Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 00:12   #21
Solidan film, prikazao loše stanje burze, ko zna koliko uskoro će se dogoditi novi Black Thursday.

No nije me oduševio film, očekivao sam više, fali neš.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 00:16   #22
Ja nisam očekivao ništa, mislio sam da će film slaviti pametne kapitaliste koji su zaradili na govnima glupih kapitalista, ali zapravo je ispao prilično OK.

Mene je i pogodio i naučio, a vjerujem da će brojnim ljudima uspjeti donekle prikazati koji se kurac dogodio 2008. zbog čega ćemo svi skupa gutati govna još X godina. Nije da će se time nešto promijeniti, ali ajde...
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 18:05   #23
Zanimljiv tajming filma jer se očekiva ove godine drugi dio krize iz 2008. Prvi dio krize je bia mila majka naspram ovoga šta nas čeka, ovo će nas zakucat u pod.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:18   #24
Dobar film, svidio mi se. Jaka glumačka postava, dobar balans između igranog filma i objašnjavanja financijskih proizvoda tj. kuhinje koji su doveli do krize. Humor na mjestu, dobra ideja vezana za pojašnjavanje osnovnih pojmova od strane poznatih osoba. Obradovao se i Thaleru. Lijepo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 01:03   #25
Nikako nisam uspjel ovo čudo doživjet. Meni je to dokumentarac. Nikaj posebno. Očekival sam puno,puno više. Bale je malo pretjeral.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:20   #26
Meni je Bale skroz pretjerao, vise mi je izgledao kao da glumi Stevie Wondera (ono mahanje glavom).

Steve Carell odlican do one scene kad ga pogodi smrt brata i kad 'kao' pukne, a suze nikako istisniti, podsjetio me na Ben Stillera u Tropic Thunder.

I zasto Gosling izgleda kao da je izasao iz nekakve policijske serije iz 70-tih?!
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:34   #27
Meni Gosling baca na Alec Baldwina u filmu.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:41   #28
Da možda je Bale-ov lik preautističan i predramatičan u nekim trenucima. Preautističan je u odnosu na stvarnog Burryja jel. I u glavnim trenucima kada je stavio dobre postotke na ploču po njegovim sam reakcijama mislio da gubi, dok je bilo obratno...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 23:54   #29
Stvarni Burry je uvjeren kako pati od aspergera. Sin mu ima i dijagnozu.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 09:16   #30
Dobar film. Sviđa mi se razbijanje četvrtog zida, te pošten odnos prema gledateljima - nećemo vas tretirati kao debile, al budimo realni, nećemo se ni praviti da već svi imate debelo predznanje o svemu ovome. I onda dođe do ubacivanja objašnjenja nekih pojmova od strane hot zvijezda, i moram priznati, premda mi je to na prvu bilo grozno, na kraju mi se, s nekim odmakom, učinilo kao sasvim simpatično i snalažljivo rješenje. Ima tu doza samodopadnosti, kao i u svim drugim filmovima koji raskrinkavaju Wall Street ili nešto, pa su svjesni svoje supervažnosti i superiornosti nad običnim pukom, ali se nekakav dojam preseravanja uspješno otklanja i sasvim pristojnom dozom autoironije (pritom mislim na popkulturne reference i skečeve iz američkog javnog života, u lagano neozbiljnom mtv-jevskom stilu, kojim se dodatno podcrtava dojam o izrazitoj amerikaniziranosti cijele priče). Mislim da ne stoje kritike da film ne valja zato što previše izgleda kao dokumentarac; smatram da su autori dobro procijenili da će jedan igrani film s mnoštvom glumačkih faca privući puno više ljudi ovoj temi nego neki dokumentarac (a bilo ih je masu), a tema je bila prevažna da bi je se bacilo u vjetar. Ovako je, naravno, sve skupa ispalo zabavnije, više je angažiralo gledatelje, a opet su, sa sviješću o važnosti koherentnog i konciznog prikazivanja slijeda događaja, izostavljeni nepotrebni fikcionalni zapleti, odnosi među likovima (po mom sudu, čak je suvišna bila cijela priča s Carrellovim bratom, tužne sudbine i sl.).

E sad, što se (zvjezdanih) glumačkih izvedbi tiče, Carrell i Pitt su mi bili najsuptilniji, najjači, dok Burryja nisam nikako mogla normalno doživjeti, kao da sam cijelo vrijeme bila svjesna da je to Bale. Nažalost. Gosling mi je isto vrlo dobar. Ostali glumci također bez neke zamjerke.

I da, prvi citat u filmu.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 13:50   #31
planiram i drugo gledanje, što ne običavam. izuzetno dobar, fluidan i važan film.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:07   #32
Za sve koji naglašavaju poučnost filma preporuka da pogledate Inside job. Taj film actually ima Oscara.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:52   #33
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Za sve koji naglašavaju poučnost filma preporuka da pogledate Inside job. Taj film actually ima Oscara.
I kakve to sad veze ima? Jel dobije film neku dimenziju više kad pokupi oscara?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:02   #34
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Za sve koji naglašavaju poučnost filma preporuka da pogledate Inside job. Taj film actually ima Oscara.
Samo što to nije igrani film već dokumentarac, a netko je već objasnio koliko je bolje što je o snimljen film o tom nesretnom događaju.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:32   #35
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
I kakve to sad veze ima? Jel dobije film neku dimenziju više kad pokupi oscara?
Da. The Big Short realno nije ostvarenje vrijedno Oscara, a oni koji ističu da im je važna komponenta objašnjenje nekih elemenata koji stoje u pozadini priče, koji su iz ovog filma nešto naučili, možda bi rado pogledali Inside job.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:37   #36
Možda tebi nije, nekima je.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:39   #37
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Da. The Big Short realno nije ostvarenje vrijedno Oscara, a oni koji ističu da im je važna komponenta objašnjenje nekih elemenata koji stoje u pozadini priče, koji su iz ovog filma nešto naučili, možda bi rado pogledali Inside job.
TBS je ostvarenje koje najvise zasluzuje Oscara. Usporedbe sa dokumentarcima u kontekstu prosudjivanja edukativnosti su nesuvisle.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:53   #38
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Možda tebi nije, nekima je.
Rado ću poslušati argumente u kojim je to poljima filmske umjetnosti zaslužio nagradu.

Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
TBS je ostvarenje koje najvise zasluzuje Oscara. Usporedbe sa dokumentarcima u kontekstu prosudjivanja edukativnosti su nesuvisle.
Iznimno vizualno ostvarenje, sjajno karakterizirani likovi, originalna priča?

Ako pročitaš sa razumijevanjem moju izvornu tvrdnju, vidjeti ćeš da se nigdje ne radi o usporedbi već o preporuci za one kojima je TBS bio poučan.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:05   #39
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Iznimno vizualno ostvarenje, sjajno karakterizirani likovi, originalna priča?
Sveukupno najbolji film.
Quote:
Ako pročitaš sa razumijevanjem moju izvornu tvrdnju, vidjeti ćeš da se nigdje ne radi o usporedbi već o preporuci za one kojima je TBS bio poučan.
Znam ja citat izmedju redova, nista ti ne brini.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:13   #40
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Da. The Big Short realno nije ostvarenje vrijedno Oscara
Nekako sam osjećaja da autore ovog filma zabole patka za Oscara. Možda tek u kontekstu povećanja gledanosti među publikom koja se pali na Oscare, ali će se njima ionako "The Big Short" odbiti od čeone kosti. Čuj, da "ostvarenje vrijedno Oscara"!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.