Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 10:27   #1
Arrow Skola za web dizajnera..!?

Pozdrav,

Trazim neku skolu koja ima smjer "web dizajner" ili "video dizajner", moze li mi netko reci nesto o takvim smjerovima, onako, koji su predmeti, koji su najtezi, gdje ima takva skola i ako nije problem LINK od te skole.

Hvala.
LowWw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:25   #2
Kolko ja znam ne postoji škola ( fakultet ) koji se bavi izričito i opširno web dizajnom nego za to postoje neki tečajevi i slično tako da ako si početnik vjerojatno ćeš se razočarat

ali imas u nekim smjerovima na fakultetima ( mislim na informatici ) grafički dizajn pa tu se mozda nauci poneka stvar
__________________
ŠTEDNJA SERVERA !!!
nikoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 19:30   #3
Thumbs up

Quote:
LowWw kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trazim neku skolu koja ima smjer "web dizajner" ili "video dizajner", moze li mi netko reci nesto o takvim smjerovima, onako, koji su predmeti, koji su najtezi, gdje ima takva skola i ako nije problem LINK od te skole.

Hvala.


Što se tiče tečaja svakako bih preporučio www.e92.hr

Sve učiš i radiš doma, komuniciraš s profesorom preko e-maila, skypa ili msna, a ono što se meni najviše sviđa je to što možeš učiti kada tebi to odgovara u bilo koje doba dana ili noći
car_lovre is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 01:59   #4
Quote:
car_lovre kaže: Pogledaj post
Što se tiče tečaja svakako bih preporučio www.e92.hr

Sve učiš i radiš doma, komuniciraš s profesorom preko e-maila, skypa ili msna, a ono što se meni najviše sviđa je to što možeš učiti kada tebi to odgovara u bilo koje doba dana ili noći
Uh, teška navlakuša, kao imaš slobodne ruke i sl. Prije 5 godina i ja bih popasao foru. Nimalo dobro IMHO. Pogledaj samo program tj. koliko i još bitnije KAKVOG gradiva prođeš u koliko vremena. Sve te škole te ne nauče puno a i ono što te nauče često je krivo i zastarjelo, ali da ne idem u offtopic ima tema OVDJE pa pročitaj.
Što se tiče srednjih škola imaš nekakvu osnovnu informatiku tu kod nas (Zagreb, Sisak... ima još negdje), za fakultet bih se kod nas definitivno držao FER-a ako misliš programirati web (a i mogućnosti zaposlenja su ogromne), ma ajd i u Varaždinu na informatici je OK ali ako više pucaš na video i dizajn najbolje bi bilo otići van, nemam pretjerano puno korisnih informacija ali znam da u njemačkoj na informatičkom fakultetu ima smjer multimedia design u trajanju od 3 godine - e tu ćeš već nešto naučiti
__________________
Kako oblikovati potpise
bomesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:29   #5
Nisi naveo odakle si, ali ako misliš na srednju školu postoji ti grafička škola u Splitu smjer web dizajner. Mislim da postoji i u Zagrebu takva, nisam siguran. Za fakultet neznam, ali postoje ove škole tj tečajevi web dizajna za bilo koju dob.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 14:02   #6
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Nisi naveo odakle si, ali ako misliš na srednju školu postoji ti grafička škola u Splitu smjer web dizajner. Mislim da postoji i u Zagrebu takva, nisam siguran. Za fakultet neznam, ali postoje ove škole tj tečajevi web dizajna za bilo koju dob.
teško smeće...moja frendica išla...
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 14:05   #7
Neznam, nisam iša u nju, ali znam ljude koji su išli i rekli su mi da je OK. Ali šteta je što u Splitu samo ta škola ima smjer web dizajner.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:17   #8
Iz okolice Zagreba sam, trazim srednju skolu u kojoj se uci nesto o računalima ali ne da su to pocetnicke stvari kao racunalni tehnicar, jer tamo se neuci nista prakticki, sve je to elektrotehnika i strojarstvo.

Dakle, molim nekoga ako zna srednju skolu u zagrebu ili eventualno okolici, a da se uci malo opsirnije o racunalima, web dizajnu, video dizajnu ili bilo cemu sto se tice racunala. Ako nije problem i kratki opis skole, ono... jel tesko, nije, kako je, sta je dobro sta nije :P
LowWw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 09:23   #9
Quote:
LowWw kaže: Pogledaj post
IDakle, molim nekoga ako zna srednju skolu u zagrebu ili eventualno okolici, a da se uci malo opsirnije o racunalima, web dizajnu, video dizajnu ili bilo cemu sto se tice racunala. Ako nije problem i kratki opis skole, ono... jel tesko, nije, kako je, sta je dobro sta nije :P
takvih škola nažalost još nema kod nas.. najsličnije tome bi ti bila grafička škola gdje ćeš naučit kako/šta i gdje ide, jer kao i svaka druga profesija dizajn ima svoja pravila kojih se treba držati.. nije dovoljno samo upaliti photoshop i načrčkati nešto (kao što to ljudi rade danas)...

uz naravno uvijet da imaš dara za crtanje jer bez toga ništa...
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 18:15   #10
Sve te škole rade sa zastarjelom tehnologijom mislim da su bolje privatne škole npr. algebra.hr
Barem sam ja odlučio upisati čini mi se dosta dobra.
daconix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 19:57   #11
Quote:
daconix kaže: Pogledaj post
Sve te škole rade sa zastarjelom tehnologijom mislim da su bolje privatne škole npr. algebra.hr
Barem sam ja odlučio upisati čini mi se dosta dobra.
A neznam više iskreno fakat nisam pametan koja je najbolja opcija.. Ja sam čuo da je algebra isto loša.....

Ali u jedno sam siguran ma koju god da školu upišemo nećemo nakon niti jedne biti odlični u web dizajnu bez puno puno truda i rada uz tu školu...
car_lovre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:36   #12
slažem se, u bilo kojoj školi možeš nešto naučiti , ali natebi ostaje da surfaš, istražuješ i učiš nove stvari koje nisi mogao naučiti u tim školama i puno truda i vježbe, nepostaje se web majstor preko noći.
daconix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 09:29   #13
prvi i najveći problem sa tečajevima je što nepostoji prag znanja potrebnog da bi se uopće upisao, tako da u grupama bude ljudi koji znaju ponešto, neki i malo više od ponešto, ali i dosta onih koji neznaju ama baš ništa.
zna se dogodit da bude ljudi kojima iz predavanja u predavanje, i tako dva mjeseca, moraš pokazat kako da pokrenu neku aplikaciju ili nađu neku mapu....
tako da dok se u takvim školama ne uvede nekakvo provjeravanje predznanja na osnovu kojeg bi se polaznike razvrstavalo u skupine, neće biti kvalitetnog rada!
naravno da su bitne i kvalifikacije i postignuća predavača, ali ako oni imaju 10 panjeva i 10 nekih koji se malo snalaze u računalnom okruženju, teško da se mogu postić rezultati.

ali čuo sam da povremeno neke od tih škola imaju i napredne tečajeve gdje je potrebno predznanje, tako da je dobro raspitat se!
A-mater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:37   #14
Ja sam ti web dizajner u Graditeljskoj školi Čakovec idem u drugi razred i u domu sam.Koliko ja znam ima još u Zagrebu i Splitu,ali po svemu je ovaj u Čakovcu najbolji po brojnim nagradama u državi.
d1i1n1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:45   #15
Ima u Zaboku, Web dizajn i multimedija!
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 23:01   #16
Quote:
daconix kaže: Pogledaj post
slažem se, u bilo kojoj školi možeš nešto naučiti , ali natebi ostaje da surfaš, istražuješ i učiš nove stvari koje nisi mogao naučiti u tim školama i puno truda i vježbe, nepostaje se web majstor preko noći.
To je točno. Oni će možda polaznicima pokazat neke osnove, ali to treba gradit sam dalje. Nisam išo na tečaj, al znam ljude koji jesu. I koji su žicali pomoč oko završnog rada. Ako se na tečaj ide sa nikakvim predznanjem, onda fino odslušat predavanje i vježbu, doma radit dalje.

I ovo kaj A-mater kaže. I s tim se slažem. Upisom ljudi različitih stupnjeva (ne)znanja se gubi na kvaliteti edukacije. Trebalo bi to nekak podjelit na neke stupnjeve. Mislim, neprihvatljivo je da ja sa dobrim znanjem HTML-a, CSS-a, u Photoshopu radim kaj si zamislim- dođem na tečaj s nekim ko nema pojma o ničemo od navedenog. Na njega će predavač potrošit mjesec dana vremena da ga nauči neku glupost koju ja znam, a ja ću za to vrijeme naučit kitu od ofce.

Nejdem na nikakav tečaj. Ak mi nije trebo do sad, ne treba mi ni dalje.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 01:12   #17
Evo mozete kod mene na kurs dzaba, moze preko neta ako hocete!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
jocaskljoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 19:44   #18
u dosta škola se premalo ljudi prijavi za takva zanimanja, ja sam bio u školi i rekli su mi da su god i pol skupljali za jedan razred web dizajnera i tko zna kad će opet biti za iduče polaznike, tako da su prisiljeni ubaciti bilo koga sa ili bez znanja.
daconix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:06   #19
Ne bacaj pare nego radi, vjezbaj, i uci se sam.
__________________
Nije Cika Strile.
RedHat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 19:30   #20
Mislim da to nije bacanje para, ipak je zanimanje budućnosti....učenici iz moje škole već sad u 2.raz rade stranice ljudima i zarađuju đeparac...
Crvena24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.