Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 16:34   #1
kratkotrajan gubitak svijesti

Sva sam prestrašena jer mi se neki dan dogodio "kratak spoj" u glavi. Dvije-tri sekunde sam osjetila nesvjesticu i mislila da ću se srušiti, nešto me povuklo u stranu, a onda odjednom mi se svijest vratila. Možda ovako blesavo zvuči kad opisujem, ali je jako neugodan osjećaj. Pogotovo me to zabrinulo zbog toga što mi se desilo prije par godina da sam imala 5-10 min. užasnu glavobolju i smetnje u govoru, tj. ja sam mislila da govorim, a prisutni kažu da sam samo frfljala.
Molim da se javi netko ako je imao slična iskustva ili zna negog takvog.
plavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:45   #2
Quote:
plavuša kaže:
užasnu glavobolju i smetnje u govoru, tj. ja sam mislila da govorim, a prisutni kažu da sam samo frfljala.
doktor. sad ili odmah.. iznenadne smetnje u govoru i gubitak svijesti nisu nešto što bi trebalo proć bez neurološkog pregleda..odi bar preventivno, nadam se da nije ništa strašno
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 17:49   #3
zvuči kao epilepsija...
TINA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:43   #4
to se i meni desava vec godinu dana, pretrage su ustanovile nizak tlak, i vratna kraljesnica
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:55   #5
da, nizak tlak... meni se svašta znalo događat, čak sam se i tresla i trzala (što je omogućavalo da se vrlo jako udaram u obližnji objekt pa bio to zid ili pod bez mogućnosti da se savladam :/ ) ...

ne naglo ustajat
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 00:37   #6
i know the feeling..nizak tlak.. zavrti se i odem malo okolo.... najgore je kad se probudim i ležim u krevetu i vrti mi se...
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 16:32   #7
kratkotrajan gubitak svijesti

Pozdravljeni..jel imao ko možda kakav sličan problem i šta JE napravio???ovako:nekad,zadnje vrijeme sve češće kad ustanem mi se zavrti te zamrači i zamagli pred očima..ak ne bi sjela nazad il se čvrsto primila za nešto, srušila bi se.
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 22:32   #8
jesi li mjerila tlak?
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 23:05   #9
..i zeljezo
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 23:23   #10
..tlak je bio mjeren zadnji put prij oko 2mj i bio je normalan, poslije nije mjereno..a željezo..uf..jako dugo ne, tj. nekoliko godina
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 20:04   #11
evo

eto što ti piše: mislim, i meni je tlak kakti normalan.. al kod naglog ustajanja il u velikim gužvama i sl mi se spusti i ode
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 23:02   #12
Vjerovatno imaš nizak tlak, naglim ustajanjem dolazi do takve reakcije. Popi kavu jaku crnu, doručkuj ujutro i brate no stress opusti se i lagano se ustaji
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 23:05   #13
sumnjam da joj stres izaziva niski tlak
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 09:53   #14
ooooodma doktoru i neurologu.

moze biti nist, a moze biti i mali mozdani...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:13   #15
Red face kratkotrajni gubitak svijesti

Ovako...
ja bolujem od nesta ali ne znam sta je?
moji simptomi su to sto kad stojim ili sedim ili lezim nije bitno odjedanput mi stane loso i mislim da se gubim sa realnosti i da gubim svest odnosno mislim da padam u nesvest,i sve oko meni mi stoji kao neki san..isti tako kao da gubim svest u nekoliko dela sekunde.
Ljudi oko mene nista ne primecuju ,samo ja osjecam to.
ovo mi se javlja vec nekoliko godina ali ne stalno vec na periodima....bio sam na sve moguce medicinska ispitivanja i rekli su mi da mi nije nista....dali neko zna nesto da mi pomogne ..
Inace pusim cigarete,alkohol slabo pijem a od droge nisam nista ni probao.....
Ja sam sumnjao na epilepsiju ali su mi rekli da nije..
MOZDA SAM LUD?
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:17   #16
meni lici na napad panike...popricaj sa lijecnikom o tome
vered is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:05   #17
Red face mislim da nije to

mislim da nije to ali hvala ipak....

Simptomi napada panike su:
-brzo, uzlupano srce
-gubljenje daha
-bol u prsima
-crvenjenje i znojenje
-osjećanje bolesti
-trešnjama ruku ili cijelog tijela
-osjećaj bolesti
-smetenost
-suha usta
-potreba ići na zahod
-osjećaj slabosti.
od ovih simptoma mislim da nemam nijedan.

ako ima jos neko ovakvo iskustvo molim da mi napise...
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:13   #18
Mislim da ti se to događa od umora, vrlo je moguće da kad si pod stresom da ti mozak tako reagira.
Šećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:18   #19
Red face ma ne

i to su mi rekli ali nisam umoran bas naprotiv nista ne radim po celi dan
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 16:01   #20
Gubitak svijesti

Pregledala sam par tema ali eto nisam nasla svoj problem pa stoga nova tema.
Naime moj problem nije ( jos i nadam se da nece biti) kronican ali eto zadaje mi probleme pa da vidim sto se moze u vezi toga napraviti.
Najcesce gubim ravnotezu i potom svijest, muka mi je, znojim se... kad sam u zatvorenim prostorima tj klubovima gdje je glasna muzika i ima puno reflektora. Nakon takvih dogadaja doslo je do toga da sam se srusila u tramvaju, izgubila 6 stanica ili pak jedva ostala na nogama dok sam se popela na 3 kat na faxu.
Ja sam to povezala sa vrucinom i tlakom. Otisla na hitnu ( nakon tramvaj dogadaja) i tlak mi je bio nizak. I to je bilo to. Ponovo sam se srusila u disku ( tamo su mi vrtoglavice najcesce) i isla ponovo kod doktora koji mi je gledao tlak i srce i reko sve je ok.
Sad u zadnje vrijeme pocinjem se zabijati u stokove, ormarice itd... naravno frendice zakljucuju da mozda imam problem s centrom za ravnotezu i unutarnjim uhom jer kao reflektori i glasna muzika utjecu na to. Dali je to istina?
Sad meni to nije tako cesto da mi zadaje probleme svaki dan ali eto malo su me prepali pa ne znam dali to stvarno moze biti povezano ili jednostavno imam nizak tlak i malo sam nespretna.
Zanima me dali je netko imao slicne probleme i dali je to ipak povezano s unutarnjih uhom?
Nesto sam citala o tome i nisam pronasla kakve su terapije za to i dali ih uopce ima ako slucaj nije kronican i ne otezava zivot svaki dan-cijeli dan...
Hvala unaprijed na ikakvim savjetima.
__________________
Tri stvari u zivotu, koje jednom kada odu, nikad se ne vracaju - vrijeme, rijeci i prilika
Shashava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.