Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 18:36   #81
Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
..postavke brzine ekspozicije i ISO vrijednosti ovise i o velicini blende..sve su to vrijednosti koje ovise jedne o drugoj...valja spomenuti i o kojem se staklu radi...brzom ili sporom..
naravno da to sve ovisi jedno o drugom, ali za pocetnike je najlakse tako skuziti kako oni uopce funktioniraju jedni s drugima.

najlakse je tako: iso u automatik (ili ga manualno namjestiti), pa brzinu i na kraju blendu

mislim, tako je najjednostavnije, ako recimo setas gradom i slikas vise slika, vise manje pod istom razinom svjetla, znaci iso i brzina su namjesteni kako ti pase, a blendu onda mjenjas prema uvjetima. a s vremenom se onda skuze i neke varijacije koje bi se mogle napraviti...
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:54   #82
Kako da fotografija bude u formatu: 300×200 mm – 300 dpi? Npr. preko Irfan Viewa.
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:28   #83
Negdje sam već čitao o tome ali tada nisam imao taj problem pa se više ne mogu sjetit gdje je bilo.
Naime, za vikend sam imao fotkanje i fotkao sam RAW + JPEG, kad sam išao obrađivat fotke, naravno, otvarao sam RAW ali kad mi otvori u Camera RAW-u ili LR-u ta ista fotka mi bude skoro za blendu podeksponirana dok je JPEG dobar.
Kompenzaciju ekspozicije nisam koristio jer fotkam na M.
hellboy152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:15   #84
pa Raw ti je sirovi format mora biti razlike. a na jpg ti je automatski obavljena kompresija
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:24   #85
Kako to misliš da mora biti razlike?
Jasno mi je da mora biti razlike u bojama jer nema dodatne saturacije kao kod JPEG-a i tome slično, ali baš mi i nije jasno da mora biti razlike u količini svjetla kad je ista ekspozicija kod oba formata.
hellboy152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:44   #86
Pozdrav. Trebao bih u dogledno vrijeme fotkati jedan bend, ali imam samo 18-55 objektiv i wide lens adapter..fotic je nikon d3100 tako da mi je malo teze naci nekoga da mi posudi objektiv na 2-3 sata jer su velika vecina canonasi.. Moze li se uz kit objektiv, malo maste i nesto znanja izvuci nesto kvalitetno i zadovoljavajuce?
P.s. Ako ima neki nikonas iz osijeka da je voljan posuditi mi objektiv na 2-3 sata nek se javi na pp
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:40   #87
Quote:
hellboy152 kaže: Pogledaj post
Negdje sam već čitao o tome ali tada nisam imao taj problem pa se više ne mogu sjetit gdje je bilo.
Naime, za vikend sam imao fotkanje i fotkao sam RAW + JPEG, kad sam išao obrađivat fotke, naravno, otvarao sam RAW ali kad mi otvori u Camera RAW-u ili LR-u ta ista fotka mi bude skoro za blendu podeksponirana dok je JPEG dobar.
Kompenzaciju ekspozicije nisam koristio jer fotkam na M.
Provjeri kod otvaranja RAWa da ti nije uključena neka automatika, pa konverter sam kompenzira ekspoziciju.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:44   #88
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebao bih u dogledno vrijeme fotkati jedan bend, ali imam samo 18-55 objektiv i wide lens adapter..fotic je nikon d3100 tako da mi je malo teze naci nekoga da mi posudi objektiv na 2-3 sata jer su velika vecina canonasi.. Moze li se uz kit objektiv, malo maste i nesto znanja izvuci nesto kvalitetno i zadovoljavajuce?
Naravno da može, samo ovisi koliko imaš mašte i znanja
Tehnički fotke neće biti vrh vrhova, ali puno je važnije da znaš postaviti članove u kadar da fotka ima smisla. Dodaj dobru lokaciju i dobro svjetlo... i 18-55 će obaviti dobar posao.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 23:59   #89
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebao bih u dogledno vrijeme fotkati jedan bend, ali imam samo 18-55 objektiv i wide lens adapter..fotic je nikon d3100 tako da mi je malo teze naci nekoga da mi posudi objektiv na 2-3 sata jer su velika vecina canonasi.. Moze li se uz kit objektiv, malo maste i nesto znanja izvuci nesto kvalitetno i zadovoljavajuce?
P.s. Ako ima neki nikonas iz osijeka da je voljan posuditi mi objektiv na 2-3 sata nek se javi na pp
Sa istom opremom sam prije 2 tjedna fotkao metal bend na rusevinama sveucilisne bolnice u Zagrebu i ja sam jako zadovoljan, ako hoces mogu ti poslati par fotki da vidis? Bitno ti je da imas dobro svijetlo.
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 00:35   #90
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Provjeri kod otvaranja RAWa da ti nije uključena neka automatika, pa konverter sam kompenzira ekspoziciju.
Problem je u "Active D Lighting" opciji koju Adobe RAW ne prepoznaje pa ih ne učita s raw fotkom tako da fali svjetla na njoj.
Jedine dvije opcije su: koristiti Nikonov program za obradu .nef-ova (Capture NX 2) ili isključiti Active D Lighting.
hellboy152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 06:58   #91
Exclamation HITNO MI TREBA ODGOVOR, AKO JE MOGUĆE

Pozdrav svima!

Odmah pucam s pitanjem.

Dakle, radim prezentaciju fotografija sa zajedničkog puta i treba mi jedan efekt koji ne mogu pronaći, a siguran sam da je izvediv jer sam ga sto puta vidio.

Svaka fotografija je slajd i u svim programima mogu birati vrstu tranzicije sa jednog slajda na drugi (ponuda je velika), no ono što meni treba je efekt da dok traje pojedini slajd (dakle pojedina slika) da se ta fotografija priblližava prema gledatelju.
Ponoavljam, ne radi se o prijelazu s jedne slike na drugu nego da dok traje sama fotografija (par sekundi), da se ona lagano pomiće prema gledatelju. Po mogućnosti u različitim smjerovima, ali može i samo frontalno.

Ima li itko ideju kako se zove taj efekt i u kojem programu ga mogu pronaći.

Unaprijed puno hvala za odgovor.
I najljepše molim što prije jer prezentaciju moram predati što prije.
__________________
Rat između muškaraca i žena ne može iznjedriti pobjednika jer ima previše suradnje među neprijateljima.
Zvjezdani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 07:41   #92
http://www.slideshowbox.com/slidesho...-and-zoom.html

mislim da ti ovako nesto treba , znaci takozvani ken burns efekt

http://en.wikipedia.org/wiki/Ken_Burns_effect

tako da ti je najlakse sad onda potraziti program koji moze raditi slajdove s tim efektom ..


probaj sa ovim programom ..

http://wondershare-photo2vcd-studio.en.softonic.com/
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 08:03   #93
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post



Tooooo prijatelju neznani!

Sada znam što tražim i idem isprobati preporučeni program.

Spasio si me.

Svaka ti dala!


P. S.
__________________
Rat između muškaraca i žena ne može iznjedriti pobjednika jer ima previše suradnje među neprijateljima.
Zvjezdani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 12:16   #94
Kako da smanjim rezoluciju slike koja je 5184x3456 i svaka slika mi ima preko 6mb pa nemogu uploadat slike (koristim eos 60d)
__________________
Molim te posjeti!!!
https://www.facebook.com/ivanphotographyzd
IvanPhotography is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 14:42   #95
Ako nemaš Photoshop, možeš ju smanjiti u bilo kojem besplatnom programu, recimo Irfanview i slično.
Ako nemaš ništa takvo možeš to napraviti i u Microsoft Office Picture Manageru, pod Edit imaš opciju resize.

Pošalji mi PM ako trebaš daljnju pomoć.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 14:51   #96
Quote:
IvanPhotography kaže: Pogledaj post
Kako da smanjim rezoluciju slike koja je 5184x3456 i svaka slika mi ima preko 6mb pa nemogu uploadat slike (koristim eos 60d)
Fast stone photo resizer - Izvrstan besplatni programček pomoću kojeg se mogu smanjivati fotografije, dodavati potpis, okvir, ali i napraviti osnovne funkcije obrade. Sve to je moguće napraviti sa više fotografija odjednom ("batch")
zeljko256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 10:28   #97
Potpisujem Faststone. Ali uzmi viewer, odličan za pregledavanje fotki, može se i obrađivati, ima i batch za obraditi više fotki odjednom...
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:33   #98
...a da jednostavno nabavi Lightroom? nema jednostavnijeg i kvalitetnijeg programa
antipaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 19:28   #99
Iskusan sam fotograf ovako ja pristupam fotografiranju

Pitanje za iskusne fotografe s DSLR fotoaparatima, koje sve postavke i namještanja koristite kada pristupate fotografiranju, recimo prirode,portret,makro itd. Znam da je ovo preširoka tema ali onako kratko i jasno.
Hvala.
vz79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 19:44   #100
Definitivno A mod i najsira blenda. Po potrebi povecam iso i jos ako nekaj trebam dodatno onda cak mozda i u manualnom fotkam ako zelim nekaj naglasiti. Ali tema je siroka pola kilometra
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.