Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 08:09   #3321
Quote:
ako keramiku koju kupujete dobijete oznaceno zutim florescentnim markerom znajte da ste dobili robu u klasi
Ako je označena flomasterom onda je u drugoj klasi to si htio napisati?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 08:52   #3322
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ako je označena flomasterom onda je u drugoj klasi to si htio napisati?
Druga ili treca uglavnom cim je oznaceno onda je roba u klasi nije prva klasa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:30   #3323
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Zanima me kako.se to.mogu naspanati i izravnati krive plocice sa nivelatorima. Nije plocica od gume da je mozes izravnati.
Može se lijepo našpanati ja bez obzira koja je keramika radim sa nivelatorima.

Kupatila radim sa dva modela nivelatora a pod sa jednim idealno gdje su razlike i udubljenja u estrihu velika kao na donjoj sliki a da keramika bude dobro izravnata..


BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:36   #3324
Pozdrav, ljudi!
Molim vas za savjet, trazim plocice za dnevni boravak.
Citala sam po forumu ali nisam nasla misljenja za enmonove plocice. Sto kazete na ove? Zna li netko kakve su za odrzavanje?

http://www.enmon.hr/hr/proizvodi/gra...ite-1-30x60-kp
heidi188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:05   #3325
Quote:
heidi188 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ljudi!
Molim vas za savjet, trazim plocice za dnevni boravak.
Citala sam po forumu ali nisam nasla misljenja za enmonove plocice. Sto kazete na ove? Zna li netko kakve su za odrzavanje?

http://www.enmon.hr/hr/proizvodi/gra...ite-1-30x60-kp
Enmon brend keramika isto kao i may ceramic iz feroterma kolko para tolko muzike.
Inace takva keramika se moze dobavit za puno manje novaca u trgovini koja se profesionalno bavi dobavom keramike europskog podrijetla, a ne koje kakvih kineza i slicno. Enmon je srpska firma koja dobavlja robu iz kine i indije i takvu robu prodaje mrvicu nize od europskih proizvodaca kako bi ispali jeftiniji na nasem trzistu, a na kraju to ispada puno skuplja kupovina za krajnjeg kupca.
U vasem slucaju keramika je ekstra skupa za takav proizvod kakav ste share-ali i vidim da danas nije bitno dali kupujete golf ili sjangjong proizvod posto ni sami ne znate izabrat ducan za kupovinu.




Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:25   #3326
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Enmon brend keramika isto kao i may ceramic iz feroterma kolko para tolko muzike.
Inace takva keramika se moze dobavit za puno manje novaca u trgovini koja se profesionalno bavi dobavom keramike europskog podrijetla, a ne koje kakvih kineza i slicno. Enmon je srpska firma koja dobavlja robu iz kine i indije i takvu robu prodaje mrvicu nize od europskih proizvodaca kako bi ispali jeftiniji na nasem trzistu, a na kraju to ispada puno skuplja kupovina za krajnjeg kupca.
U vasem slucaju keramika je ekstra skupa za takav proizvod kakav ste share-ali i vidim da danas nije bitno dali kupujete golf ili sjangjong proizvod posto ni sami ne znate izabrat ducan za kupovinu.
Oprostite, nisam strucnjak, zato trazim savjet
Trenutno su snizene na 150.
Mozete li me uputiti boljem ducanu uzimajuci u obzir da mogu odvojiti do 170kn/m2? Unaprijed hvala!
heidi188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 02:17   #3327
Quote:
heidi188 kaže: Pogledaj post
Oprostite, nisam strucnjak, zato trazim savjet
Trenutno su snizene na 150.
Mozete li me uputiti boljem ducanu uzimajuci u obzir da mogu odvojiti do 170kn/m2? Unaprijed hvala!
Kolko god to potencijalnim kupcima zvucilo dobro Enmon je tvrtka za siroku potrosnju (masu) uvali bilo sto samo da prodas, jedni od prvih distributera komercijalne klase na nasem podrucju (jugoslavija citaj srbija) i kad mi stranka kaze da je na tom mjestu odlucila kupit ili vec kupila keramiku ja ih osobno kao vec dogovoren keramicar moram odbit jer od mene ocekuju da im napravim cudo.
Ljudi shvatite imate lose zagorsko vino i odlicno zagorsko vino, a pili bi svi odlicno po cijeni loseg. I naravno cijena koja je navedena za vasu keramiku je napucana pa i da je 120 kn je jos uvijek puno s obzirom o kojoj se keramici radi.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje uređivanje Detek-eramika : 20.01.2018. at 02:30.
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 07:31   #3328
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Kolko god to potencijalnim kupcima zvucilo dobro Enmon je tvrtka za siroku potrosnju (masu) uvali bilo sto samo da prodas, jedni od prvih distributera komercijalne klase na nasem podrucju (jugoslavija citaj srbija) i kad mi stranka kaze da je na tom mjestu odlucila kupit ili vec kupila keramiku ja ih osobno kao vec dogovoren keramicar moram odbit jer od mene ocekuju da im napravim cudo.
Ljudi shvatite imate lose zagorsko vino i odlicno zagorsko vino, a pili bi svi odlicno po cijeni loseg. I naravno cijena koja je navedena za vasu keramiku je napucana pa i da je 120 kn je jos uvijek puno s obzirom o kojoj se keramici radi.
Hvala vam na korisnim informacijama!
Nisam nista kupila, istrazujem po ducanima i citam po forumu jer se uopce ne razumijem (kao sto vidite), nemojte se ljutiti :/
Koji ducan biste mi savjetovali, a da po mogucnosti ima podruznicu u Osijeku?
heidi188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:46   #3329
Ikakva iskustva sa Italgraniti keramičko? Konkretno mi je za oko zapela Scrap Wood linija, Air u dimenziji 20x120, jesu dovoljno kvalitetne za tu dimenziju? Imaju i u manjoj varijanti al' ove veće mi puno bolje izgledaju...



Sent from my Mate using Tapatalk

Zadnje uređivanje LaVita e bella : 20.01.2018. at 09:56.
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:03   #3330
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Dobra je to keramika. Uvijek kod imitacije keramickog parketa sto vece to bolje i kod malih i kod velikih prostor. Slika u prilogu je manji prostor sa keramikom sant-agostino u formatu 180x30cm
Thx, gleda sam i manje i veće u salonu i velike jednostavno izgledaju puno bolje, za nevjerojat koliki impact ima dimenzija na ukupan dojam. Baj de vej, postavljati sa nivelatorima ili bez? Keramičar savjetova da uzmem manju? Da mijenjam istog prije nego počne sa radom


Sent from my Mate using Tapatalk
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:17   #3331
Quote:
LaVita e bella kaže: Pogledaj post
Thx, gleda sam i manje i veće u salonu i velike jednostavno izgledaju puno bolje, za nevjerojat koliki impact ima dimenzija na ukupan dojam. Baj de vej, postavljati sa nivelatorima ili bez? Keramičar savjetova da uzmem manju? Da mijenjam istog prije nego počne sa radom


Sent from my Mate using Tapatalk
Mijenjaj keramicara odmah jer nema sigurno alat za vecu ili nikad nije radio sa velikom keramikom. Svakako s nivelatorima 0,5mm

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje uređivanje Detek-eramika : 20.01.2018. at 15:27.
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:34   #3332
Moze samo jedno pitanje? Zar po vama keramicar koji ne radi s nivelatorima nije dobar keramicar? I zar ako savjetuje manju vi vec unaprijed govorite da ne valja? Bez ljutnje ali mi se cini da vi ovdje samo sebe promovirate i nista vise
Miro Neki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:16   #3333
Quote:
Miro Neki35 kaže: Pogledaj post
Moze samo jedno pitanje? Zar po vama keramicar koji ne radi s nivelatorima nije dobar keramicar? I zar ako savjetuje manju vi vec unaprijed govorite da ne valja? Bez ljutnje ali mi se cini da vi ovdje samo sebe promovirate i nista vise
Ne nego promoviram velikoformatnu keramiku koja lijepse izgleda pogotovo u imitaciji parketa, sa nivelatorima se obavezno takva keramika mora postavljat ako se zeli dobit ravan pod bez ikakvih prijelaza na fugama.
I ako keramicar preferira manji format to je samo zato sto ne zna radit i da mu bude lakse, vjerojatno nema ni alat za rezanje velike keramike, a htio bi svaki posao odradit bez ulaganja u alat.
Zasto da covjek kupi manji format i onda na kraju to izgleda umjetno i jeftino samo zato sto keramicar nije znao postavit vecu plocu.
Na kraju sam zakljucio u 12 godina rada da vecinom keramicari stariji od 45 godina nisu ni sluga mladjima koji su voljni ucit i pratit trendove, posjecivat sajmove u Italiji kako bi znali s cim ce se susretat u buducnosti. Dodjem na vece gradiliste i vidim mijesanje fuge bez omjera vode/fuge automatski bi takve keramicare poslao ponovno u skolu samo zato sto je on najpametniji i od oka zna koliko njemu treba vode u kantici i koliko treba biti gusta smjesa. Uvijek samo zasutim i znam da sa takvima koji su puni sebe nema pomoci imaju 30 godina staza u polaganju keramike 20x20cm.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje uređivanje Detek-eramika : 20.01.2018. at 16:28.
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:24   #3334
.

Decki,
samo se nemojte posvaditi

Recimo,
ima majstora koji keramiku keramiku "većeg" formata ( ako je format 90x30, 100x30, 90x15, 120x6o veliki format !) ugrađuju samo po boxovima izložbenog salona, a u privatnom stanu istu nikad nisu radili..pa kaj sad

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:49   #3335
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Ne nego promoviram velikoformatnu keramiku koja lijepse izgleda pogotovo u imitaciji parketa, sa nivelatorima se obavezno takva keramika mora postavljat ako se zeli dobit ravan pod bez ikakvih prijelaza na fugama.
I ako keramicar preferira manji format to je samo zato sto ne zna radit i da mu bude lakse, vjerojatno nema ni alat za rezanje velike keramike, a htio bi svaki posao odradit bez ulaganja u alat.
Zasto da covjek kupi manji format i onda na kraju to izgleda umjetno i jeftino samo zato sto keramicar nije znao postavit vecu plocu.
Na kraju sam zakljucio u 12 godina rada da vecinom keramicari stariji od 45 godina nisu ni sluga mladjima koji su voljni ucit i pratit trendove, posjecivat sajmove u Italiji kako bi znali s cim ce se susretat u buducnosti. Dodjem na vece gradiliste i vidim mijesanje fuge bez omjera vode/fuge automatski bi takve keramicare poslao ponovno u skolu samo zato sto je on najpametniji i od oka zna koliko njemu treba vode u kantici i koliko treba biti gusta smjesa. Uvijek samo zasutim i znam da sa takvima koji su puni sebe nema pomoci imaju 30 godina staza u polaganju keramike 20x20cm.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Prica se gluposti, ja radim keramiku 20 godina i da znam napraviti fugu bez mjerenja vode, a to sto ti kako se cini tvrdis da samo ti znas a ostali ne znaju pa stariji itd su gluposti , Radio sam keramiku u hotelima i raznim javnim extra uredenim prostorima i nikad fugu nisam pravio s mjerenjem vode i nikad problema. Tak oisto i bez nivelatora, znam da se velika keramika readi s njima i tako i radim. Al idosad koliko sma vidio nikad nisi rekao da se mala moze i bez nivelatora. Reci su tri jednu stvar pravi kermamicar ce keramiku sloziti bez nivelčatora da se ne vidi razlika kao da je sa. Presatni se toliko reklamirati.
Miro Neki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:02   #3336
Quote:
Miro Neki35 kaže: Pogledaj post
Prica se gluposti, ja radim keramiku 20 godina i da znam napraviti fugu bez mjerenja vode, a to sto ti kako se cini tvrdis da samo ti znas a ostali ne znaju pa stariji itd su gluposti , Radio sam keramiku u hotelima i raznim javnim extra uredenim prostorima i nikad fugu nisam pravio s mjerenjem vode i nikad problema. Tak oisto i bez nivelatora, znam da se velika keramika readi s njima i tako i radim. Al idosad koliko sma vidio nikad nisi rekao da se mala moze i bez nivelatora. Reci su tri jednu stvar pravi kermamicar ce keramiku sloziti bez nivelčatora da se ne vidi razlika kao da je sa. Presatni se toliko reklamirati.
Rekao sam veliku keramiku obavezno sa nivelatorima dok manju moze raditi bez nivelatora do formata 60x60cm sve iznad toga bi bilo pozeljno koristit nivelatore.
Vidim da ovo ide u krivom smjeru necu vise komentirat.

LP.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:35   #3337
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Kolko god to potencijalnim kupcima zvucilo dobro Enmon je tvrtka za siroku potrosnju (masu) uvali bilo sto samo da prodas, jedni od prvih distributera komercijalne klase na nasem podrucju (jugoslavija citaj srbija) i kad mi stranka kaze da je na tom mjestu odlucila kupit ili vec kupila keramiku ja ih osobno kao vec dogovoren keramicar moram odbit jer od mene ocekuju da im napravim cudo.
Ljudi shvatite imate lose zagorsko vino i odlicno zagorsko vino, a pili bi svi odlicno po cijeni loseg. I naravno cijena koja je navedena za vasu keramiku je napucana pa i da je 120 kn je jos uvijek puno s obzirom o kojoj se keramici radi.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Mene zanima u čemu se toliko odražava razlika u kvaliteti unutarnjih pločica npr. od 100 kn i onih od 200 ili 400? Ako pođemo od toga da nam se svidi dizajn i dimenzije ovih jeftinijih, zašto ipak ne? Znači li to da će s vremenom ispucati, rasuti se, oljuštiti se...dakle, osim onoga da su ove skuplje preciznije rezane, mogu s minimalnom fugom i sl., vjerojatno kvalitetnije smjese i načina obrade, no u konačnici gdje se to vidi? Ne mislim pritom na neke već i naizgled doista loše pločice od 35 kn, nego recimo Modusove kojih praktički nema skupljih od 100 kn, a lijepe su? Zar doista ne valjaju i zašto? Drugim riječima, koju to muziku dobivamo s ovima od 200+?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:06   #3338
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Mene zanima........ Zar doista ne valjaju i zašto? Drugim riječima, koju to muziku dobivamo s ovima od 200+?
Zanimljivo pitanje, ja sam se odlučio za 200+ u hodniku, u kuhinji 300+, itd..., al' vodio sam se dizajnom a ne cijenom, ono, onaj osjećaj kad ti nešto zapne za oko nakon duge potrage i onda vidiš cijenu od koje boli glava i misliš se pa kako uvi'k ubodem najskuplju stvar i na kraju svejedno kupiš baš tu stvar pa makar to značilo da ćeš se odreći druge dvije stvari



Sent from my Mate using Tapatalk
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:15   #3339
Ovo je tema o keramičkim pločicama, a ne izvedbenim sposobnostima mlađih vs. starijih keramičara.

Sljedeće prikriveno /neprikriveno reklamiranje vlastitog biznisa bit će sankcionirano banom.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:38   #3340
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Mene zanima u čemu se toliko odražava razlika u kvaliteti unutarnjih pločica npr. od 100 kn i onih od 200 ili 400? Ako pođemo od toga da nam se svidi dizajn i dimenzije ovih jeftinijih, zašto ipak ne? Znači li to da će s vremenom ispucati, rasuti se, oljuštiti se...dakle, osim onoga da su ove skuplje preciznije rezane, mogu s minimalnom fugom i sl., vjerojatno kvalitetnije smjese i načina obrade, no u konačnici gdje se to vidi? Ne mislim pritom na neke već i naizgled doista loše pločice od 35 kn, nego recimo Modusove kojih praktički nema skupljih od 100 kn, a lijepe su? Zar doista ne valjaju i zašto? Drugim riječima, koju to muziku dobivamo s ovima od 200+?
Na sve se može primjeniti isti princip. Jel' Mercedes stvarno toliko bolji od Fiata da toliko više košta!?
Ili, jel' mobitel za 10000kn stvarno toliko bolji od onoga za 2000kn. Vjerojatno je i vjerojatno postoji razlog za razliku u cijeni.
Ima ona stara poslovica "nisam toliko bogat da kupujem jeftino!". Ali tu ne mislim na neke luksuzne stvari. Nego čovjek u svom životnom vijeku (više-manje) jednom preuređuje stambeni prostor....pa onda vrijedi platiti malo skuplje a dobiti kvalitetu.
Ali to je samo moje mišljenje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.