Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 21:47   #1
Putovanje kroz vrijeme pomoću crnih rupa

Otvorio sam ovu temu jer sam na televiziji gledao jedan dokumentarac o teleportaciji i putovanju kroz vrijeme.
Spomenuli su da bi putovanje kroz vrijeme bilo moguće pomoču crnih rupa.

Ja također mislim da je to moguće, ali želio bih ćuti i vaše mišljenje.
BornaGadanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 13:01   #2
Jedino što bi mogao dobiti ulaskom u crnu rupu je to da budeš "rastavljen" na osnovne elemente
loky4i4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 14:54   #3
Na Zemlji ti djeluje veća gravitacijska sila na noge nego na glavu i ti to ni ne primjećuješ, ali kod crne rupe gravitacijska sila mnogostruko veća od one na Zemlji. Razlika sile kojom crna rupa privlači dvije točke na tvom tijelu bi bila toliko ogromna da bi se doslovno "raspao" na jako sitne komadiće.
sellen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 14:59   #4
Ja sam čitala u knjizi od jednog japanskog znanstvenika da bi to išlo kroz nekakve crvotočine vremena i prostora.
U svakom slučaju da je nekim mirakulom ostvarivo, lansirala bi se u drito u ljeto 2009.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:55   #5
Putovanje kroz vrijeme je nemoguće, vrijeme je iluzija.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:27   #6
Quote:
Atronach kaže: Pogledaj post
Putovanje kroz vrijeme je nemoguće, vrijeme je iluzija.
Znači li to da ja, koji sam danas pješačio do plaže 15 minuta, nisam pješačio ili što?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:44   #7
Quote:
Atronach kaže: Pogledaj post
Putovanje kroz vrijeme je nemoguće, vrijeme je iluzija.
davno sam ja došao do tog zaključka pa kad kažeš svi se smiju...ali i stephen hawking to kaže tako da nek se oni i dalje smiju....vrime ne postoji...postoji samo ovo naše izmišljeno vrime koje smo izmislili radi orjentacije..a ovi koji sanjaju o putovanju kroz vrime tribaju prvo znati da kad bi bilo moguče da prvo moramo otkriti postoji li neko univerzalno vrime koje vridi svugdi u svemiru..onda moramo znati kad je počelo i masu drugih stvari...nije to back in futur film postaviš brojčanik na 1940 i to je to....
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 09:52   #8
covjek ne moze podnjeti g forcu od 5. spljostilo bi ti se meso. g 5 usporedujuci s svjetlosnom brzinom i nije neka brzina. nismo dizajnirani bas za nesto vise od putovanje s brzom raketom. one vanzemaljce sto su to boze pronasli, nisu nista ekstra dizajnirani, pa ja vas pitam kako su oni uspjeli doci do nas? pricamo o jedno miljardama kilometara...

Zadnje uređivanje MillionMan : 13.07.2013. at 10:01.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 09:57   #9
Quote:
loky4i4 kaže: Pogledaj post
Jedino što bi mogao dobiti ulaskom u crnu rupu je to da budeš "rastavljen" na osnovne elemente
a di pise da ona guta linearno, i kako rastavlja i izbacuje poslje. kojim instrumentom usmjerit rastavljene cestice pa ih spojiti? covjek je dzajniran da zivi bas pod atmosferom koja je na zemlji, pa ga opet moras stavit u takvu atmosferu. ja ne znam odakle uopce takva ideja dolazi ljudima..
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 10:08   #10
Neil DeGrasse Tyson - Death By Black Hole
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 20:03   #11
Quote:
BornaGadanec kaže: Pogledaj post
Otvorio sam ovu temu jer sam na televiziji gledao jedan dokumentarac o teleportaciji i putovanju kroz vrijeme.
Spomenuli su da bi putovanje kroz vrijeme bilo moguće pomoču crnih rupa.

Ja također mislim da je to moguće, ali želio bih ćuti i vaše mišljenje.
Da ti nisi onaj Borna iz budućnosti?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=676080
__________________
ave, ave sveti Krševane
Krševan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:24   #12
ili "Black Hole War" by Leonard Susskind
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:42   #13
Quote:
loky4i4 kaže: Pogledaj post
Jedino što bi mogao dobiti ulaskom u crnu rupu je to da budeš "rastavljen" na osnovne elemente
to je samo prvi korak, drugi je da bude pretvoren u antimateriju
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 12:56   #14
a ko kaže da postoji prostor unutar crne rupe?? koliko mi znamo danas crna rupa može bit samo uski pojas (kao recimo štok od vrata ) nakon kojeg dolazi drugi prostor koji recimo nema tako jake gravitacije.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.