Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 00:27   #81
Prvo skoči pa reci hop, dakle prvo nek dođe do 300
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:43   #82
svaki danom je sve blizi i blizi
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:45   #83
Apple tops Microsoft on S&P 500

Quote:
According to Standard & Poor's index services unit, Apple /quotes/comstock/15*!aapl/quotes/nls/aapl (AAPL 266.47, +7.25, +2.80%) reached a market cap of $241.5 billion to pass that of Microsoft's /quotes/comstock/15*!msft/quotes/nls/msft (MSFT 31.39, +0.06, +0.19%) $239.5 billion market capitalization.

Now Apple trails only Exxon Mobil /quotes/comstock/13*!xom/quotes/nls/xom (XOM 68.56, -0.36, -0.52%) and its market cap of more than $300 billion, S&P said.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:26   #84
Evo kako razmišlja jedan amer o kupnji ipada

Regardless, I figured the Ipad will allow me to ditch the Sprint service and even my Blackberry's net surfing (another $35 a month) to boot.

I checked out the Ipad at an Apple Store and thought it was way cool. In fact, there were dozens of people there just getting their hands on it checking it out.

When I travel, I usually take an ACER netbook, my Sprint 4 G device, my kindle book reader, and my Blackberry. Sometimes if I am in the mood, I will take a Sony PSP to play games. The netbook doesn't play high resolution video too well, so I often take an IPod and an associated video player.

So Musk, I am figuring that the Ipad is going to replace my netbook, my Kindle, my PSP, and my Ipod/video player when I take road trips. The Ipad also has a Skype download so theoretically I could even leave my Blackberry behind, but I probably won't. The Ipad even lets me read the books I bought on my kindle.

Point is that by getting rid of all my wireless plans and going with the Ipad's cheap one, the Ipad pays for itself in 9 months, and I am not going to have lug around all the other heavy stuff.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:59   #85
Europe in Crisis, Lawmakers Get New iPads

anyway, sutra nam dolazi iPad u europu.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 17:59   #86
eh, da malo dignemo temu.
na stranu svi forumski proroci koji (pa i ja) su predvidali debakl s ipadom i pad dionice, ona danas vrijedi 600$.
nesto je pala zbog najave o tuzbi protiv applea zbog moguceg namjestanja cijene knjiga itd...

ali svejedno, nedavno je americki forbes objavio analizu gdje je zakljucak da bi dionica mogla narasti i 300% u sljedecih par godina, zbog kako kazu
"rock hard" biznis plana koji je jobs detaljno razradio prije smrti... sve je to rekla-kazala nagadanje naravno, ali opet je indikativno.

sad da vas pitam, razmisljam o ulaganju neke cifre u apple (100k+ krznenih zivotinja),
sta mislite o tome?
ali dajte neke smislene argumente, bez bespotrebnog trolanja i flejmanja...

hvala

Zadnje uređivanje .shorty. : 14.04.2012. at 18:05.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:01   #87
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
eh, da malo dignemo temu.
na stranu svi forumski proroci koji (pa i ja) su predvidali debakl s ipadom i pad dionice, ona danas vrijedi 600$.
nesto je pala zbog najave o tuzbi protiv applea zbog moguceg namjestanja cijene knjiga itd...

ali svejedno, nedavno je americki forbes objavio analizu gdje je zakljucak da bi dionica mogla narasti i 300% u sljedecih par godina, zbog kako kazu
"rock hard" biznis plana koji je jobs detaljno razradio prije smrti... sve je to rekla-kazala nagadanje naravno, ali opet je indikativno.

sad da vas pitam, razmisljam o ulaganju neke cifre u apple (100k+ krznenih zivotinja),
sta mislite o tome?
ali dajte neke smislene argumente, bez bespotrebnog trolanja i flejmanja...

hvala
Pa Appleov biznis plan je uglavnom prodavanje osrednjih tehnoloških rješenja po fantastičnim cijenama. Za sad funkcionira ali nebi se dugoročno kladio u uspješnost tog modela poslovanja.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:00   #88
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa Appleov biznis plan je uglavnom prodavanje osrednjih tehnoloških rješenja po fantastičnim cijenama. Za sad funkcionira ali nebi se dugoročno kladio u uspješnost tog modela poslovanja.
a slicno i ja razmisljam, ali opet uzmi u obzir sav taj hype oko njih, a sad se navodno sprema nesto ogromno (phillipe starck je priznao novinarima da je sa steveom radio na necem revolucionarnom sto se biti vani kroz pola godine).
mozda je to uber cool novi iphone 5 s baterijama trajanja 20 dana, neki kazu da je nekakva apple-superjahta u pitanju - tko zna, ali svakko ce se to odraziti na cijenu dionice. na allthingsd portalu su imali ogroman clanak nakon smrti gdje kazu da je steve intenzivno radio na nekim "groundbraking" tehnologijama, te da je ostavio plan za sljedecih 5 godina razvoja firme.
forbes predvida rast od 300% do 2015...

a opet - mozda je u pitanju ogroman kvazi .com 2.0 bubble, tko ce ga znati...

ako bih ulozio, ne mislim to drzati 10 godina. imam neki dobar osjecaj, ali svakako me zanimaju i tuda misljenja/analize.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.