Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 01:42   #1
Plaćanje računa putem interneta

Zanimaju me osnove toga... jer jako malo znam. a volio bi da mi pomognete.
kako to ide?
plaćanje struje, vode, telefona... HELP

p.s. linkovi bi pomogli
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 07:53   #2
Zatrazis od banke u kojoj imas tekuci,internet bankarstvo dode ti token,upute i sifra kroz par dana.Dalje ne znam ali pretpostavljam da je jednostavno na stranici od iste te banke pod platni promet.Mislim da ti je naknada za sve racune 5kn a odreske valjda isprintas pretpostavljam.
dauricius nobelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 08:40   #3
Ne znam za druge banke, ja imam već duže vrijeme u Zagrebačkoj i to mi je uštedilo dosta vremena i živaca. Za svaki račun, transakciju neovisno o svoti naknada ti je 1 kn osim za račune telefona jer T-Com posluje s njima stoga nema naknade. Vrlo jednostavno za korištenje, evo ti linkovi pa vidi

http://www.zaba.hr/info/pb/pc/ezaba_gradani.htm
http://www.zaba.hr/info/download/upu...a_gradjani.pdf
Keymaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 09:12   #4
Ja sam putem interneta placao jos prije devet godina kada je ta usluga i krenula u Zagrebackoj banci. Od tada koristim internet bankarstvo. Sada od Royal Bank of Canada. I super. Cak i poreze placam preko svojeg tekuceg.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 01:08   #5
znači, banka (zagrebačka npr.) je povezana s elektroprimorjem, t-comom i SVOJ toj gamadi kojoj treba platiti ?
nudi li to samo zagrebačka ili i druge banke?
achileus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:17   #6
ne. ti u intrenet aplikaciji banke unosiš podatke koje imaš na uplatnici (računu)i banka dalje s time postupa kao sa uplatnicom koju si donio u banku platiti. Platni promet itd.
koliko ja znam, internet bankarstvo nude skoro sve (veče) banke.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:25   #7
ja to koristim vec godinama i smatram da je najbolja stvar koju su banke ikad napravile
imam kontrolu troskova , ne moram posebno ici negdje stajati u redu , placam nocu ili danju ili praznicima ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:53   #8
slažem se. ne pamtim kada sam zadnji puta plaćala neki račun na bilo kojem šalteru. osim računa tim putem kupujem i udjele u investicijskim fondovima.

trenutno imam imam PBZ 365 internet bankarstvo. sve pohvale.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!

Zadnje uređivanje Edgar : 06.09.2007. at 21:37. Reason: q
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 03:42   #9
Quote:
achileus kaže: Pogledaj post
znači, banka (zagrebačka npr.) je povezana s elektroprimorjem, t-comom i SVOJ toj gamadi kojoj treba platiti ?
nudi li to samo zagrebačka ili i druge banke?
Nude skoro sve banke. Provizije koje inače plaćaš po 5 kn po uplatnici su ti manje preko weba (za neke komunacije u ZG nema provizije) jer tu banka ne plaća čovjeka koji mora obrađivati nalog. Znači kad plaćaš internet bankarstvom, onda si ti u stvari ona teta na šalteru koja unosi uplatnice u sustav. Također kroz internet bankarstvo u svakom trenutku možeš vidjeti sve svoje transakcije (a ne samo kad to dođe izvod).
Samo 3 puta provjeri što si upisao u potiv na broj i račun primatelja da ne bi lova krivo otišla.
Ako si klijent PBZ-a i bilo što te zanima, samo pitaj.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 18:06   #10
Kad upišem hepov broj računa dobijem poruku da podaci o vlasniku računa nisu dostupni... O čemu se tu radi?
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 02:39   #11
Bit će da si fulao ili broj računa ili VBDI
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:19   #12
Broj računa sam naravno provjerio više puta a VBDI neznam šta je. Na HEP-ovoj stranici sam primjetio da navode totalno drugi broj žiro računa...Kad ih zovem javi mi se neki portir i veli da služba za informacije radi do 15h. Malo mi je čudno da velka firma poput HEpa zatvara dućan u pola dana.
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 19:06   #13
Velika firma HEP je u državnomvlasništvu i niša čudno

Ak se netko nakon gableca vratina radno mjesto to je još i predobro

a da rade još i iza 15h, mislim da je to previše očekivati za njih
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:11   #14
Quote:
Zgodan_67 kaže: Pogledaj post
Kad upišem hepov broj računa dobijem poruku da podaci o vlasniku računa nisu dostupni... O čemu se tu radi?
znači samo da hep ima račun preko druge banke (mislim da je u ovom slučaju to pbz)
to će ti se dogoditi i sa recimo vipovim računima. samo upiši sve kako ti piše na uplatnici i ne brini, sredstva će stići tamo gdje trebaju.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:24   #15
Nema veze gdje imaju račun. Najvjerojatnije je novootvoreni račun i banka ga još nema u svojoj bazi podataka.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:21   #16
Najbolje da ih u ponedjeljak nazoveš prije 15 sati ili da probaš ponovo na internet bankarstvo. Možda je gljeeva u pravu da je novi računa pa se nije stigao distribuirati u sve banke.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 14:58   #17
Eto nazvao sam ih,dobio iz drugog pokušaja nekakvu tetu službenicu te sam uspio potvrditi broj žiro računa koji imam na uplatnici. Na pitanje zašto se ne prikazuju podaci o vlasniku računa nije mi znala reć.

Može bit da je novi broj jer im je na stranici drugi broj,pretpostavljam stari.
Zgodan_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:42   #18
ako koristiš e-zabu, ne prikazuje ti podatke jer je račun firme u drugoj banci!
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 00:16   #19
kako to? pa jedinstveni registar računa imaju sve banke i svaka banka bi to mogla pokazati. Na PBZ365 ti uvijek pokaže vlasnika računa pravne osobe makar on bio u drugoj banci.

Sad sam se sjetio da kad sam preko PBZ365 plaćao prvu ratu za pričuvu, nisam imao naziv računa jer je bio u drugoj banci i bio je nov, a sad vidim.

Nego, da li ti onaj dio računa nakon crtice (ono prije crtice je VBDI) počinje sa 11 ili sa 15?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:48   #20
malo da se nadovežem vezano za besplatni telefon pbz-a, kad sam postao korisnik pbz internet bankarstva pa mi par puta nije bas bilo jasno šta napraviti u pojedinom trenutku i tako zovem ja službu za korisnike i svaki puta mi se javlja ona neka nervozna i nadrkana ženska iz koje malte ne moraš izvlačiti informacije umijesto da te ona vodi kroz postupak, ma katastrofa, ni blizu službi za korisnike mobilnih operatera, fali joj svega, od opće kulture to neke tolerancije i strpljenja!!! znam ja da je njoj pun k. svakakvih pacijenata ali čekaj malo, pa plaćena si da radiš taj posao ako nećeš ima tko hoće!
upravitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.