na rub ludnice. To je uglavnom ono što žele utvrditi oni koji ovdje pokreću teme. Mene boli k. što tebe nije briga kako stvar funkcionira. Trollaj i dobit ćeš ban. S razlogom. Nikoga ne dira jedan buntovnik manje.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.09.2007., 18:03   #52
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Tako je. Točno to.
Međutim, držim da sam ja ovdje nadležna za to degradirano znanje u Ji-Chingu iz razloga što se kužim ko krava u balet. Kod mene to znanje nije degradilo jer ni ne znam. Zato sam korektivni faktor koji može uloviti degradacije čistim nerazumijevanjem.

I da, palo mi je na pamet da fali još nešto u svemu tome.
Možda još jedna serija trigrama?

Prvo moram proučiti link. To ću danas isprintati.
Potom ne mislim da je "bacanje" novčića-što se slobodno naziva pozivanjem podsvijesti bitno ovdje. No možda griješim.

I da, djeluje degradirano do ludila. Ne znaš od kuda krenuti. Zato i predlažem 13 za Metionin iliti start. Priznajem da je 13 proizašlo iz kršćanstva. Bog = ljubav. Ljubav stvara. Šifra je za start.
Gledaj ovako. Nisam bez veze napisao da je znanje u I Chingu degradirano.
Naime, pretpostavi da postoji veza između I Chinga, Tai Hsuan Chinga i DNK.
Logično se nameće pitanje kako to da ta veza može postojati, ako ljudi u to doba nisu ni mikroskop imali.
Postoje dva objašnjenja. Prvo je to da je znanje o DNK dobiveno direktno, od vanzemaljaca, na način na koji su stari Kinezi to mogli shvatiti. U prijevodu bi se izgubilo drastično mnogo informacija, čisto zbog činjenice da u to doba ne samo mikroskop, nego većina onoga što vidiš oko sebe nije postojalo. Kinezi nisu mogli imati pojma o DNKu, jer si ga nisu mogli prispodobiti. Vanzemaljci su im ga mogli objasniti jedino donekle kroz brojeve i njihove geometrijske odnose.
Tu dolazimo do problema zašto onda nije jasno uočljiva veza. A nije, jasne veze nema, nego ako i postoji, dobro je skrivena. S druge strane, nema jasnog razloga zašto bi bila skrivena.
Drugo objašnjenje pretpostavke je mnogo vjerojatnije. Znanje je samo ostatak pradrevnog znanja. Ovdje ulaze u igru Atlantida i ostale legendarne civilizacije. Znanje takvog kalibra bilo bi tokom niza tisućljeća distorzirano do bola i teško prepoznatljivo. To egzaktno znanje bilo bi iskrivljeno i postalo osnova raznih alternativnih astrologija.
Eto toliko, a ti sada to proučavaj i želim ti puno uspjeha. Javi ako što izvučeš.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:42   #53
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Potencije su stvari koje ljudi previše zloupotrebljavaju. I Ching nema 64 kombinacije tek tako, nego zato jer se baca ŠEST štapića. S druge strane, kodon je kombinacija koja se sastoji od TRI proizvoljno odabrane baze: adenin, guanin, citozin i timin. Na jednom kraju ŠEST, a na drugom TRI. Tko tu vidi nekakvu povezanost?

S druge strane, naš Baxa, znanac s duhovnosti, nam priča o Tài Xuán Jïngu (nije se potrudio ni napisati to ispravno), vrlo slabo poznatoj imitaciji I Chinga koju neki alternativci povezuju sa DNK-om. Meni je to potpuno neshvatljivo. Molio bih Baxu da mi objasni kako povezati brojeve 64 i 81.
Neka zanimljiva neodgovorena pitanja. Batt_X, TanjaOriginal?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:42   #54
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Neka zanimljiva neodgovorena pitanja. Batt_X, TanjaOriginal?
Vrlo zanimljiva neodgovorena pitanja koja moraju koristiti sve znanje na raspolaganju. Jer baš nitko ne zna odgovore.

S površnim osobama se neće doći ni do kavih odgovora. Ni ja nisam na PMF-u ili IRB-u i SMIJEM GOVORITI.

Kolika je to poteškoća dati ću na svojem primjeru.
Htjela sam programirati zbog sebe. Ali ne da me netko pili s Algolima, PAscalima i Fortranima od prije potopa, već VB ili C++ (koji mi btw nikako nije legao). Odem na Pučko učilište, 6 kolegija od toga 5 elementarnih matematika. Pitam: draga gospodo jel vi to mene zajebavate? (nema drugog izraza u hrvatskom)
Potom upišem višu školu od 5 semstara.
Nema dana kada netko od kolega nije jahao po meni "pravedno uvrijeđen" takvim ponižavajućim postupkom. Ima ih i koji trajno ne razgovaraju sa mnom kao da sam im mater ubila.

Toliko o PMF-u i IRB-u i sličnim konzervativnim gerijatrijama. No bilo kako bilo, teror je jak i shvaćam što to znači ANONIMNOST. I sma sam joj naklonjena.
Pa čovjek ne može pošteno sjediti ni u višoj školi.

O.K. MAlo sam zajebavala s domenama funkcija na višoj.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 10:52   #55
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Gledaj ovako. Nisam bez veze napisao da je znanje u I Chingu degradirano.
Naime, pretpostavi da postoji veza između I Chinga, Tai Hsuan Chinga i DNK.
Logično se nameće pitanje kako to da ta veza može postojati, ako ljudi u to doba nisu ni mikroskop imali.
Postoje dva objašnjenja. Prvo je to da je znanje o DNK dobiveno direktno, od vanzemaljaca, na način na koji su stari Kinezi to mogli shvatiti. U prijevodu bi se izgubilo drastično mnogo informacija, čisto zbog činjenice da u to doba ne samo mikroskop, nego većina onoga što vidiš oko sebe nije postojalo. Kinezi nisu mogli imati pojma o DNKu, jer si ga nisu mogli prispodobiti. Vanzemaljci su im ga mogli objasniti jedino donekle kroz brojeve i njihove geometrijske odnose.
Tu dolazimo do problema zašto onda nije jasno uočljiva veza. A nije, jasne veze nema, nego ako i postoji, dobro je skrivena. S druge strane, nema jasnog razloga zašto bi bila skrivena.
Drugo objašnjenje pretpostavke je mnogo vjerojatnije. Znanje je samo ostatak pradrevnog znanja. Ovdje ulaze u igru Atlantida i ostale legendarne civilizacije. Znanje takvog kalibra bilo bi tokom niza tisućljeća distorzirano do bola i teško prepoznatljivo. To egzaktno znanje bilo bi iskrivljeno i postalo osnova raznih alternativnih astrologija.
Eto toliko, a ti sada to proučavaj i želim ti puno uspjeha. Javi ako što izvučeš.
Drugo obajšnjenje je logičnije i ima više dokaza za to. Evo slušam baš na radiju da se potvrđuje moja teza kako su piramide služile kao skladišta jer su znali da će kresnuti asteroid i nisu mogli ništa. ZAto su sjeme zaštitili od radijacije, vode, topline, vrh piramide služi da odlomi ali i skotrlja kamenje odozgo i bilo je piramida ko blata.
Upravo su javili da je nađeno voće-zrelo za konzumiranje.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:42   #56
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Gledaj ovako. Nisam bez veze napisao da je znanje u I Chingu degradirano.
Naime, pretpostavi da postoji veza između I Chinga, Tai Hsuan Chinga i DNK.
Logično se nameće pitanje kako to da ta veza može postojati, ako ljudi u to doba nisu ni mikroskop imali.
Postoje dva objašnjenja. Prvo je to da je znanje o DNK dobiveno direktno, od vanzemaljaca, na način na koji su stari Kinezi to mogli shvatiti. U prijevodu bi se izgubilo drastično mnogo informacija, čisto zbog činjenice da u to doba ne samo mikroskop, nego većina onoga što vidiš oko sebe nije postojalo. Kinezi nisu mogli imati pojma o DNKu, jer si ga nisu mogli prispodobiti. Vanzemaljci su im ga mogli objasniti jedino donekle kroz brojeve i njihove geometrijske odnose.
Tu dolazimo do problema zašto onda nije jasno uočljiva veza. A nije, jasne veze nema, nego ako i postoji, dobro je skrivena. S druge strane, nema jasnog razloga zašto bi bila skrivena.

Možda je caka samo u pukim simetrijama koje prožimaju sve, od Liejeve i Cliffordove algebre, pa do I Chinga. DNK se nekako u to samo uklapa.
Osim toga, Tanja je prva to povezala (a ja sam samo nadovezao i dao link na Smitha koji je to napravio detaljnije), pa neka pojasni.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:44   #57
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Bilo je raznih piramida. Ove tri velike definitivno nisu bile skladište, jer je prostor unutar njih jako uzak i malen. Upravo zbog toga teško da su bile i grobnice. Kakva bi se ceremonija mogla odvijati u kanalu prijenosne linije?

Postoje i bolji načini za zaštitu žitarica i voća od piramida.


Sorry, DNK je mali. Ja sam kriva jer nisam spomenula. Nisam fizički mislila na to. DNK metoda.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:44   #58
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Trollaj i dobit ćeš ban. S razlogom. Nikoga ne dira jedan buntovnik manje.
To ti je jedini argument kojim raspolažeš. Svaki ban koji dobijem uslijed linča ljudi koji ovdje ne spadaju, smatrat ću nepravdom i posljedica će biti kloniranje. Ja, za razliku od tebe, ne vrijeđam, ne ismijavam nikoga. I to konačno treba postati jasno, tako da TI dobiješ ban koji si već nekoliko puta zaslužio, ali eto, ja te nisam tužio.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:46   #59
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post

Sorry, DNK je mali. Ja sam kriva jer nisam spomenula. Nisam fizički mislila na to. DNK metoda.
Ovo već ima smisla, ali na jedan drugačiji način.
Znači, smatraš da su piramide bile deponiji genetskog materijala? Ne kažem da je nemoguće, ali kažem da je zanimljivo pa molim pojašnjenje.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:47   #60
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Možda je caka samo u pukim simetrijama koje prožimaju sve, od Liejeve i Cliffordove algebre, pa do I Chinga. DNK se nekako u to samo uklapa.
Osim toga, Tanja je prva to povezala (a ja sam samo nadovezao i dao link na Smitha koji je to napravio detaljnije), pa neka pojasni.
Je, i ja sam mislila da je caka u pukim simetrijama. Što su Kinezi stavili kao tekst nije baš interesantno, svatko pere svoje. Teorija podrazumijeva da su samo naslovi ostali stalni i definicije trigrama. Sve ostalo je degeneriralo.

Kod je unutra. Postoji princip, ako se i ne može dešifrirati - MOŽE SE USTOLIČITI VLASTITI.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.