Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 15:46   #621
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
još je jedna žena ubijena.....još jedna.....
dokle? koji je ....... tim frajerima, tim "muškarcima"!?!?!?!?!?
Čula sam,da ,nešto je gadno u zraku,cijeli dan je neki čudan,divlji...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 09:17   #622
Ono što mene fascinira u velikom broju takvih priča je da se poslije tako nečega nađu pametni susjedi, rodbina, bilo tko, i uhvate koordinirano tvrditi kako su iznenađeni i šokirani, kako dotični nikada nije bio nasilan, ma divan, dobar, miran čovjek, brižan otac i dobar suprug, nikome nije jasno što ga je to odjednom spopalo...

Prvo, odakle ljudima uopće toliko arogancije da misle da znaju što se pod nečijim krovom događa i kako drugi ljudi žive? Jer u ovakvoj sredini i uz takve susjede i budali je jasno da bi većina zlostavljanih žena k'o zmija noge krila svoju muku - razumijevanje sigurno ne bi dobile. Pa zar ne bi bilo onda realnije reći: oni su svoj odnos držali za sebe, ne znamo kako su živjeli? (Naravno, onda otpada susjedovih 5 minuta slave u eteru, koji bi novinar to htio čuti... )

Drugo, zar ti ljudi zaista vjeruju da netko pukne preko noći i od takvog divnog i skromnog čovjeka postane ubojica? Vjerojatno se ponekad to i dogodi, ali vjerujem da se takvi slučajevi mjere u promilima. Ili je opet u pitanju tih par minuta slave - da susjed nije ubio ženu, kako bih ja ikada mogao svojim unucima reći: ja sam bio na TV-u...

Zar te priče nisu dovoljno tužne same po sebi, da ih je još potrebno i ovakvo mrcvariti i omalovažavati? Jer svaki put kad čujem "upućene" susjede kako gotovo da hvale počinitelja, kako ga opisuju tako da mu čovjek odmah poželi i spomenik dići, imam osjećaj da je negdje iza toga i mišljenje (nadam se da sam samo cinična i da griješim) da je krivica na žrtvi - kad je tog mirnog i dobrog čovjeka potakla/natjerala na nešto tako strašno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:16   #623
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zar te priče nisu dovoljno tužne same po sebi, da ih je još potrebno i ovakvo mrcvariti i omalovažavati? Jer svaki put kad čujem "upućene" susjede kako gotovo da hvale počinitelja, kako ga opisuju tako da mu čovjek odmah poželi i spomenik dići, imam osjećaj da je negdje iza toga i mišljenje (nadam se da sam samo cinična i da griješim) da je krivica na žrtvi - kad je tog mirnog i dobrog čovjeka potakla/natjerala na nešto tako strašno.
Bojim se da nisi cinična. Stereotip o krasnom muškarcu kojem je rospija toliko ispila mozak da se jadan nije znao drukčije obraniti nego šakama strašno je uvriježen.

Osim toga, pada mi na pamet da se ljudi tako brane i sami od vlastite odgovornosti - ako si stvarno vjerovao da susjeda redovito pada niz stepenice, onda nije bed što joj nisi nikad pokušao pomoći.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 01:26   #624
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Bojim se da nisi cinična. Stereotip o krasnom muškarcu kojem je rospija toliko ispila mozak da se jadan nije znao drukčije obraniti nego šakama strašno je uvriježen.
Da,bas tako ih predstavljaju.I moj "zlocinac" je svima bio uzoran.Sjecam se da mi je vec na pocetku veze trebalo biti jasno da je takav kada mi je pricao da mu se susjed objesio jer ga je zena varala.On je mrtav hladan rekao "Budala,ja se nebih objesio"
JA-Normalno da nebi,svak sebi,razvod braka i gotovo.
ON-Ti si luda.Ja bih nju objesio.Ona ne treba da zivi.....a ja budala kontala da se sali
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:01   #625
Mislim da bi u srednjim školama trebalo uvesti predmete..."Kako prepoznati zlostavljača" i " Što sve nije ljubav"...
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:22   #626
Mene su doma od najranijeg djetinjstva učili i mater i ćaća: Prva se ne diraj u nikoga!Ako tebe neko udari prvi,vrati mu/joj.Nemoj mi se doć žalit,nego se nauči obranit.

Ma što neko o tome mislio,ja vam mogu posvjedočiti da je taj model kod mene izvanredno uspio!

Mnogi zlostavljači su to postali,jer su vidili da mogu.Treba reagirati odmah prvi put i pokazat mu da mu to neće proći.Drugi put je već kasno...
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:32   #627
Nažalost to je točno...ako zlostavljač vidi da je osoba slaba,preplašena i da su je naučili trpiti sra....on će se još više uzoholiti.Zlostavljači se ne postavljaju na jake osobe koje će im vratiti udarce.To vrijedi od vrtića do penzije.Treba zaštititi sebe i to učiti djecu..da se oslone na vlastite snage a ne da uvijek čekaju pomoć.
Evo sjedila prekjučer u parku a od prijateljice kćer je došla već četvrti puta u tjedan dana uplakana mami na klupu da joj neki dečko baca pijesak na jaknu i da ju gura na pod.Mama je već razgovarala sa mamom od klinca no mama mu je je neka žena kojoj je sinčić Bog.Pa nikakve koristi od te mlake žene.Svaki puta frendica kaže maloj..ma samo ga ignoriraj dušo .Igraj se sa drugom djecom.No redovito mali dolazi naguravati je i vući za kosu.Pravi mali nasilnik koji se prema svima tako ponaša.Naravno da ništa nije pomoglo..a zadnji puta maloj je bila jakna potrgana o ogrebana ručica jer ju je zakvačio granom.Namjerno
Pa sam ja otišla sa malom do njegove mame koja je sjedila sa par mama brbljajući..i rekla doslovno:Molim vas pogledajte kako je dijete ozlijeđeno.Oprostite vaš sin već dugo nagurava i maltetira moje malo kumče a kako vi to dopuštate slijedeći puta ja ću maloj dati štap da izmlati vašega maloga razmaženoga nasilnika.Sram vas bilo.Naučite to zločesto dijete redu jer će inače ostali ljuti roditelji naučiti maloga da se ne mlati a vas prijaviti.(blefirala sam )Pocrvenila je i čujem da je nazvala frendicu i ispričala se da se to više neće ponavljati
Eto..sam se hvalim.Nema nikakvoga smisla tolerirati i žmiriti na nasilje..kao pa nije to važno još su mali.Važno je.Kako za nasilnika tako i za žrtvu.
Udariš li me ne plačem i ne molim nego vraćam...pa da vidimo sviđa li ti se to.Sumnjam.
Pitate li nasilnika zašto je takav i zašto zlostavlja ženu ili djevojku reći će sažeto :Jer mogu!!
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 15:43   #628
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Ako tebe neko udari prvi,vrati mu/joj.
Neka me zgromi munja ako ikad ovo kažem svom djetetu.

Pozitiva, ti si riješila problem puno bolje nego da si maloj savjetovala da dečka nabije nogom u muda. Dijete bi naučilo da se udarcima rješavaju problemi. Jednog dana bi se čudili kako to da mala danas šamara svoju djecu kad su neposlušna.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:04   #629
A što bi ti rekla,da trpi i šuti!?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:11   #630
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
A što bi ti rekla,da trpi i šuti!?
E to su definitivno krive riječi ,zato se i dešava ovo šta se dešava.Moja poznanica ima muža iza sebe kojeg zna cijeli grad po svemu negativnome ,mafijaš ,luđak.Završila je u bolnici na šivanju glave i arkade zbog njega .Ali to joj je napravio jednom i ona je pokupila sebe i djete i ode.A način na koji se postavila je taj da mu je rekla da će ga ubiti kada izađe iz bolnice.Rastavila se i živi normalno a njemu nepada na pamet da je dira više jer zna u šta bi se upetljao ,ima stav ,svoje ja i neda na sebe!Volim šta je imam kraj sebe jer mi daje motivaciju i jedan primjer žene koja cijeni sebe i neda na sebe....
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 19:32   #631
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
A što bi ti rekla,da trpi i šuti!?
Zaista misliš da su to jedine dvije opcije? Udari nazad ili trpi? Ne pada ti na pamet baš ništa više?
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:44   #632
Kao npr?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 08:35   #633
Npr. otići?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 09:30   #634
Nek svako postupi kako najbolje zna i umije.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:31   #635
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Npr. otići?
Npr.
U slučaju ovog o čem smo pričali, a to je što roditelji kao opću uputu daju djeci - to, maknuti se, ako ne ide, reći - roditeljima, učitelju.

Mislim, "nemoj mi se doć žalit". Nego čem onda služi taj roditelj...
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 07:36   #636
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Npr.
U slučaju ovog o čem smo pričali, a to je što roditelji kao opću uputu daju djeci - to, maknuti se, ako ne ide, reći - roditeljima, učitelju.

Mislim, "nemoj mi se doć žalit". Nego čem onda služi taj roditelj...
OK, moja greška. Ja sam mislila onako poopćeno, više vezano uz temu zlostavljanih žena, a previdjela sam da je bila riječ o nečem drugom.

I da, u pravu si. S jedne strane apsolutno je da djeca moraju naučiti prepoznati nedopustivo i sama se obraniti (pri tom ne mislim na samoobranu u fizičkom smislu, nego bilo kakav oblik rješavanja problema). S druge strane, oni su upravo to - još uvijek djeca i još uvijek samo uče. A za to vrijeme imaju (ili bi bar trebali imati) roditelje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:33   #637
Eto,sad ću još ispast zlostavljačica,i ja i moji roditelji. što je najdalje od istine.Postoji uvijek više načina za rješavanje problema,postoje i različiti ljudi.Nije sve primjenjivo na svakoga.Ja govorim u svoje ime.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:40   #638
naomi.petric točno znam šta želiš reć i ovde se 100% slažem s tobom. Samo da ne bude zabune totalno sam antitučerski tip i ne podržavam ljude koji probleme 'rješavaju' fizičkim obračunom.

Mislim da je zapravo najvažnije djecu naučit razliku između dobra i zla odnosno šta je dobro, a šta loše govoriti/raditi itd. Ne treba ih podcjenjivat, ona su itekako intuitivna bića i znat će da tuča nikako nije dobro rješenje, ali i da je u nekim ekstremnim situacijama jedino moguće. Roditelji mi nikad eksplicitno nisu rekli da vratim nekome kad dirne u mene (niti bi ja to tako sročila svom djetetu), ali sam svejedno dvaput u životu to učinila, jer nije bilo druge. Pa danas isto nikog ne maltretiram niti tučem. Ima situacija kad moraš odmah reagirat i ne možeš čekat učiteljicu ili roditelje da se potužiš, dotad već možeš bit žrtva zlostavljanja.

Lako je reći djetetu ' treba poštovati starije od sebe', ' ne smiješ se tuć', 'ako te neko takne reci odmah meni, tati ili učiteljici' i slične parole....je, bravo, sad si mu to rekao i ti si svoje obavio, baš si uzoran roditelj, svaka čast.

A onda kad navrši X godina zaskoči ga neko i oće silovat, mlatit, ubit i šta će, tuć se ne smije, fino će sačekat da ovaj svoje obavi, a onda će kad je sve gotovo (pod uvjetom da nije ovo treće) otić doma i reć mami. Ta ista mama bi sigurno bila puno sretnija da je dite na licu mjesta spucalo lika u međunožje tako jako da mu umjesto očnih jabučica iz kapaka vire jaja. Naravno s ovim primjerom sam malo pretjerala ne bi li dočarala šta mislim.
Uglavnom, tu je bitna ta sposobnost djeteta da samo procijeni na temelju svega sto su mu roditelju usadili o dobru i zlu.
whirlygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:47   #639
Definitivno sam miroljubiva, nasilje bilo kojeg tipa mi je strano.Ne odobravam kupovanje djeci igračaka koje imaju oblik oružja,ne volim nasilne filmove ni serije,igrice pogotovo.Mislim da sam takva dobrim dijelom zahvaljujući odgoju roditelja.Rijetko me se ko usudio napasti od malih nogu,zahvaljujući mom stavu,urođenom i odgojem stečenom.U onim rijetkim prilikama,znala sam se obraniti i ne daj bože potrebe, znala bih opet.Ne volim niti izazivam konfliktne situacije,ali između borbe i bijega, gotovo nikad ne bih izabrala bijeg.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:56   #640
Quote:
whirlygirl kaže: Pogledaj post
A onda kad navrši X godina zaskoči ga neko i oće silovat, mlatit, ubit i šta će, tuć se ne smije, fino će sačekat da ovaj svoje obavi, a onda će kad je sve gotovo (pod uvjetom da nije ovo treće) otić doma i reć mami.
Ovo je smiješno. Nema tog odgoja koji će u takvoj situaciji nadvladati čisti nagon za preživljavanjem. Osim toga, djeca su sposobna razmišljati u više kategorija od "udari uvijek" i "udari nikad" (što se, očito, ne bi moglo reći za neke forumaše...), pa se i o tome može s njima razgovarati.

Quote:
naomi.petric kaže:
Postoji uvijek više načina za rješavanje problema,postoje i različiti ljudi.Nije sve primjenjivo na svakoga.Ja govorim u svoje ime.
U moje ime, ja mogu kupit pištolj i posmicat sve koji mi smetaju jer je to možda meni prikladan način. Ipak, ja živim u zajednici i prema istoj sam odgovorna.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.