Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 10:57   #61
Baš smo nedavno imali rođaka koji se došao oženiti iz Zagreba. Naravno mlada nije bila Hercegovka. Vidjelo se kako sve to radi preko volje vjerojatno radi njega. Uzela je neke običaje al bi onda imala takvu kiselu facu da je svima zasmetalo. A kad je bilo "Pij mlada pij..." nije željela razbiti čašu a za njom ni muž ni kumovi. Neki stariji ljudi su se malo uvrijedili, a bilo mi je žao rođaka koji se baš trudio. Zato odluči koje običaje želiš i onda ih sa smješkom napravi. Ta samo traje jednu noć!
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:52   #62
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:01   #63
Quote:
TAMARA01 kaže: Pogledaj post
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam
Svaka cast Tamara, kad vec neka bude 400 ljudi pa nek se prica ...
Kakvu juhu budes svekrvi promjesala? za taj obicaj nikada cula
Serwus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:22   #64
a to ti je običaj kad uđeš u muževu kuću moraš promješat već gotovu juhu,valjda je to da budeš dobra kuharica svom budućem hihi
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:37   #65
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Baš smo nedavno imali rođaka koji se došao oženiti iz Zagreba. Naravno mlada nije bila Hercegovka. Vidjelo se kako sve to radi preko volje vjerojatno radi njega. Uzela je neke običaje al bi onda imala takvu kiselu facu da je svima zasmetalo. A kad je bilo "Pij mlada pij..." nije željela razbiti čašu a za njom ni muž ni kumovi. Neki stariji ljudi su se malo uvrijedili, a bilo mi je žao rođaka koji se baš trudio. Zato odluči koje običaje želiš i onda ih sa smješkom napravi. Ta samo traje jednu noć!

aaaa jadaaaan... pa naravno da zelim sveee obicaje, bas sve.. i to mi je bas gust..
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:38   #66
Quote:
TAMARA01 kaže: Pogledaj post
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam
Kad su svatovi? Gdje?
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:41   #67
Da tamo živiš (kao što bi i trebala) znala bi.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:11   #68
Quote:
TAMARA01 kaže: Pogledaj post
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam
zakon ste cure, tako triba bit. Kad nista mi pravimo dobre feste.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:07   #69
Jaranka svadba će biti u Širokom brijegu 11.8
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:37   #70
pa kud ste mi nestale
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 01:03   #71
Cure moje, vi se udajete u moj rodni kraj, a ja se udajem u Dalmaciju, tocnije u Dalmatinsku Zagoru. Nije daleko stoga se i obicaji ne razlikuju previse. Zbog prelaska granice smo odlucili vjencati se u rodnom mjesto moje mame (takodjer Zagora), a svadba u njegovom mjestu... Citajuci ove postove vratio mi se osmjeh na lice. Stekla sam dojam da vecina na ovom podforumu obicaje smatra pomalo "bezveznim"... I pocela sam se vec pitati, je li sve u redu sa mnom, jesam li ja konzervativna ili sto vec?! Tako mi je drago procitati kako ce netko obaviti sve sve obicaje zbog gusta, sto se ne isfurava neka finoca, intelektualnost i elitizam. Bravo! Morala sam to reci jer me sve to smetalo... Odrasla sam u gradu i obrazovana sam osoba, ali jako dobro znam odakle su mi korijeni, tko me je odgojio i gdje je moj kamen... Uf sto me puca ponos! I bas cu uzivati i u starom svatu i u kupnji mlade i u bacanju jabuke i u darivanju njegove obitelji i u Ocenasu i u barjaku i u reverima ma svemu svemu svemu... Lijepo ste me okurazili svi skupa!! Hvala vam i svima zelim puno srece!!
mlada_nevista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 08:58   #72
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ah da nemoj nakon himne sjesti, ipak mora odsvirati i Hercegovina u srcu

to ti je ovisno do mjesta i do zelje mladenaca, nije u cijeloj Hercegovini tako.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:01   #73
...ooo najbolji dernek je u hercegovini...
__________________
:)
Veselica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 23:04   #74
uf..ma imam ja hercegovackih korijena...dida bi najradije matu bulica na piru ...
meni je bila prejaka ona iva iz obicnih ljudi (koja je mostarka, ako se ne varam)...u nekim novinama je izjavila kako ona nije imala velik pir za hercegovacke pojmove, bilo je oko 300 ljudi...
__________________
Gotta keep breathing. Because tomorrow the sun will rise and who knows what the tide could bring?
zubic_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:42   #75
Je li koja od vas kupovala prstenje u Hercegovini, zanima me je li Zlatarna Celje jeftinija tamo ili ne? Znam da imaju dućane u Širokom i Mostaru, pa ako su jeftiniji zašto ne bacit đir do tamo.
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:38   #76
Quote:
malaIM kaže: Pogledaj post
Je li koja od vas kupovala prstenje u Hercegovini, zanima me je li Zlatarna Celje jeftinija tamo ili ne? Znam da imaju dućane u Širokom i Mostaru, pa ako su jeftiniji zašto ne bacit đir do tamo.
jos nisam ali cu pocetkom 7. mjeseca ici.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:48   #77
još jedan običaj u hercegovačkim svadbama, kad se na večer darivaju mladenci iliti "kupi jabuka" onda mlada to stavi u neku torbu ili vrećicu ili šta već odabere i poklanja svekrvi-to je nešto kao miraz i onda ju ona kao zagrli i poljubi i "prima" ju u svoju obitelj... naravno da to svekrva sutradan vrati ali eto, običaj je takav, i još nešto ste preskočili, kad nevista nakon vjenčanja ide kod mladoženje, na vratima ju dočekuje rodbina među kojima bi trebalo biti malo djete, ako nema nitko iz rodbine onda neki susjed ili bilo tko, uglavnom malo dijete i mladenka mu donosi neki poklon. To je kao da bi se imalo puno dice u budućnosti i da sve imaju šta im triba. E onda ulazi u kuću i proba juhu i mora reć jel dobra, to je sad da bi ona vidila kakva joj je svekrva i da će ona tribat znat skuvat istu takvu sutradan, tu ide da MORA reć da je juha najbolja koju je probala do sada. a prijateljice ili neke rođakinje od neviste, na večer prolaze kroz salu sa reverima u korpi, i prodaju ih svatovima (s njegove strane), cvijet stavljaju svima, ali se cvijet ne mora platiti (da nebi preskočili nekoga ko možda nije namjeravao platiti cvjet). i neviste naučite igrat trusu jer svadba bez truse nije svadba niti SMIJE proći bez nje, eto sretno vam bilo svima.
inja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:50   #78
a zlatarna celje je jeftinija u širokom nego po hrvatskoj
inja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:53   #79
pa u BiH je opcenito jeftinije zlato...
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:28   #80
Quote:
inja777 kaže: Pogledaj post
a zlatarna celje je jeftinija u širokom nego po hrvatskoj

koliko jeftinija?
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.