Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2016., 18:38   #1
"Zar još nisi nastavila dalje?"

Trudim se ne biti patetična i održati sliku osobe koja je posložila život najbolje što može. Fasada je nešto što sam odavno naučila graditi, tako da se ponekad pitam dali sam ikog od svojih prijatelja uopće upoznala na način da je u startu vidio mene, a ne ono što sam ja htjela da vidi. Ne želim lagati ljudima, nije u tome stvar, ne želim ih obmanjivati, no smatram da ono što se iza te fasade nalazi nije nešto što bi itko želio u životu, pa mi onda treba vremena da to padne. Ima situacija i odnosa kada nisam ni došla do te razine. Nekim ljudima jednostavno nisam mogla pokazati sebe.

Rastala sam se, ljudi su bili uz mene i to je tu otprilike stalo. Nije prošlo niti mjesec dana, a ja nemam osjećaj da i dalje imam "pravo" da bude loše. Imam dojam da nemam pravo biti tužna, kao da sam morala sam već nastaviti dalje. Obavili smo one "kak si danas? jesi bolje?" razgovore u prvih tjedan-dva i sad je vrijeme da nastavimo pričati i o vremenu i filmovima, right?

Već danima se ne osjećam dobro, a ne osjećam se ni dovoljno ugodno da to podjelim s nekim. Svi imaju svoje živote, svoje probleme i naprosto ne želim biti teret. Nisam toliko empatična i nesebična, nego se ne želim naći u situaciji da nekome izlijem dušu na papir i dobijem odgovor u stilu "jebiga, bit će bolje".

I dalje sam na van sretna i vesela, a jedino što me ustvari usrećuje je, ponovno, odlazak u krevet jer to znači da idem spavati, da se idem isključiti iz svijeta, da se idem maknuti od ljudi i da ću tih par sati biti sretna, mirna i dobro.

Meni ne fali bivši u smislu da se želim pomiriti, nego mi fali nešto sasvim drugo. Fale mi moje godine, rane dvadesete. Fale mi propuštene prilike i mogućnosti. Falim sama sebi. Osjećam kako ponovno postajem lošije, kako idem putanjom kojom sam se nadala da nikad više neću ići. Opet sam u situaciji da sam sama, da sam nezadovoljna i da se bojim. Bojim se što će biti sutra, prekosutra. Bojim se da nikad više neću voljeti, a također se i jako bojim toga što sam zavoljela nekoga tko to ne zna cijeniti.

Bivši se hrani mojom tugom. Pred njim ju ne mogu sakriti. Ne mogu glumiti. Zna me. Dovoljno je da me pogleda, baš onako kako me nekad gledao, da me istinski pogleda i da zna. Da zna da sam tužna, da patim, da mi je teško. Dovoljno je da vidi što radim, kako se ponašam, pa da zna... I to boli. Činjenica da on moje emocije koristi kako bi hranio svoj ego iako se one ni u kojem smislu ne odnose na njega. Kao što sam rekla, ne želim se pomiriti, ne želim njega. Ne vidim se s njim, ne vidim budućnost. Uostalom, sad nema nazad. Donesli smo odluku koja se ne može povući, odluku koja stoji kao u kamen uklesana jer tako i treba biti. Tako želim da bude.

Boli me to što me ljudi percipiraju svakako. Što ljudi ne poznaju mene, a smatraju da poznaju njega. Što u nama vide drugačije ljude nego što jesmo. Znam da sam ja sama kriva za to, ali u slučaju da i krenem iskreno govoriti kako je bilo. Da prepričam mjesece psihičkog zlostavljanja, vrijeđanja, ispada bijesa. Da pričam kako je to gledati njega kako se zaljubljuje i negira to sve. Kako je slušati njega kako negira i probleme u našem braku, a u trenutku kad napokon i sebi i meni prizna da ništa nije u redu, odbija napraviti išta da spasimo ako se išta spasiti da. Zar bi mi itko vjerovao?

Ja sam se trudila, željela sam da uspijemo. Osjećala sam se zarobljeno, ali sam smatrala da tu možda nešto može biti. Možda možemo biti oni ljudi koji smo bili, možda se možemo voljeti kao što smo se nekad voljeli. Možda možemo barem probati doći do te razine, zar ne? Svaki moj pokušaj je bio odbijen, svaka moja ideja glupa... Svaki moj dan se vrtio oko toga da ugodim njemu koji nikad nije bio zadovoljan. Da ugodim njemu koji je želio rastavu, ali nije imao dovoljno muda da to kaže, pa je mene slamao djelić po djelić mjesecima dok napokon nisam pukla. Dok nisam pukla i ispala kuja koja ga je ostavila.

Zar bi imalo smisla išta ikome pričati? Dali bi mi itko uopće vjerovao da osoba o kojoj pričam je ista ona osoba koju oni poznaju kao sasvim drugačiju? Nitko mi nebi vjerovao koliko sam vremena provela u suzama zbog uvreda na račun moje osobnosti, ponašanja, želja. Ono što je pak bilo najgore su bile uvrede na račun moje obitelji. Kad je shvatio da me više ne boli kad vrijeđa mene, prebacio se na njih. Zar bi itko vjerovao da osoba koja se prezentira kao netko tko nebi ni mrava zgazio paralelno s tim vrišti na svoju ženu svaki dan? Zar bi itko vjerovao da ja, koja sam glasna i imam čvrste stavove, paralelno sa vrištanjem sjedim, ridam i molim ga da prestane? Molim ga da se smiri, obećajem da ću biti bolja. Preklinjem ga da se smiri, uvjeravam ga da će biti u redu. A sve samo zato što sam ukazala na neku njegovu pogrešku ili se pak "usudila" biti povrijeđena. Zar bi itko vjerovao da sam u zadnjih par mjeseci bila natjerana nas sve velike promjene? Da nije bilo kompromisa, da sam radila što sam morala, a sve samo u nadi da će se on promjeniti, vratiti na staro i ponovno me voljeti.

Zar bi itko uopće vjerovao u kolikom sam strahu od udarca bila? Bojim se odgovora u stilu "ali nije te udario, jelda?". Nije. Mogao je. Da sam rekla išta, da nisam bila ona glupača koja rida, koja se ispričava i kad nije kriva. Da sam se usudila usprostaviti mu se i reći da ne vrijeđa moje roditelje. Imam dojam da je to samo čekao. Da kažem nešto. Da mu se usprostavim. Čekao je da me isprovocira toliko da pređemo tu neku granicu.

Nakon nekog vremena su riječi prestale boljeti, stvorila sam oko sebe oklop koji one više nisu mogle probiti i tada je naš brak umro. Onog trenutka kad je on shvatio da me više ne može povrijediti onoliko koliko on to želi. Da me ne može poniziti više nego što me ponizio i da sam se spustila najniže što mogu. Kad je shvatio da me ne može slomiti do kraja, makar je do toga nedostajao samo jedan djelić. Onog trenutka kad sam se zaljubila u nekog drugog jer me jedino maštanje o njemu držalu podalje od živčanog sloma, vrištanja i svega onoga što brak nebi trebao biti.

Moj bivši se i dalje hrani negativnim emocijama, i dalje pokušava doprijeti do tog malog dijela mene koji je ostao netaknut i koji može iskreno voljeti. Do tog malog dijela koji je slomio netko drugi, ne nužno namjerno, ali sigurno. Do tog malog dijela mene koji rijetko kome pokazujem, a koji je ujedno i najveći dio moje osobnosti. Onaj dio koji je još djetinj, koji vjeruje u ljubav, koji želi biti voljen. Isti taj dio je sad nadglasan dernjavom loših iskustava.

Nisam spremna na vezu, nisam spremna voljeti. Nisam spremna biti odbijena niti sam spremna biti ponovno u situaciji da me se ne cijeni. Stoga sama biram tu situaciju. Biram ne biti cijenjena, biram biti submisivna jer time pokazujem svoju dominaciju nad tim malenim dijelom koji je glup. Koji vjeruje u nešto što ne postoji. Koji govori krive stvari u krivo vrijeme i koji pokazuje emocije koje nebi trebao pokazivati.

Slaba sam. Pokleknut ću.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:03   #2
nisi i nećeš. nije nadglasan i taj dio vrijedi više nego svi ostali zajedno i ne...nije glup. niti slomljen. losa iskustva utjecu na percepciju...to se da ispraviti ako se covjek ne preda tome da su svi ljudi isti. nisu.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:06   #3
Nisu svi ljudi isti, ali ja vučem previše prtljage u svakom mogućem pogledu. Oštećena sam roba. Taj dio je slomio netko sasvim treći, tko nije ni shvatio razmjer mojih osjećaja, a kome nebi činilo razliku čak i da je. Netko zbog koga mi se svaki izlazak svodi na mogućnost da ga vidim. Netko do koga mi nebi trebalo biti stalo, tko to nije zaslužio, a koga taj mali, glupi dio cijeni puno previše.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:14   #4
koja trakavica od posta,nečitljivo,izgubiš interes na prvom slovu.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:18   #5
što onda nisi na tom prvom slovu i stao?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:29   #6
svi su ljudi ostecena roba i svi imaju prtljagu sa sobom. been there. to je tako...svatko na svoj nacin. u nekim stvarima si ne mogu pomoci, pa najebem...popravim sto je slomljeno i ajmo dalje. nema druge, pomiriti se sa svime nije opcija. doci ce osoba kojoj nije bitna prtljaga, koja prihvaca ostecenja i popravi ih. ako dopustis...naravno. puno ih ne dopusti...iz straha proizaslog iz prijasnjih iskustava.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:31   #7
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
koja trakavica od posta,nečitljivo,izgubiš interes na prvom slovu.
zar te itko tjera da citas? ocigledno je dovoljno zanimljivo da ponudis svoj inteligentan osvrt.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:34   #8
Pokušavam tvoj posta shvatiti u kontekstu tvoje povriđenosti jer ono što iznosiš bilo o sebi bilo o drugima je zaista persimistično, imaš zaista loš pogled na sebe i druge općenito. Kad vidim i opise zlostavljanja, gubitka sebe u nezadovoljnom braku i na kraju bijeg i zatvorenost po pitanju osjećaja koji su zapravo plod tvog negativnog pogleda na sebe jasno mi je da si imala loš brak i imat ćeš ga u budućnosti ako SEBE iz temelja ne mijenjaš.
Za raspad svog braka ti si podjednako kriva kao i tvoj bivši muž, kada dođeš do te spoznaje ona će biti jako značajna za tebe. Ovako si nesigurna osobnost koja se stavlja u ulogu žrtve i zbog toga u životu biraš ljude koji se uklapaju u tu tvoju slagalicu.
Po pitanju maski, svi ih nosimo da bi se zaštitili, prije bih rekao da držimo distancu prema drugima... no predstavljati se drugima u onakvom svijetlu kakav zapravo nisi jako zamara, kvari kvalitetu života i izaziva upravo onaj duboki strah i nesigurnost prema drugim ljudima koji imaš u sebi. To moraš iz temelja promjeniti, moraš zavoljeti i prihvatiti sebe i birati ljude koji pašu tvojoj osobnosti, za ostale te doslovno treba boljeti džon..
Ako želiš detaljnije javi se u pp...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:39   #9
Ne, Horadična, nećeš pokleknuti. Dok god možeš ovako lijepo posložiti priču vrlo si precizna, svjesna i snažna. Dok god te mi čitamo nisi sama. Dok god mislimo da si zanimljivija od većine nisi sama. Ovo je sada friška faza nakon rastave i bljutava siva nedjelja, pa te samoća snažnije pritisnula. Doć će opet takvi dani i takve nedjelje i proć će pognute glave. Naviknut ćeš se na svoj novi život u kojemu stanuješ sama. Naviknut ćeš se ponovno na taj početak kada tek treba pronaći divnoga frajera, srušila si kuću i sada počinje gradnja nove i bolje kuće. Letjet ćeš ponovno poput bumbara, bliži se to vrijeme, svakim danom sve više.

Pokušaj se prisjetiti vremena prije svoga muža, što te veselilo, što te nabrijavalo? Što te činilo moćnom? Sigurno pamtiš taj osjećaj, sigurno pamtiš slike. Vrati to! Opet radi to! Prebaci se opet na korijene svojih inspiracija, ponovno stavi dudu u usta i posjeti korijene svoje sreće i zabave. Nakon ovog neuspješnog eksperimenta s mužem treba ti povratak svojim korijenima, povratak onome u čemu si najbolja i sretna. Odvrti film unatrag, sjeti se svog nasmiješenog lica, i radi to. Ponovno. Iskopiraj to, moderniziraj to, samo radi to u čemu si dobra i sretna, i što je negdje u tebi. Nije tvoj bivši muž nešto u čemu si najbolja, nešto što ti najbolje ide. Možeš ti i bolje od toga, samo se trebaš ponovno usuditi, kao nekoć.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:40   #10
upravo to...poceti malo misliti na sebe i na to da ti ne gubis nista, vec gubi ta osoba. ti si takva kakva jesi i to je to...drugi ili to prihvaca ili neka odjebe. u tom slucaju maska vise nije potrebna...jednostavno te vise nije briga. meni je deset godina glume bilo sasvim dovoljno. hvala lijepa.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:44   #11
Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
svi su ljudi ostecena roba i svi imaju prtljagu sa sobom. been there. to je tako...svatko na svoj nacin. u nekim stvarima si ne mogu pomoci, pa najebem...popravim sto je slomljeno i ajmo dalje. nema druge, pomiriti se sa svime nije opcija. doci ce osoba kojoj nije bitna prtljaga, koja prihvaca ostecenja i popravi ih. ako dopustis...naravno. puno ih ne dopusti...iz straha proizaslog iz prijasnjih iskustava.
iskreno se nadam da ću znati prepoznati tu osobu.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pokušavam tvoj posta shvatiti u kontekstu tvoje povriđenosti jer ono što iznosiš bilo o sebi bilo o drugima je zaista persimistično, imaš zaista loš pogled na sebe i druge općenito. Kad vidim i opise zlostavljanja, gubitka sebe u nezadovoljnom braku i na kraju bijeg i zatvorenost po pitanju osjećaja koji su zapravo plod tvog negativnog pogleda na sebe jasno mi je da si imala loš brak i imat ćeš ga u budućnosti ako SEBE iz temelja ne mijenjaš.
Za raspad svog braka ti si podjednako kriva kao i tvoj bivši muž, kada dođeš do te spoznaje ona će biti jako značajna za tebe. Ovako si nesigurna osobnost koja se stavlja u ulogu žrtve i zbog toga u životu biraš ljude koji se uklapaju u tu tvoju slagalicu.
Po pitanju maski, svi ih nosimo da bi se zaštitili, prije bih rekao da držimo distancu prema drugima... no predstavljati se drugima u onakvom svijetlu kakav zapravo nisi jako zamara, kvari kvalitetu života i izaziva upravo onaj duboki strah i nesigurnost prema drugim ljudima koji imaš u sebi. To moraš iz temelja promjeniti, moraš zavoljeti i prihvatiti sebe i birati ljude koji pašu tvojoj osobnosti, za ostale te doslovno treba boljeti džon..
Ako želiš detaljnije javi se u pp...
vidiš, to je još jedan od razloga zašto ne pričam o svemu tome. ja nisam žrtva, ne želim biti žrtva niti želim da me se percipira kao žrtvu. sasvim prihvaćam svoju ulogu u razvodu, a s druge strane sam svjesna da on nije toliko grozan koliko je zadnjih mjeseci bio. imali smo lijepu vezu - veći dio vremena.

njega ljudi percipiraju kao osobu koja je veseljak kad popije, a ovako je miran i tih, dobrica. ja ne znam kako opisati zadnje mjesece osim na način na koji gore jesam, a nisam nimalo zadovoljna time kako to zvuči. kao što sam rekla, ne želim biti žrtva, a ne znam objasniti situacije (očito kao što vidiš) da ne ispadne da od sebe radim žrtvu.

želim biti u mogućnosti da iskažem emocije onakve kakve jesu i da pričam o situacijama onako kako je i bilo. nisam još u mogućnosti niti jedno niti drugo jer znam kako ljudi shvaćaju moje riječi, znam kako to ljudima zvuči, a ja ne želim da to tako bude. želim da shvate da nisam samo ja kriva, da on nije onakav kakvim se predstavlja i da stvari nisu crno bijele.

što se pak tiče fasade, možda je svega par ljudi ostalo uz mene kad bi pokazala koliko sam ustvari ranjiva. valja nije zanimljivo imati prave emocije, pa ih stoga skrivam tamo negdje daleko i zamaskiram sarkazmom
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:50   #12
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Trudim se ....
rijetko komplimentiram postove , ali ovaj baš zaslužuje, svaka čast na napisanome
ne isključujem da smo se možda i svađali, ne pamtim nickove, kompliment za pisanje svejedno ostaje.

svi će davati neželjene savjete, imat ćeš birati od suludih do sasvim upotrebljivih,
pa da i ja napišem neželjeno mišljenje

super za fasadu, da kužiš da postoji. A sad probaj bit svoja. Makar na forumu za prvi korak. Ugledaj se na mene Piši što misliš, šalji u kurac koga ti se šalje. Kad si down napiši da si down bez obzira na ikoga. Vremenom probaj aplicirati i na život. Ali pomalo s tim. Ja to radim ili barem nastojim oduvijek i ne znam baš koliko je to za savjetovati.... možda bolje laganu glazuru ipak imati sa drugima. Procjeni prijateljstva, od osobe do osobe, možda ima onih pred kojima možeš već biti otvorena.

Sad si damaged.
Welcome to the club.
Osvrni se na postove. Svi su razbijeni. Više ili manje. Čak i oni koji djeluju najstaloženije, koji si uzimaju pravo svima pametovati, povremeno iz njih izleti takva gorčina da ne može biti drugo nego damaged-goods.
"we are all a little broken
and that's OK"


trik je da naučiš ići dan po dan i zasad zaboraviš na projekcije i ciljeve
ponekad nakon prekida postoje opravdani razlozi za ostati u kontaktu. Prema napisanome, ovo nije taj slučaj.

Nema više iluzije zajedništva, jedan san je propao.

Sad počinje putovanje tko si ti uopće ?
Bez njega.
Pomalo.
Dan po dan.
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:56   #13
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Nisu svi ljudi isti, ali ja vučem previše prtljage u svakom mogućem pogledu. Oštećena sam roba. Taj dio je slomio netko sasvim treći, tko nije ni shvatio razmjer mojih osjećaja, a kome nebi činilo razliku čak i da je. Netko zbog koga mi se svaki izlazak svodi na mogućnost da ga vidim. Netko do koga mi nebi trebalo biti stalo, tko to nije zaslužio, a koga taj mali, glupi dio cijeni puno previše.
Podsjetila si me na desetak žena koje sam imao priliku dublje upoznati tokom godina. Oprosti ako to zvuči kao klišej ili svrstavanje u predefinirane okvire, no tako je.

Mogao bih jako dugo razglabati na ovu temu, no neću ovaj put, i nadam se nikad više. Stvari su za mene postale iznimno jednostavne nakon višegodišnjeg bavljenja sličnim temama.

Prekomplicirana si. Podvojena između nekoliko podosobnosti. Maske koje nosiš u potpunosti su te odvojile od tvoje srži, ako si je ikad i bila svjesna. Ta prtljaga koju si spomenula primjećuje se u tom pisanju, a vjerujem i u ponašanju. Odnos s tobom takvom ima jako malu vjerojatnost uspjeha. Nažalost, nismo evoluirali na način da hendlamo tu razinu komplikacija u odnosima. Moraš postati jednostavnija, no pritom ne i manje sofisticirana. Mislim da to rijetko kojoj ženi tvog profila pođe za rukom. Mislim da ti zapravo nema pomoći što se odnosa tiče. Probat ćeš još koji put, to vjerujem, jer inače ne bi dala ovom topicu taj naslov (nećeš moći odoljeti trendovima), no neće ići. Naravno, lagat ćeš sebi ponovno, no neće ići.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:59   #14
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
iskreno se nadam da ću znati prepoznati tu osobu.



vidiš, to je još jedan od razloga zašto ne pričam o svemu tome. ja nisam žrtva, ne želim biti žrtva niti želim da me se percipira kao žrtvu. sasvim prihvaćam svoju ulogu u razvodu, a s druge strane sam svjesna da on nije toliko grozan koliko je zadnjih mjeseci bio. imali smo lijepu vezu - veći dio vremena.

njega ljudi percipiraju kao osobu koja je veseljak kad popije, a ovako je miran i tih, dobrica. ja ne znam kako opisati zadnje mjesece osim na način na koji gore jesam, a nisam nimalo zadovoljna time kako to zvuči. kao što sam rekla, ne želim biti žrtva, a ne znam objasniti situacije (očito kao što vidiš) da ne ispadne da od sebe radim žrtvu.

želim biti u mogućnosti da iskažem emocije onakve kakve jesu i da pričam o situacijama onako kako je i bilo. nisam još u mogućnosti niti jedno niti drugo jer znam kako ljudi shvaćaju moje riječi, znam kako to ljudima zvuči, a ja ne želim da to tako bude. želim da shvate da nisam samo ja kriva, da on nije onakav kakvim se predstavlja i da stvari nisu crno bijele.

što se pak tiče fasade, možda je svega par ljudi ostalo uz mene kad bi pokazala koliko sam ustvari ranjiva. valja nije zanimljivo imati prave emocije, pa ih stoga skrivam tamo negdje daleko i zamaskiram sarkazmom
Ali pristala si biti žrtva u braku, a to mnogo govori o tebi, trpjela si psihičko maltretiranje..izgubila sebe, pobjegla iz braka na kraju iz očaja.. sve je to odlika žrtve, nisi se imala snage zrelo postaviti i njega kriviš za mnoge stvari...
Sad te jebe što drugi nemaju realan pogled na situaciju..?
Zašto bi to trebalo biti tako, drugi uvijek misle ono što žele misliti, zašto se time opterećuješ, povjeri se onima tko će te razumjeti i dati ti podršku jer je to jedino bitno za tebe sada..
Strancima se ne otvaraš, čemu, zašto bi ti bili bitni, no ljudima koji ti pašu, razumjete se, gradite prijateljski odnos čemu gluma i fasada.. pa bolje je imati jednog čovjeka pred kojem možeš biti onakva kakva jesi nego 100 glumaca sa fasadom..
Promjeni percepciju, razvod će na tebe djelovati kao veliki izazov, mnoge stvari ćeš propitivati, sebe ćeš preispitivati.. budi otvorena i traži odgovore...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:09   #15
shvatiti i prihvatiti sebe. nebitno sto drugi misle...postupila si ispravno i tocka. ispred tebe je nepoznato...i to je dobro. do sada je sve bilo poznato. bitno je znati sto hoces. nije bitno kako doci do toga.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:12   #16
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Podsjetila si me na desetak žena koje sam imao priliku dublje upoznati tokom godina. Oprosti ako to zvuči kao klišej ili svrstavanje u predefinirane okvire, no tako je.

Mogao bih jako dugo razglabati na ovu temu, no neću ovaj put, i nadam se nikad više. Stvari su za mene postale iznimno jednostavne nakon višegodišnjeg bavljenja sličnim temama.

Prekomplicirana si. Podvojena između nekoliko podosobnosti. Maske koje nosiš u potpunosti su te odvojile od tvoje srži, ako si je ikad i bila svjesna. Ta prtljaga koju si spomenula primjećuje se u tom pisanju, a vjerujem i u ponašanju. Odnos s tobom takvom ima jako malu vjerojatnost uspjeha. Nažalost, nismo evoluirali na način da hendlamo tu razinu komplikacija u odnosima. Moraš postati jednostavnija, no pritom ne i manje sofisticirana. Mislim da to rijetko kojoj ženi tvog profila pođe za rukom. Mislim da ti zapravo nema pomoći što se odnosa tiče. Probat ćeš još koji put, to vjerujem, jer inače ne bi dala ovom topicu taj naslov (nećeš moći odoljeti trendovima), no neće ići. Naravno, lagat ćeš sebi ponovno, no neće ići.
Misliš li da je primjereno pokazati ovakvu dozu nedostatka empatije
i koristiti nečiju priču samo da bi se na silu ugurala u neke teorije i krilatice vaše sekte ?

pitanje je retoričko, ne repliciraj. Poanta je da te zamisli. Ili te zamislilo ili nije, kako god, ne odgovaraj mi. Ne zanima me.
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:29   #17
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
Misliš li da je primjereno pokazati ovakvu dozu nedostatka empatije
i koristiti nečiju priču samo da bi se na silu ugurala u neke teorije i krilatice vaše sekte ?

pitanje je retoričko, ne repliciraj. Poanta je da te zamisli. Ili te zamislilo ili nije, kako god, ne odgovaraj mi. Ne zanima me.
Sekte? WTF? Smanji malo bullshit na prihvatljivu razinu.

Ne manjka mi empatije prema autorici i njenoj priči. Vrlo je zanimljiva osoba i vjerujem vrlo privlačna žena. Ja sam posebno slab na takve, sofisticirane i malo dublje tipove žena. No, samo joj kažem što mislim da će joj se dogoditi. I mislim da ju jako dobro razumijem. Poznajem ženski um dovoljno dobro.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:33   #18
Quote:
Mallarme kaže: Pogledaj post
Ne, Horadična, nećeš pokleknuti. Dok god možeš ovako lijepo posložiti priču vrlo si precizna, svjesna i snažna. Dok god te mi čitamo nisi sama. Dok god mislimo da si zanimljivija od većine nisi sama. Ovo je sada friška faza nakon rastave i bljutava siva nedjelja, pa te samoća snažnije pritisnula. Doć će opet takvi dani i takve nedjelje i proć će pognute glave. Naviknut ćeš se na svoj novi život u kojemu stanuješ sama. Naviknut ćeš se ponovno na taj početak kada tek treba pronaći divnoga frajera, srušila si kuću i sada počinje gradnja nove i bolje kuće. Letjet ćeš ponovno poput bumbara, bliži se to vrijeme, svakim danom sve više.

Pokušaj se prisjetiti vremena prije svoga muža, što te veselilo, što te nabrijavalo? Što te činilo moćnom? Sigurno pamtiš taj osjećaj, sigurno pamtiš slike. Vrati to! Opet radi to! Prebaci se opet na korijene svojih inspiracija, ponovno stavi dudu u usta i posjeti korijene svoje sreće i zabave. Nakon ovog neuspješnog eksperimenta s mužem treba ti povratak svojim korijenima, povratak onome u čemu si najbolja i sretna. Odvrti film unatrag, sjeti se svog nasmiješenog lica, i radi to. Ponovno. Iskopiraj to, moderniziraj to, samo radi to u čemu si dobra i sretna, i što je negdje u tebi. Nije tvoj bivši muž nešto u čemu si najbolja, nešto što ti najbolje ide. Možeš ti i bolje od toga, samo se trebaš ponovno usuditi, kao nekoć.
Ja sam oduvijek veoma svjesna sebe, a ta ja sam samo online. Zato i imam tako "bogat" život putem foruma ili reddita. Lakše je biti ja među ljudima koji o meni već nemaju neko mišljenje na temelju tko zna kakvih situacija od tko zna kad.

Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
rijetko komplimentiram postove , ali ovaj baš zaslužuje, svaka čast na napisanome
ne isključujem da smo se možda i svađali, ne pamtim nickove, kompliment za pisanje svejedno ostaje.

svi će davati neželjene savjete, imat ćeš birati od suludih do sasvim upotrebljivih,
pa da i ja napišem neželjeno mišljenje

super za fasadu, da kužiš da postoji. A sad probaj bit svoja. Makar na forumu za prvi korak. Ugledaj se na mene Piši što misliš, šalji u kurac koga ti se šalje. Kad si down napiši da si down bez obzira na ikoga. Vremenom probaj aplicirati i na život. Ali pomalo s tim. Ja to radim ili barem nastojim oduvijek i ne znam baš koliko je to za savjetovati.... možda bolje laganu glazuru ipak imati sa drugima. Procjeni prijateljstva, od osobe do osobe, možda ima onih pred kojima možeš već biti otvorena.

Sad si damaged.
Welcome to the club.
Osvrni se na postove. Svi su razbijeni. Više ili manje. Čak i oni koji djeluju najstaloženije, koji si uzimaju pravo svima pametovati, povremeno iz njih izleti takva gorčina da ne može biti drugo nego damaged-goods.
"we are all a little broken
and that's OK"


trik je da naučiš ići dan po dan i zasad zaboraviš na projekcije i ciljeve
ponekad nakon prekida postoje opravdani razlozi za ostati u kontaktu. Prema napisanome, ovo nije taj slučaj.

Nema više iluzije zajedništva, jedan san je propao.

Sad počinje putovanje tko si ti uopće ?
Bez njega.
Pomalo.
Dan po dan.
hvala ti.
ja se trudim pronaći sebe, odnosno odvojiti "ja ovo volim raditi" od "mi to volimo raditi". svjesna sam sebe i nekih svojih glavnih i generalnih želja i interesa, ali postoji toliko sitnica, toliko detalja u kojima se uopće ne poznajem.

Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Podsjetila si me na desetak žena koje sam imao priliku dublje upoznati tokom godina. Oprosti ako to zvuči kao klišej ili svrstavanje u predefinirane okvire, no tako je.

Mogao bih jako dugo razglabati na ovu temu, no neću ovaj put, i nadam se nikad više. Stvari su za mene postale iznimno jednostavne nakon višegodišnjeg bavljenja sličnim temama.

Prekomplicirana si. Podvojena između nekoliko podosobnosti. Maske koje nosiš u potpunosti su te odvojile od tvoje srži, ako si je ikad i bila svjesna. Ta prtljaga koju si spomenula primjećuje se u tom pisanju, a vjerujem i u ponašanju. Odnos s tobom takvom ima jako malu vjerojatnost uspjeha. Nažalost, nismo evoluirali na način da hendlamo tu razinu komplikacija u odnosima. Moraš postati jednostavnija, no pritom ne i manje sofisticirana. Mislim da to rijetko kojoj ženi tvog profila pođe za rukom. Mislim da ti zapravo nema pomoći što se odnosa tiče. Probat ćeš još koji put, to vjerujem, jer inače ne bi dala ovom topicu taj naslov (nećeš moći odoljeti trendovima), no neće ići. Naravno, lagat ćeš sebi ponovno, no neće ići.
hoćemo se međusobno čitati?

upoznala sam mnogo ljudi poput tebe, ali većinom na forumu. ljude koji smatraju da iz nekoliko pročitanih postova mogu sasvim pretpostaviti kakva je osoba iza ekrana. pomalo žalim ljude koji osjećaju toliku superiornost nad drugima da mogu tvrditi da znaju i ono što nije napisano, a bome i da mogu u ladice potrpati ljude koji tamo ne pripradaju.

stvarno ne razumijem koja je poanta ovog zadnjeg dijela o pokušavanju? što ću pokušati? voljeti? da, pokušat ću voljeti. pokušat ću jer nisam idiot koji će sa 25 odlučiti da do kraja života nikad nikome neće dati priliku. generalno nisam idiot iako pokušavaš to u rukavicama reći.

komplicirana sam, jesam. razvod je također nešto što dodatno zakomplicira sve odnose i osjećaje. jebiga, nisam toliko superiorna da me nešto poput raspada veze od skoro 8 godina ne dira

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ali pristala si biti žrtva u braku, a to mnogo govori o tebi, trpjela si psihičko maltretiranje..izgubila sebe, pobjegla iz braka na kraju iz očaja.. sve je to odlika žrtve, nisi se imala snage zrelo postaviti i njega kriviš za mnoge stvari...
Sad te jebe što drugi nemaju realan pogled na situaciju..?
Zašto bi to trebalo biti tako, drugi uvijek misle ono što žele misliti, zašto se time opterećuješ, povjeri se onima tko će te razumjeti i dati ti podršku jer je to jedino bitno za tebe sada..
Strancima se ne otvaraš, čemu, zašto bi ti bili bitni, no ljudima koji ti pašu, razumjete se, gradite prijateljski odnos čemu gluma i fasada.. pa bolje je imati jednog čovjeka pred kojem možeš biti onakva kakva jesi nego 100 glumaca sa fasadom..
Promjeni percepciju, razvod će na tebe djelovati kao veliki izazov, mnoge stvari ćeš propitivati, sebe ćeš preispitivati.. budi otvorena i traži odgovore...
nisam pobjegla iz braka iz očaja, pobjegla sam iz stana iz očaja , a sam dogovor o razvodu se sastojao od mnogo besmislenih razgovora. u tom trenutku kad sam odlučila otići sam prvi put u jako dugo vremena pokazala da se dio mene i dalje bori za mene. da je odustao od "nas".

on je kriv za ono za što je kriv. to su činjenice. ja nisam sunce, nisam savršena i sasvim spremno nosim sav svoj dio krivice i sve svoje mane. ovih zadnjih par mjeseci je bilo, kak bi moja frendica rekla, šutanje mrtvog konja i vjerujem da sam tada izabrala biti žrtvom iako se ne sjećam da me itko pitao ().
nisam se smatrala žrtvom niti sam smatrala da se žrtvujem. bila sam osoba koja se borila za svoj brak i za sve ono što smo godinama gradili. ako je to značilo šutjeti, onda sam šutjela. mislim da sam shvatila koliko je daleko to otišlo onda kad sam ga se počela bojati, a tada moj glas ionako više nije bio bitan.

Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
shvatiti i prihvatiti sebe. nebitno sto drugi misle...postupila si ispravno i tocka. ispred tebe je nepoznato...i to je dobro. do sada je sve bilo poznato. bitno je znati sto hoces. nije bitno kako doci do toga.
trenutno nemam nekih želja ili ciljeva. trenutno samo želim doći k sebi, odmoriti se i napuniti baterije. predugo sam planirala i uzdala se u to da se ustvari može neke stvari splanirati. ajmo sad malo bez plana i programa, pa ćemo vidit
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:33   #19
Mene zanimaju dvi stvari:

koliko autorica ima godina i zašto je još uvik u kontaktu s bivšim?
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:34   #20
da...citas je ko radnu knjizicu. sve zene su iste...sto i sam znas, kao vrsni poznavaoc zenskih umova.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.