Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2016., 06:03   #41
Iako je bilo zgodno vidjeti ovakvu vrstu filma iz druge perspektive (većina bi završila nakon vožnje autom ili eventualno par minuta poslije), ispada da je za to postojao razlog
Meni barem, prva polovica filma odlična i nabila me emocijama (što nije lako), ali druga već klasična drametina u kojoj ništa zanimljivog nisam iskusio.
Nakon odlaska iz bolnice, do tud me držala atmosfera.

Treba reći i da je sam događaj izbavljanja prilično nerealan, ali se lako pregrize u svrhu dobre priče.

Dobro su odglumili oboje.

5/10
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 10:08   #42
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Nisam čitao knjigu, al nije tak jednostavno.
  • mogao je šifru mijenjati svako malo.
  • brava se može dodatno zalockati nakon već jednog krivog pokušaja i da dalje više ne prima šifru nakon toga
Moglo je ali nije spomenuto. Ako nije niti u knjizi onda je to propust
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 20:02   #43
Koliko mi je prvi dio filma bio napet, toliko mi je drugi bio dosadan.
Djeca me uglavnom iritiraju u filmovima, ali malome stvarno skidam kapu, ovaj je bio iznimka.
Što se ženskog glavnog lika tiče, cijelo vrijeme sam imala osjećaj kao da je uloga stvorena za Jennifer Lawrence
Sve u svemu, šteta što je druga polovica filma bila potpuno razvodnjena. 5/10
__________________
Laudato Si Ad Astra
Stiksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:50   #44
Citala sam knjigu pred par godina, pa sam znala sto ocekivati. Mozda me zato nije emocionalno jako dotaknuo . Meni je drugi dio bio cak zanimljiviji nego prvi. Zao mi je malo sto je iz njegovog kuta jer bi me njezin vise zanimao. Al onda bi se te pretvorilo u psiholosku dramu . No i njegov kut je zanimljiv, kako se otvara i otkriva svijet. Nice.

No da je flim dobar, je dobar je. Ona je isto dobra, ali on je fantastican. Bas me zanima kako ce mu se karijera razvijati.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:32   #45
Mali je odličan. Totalno je pokraden što nije nominiran za Oscara.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 18:13   #46
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Mali je odličan. Totalno je pokraden što nije nominiran za Oscara.
Slažem se .
Ali kako je netko rekao već, moralo se osigurat za DiCaprija
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 23:17   #47
Trebalo bi dodat oscara za najbolju dječju ulogu (do 13 npr.) jer malo je blesavo to dvoje stavljat u istu kategoriju.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:19   #48
odličan film, nisam znao o čemu se tu točno radi, zašto su u toj sobi, u početku sam mislio da će mi biti dosadan, ali ugodno sam se iznenadio

mali je sjajno odglumio, drago mi je da je Brie Larson dobila Oskara
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 13:01   #49
Mali je trebao dobit Oscara, Brie nije bila najbolja u svojoj kategoriji, a film je zanimljiv. Neću ga se za koju godinu sjećat kao ni ostalih filmova, ali je neloš. Uglavnom, mali je izdominirao čitav film i sve glumce u njemu. Što se tiče nekakvih rupa, meni je najsuspektniji upravo dio kada ona malog zamota i ovaj ni ne provjeri jel mrtav ili nije.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 02:02   #50
Mislim da nije stvar u tome da je druga polovica razvodnjena sama po sebi, nego da je tek tu došlo do izražaja koliko film nema atmosferu i ono 'nešto' što vidimo u filmovima nekih velikih imena. Sva emotivna nabijenost polazi od teških, dramatičnih događaja, prikazivanja života koji je nama praktički nezamisliv i vrlo intrigantan. Kad 'akcija' stane, ostane osrednja drama, što je bila i od početka. A i mene osobno smeta Jackova pretjerana sposobnost apstraktnog razmišljanja pod kraj filma jer ispada više fejk nego lijepo da dijete od pet godina razumije majčin pokušaj samoubojstva, oprašta i tješi, što se da zaključiti iz one scene kad se Brie ispričava i kaže da nije dovoljno dobra majka.
mardou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 20:42   #51
Pazi spoileri.

Film je barem meni jako dobar. Pogotovo scene kad se pozdravlja sa namještajem, prvi put ugleda nebo ili onaj trenutak kad ga stavi u kamionet i kreće na put. Ne sjećam se kad sam zadnji put gledao takvu nabijenu scenu emocijama i sa strepnjom, nadajući se da će sve ispasti dobro i da će mali uspjeti pobjeći. Onda scena u autu s onom pametnom policajkom. Stvarno jako dobro odglumljeno.

Mali je definitivno nosio film i zasluženo bi pobrao Oscara. Samo eto, ova godina je bila predodređena za Lea i mali bi stvarno bio prevelika konkurencija i pokraj njega da je bio nominiran, Leo ne bi mogao dobiti Oscara, to je bilo jasno i Akademiji.
Zato mislim da je Brie i uzela Oscara, iako joj je uloga bila slabija, daleko od toga da je bila loša ili da nije zaslužila. Meni je baš drago da je ona uzela kipić, ali smatram da je ovo bila 'nadoknada' od strane Akademije samom filmu i to preko Larsonice, kad već nisu mogli nagraditi malog Jacoba.

I još moram reći da sam cijelo vrijeme imao osjećaj da će film završiti tragično za majku. Jer u trenutku kad pušta maloga i vraća se u kamionet te daje gas, točno sam mislio da juri prema Sobi i da će ubiti majku. Možda i bi, da nije bilo one pametne policajke.

I da, sad sam se sjetio scene kad voditeljica pita 'zašto nije nikad ponudila otmičaru da maloga odvede i ostavi kod bolnice i barem njemu pruži normalan život'. Jest da je većina ovdje voditeljicu opisala kao bezosjećajnu kuju, ali kad malo razmislite, pitanje je zbilja bilo na mjestu. Naravno da shvaćam i nju da se nije htjela razdvojiti od djeteta i da bi možda bila preusamljena i sve, ali tu onda nije stavila sebe na drugo mjesto, a maloga na prvo. Jer tko zna, nije mogla znati jel bi ovaj pristao ili ne, kad nije ni pitala.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:53   #52
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Naravno da shvaćam i nju da se nije htjela razdvojiti od djeteta i da bi možda bila preusamljena i sve, ali tu onda nije stavila sebe na drugo mjesto, a maloga na prvo. Jer tko zna, nije mogla znati jel bi ovaj pristao ili ne, kad nije ni pitala.
Sjećam se intervjua s onom curom što su je prije par godina pronašli živu nakon nekih 18 godina u garaži nekog tipa. Jayce Lee Dugard se zove.

Kaže da je rodila prvo dijete sa 14 godina i da kad se beba rodila je bila srećna jer konačno neće biti sama i ima o kome da se brine...kao da je našla neki smisao u životu kakav ju je snašao u brizi oko tog djeteta

Ne znam
To je teško razumjeti nekome ko nije tako nešto doživio...da se pomiriš s tim da si negdje zatvoren i onda ti i dijete koje imaš sa svojim silovateljem koji te zatvorio pruža neku utjehu i daje smisao

evo intervju:
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 13:51   #53
film ni tamo ni 'vamo, tipična obiteljska drama za nedelju popodne, nekoliko scena fino režiranih, dvoje glavnih glumaca odlični, macy uludo potrošen u jednoj sceni. film se hvata svega i svačega, ali bez ikakve dubine.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:12   #54
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Sjećam se intervjua s onom curom što su je prije par godina pronašli živu nakon nekih 18 godina u garaži nekog tipa. Jayce Lee Dugard se zove.

Kaže da je rodila prvo dijete sa 14 godina i da kad se beba rodila je bila srećna jer konačno neće biti sama i ima o kome da se brine...kao da je našla neki smisao u životu kakav ju je snašao u brizi oko tog djeteta

Ne znam
To je teško razumjeti nekome ko nije tako nešto doživio...da se pomiriš s tim da si negdje zatvoren i onda ti i dijete koje imaš sa svojim silovateljem koji te zatvorio pruža neku utjehu i daje smisao
Da, na to sam i mislio. Vjerojatno je u odgajanju maloga našla neki smisao života, jer vjerojatno bi se odavno jadna ubila. Mislim, tko će normalan trpjeti godinama da ga netko siluje i drži zatvorenog dan i noć.
Nekako ju i mogu razumjeti zašto nije htjela, uostalom ni probala da malog izbavi odande što prije.

Tek kad je shvatila da mali stvarno nema pojma što je svijet i da ne vjeruje da ljudi postoje, ni životinje i da će to sve biti pogubno za njegov razum, tek je onda odlučila da je vrijeme da bar pokuša da ga izbavi odande, vjerojatno imajući na umu da ako i mali uspije pobjeći da će nju sigurno ubiti kad se vrati.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 08:47   #55
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
mali uspije pobjeći da će nju sigurno ubiti kad se vrati.
ja sam bila ubijeđena da je krenuo da je ubije nakon što je mali kidnuo
to me malo razočaralo kako su je brzo našli
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:13   #56
Meni nije. Bas sam se molio za sretan kraj, nekako mi se nista drugo ne uklapa.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:57   #57
A ne..nisam mislila da je ubije
Ja sam mislila da ce sad oni pokusavati ostatak filma uz djecakovu pomoc locirati gdje je ona
Prebrzo mi je ona policajka sve povezala
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:24   #58
Film je nabrzinu sklepan. Baš fali nešto, i pri tom mislim na drugi dio knjige. Jer što - mali se kasnije želi vratiti u Sobu jer tamo mu je sve poznato, a vani, mater se raspada, a on hoće normalnu mater, onu na koju je navikao u Sobi.

Glumci su odlični.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 22:10   #59
Nažalost puno više sam očekivao. Previše nelogičnih stvari da bi bil zadovoljen. Najkvalitetnija stvar je malac i zaista mi nije jasno kako on nije bil nominiran za Oscara ako je već majka bila. Za tri klase je bil ispred nje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:28   #60
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Najkvalitetnija stvar je malac i zaista mi nije jasno kako on nije bil nominiran za Oscara ako je već majka bila. Za tri klase je bil ispred nje.
Ona ima iza sebe već par dosta dobrih stvari, Short Term 12, je npr. jedna od njih, koju svakako vrijedi vidjeti, dok će on, ako tako nastavi, pokupiti tu nagradu jednom u životu.
Iako, Oscar, šmoskar, koliko genijalnih glumaca ga nije dobilo pa nikom ništa.
Ne mora netko imat Oscar da bi se vidjelo da je sjajan u onom što radi.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.