Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 15:46   #41
hvala, hvala nisam imala pojma...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.06.2008., 23:06   #42
ne kupujte ulje čajevca u dm i takvim dućanima.

u DM npr. prodaju mirisne kompozicije pod mirisna ulja - zato i jesu tako jeftina. a to znam iz prve ruke. mirisna kompozicija znaci da je dobiveno od kombinacije raznih etericnih ulja, fiksirano odredjenim kemijskim spojevima (aldehidima, ketonima, esterima...)
npr. ona "ulja" koja se kupuju u dm-u za aroma lampe uopce nisu ulja nego mirisi

Zato ..pročitajte im sastav.

Ulje čajevca kupite u Bio&bio - tamo su najbolja ili u Bioterri u Vlaškoj 7

Inače čajevac je prirodni antibiotik i koristi se za vaginalne upale (izmađu ostalog) jer dobro djeluje na gljivice
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:30   #43
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne kupujte ulje čajevca u dm i takvim dućanima.

u DM npr. prodaju mirisne kompozicije pod mirisna ulja - zato i jesu tako jeftina. a to znam iz prve ruke. mirisna kompozicija znaci da je dobiveno od kombinacije raznih etericnih ulja, fiksirano odredjenim kemijskim spojevima (aldehidima, ketonima, esterima...)
npr. ona "ulja" koja se kupuju u dm-u za aroma lampe uopce nisu ulja nego mirisi

Zato ..pročitajte im sastav.

Ulje čajevca kupite u Bio&bio - tamo su najbolja ili u Bioterri u Vlaškoj 7

Inače čajevac je prirodni antibiotik i koristi se za vaginalne upale (izmađu ostalog) jer dobro djeluje na gljivice
slazem se, mislim da je u dm-u onaj biofarm il kak se vec zove, i to nisu prava etericna ulja!

kod nas na trzistu imate samo pranarom, oshadhi i primavera life, sto se tice kvalitetnih ulja, ostale ne kupujte!

ima li netko voljan pomoci od nasih forumskih aromaterapeuta:

ima ona receptura za hpv, kad se pomijesaju ulja i namace se tampon u otopinu, no meni treba receptura bez tamanua i eukaliptusa, a sa niaulijem te sa 100 ml kantariona kao baznog ulja. to se ne smije mijesati ako nema uvjeta pa bih ja ta ulja dodala u flasicu kantariona.

dakle, koliko kapi cajevca, ravensare i niauli cineola bi islo u 100 ml kantariona kao baznog ulja (recept za hpv)? please help!
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 00:16   #44
To je malo preozbiljna tema da bi se olako davali takvi recepti. Savjetujem ti da se obratiš i naručiš na savjetovanje kod Stribora Markovića.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 13:57   #45
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
To je malo preozbiljna tema da bi se olako davali takvi recepti. Savjetujem ti da se obratiš i naručiš na savjetovanje kod Stribora Markovića.
hvala, nazvati cu onda centar cedrus!
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 22:55   #46
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
ja ga stavljam u tonic za lice (obični Rosalov za kožu s prištićima) i stvar radi iznenađujuće dobro

na bocu ukapam cca. 4,5 kapi, promućkam i čistim facu

sad razmišljam da par kapi ubacim i u noćnu kremu, ali se bojim da će mi tonik + krema biti previše ? šta ako postanem prelijepa


slažem se s tobom što se tiče tonika!
to sam i ja napravila - samo sa levandom.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 12:45   #47
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ne kupujte ulje čajevca u dm i takvim dućanima.

u DM npr. prodaju mirisne kompozicije pod mirisna ulja - zato i jesu tako jeftina. a to znam iz prve ruke. mirisna kompozicija znaci da je dobiveno od kombinacije raznih etericnih ulja, fiksirano odredjenim kemijskim spojevima (aldehidima, ketonima, esterima...)
npr. ona "ulja" koja se kupuju u dm-u za aroma lampe uopce nisu ulja nego mirisi

Zato ..pročitajte im sastav.

Ulje čajevca kupite u Bio&bio - tamo su najbolja ili u Bioterri u Vlaškoj 7

Inače čajevac je prirodni antibiotik i koristi se za vaginalne upale (izmađu ostalog) jer dobro djeluje na gljivice

Tako je!!!
Jer da su tako jeftina i kvalitetna ta ulja iz dm-a onda bi i kozmetički saloni imali ta ulja...ali naravno prava ulja su puno skuplja...od afrodite onaj cijeli paket tih eteričnih ulja košta preko 1000 kn...a možda ih ima 20-tak...tak da je razlika velika...
inesica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 16:24   #48
ja sam ponekad imala običaj staviti čajevac kad bi mi se nešto upalilo na licu ili kada bi nešto išla čačkati na svoju ruku, ali sam primjetila da mi čajevac samo oštećuje i isuši kožu, i nimalo ne pomaže kod zacjeljenja ili bržeg oporavka. zato sam ga iz banja prebacila u frižider, ako mi zatreba za nešto drugo, a u ovakvim situacijama samo umijem lice i stavim uobičajnu uljnu mješavinu - upale se puno brže smanje, a koža regenerira. osim toga, čajevac nikako ne bi stavljala na potkožne prišteve i upale, jer samo sprži površinski sloj kože i bude više štete nego koristi. eto, to su moja iskustva
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 11:36   #49
Quote:
inesica2 kaže: Pogledaj post
Tako je!!!
Jer da su tako jeftina i kvalitetna ta ulja iz dm-a onda bi i kozmetički saloni imali ta ulja...ali naravno prava ulja su puno skuplja...od afrodite onaj cijeli paket tih eteričnih ulja košta preko 1000 kn...a možda ih ima 20-tak...tak da je razlika velika...
Da, ali vi msilite na njihova mirisna ulja koja se nalaze na policama s mirisnim svijećama. Ovaj čajevac je druge marke i meni nije bio loš. Nalazi se među onim vitaminskim pripravcima i ne mogu se sada sjetiti tko ga proizvodi.
Inače sam ga koristila protiv vaginalne kandide i sada ga koristim preventivno u gelu za intimnu higijenu (Muller, isto DM)
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:15   #50
tee baum ol - za lice i tijelo

da li je netko koristio ovo ulje za kožu na licu i leđima??

imam masnu kožu sklonu aknama na licu i leđima pa me zanima kakva su vam iskustva s ovim uljem i da li i kako djeluje??
_Matija_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:13   #51
Pozdrav ljudi, da vas pitam nešto. Kupila sam danas ulje čajevca i zanima me dal bi bilo pametno kapnut u čaj od kamilice i onda s time mazat lica, onak umjesto u tonika jer mi je teta u ljekarni rekla da ne bi bilo pametno u bilo koji tonik dodavat to ulje.
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:43   #52
ja nikada ne kapam eterična ulja u tonike ili bilo šta što je vodeno
eterična ulja su topiva u ulju, tako da ne znam koliko je dobro to stavljati u čaj
vjerojatno će ti čajevac ostati plivati na površini, i kad staviš tonik kao da si stavila čisto ulja na lice

možda sam u krivu

koja ja firma eteričnog ulja?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:19   #53
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
ja nikada ne kapam eterična ulja u tonike ili bilo šta što je vodeno
eterična ulja su topiva u ulju, tako da ne znam koliko je dobro to stavljati u čaj
vjerojatno će ti čajevac ostati plivati na površini, i kad staviš tonik kao da si stavila čisto ulja na lice

možda sam u krivu

koja ja firma eteričnog ulja?
Ma to sam kupila u dm-u, ma ništa više ne znam, lice mi je u totalnom rasulu, sve puno kvrga pa sam se ponadala da će bar malo pomoći.
Šta ti preporučaš? Kak da to onda nanesem na lice?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:40   #54
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
ja nikada ne kapam eterična ulja u tonike ili bilo šta što je vodeno
eterična ulja su topiva u ulju, tako da ne znam koliko je dobro to stavljati u čaj
vjerojatno će ti čajevac ostati plivati na površini, i kad staviš tonik kao da si stavila čisto ulja na lice

možda sam u krivu

koja ja firma eteričnog ulja?
U pravu si.
Ako se eterično ulje želi dodati u tonik treba ga prvo otopiti u malo 96%-tnog alkohola (cca 10% na masu tonika) ili u polisorbatu pa tek onda dodati u tonik.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:44   #55
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
U pravu si.
Ako se eterično ulje želi dodati u tonik treba ga prvo otopiti u malo 96%-tnog alkohola (cca 10% na masu tonika) ili u polisorbatu pa tek onda dodati u tonik.
A u koje tonike to mogu napravit? Ili je svejedno?
Ajmo mi ovak, šta je njbolje za jako problematičnu kožu, a da ne izaziva još veće probleme?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:09   #56
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
A u koje tonike to mogu napravit? Ili je svejedno?
Ajmo mi ovak, šta je njbolje za jako problematičnu kožu, a da ne izaziva još veće probleme?
Zašto jednostavno ne kupiš hidrolat čajevca? Mislim da ti je to puno bolje nego zamarati se sa eteričnim uljem i otapalima.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:13   #57
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Zašto jednostavno ne kupiš hidrolat čajevca? Mislim da ti je to puno bolje nego zamarati se sa eteričnim uljem i otapalima.
Može samo mi molim te malo pojasni šta je to, gdje se kupuje i kak se troši. Malo mi je to novo pa još ni sama ne znam puno.
Evo tražim bas po netu o tome, ali ipak mi reci gdje da to tražim za kupit!

Zadnje uređivanje Anrob : 06.02.2009. at 01:19.
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:22   #58
Anrob, ako malo detaljnije opišeš kakvih konkretnih problema imaš sa licem, onda ću ti ja moći i odgovoriti što bi bilo za tebe. ovako svi samo nagađamo, a to nije najbolje rješenje .... možeš mi se javiti i na pm
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:34   #59
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Anrob, ako malo detaljnije opišeš kakvih konkretnih problema imaš sa licem, onda ću ti ja moći i odgovoriti što bi bilo za tebe. ovako svi samo nagađamo, a to nije najbolje rješenje ....
Evo već pišem.
U 9.mj. 2006. onak preko noći mi se lice pretvorilo u užas. Sve puno kvrga, flekova, jajnici i hormoni ok, popila za šleper antobiotika, od geomicina, doksiciklina, dalacina(mislim da se tak zovu), sumameda, nekih na h(te sam dobila kad su mi uzeli bris i otkrili neku bakteriju) a od kozmetike, dercome, skinoren, duac i sve ove markirane stvari i ništa se nije popravillo, mislim je ali ne na duže.
E i onda sam ja nakon 2. i kusur godina odustala od doktora( posto mi je doktorica nakon 10 tjedana sumameda rekla da ne zna šta mi je i da ne zna šta da mi više da osim roacutana, a to ne želim pit) i od čišćenja, pošto me strina uništila tak da sad imam dva puta više akni nego prije prvog tiskanja, i počela sam ovdje malo čitat i tako sam si kupila ulje noćurka i pivski kvasac i aloe veru i cink, i malo kao da se popravlja pa sad ne želim odustat.
I u bolnici kad su ni radili ispitivanje kože rekli su mi da imam onaj najgori, masno suhu dehidriranu, al onak pa cijelom licu nesto od toga.
Ne znam sad šta da više napišem, pitaj me šta te zanima i da znaš, cijenim tvoju pomoć i puno mi znaći mišljenje.

E da i njihova prva dijagnoza je bila cistične upale, i to je znalo tak bolit da se nisam mogla ni umit.
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:50   #60
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Može samo mi molim te malo pojasni šta je to, gdje se kupuje i kak se troši. Malo mi je to novo pa još ni sama ne znam puno.
Evo tražim bas po netu o tome, ali ipak mi reci gdje da to tražim za kupit!
Ako si iz Zagreba to imaš u bioterri, Kemigu i u još nekim dućanima zdravom hranom. Hidrolat ti je u biti vrsta tonika, cvjetna vodica. Unutra dodaš još žličicu glicerina da ti daje malo vlažnosti, možeš i gel aloe vere, ali to još nisam isprobala i koristiš kao tonik.
Pročitala sam ovaj post gore i nadam se da će ti ovo pomoći, najbolje da se obratiš dobrom fitoaromaterapeutu, a na ovom dijelu foruma ih imaš više.
Zelim ti sreću

Zadnje uređivanje philemon : 06.02.2009. at 02:38.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.