Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 12:12   #1
Erasmus

imamo li mi studenti iz hrvatske priliku ici jednu godinu na ERASMUS,

meni je to velika zelja, ali znam da je teske jer nismo u EU, ali neznam i da li je nemoguce...

inace, jezike cu studirati, i ne ici na ERASMUS je steta...

molim vas ako netko zna nesto o tome, da je netko bio, neznam od kud bih krenula prvo
jasnica051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:19   #2
Prosle akademske godine (negdje u 3 mjesecu) je na mom faxu (ekonomiji) bio dan EU i izmedju ostalih bio nam je zamjenik UK ambasadora koji je najavio suradnju EFZGa i erasmusa. Tako da znam da postoji mogucnost nastavka studija i/li razmjena studenata sa EFZGa, ali ne znam u kojoj su situaciji drugi faxevi.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:22   #3
a ja sam na sveučilistu u zadru, a nisam znala da to ovisi od faksa do faksa...

ali ako se ja odlučim pobrinti za hrpu dokumentacije koja je vjerojatno potrebna, odakle bih trebala krenuti???
jasnica051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:23   #4
Prvo posalji njima mail direktno da vidis sto sve trebas napraviti i da li je uopce moguce. Onda kad budes znala sto tocno ti treba bit ce ti lakse saznati gdje to trebas nabaviti.
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:05   #5
Ja sam u Sloveniji na faksu i imala sam ogromnu želju otići jedan semestar u Belgiju preko Erasmusa, ali zbog toga što nisam iz zemlje članice EU-a nisam mogla.
Čula sam i za nekoliko sličnih slučajeva hrvatskih studenata u Italiji tako da... skeptična sam jako prema tome. Uostalom, frendica iz Latvije koja je bila na Erasmus razmjeni kaže da ni oni nisu imali taj program prije ulaska u Uniju.

Možda da probaš preko TEMPUS programa. Za ERASMUS čisto sumnjam da je uspostavljen s Hrvatskom.
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 15:53   #6
Možda ću sad tresnuti glupost, ali mislim da je TEMPUS za studente koji studiraju dva jezika. Kažem, možda sam u krivu - onda je to zato jer sve koje znam da su se na ovo prijavili i dobili su studirali dva jezika i prema ta dva im je "dodijeljena" zemlja u koju su išli.

Glede ERASMUSA - ne znam nikoga tko je išao za vrijeme faksa, ali imam frendicu kojoj je uspjelo za magisterij.
__________________
Just a perfect day you made me forget myself
pampsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:35   #7
Razmjena učenika/studenata

Pozdrav svima!

Trenutno sam u jezicnoj gimnaziji. Imam veliku zelju vidjeti nacin skolovanja u drugim zemljama. Roditelji mi predlazu tzv. razmjenu studenata.
To mi zvuci jako primamljivo.
Malo sam se raspitala kod profesora o tome. Oni mi kazu da je bolje da ostanem tu dok ne zavrsim gimnaziju. Kazu da je bilo slucajeva kada su ucenici otisli u druge zemlje, a kada bi se vratili izgubili bi godinu jer je sustav skolovanja u Hrvatskoj drugaciji od sustava skolovanja u drugim zemljama. To ne zelim! Nikako!

Sad mi vi recite, je li to pametna odluka? Je li bolje da pricekam?

Ako je netko od Vas vec bio na razmjeni, napisite kako Vam je bilo!

Molim Vas, pomozite!

Zadnje uređivanje CaLoop : 06.08.2009. at 15:49.
CaLoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:11   #8
Poslusaj profesora....... izavrsi srednju tu i odi studirat negdje van..
i ja sam cuo da su ljudi zbog tih razmjena gubili godine....
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:58   #9
ja sam bio mjesec dana u SAD-u, doduše na youth leadership programu, ali poanta je da ne moraš ići na razmjenu, nađi nekakvo debatno prvenstvo, neki program, ja sam bio mjesec dana u Salemu ,Oregon i nekoliko dana u Washingtonu D.C.
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 23:50   #10
Pa prvo se raspitaš o programu škole u koju bi išla, i tražiš da ti se poklapa. Iako, to je puno lakše na faksu gdje možeš vani položit dio predmeta, a ono što nisi mogao ondje - polažeš na svom matičnom fakultetu bez problema.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:44   #11
Erasmus

Evo,uskoro se planiram prijaviti na erasmus program na ekonomski fakultet u grazu,pa me zanima ako je netko slučajno bio,kakva su iskustva,kako naći smještaj,te koliko ste bili zadovoljni?
marijana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 03:03   #12
Razmjena studenata izvan Hrvatske

Bok svima.

Imam par pitanja o razmjeni studenata izvan Hrvatske, a prvenstveno me zanima odlazak u Veliku Britaniju pa ako neko zna ili ima iskustva, cijenio bi ako bi dao par odgovora, a i svako misljenje je dobrodoslo.

Naime, upisao sam prvu godinu studija Informatike na TVZ-u u Zagrebu. Puno sam citao o međunarodnoj razmjeni studenata pa se zapitao, zasto ne probati. Oduvijek mi je bila želja otici u Englesku, a sada kada sam postao student i od kada citam o razmjenama, cini mi se da bi se tako nesto moglo i ostvariti.

Ako itko zna, jel postoji neka "agencija", ustanova ili organizacija koja se time bavi, gdje bih mogao naci dodatne informacije o tome ili bilo sta drugo vezano za ovu temu, molio bih ga da komentira.

Hvala unaprijed, Sebastian !
Sebastian_Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 10:09   #13
Jes' probao sa Erasmusom?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 10:36   #14
IAESTE!?
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 23:39   #15
british council http://www.britishcouncil.org/croati...tudy-in-uk.htm
ja san bila u njemackoj priko DAAD-a, dobila stipendiju. doduse nije Engleska. al mi se cini iz iskustva da bas kad si niza godina studija ne daju stipendije. provaj se prijavit na kraju druge, trece.
__________________
Nevolja brzo stari.
amelie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:35   #16
i jab', i jab'.
Camera_Obscura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 03:04   #17
Hvala svima na odgovorima i preporukama

@ajme33 - Probao sam, ali trenutno salju studente u Češku, Sloveniju i mislim Mađarsku.

@ssanjich - Također sam trazio i te informacije ali po onome sto sam nasao jedini clan IAESTE-a u Hrvatskoj je Sveučilište u Zagrebu pa mislim da oni salju samo svoje studente iako sam se prijavio na njihov forum pa cu probati saznat vise.

@amelie. hvala puno, pokusat cu dobiti neke informacije na toj stranici

@Camera_Obscura ako nađem ista suvislo, postat cu ovdje pa povremeno provijeri, mozda nam se neke zelje ostvare ^.^

Jos jednom hvala svima, ako ima jos netko neke informacije neka ih slobodno ostavi
Sebastian_Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 09:44   #18
Quote:
Sebastian_Smb kaže: Pogledaj post

@ssanjich - Također sam trazio i te informacije ali po onome sto sam nasao jedini clan IAESTE-a u Hrvatskoj je Sveučilište u Zagrebu pa mislim da oni salju samo svoje studente iako sam se prijavio na njihov forum pa cu probati saznat vise.

nije samo zagrebačko...i osječko je, riječko, splitsko

Tko sve može biti član?

Svi redovni studenti svih godina studija svih fakulteta. Praksa i bodovi su samo za studente prirodnih i tehničkih fakulteta, međutim i nastavku ćeš moći pročitati da praksa i bodovi nisu jedine prednosti i dobrobiti članstva.


evo ovdje piše o razmjeni
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:42   #19
Razmjene studenata (ERASMUS i sl.)

Mislim se da li otić na obavljanje stučne prakse u inozemstvo (u Europi) tijekom ljeta, 3 mjeseca. Ako je netko već bio pa da napiše kako otprilike to sve izgleda, gdje nać smještaj (postoji li mogućnost dobivanja doma... moraš li sam tražit ili ti fakultet/centar za razmjenu pomogne), sjedaju li na račun odmah na početku mjeseca novci koje ti oni šalju (piše u natječaju 365 eura) ili se to malo poduže čeka i hoće li mi ta svota bit dovoljna bar da pokrije smještaj (znam da to ovisi o mjestu gdje bi išla, ugrubo me zanima)... da li se moguće hranit u studentskim menzama... ??
__________________
" ...ima sretnih gradova, a i onih drugih. uglavnom, onih drugih... "
plavetnilo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:13   #20
Quote:
plavetnilo100 kaže: Pogledaj post
Mislim se da li otić na obavljanje stučne prakse u inozemstvo (u Europi) tijekom ljeta, 3 mjeseca. Ako je netko već bio pa da napiše kako otprilike to sve izgleda, gdje nać smještaj (postoji li mogućnost dobivanja doma... moraš li sam tražit ili ti fakultet/centar za razmjenu pomogne), sjedaju li na račun odmah na početku mjeseca novci koje ti oni šalju (piše u natječaju 365 eura) ili se to malo poduže čeka i hoće li mi ta svota bit dovoljna bar da pokrije smještaj (znam da to ovisi o mjestu gdje bi išla, ugrubo me zanima)... da li se moguće hranit u studentskim menzama... ??
ovisi o državi i načinu na koji ćeš ići na praksu - dakle ukoliko se radi o studentskoj organizaciji kao pokrovitelju sve je riješeno, međutim ukoliko se ti sama odvažiš na potražnju tzv internship, traineeship, e onda i sama sve tražiš...ali sva sreća pa postoji natječaj za erasmus stručnu praksu pa još njih nađeš kao pokrovitelja odnosno sufinancijera...ukoliko ti je praksa naravno interesantna, temeljita, poučna i svrsihodna sretno!!
mariocactae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.