Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2008., 00:31   #1
Cerazette

pila sam ih 2 godine i u to vrijeme nisam imala mengu uopce, prestala sam ih piti 17.11. i dobila sam nakon par dana, al to nije bila ona bas prava menga. sad mi je 31 dc i jos nisam dobila, trbuh me boli vec par dana, al nikako da krene
jel netko pio te pilule? kad ste dobile nakon sta ste ih prestale piti?

tnx
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 16:54   #2
Nakon preporuke ginekologice te raznih zdravstvenih razloga mi je savjetovano da se vratim ovim tabletama te ih probam koristit duze nego prvi put.
E sad sve je to ok bajno i sjajno ali ja bi uskoro trebala ic u hr na par mjeseci sta znaci da bi ih tamo trebala kupovat ali nisam sigurna dali ih ima i koliko kostaju.
Ako je netko korisnik istih ili je u mogucnosti saznat koliko kostaju bila bi jako zahvalna.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:49   #3
Podižem temu, budući su navedene pilule nedavno predstavljene u Hrvatskoj. Zanima me cijena, iskustva...pogotovo ako ima netko tko je pio kombinirane pilule, pa prešao na ove progesteronske.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:57   #4
Bok svima.

Dobila Cerazette, kao jedinu mogucu oralnu kontracepciju koju mogu koristiti- zbog godina (36) i migrena, te ne smijem koristiti kombinirane oralne kontraceptive.
Danas mi je prvi dan uzimanja, medjutim, nakon svrljanja po internetu, ne mogu reci da nisam zgrozena nuspojavama koje korisnice opisujU! U svijetu su odobrene prije par godina, tako da su iskustva uglavnom sa americkih foruma...

Moja doktorica mi je rekla, da to ne mora bas biti tako kod svih, medjutim, imam osjecaj, da se nuspojave javljaju u vecine zena koje ih uzimaju (promjene raspolozenja, gubitak krvarenja ili je ono jako produzeno, akne, povecanje tjelesne tezine).

Da li ih itko uzima?
Sudeci po nedostatku odgovora, kao da sam prva, ili medju prvima..

Inace, u ljekarni jedna kutija kosta oko 80-90 kn (zaboravila sam, kupila sam ih prije deset dana).

Ako ima jos netko, javite se..za razmjenu iskustava!

Zadnje uređivanje KatrinRose : 15.12.2010. at 18:58. Reason: ..pogreska u tipkanju..
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:45   #5
pozdrav!!
evo ja cerezette pijem već 20 dana...i ja sam čitala svašta, ali evo moga iskustva:

prvih 5 dana glava me bolila 0-24h, ali sada je super!!
piše da bi mogle smetati osobama koje nose leće - meni ne smetaju
promjene raspoloženja??? nema...
sve u svemu, usoim prvih par dana što me jako glava bolila sada je sve pet
arad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:00   #6
Da..

..i htjedoh reci da sam inace godinama uzimala Diane 35- bile su mi super, Cilest-jake glavobolje..a Yasmin sam probala i potpuno odustala, jer mi uopce nisu odgovarale..

Pozz!
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:06   #7
Eto, ja čekam tvoja iskustva . Ne pijem ih jer nemam odnose, ali su mi one u tom slučaju jedina opcija, ne smijem Cilest više zbog hipertenzije, a ustvari najbolje bi bilo da ne pijem nikakve.

E sad, što se tiče nus-pojava, da ideš tražiti i za bilo koje druge pilule svašta bi našla, pa se nemoj previše na to obazirati, lijepo ti je rekla liječnica. Uostalom, uvijek možeš prestati. To što i navodiš sam i ja pročitala, na našim stranicama ima malo komentara, uglavno od dojilja. A opet, dojilje su same po sebi u specijalnom stanju, ne možemo s ena njihova mišljenja oslanjati mi kojima hormoni "normalni", sigurno dojilja reagira drugačije. Pa je pitanje zašto krvari/ne krvari, debljanje i slično...

Mene najbviše buni to krvarenje. Navodno se može dogoditi da krvariš polako maltene stalno, ali i da krvarenje potpuno izostane. Pa ja mislim da bi me to opterećivalo u smislu što bi onda stalno mislila da sam trudna po jednoj ,a po drugoj strani, ne sviđa mi se ta opcija da niti približno ne znam kada bi prokrvarila.

Javi kako je.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:13   #8
@sigurna:

Da..i mene brine to s krvarenjem!
Ako uopce necu krvariti, imam feeling da cu piskit na test za trudnocu svaki cas..

Ako cu stalno krvariti..pa nije bas zgodna opcija hodati s uloscima..ali ono doslovno..stalno..

I ovo je malo zeznuto, sto se tice uzimanja, moraju se uzimati stvarno vremenski tocno, inace su sanse za ovulaciju prilicno velike.

Uglavnom, imam osjecaj da ce biti, u najmanju ruku zanimljivo, a moram izdrzati bar tri mjeseca, toliko treba da se stanje u organizmu "prilagodi" novim uvjetima...
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:59   #9
Ok.
Mozda ce nekoga ipak zanimati Cerazette, doduse, moja tek pocetna iskustva
Pijem ih 20 dana.
Nuspojave, za sada, ne mogu se pozaliti previse-
1. umor , i to kroz cijeli dan, osobito ujutro, kad jedva ustanem iz kreveta ( potpuno nespojivo sa mnom, i neobjasnjivo bilo cim drugim, npr. poslom i sl.)
2. promjene raspolozenja, o da!, i to u smislu bezvoljnosti, lagane depre koja ne prolazi, nekako sam osjetljivija, placljivija (opet nespojivo sa zivotnim dogadjajima i situacijama, i netipicno za mene).
3- apetit, sve je fino (hahaha), sve bih jela, osobito slatko (opet, nisam taj tip, uopce!), doduse na kilama se ne osjeti (za sada)

I nista drugo!
Nema krvarenja, ni spottinga, nicega. Nadam se da ce i ove gore navedene promjene proci nakon nekog vremena, ne da mi se bit toliko umorna, tesko je funkcionirati na taj nacin...
Btw, morala sam aktivirati alarm na mobitelu za redovito uzimanje tbl., jer ipak to nije kao sa kombiniranim tabletama, vremenski period je kraci (za Cerazette doduse 12 sati, ali ne zelim riskirati, kazu da je pozeljno uzeti ih svaki dan u tocno i isto vrijeme).

Eto.
Javim promjene, bilo lose ili bolje.
Ukupna ocjena za sada- sjedi, vrlo dobar!
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 16:01   #10
Quote:
KatrinRose kaže: Pogledaj post
Ok.
Mozda ce nekoga ipak zanimati Cerazette, doduse, moja tek pocetna iskustva
Pijem ih 20 dana.
Nuspojave, za sada, ne mogu se pozaliti previse-
1. umor , i to kroz cijeli dan, osobito ujutro, kad jedva ustanem iz kreveta ( potpuno nespojivo sa mnom, i neobjasnjivo bilo cim drugim, npr. poslom i sl.)
2. promjene raspolozenja, o da!, i to u smislu bezvoljnosti, lagane depre koja ne prolazi, nekako sam osjetljivija, placljivija (opet nespojivo sa zivotnim dogadjajima i situacijama, i netipicno za mene).
3- apetit, sve je fino (hahaha), sve bih jela, osobito slatko (opet, nisam taj tip, uopce!), doduse na kilama se ne osjeti (za sada)

I nista drugo!
Nema krvarenja, ni spottinga, nicega. Nadam se da ce i ove gore navedene promjene proci nakon nekog vremena, ne da mi se bit toliko umorna, tesko je funkcionirati na taj nacin...
Btw, morala sam aktivirati alarm na mobitelu za redovito uzimanje tbl., jer ipak to nije kao sa kombiniranim tabletama, vremenski period je kraci (za Cerazette doduse 12 sati, ali ne zelim riskirati, kazu da je pozeljno uzeti ih svaki dan u tocno i isto vrijeme).

Eto.
Javim promjene, bilo lose ili bolje.
Ukupna ocjena za sada- sjedi, vrlo dobar!
Ja sam, za sada, zadovoljna tvojim nuspojavama . Po mojim kriterijima, spadaju u diskutabilne, subjektivne....čekam dalje što ćeš reći na račun krvarenja, to me posebno zanima, pa javi kakvo i kada će se pojaviti, hoće li se pojaviti...
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:46   #11
Pila sam Cerazzete tbl. 10 dana i svih 10 dana krvarim i to obilno, dakle kontracepcijski učinak je 100% jer sexa nema
Odlučila sam da se više neću igrati s njima i definitivno prestajem ih piti! Nije to za mene!
Ostale nuspojave: umor, agresivnost, plač, bolovi cijelog tijela...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:31   #12
pijem cerazette drugi mjesec, tj. skoro sam pri kraju s drugom kutijom.
pijem ih zato što ne podnosim kombinirane pilule, a imam problema s hormonima i jedino rješenje su one.
dobro ih podnosim, nemam glavobolje, pojačani apetit...
jedini i veliki problem je to što sam u ova dva mjeseca imala mengu već tri puta.
prvu sam dobila negdje oko dvadesetog dana (1. kutija) i od onda dobivam svaki 11. dan.
ginekolog mi je rekao da ih moram pit barem šest mjeseci...ne znam kako ću to izdržat ako se krvarenje nastavi.
nadam se da sam nekom pomogla i da, pokušavam ih piti svaki dan u isto vrijeme, znači točno u minutu!
nikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 16:44   #13
Quote:
nikkii kaže: Pogledaj post
pijem cerazette drugi mjesec, tj. skoro sam pri kraju s drugom kutijom.
pijem ih zato što ne podnosim kombinirane pilule, a imam problema s hormonima i jedino rješenje su one.
dobro ih podnosim, nemam glavobolje, pojačani apetit...
jedini i veliki problem je to što sam u ova dva mjeseca imala mengu već tri puta.
prvu sam dobila negdje oko dvadesetog dana (1. kutija) i od onda dobivam svaki 11. dan.
ginekolog mi je rekao da ih moram pit barem šest mjeseci...ne znam kako ću to izdržat ako se krvarenje nastavi.
nadam se da sam nekom pomogla i da, pokušavam ih piti svaki dan u isto vrijeme, znači točno u minutu!
Eto, jos jedan dokaz da uistinu ovisi od zene do zene kako ce reagirati na ove tablete, pogotovo sto se tice krvarenja.
Ja sam gotova s prvom kutijom, i do sada nikakvog krvarenja nije bilo.
Pocinjem s drugom, pa cemo vidjeti sto ce biti dalje.
Ako ostane ovako, nitko sretniji od mene.
Ostale nuspojave, one "subjektivne", umor, apetit, su jos tu..ali nije nepodnosljivo.


Jedino me zanima koliko su ti krvarenja jaka? Bas kao prava menstruacija ili nesto slabije? Ako je tako svakih 11 dana, vjerujem da nije bas ugodno..
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:48   #14
Evo da se javim i obavjestim da sam ih počela piti, nakon duuuugo vremena čitanja i proučavanja o njima. I pijem ih već nekih 12 dana...ok je sad, zna glava boljeti, prvih dva tri dana blaga mučnina ali prošla je. Osjećam blagi umor i pospanost ali ni to nije strašno. nastavljam i dalje jer su mi one terapija i to višemjesečna.
AnaOs82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 19:08   #15
Evo ovako, ja sam još uvijek na Yasminu i pijem ih dok ne popijem, nakon toga krećem sa Cerezzete. Pijem ih isključivo radi policističnih jajnika s obzirom da mi Yasmin nije imao nikakav pozitivan učinak, samo negativno, pirštevi su mi bili još jače izraženi, kosa opada ko luda, da ne govorim da bi crnog vraga pojela. I sada kad čitam vaše komentare, pitam se dali da počnem uopće, jasno mi je da na svakoga imaju drugačije djelovanje, ali nekako me strah svega toga, jer sam opečena dosadašnjim iskustvom i jednostavno ne mogu tako više, pitam se do kad će to tako ići, mijenjanje terapije, promjene raspoloženja, ne znam... Teško, stvrano teško za mene, a još gore za one koji me moraju trpiti, moje ispade bijesa.
__________________
Čovjek pun duha i u potpunoj se samoći izvanredno zabavlja svojim mislima :)
ninapcos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 10:04   #16
Ninapcos, mislim da će ti cerazette biti lakše za podnijeti jer su to minipilule koje ne sadrže estrogen. I ja sam dosta osjetljiva na hormonske terapije, i općenito na lijekove ali evo ove su mi stvarno dosta blage. I ja sam ih dobila kao terapiju zbog nekontroliranog krvarenja a čemu su uzrok policistični jajnici, oba su izrazito policistična. Probaj, i javi nam kako se osjećaš kad ih počneš piti. Sretnooo !
AnaOs82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 23:06   #17
E pa..

..samo da javim da su moja tri "probna" mjeseca prosla, uglavnom bez vecih problema.
Krvarenja nemam nikakvih. Bas nista.
Ostalo?
Apetit. Definitivno poboljsan, cak i previse za moj ukus, ali se mom muzu dopada nova Ja- s sest kila viska na strateskim mjestima, uz pojavu celulita kojeg nikad nisam imala (nikad!). E sad, ako ostane na tome, bit ce dobro, ali mislim da je tendencija ipak u porastu kilaze, stoga planiram ipak zavezati usta i krenuti na dijetu..
Drugo nista nisam primjetila, i nadam se da ni necu

Zakljucak: za sada ostajem na Cerazette, a svima zelim sto manje problema s njima..
KatrinRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 10:49   #18
Popila sam pola kutije i nisam imala nikakvih nuspojava poput glavobolja ili umora, al mi je zato menga dosla kasnije i bila daleko slabila, al je zato curkala vise od tjedan dana, poludila sam, sad je tek prestala...
Tina4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 08:36   #19
Quote:
KatrinRose kaže: Pogledaj post
E pa..

..samo da javim da su moja tri "probna" mjeseca prosla, uglavnom bez vecih problema.
Krvarenja nemam nikakvih. Bas nista.
Ostalo?
Apetit. Definitivno poboljsan, cak i previse za moj ukus, ali se mom muzu dopada nova Ja- s sest kila viska na strateskim mjestima, uz pojavu celulita kojeg nikad nisam imala (nikad!). E sad, ako ostane na tome, bit ce dobro, ali mislim da je tendencija ipak u porastu kilaze, stoga planiram ipak zavezati usta i krenuti na dijetu..
Drugo nista nisam primjetila, i nadam se da ni necu

Zakljucak: za sada ostajem na Cerazette, a svima zelim sto manje problema s njima..

evo i ja sam na Cerazette-prva kutija je sutra gotova, a ja dobila prije tjedan dana i curkam stalno-doduše nije to ništa značajno, ali......
što se tiče ostalih simptoma...nema glavobolje, jedino su me grudi boljele jedan dan prije nego sam dobila...apetit nije strašno pojačan ali je....nadam se da ću prestati curkati skoro, a i započeti ću i drugu kutiju u međuvremenu pa ćemo vidjeti kako je....
ndninanino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 08:40   #20
da i zaboravih umalo....dobila sam ih iz razloga što sam pušač, 33 godine...
inače prije sam pila triquilar-kombinirane....i bile su mi super....menstruacija je dolazila poslije završene kutije točno ponedjeljkom u 07,00 h.A s ovima.......i nisam oduševljena...pokušati ću još barem dvije kutije, pa ćemo vidjeti...ako ne bude normalnije...vraćam se po triquilar.....
ndninanino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.