Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 14:02   #81
Quote:
Ariela___ kaže: Pogledaj post
2. Završila oteži faks (socijalni rad na Pravu)
Sori, al
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:14   #82
"tri životna postignuća"
Tako se hvataju i razotkrivaju kompleksaši koji misle kada odrade samo svoj posao da je to postignuće, postignuće je pobijediti na olimpijadi, izumiti novi lijek... ili griješim
__________________
Bacio sam sat i kupio kompas...
W Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:35   #83
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Sori, al
a ti si nobelovac, pretpostavljam

i uspjesan, koliko vidim

zicas tu picke po USu
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:37   #84
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
a ti si nobelovac, pretpostavljam

i uspjesan, koliko vidim

zicas tu picke po USu
Nisam, ali, reći za taj faks da je oteži je smiješno

Uopće ne žicam pičke
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:37   #85
Quote:
W Mirotvorac kaže: Pogledaj post
"tri životna postignuća"
Tako se hvataju i razotkrivaju kompleksaši koji misle kada odrade samo svoj posao da je to postignuće, postignuće je pobijediti na olimpijadi, izumiti novi lijek... ili griješim
Imas s jedne stranu zenu koja se odskolovala sama i sad radi u nekom djecjem domu, pomaze tamo nekoj necijoj i nicijoj djeci da prozive dan dan bez grca u zelucu, i to joj cak i uspije ponekad, pa s druge strane imas zenu koja je skocila centimetar vise od neke druge zene. Mozes jedno ili drugo smatrati postignucem, mozes oboje, mozes ni jedno. Stvar je individualna. Tako je tema i zamisljena - pita sto je vama/tebi postignuce, sto osjecas kao vlastito postignuce.

Ono sto me dalje zanimalo je veza izmedju toga sto osjecamo kao postignuca i usamljenosti, ali da bi o tome poceli pricati trebali bi pricati. Onako, za istac.
__________________
What a way to break a day.

Zadnje uređivanje Wayfaring S : 02.08.2017. at 14:48.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:44   #86
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Nisam, ali, reći za taj faks da je oteži je smiješno

Uopće ne žicam pičke
ti si smijesan
zavrsi bilo kakav faks uz posao, zaposli se
i tek onda si toj curi do ramena

do tad, pazljivo s pickama, premda nes dobit
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:48   #87
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
ti si smijesan
zavrsi bilo kakav faks uz posao, zaposli se
i tek onda si toj curi do ramena

do tad, pazljivo s pickama, premda nes dobit
A šta ti tu glumiš neku moralnu vertikalu i šepuriš se? Ako kažem da je to smiješan fakultet - onda govorim to s razlogom, jer znam na kakvim fakultetima sam ja bio i što su 'teški' fakulteti. Btw. radim dva posla i još uvijek se školujem, zapravo, nisam stao sa školovanjem od svoje 6te godine života, niti ću stati za života s istim (to po meni uopće nije uspjeh, nego neka normalna konstanta osobnog rasta)

Otkud znaš da već nisam dobio? A dobro, nisam
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:56   #88
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
A šta ti tu glumiš neku moralnu vertikalu i šepuriš se? Ako kažem da je to smiješan fakultet - onda govorim to s razlogom, jer znam na kakvim fakultetima sam ja bio i što su teški fakulteti. Btw. radim dva posla i još uvijek se školujem.

Otkud znaš da već nisam dobio? A dobro, nisam
opet ti velim, smijesan si
takvim stavom -. da je neki faks i, posljedicno, posao koji ces s njim raditi, zakurac - obaras si rejting ali vidim da toga uopce nisi svjestan
premda radis uz faks, valjda neki nuklearn kioji ce spasit svijet u picku strininu, fali ti malo doticaja sa stvarnoscu, da shvatis sto su socijalni radnici i s cime se sve srecu na poslu

ako vec nisi do sad, budi malo simpateticniji, sucutniji, picke to vole
premda nes dobit
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:02   #89
Onome tko kao postignuće priznaje samo olimpijsko zlato, život je zapravo jako tužan.

Ono, izvučeš nekakav biciklistički uspon, složiš si nekakav udoban život, dođeš do kakvog-takvog ugleda u branši, volontiras, postigneš negdje nekakav kurac, svejedno koji, a sve sa svojih deset prstiju - a onda se sjetiš Jarmile Kratohvilove i kreneš putovima Kurta Cobaina...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:02   #90
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
opet ti velim, smijesan si
takvim stavom -. da je neki faks i, posljedicno, posao koji ces s njim raditi, zakurac - obaras si rejting ali vidim da toga uopce nisi svjestan
premda radis uz faks, valjda neki nuklearn kioji ce spasit svijet u picku strininu, fali ti malo doticaja sa stvarnoscu, da shvatis sto su socijalni radnici i s cime se sve srecu na poslu

ako vec nisi do sad, budi malo simpateticniji, sucutniji, picke to vole
premda nes dobit
Uopće ne pljujem po tuđem fakultetu na način na koji ti vidiš, ali nešto što iziskuje isključivo - štrebanje, ne može se nazvati otežim fakultetom. Ja tu ne vidim nikakvu težinu, jer imao sam i ja štreberskih kolegija koji su skončali uvijek s visokim ocjenama. Na nekim fakultetima jednostavno se uči špranca, ne i promišljanje.

Socijalni radnici su potrebni, slažem se. Ali, potrebni su i seksolozi s filozofskog, filozofi također, pogotovo teolozi

Ne mogu i ne želim.

hoću
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:07   #91
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Uopće ne pljujem po tuđem fakultetu na način na koji ti vidiš, ali nešto što iziskuje isključivo - štrebanje, ne može se nazvati otežim fakultetom. Ja tu ne vidim nikakvu težinu, jer imao sam i ja štreberskih kolegija koji su skončali uvijek s visokim ocjenama. Na nekim fakultetima jednostavno se uči špranca, ne i promišljanje.

Socijalni radnici su potrebni, slažem se. Ali, potrebni su i seksolozi s filozofskog, filozofi također, pogotovo teolozi

Ne mogu i ne želim.

hoću
okej, ne vidis, nije svima dano

javi kad ugledas picku
ni to nije svima dano
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:08   #92
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
okej, ne vidis, nije svima dano

javi kad ugledas picku
ni to nije svima dano
Tek sad vidim što si boldao. Ovo ti je malo uvreda zapravo onoj koju bezrazložno braniš. Ovdje pričamo o postignućima, nekome je postignuće završiti faks, nekome doktorat, nekome naći posao, no ja ne vidim nikakva postignuća u navedenom ( to može svako, ako hoće ).

Hoćeš čut koje je moje postignuće najveće? Evo reći ću ti. Nadići samoga sebe u određenim situacijama, nekada mi ne uspijeva, ali kada uspijem, kakva je to jebena pobjeda, stari moj.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:22   #93
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ono sto me dalje zanimalo je veza izmedju toga sto osjecamo kao postignuca i usamljenosti
u kojem smislu?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:51   #94
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
u kojem smislu?
Vjerojatno misli na karijeru.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:57   #95
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
u kojem smislu?
U if-then (maybe) smislu.
Ako kao postignuce dozivis tek pronalazak lijeka za rak, sanse su vece da kroz zivot ides nezadovoljan, s osjecajem da nisi napravio nesto vrijedno, sanse su vece da je to povezano s (ne)voljenjem sebe, pa se onda osjetis usamljenije od nekog cija je ljestvica drugacije postavljena, nekoga tko svoja postignuca osjeca kao takva.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:57   #96
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misli na karijeru.
Citas mi misli. Not.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:59   #97
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Citas mi misli. Not.
Kako ne, pa sada si i napisala to

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
U if-then (maybe) smislu.
Ako kao postignuce dozivis tek pronalazak lijeka za rak, sanse su vece da kroz zivot ides nezadovoljan, s osjecajem da nisi napravio nesto vrijedno, sanse su vece da je to povezano s (ne)voljenjem sebe, pa se onda osjetis usamljenije od nekog cija je ljestvica drugacije postavljena, nekoga tko svoja postignuca osjeca kao takva.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:00   #98
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Kako ne, pa sada si i napisala to
Daj odi izdrkat u wc.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:04   #99
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Daj odi izdrkat u wc.
Čemu, kad mogu po radnom stolu?
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:15   #100
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Sori, al
Ok ...to nije samo štrebanje kako većina voli shvaćati Pravni fakultet, jer se itekako zahtjeva da naučeno i razumiješ, ali ak je tebi to mačji kašalj (iako tamo nisi studirao) ti onda eto živi u tom uvjerenju.
Zato ćeš se ti biti veeeliki znanstvenik, s obzirom da se planiraš konstantno usavršavati . Ne znam da li si ti uopće napisao svoja tri postignuća...
I naravno da se na Pravnom fakultetu uči promišljanje...heloouuuu riječ je o pravu.
Ariela___ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.