Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Vaše mišljenje - kolika će biti cijena dionice HT-a za cca mjesec dana?
<190 kn 3 20.00%
190 kn - 200 kn 5 33.33%
200 kn -210 kn 3 20.00%
210 kn - 220 kn 1 6.67%
220 kn - 250 kn 2 13.33%
>250 kn 1 6.67%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2012., 12:17   #21
Taj san i ja često sanjam

__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:35   #22
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
pa normalno je da iza dividende cijena pada, nisam još vido suprotni slučaj, a obzirom na situaciju u zemlji trend će vjerojatno i dalje biti negativan jer eto ljudi nemaju love pa prodaju sve što se prodati da...zlato, dionice...
Pa zašto ti onda držiš dotične? Uhvati ih na 180 pa drži till Jesus comes. Tj DT. Ili američka konjica.
Whatever comes first.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 18:52   #23
Prvo pitanje je hoće li doći do 180, drugo nisam daytrader, treće kupim kada mi se čini povoljno, a prodati ću kad procijenim da je vrijeme za to. Svatko ima svoju strategiju ulaganja, a ja iz vlastitog iskustva ne želim podcjenjivati tuđe jer ti se to može odbiti u glavu. Neću zaboraviti kada sam napao tipa koji nije htio prodati INU na ponudi. Govorio sam mu da to nikada neće vrijediti više, a godinu kasnije bila je gotovo duplo. Ja sam krivo procijenio i ispao smješan, barem mi je utjeha da dok sam liku za vrijeme javne ponude objašnjavao "vrijednost" INE, nisu mi trebala tri posta da mu prikažem facepalm kao nekima ovdje.

Uglavnom da pojasnim, ja sam uvjeren da će jednom doći do okrupnjavanja vlasništva i javne ponude Također se nadam da će to biti kasnije, a ne ranije jer ako to bude iza recesije onda je i mogućnost da tender bude bolji. Normalno ima i onaj drugi scenarij, a to je da se ponuda odvija kao kod INE kada je cijenu diktirala svjetska kriza.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:39   #24
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
Uglavnom da pojasnim, ja sam uvjeren da će jednom doći do okrupnjavanja vlasništva i javne ponude
Što bi bio motiv DT-u da povuče takav potez?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 08:24   #25
Zanimljivo, DT će ići u povećanje vlasništva u HR, a povlači se iz USA (barem je pokušao) i iz Nizozemske i Belgije (pokušava). Nema što HR sa svojih 4 milje stanovnika je fantastično tržište u odnosu na ove gore zemlje.

Ovdje postoji druga stvar da DT proda svoje vlasništvo (i sami znademo da mu je ta prodaja čista zarada, odavno je vratio - mnogo više - nego što je uložio) pa time kupca obveže na javnu ponudu.

e sad što se mota glavešinama DT po glavi tko zna.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:32   #26
Kako je krenulo čini se da će cijena za mjesec dana bit oko 190 kn. Rekao bih da to nema previše veze samo sa dionicom HT-a, već općom depresijom na tržištu. Nadam se da sam u krivu.
Condor1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 16:30   #27
Mislim da je švabama u interesu da ima što više nas malih dioničara,jer jednom kad prodamo,nećemo više biti ni vjerni kupci njihovih usluga. Ali zbog siromaštva,kao i sa otkupom zlata,dionice HT bi mogle otići na plaćanje režija.Ako budu pametni,počeće sa otkupom vlastitih dionica a prestaće dijeliti dividendu koja bi za 2-3 god mogla spasti ispod 4-5%.
Zaključno,imam ih još uvjek ali nemaju svijetlu budućnost.
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:50   #28
Neznam čemu toliki strah. Pa ni konkurencija nema više prostora za spuštanje cijena. Tako da se dobit HT-a više nemože topit tako strašno. 15-20 kn će bit još jako dugo. možda i više ako ikad izađemo iz ove krize
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:45   #29
HT je jedina ozbiljna firma koja ima dovoljno kapaciteta da ulozi u izgradnju optickog kabela do krajnjeg korisnika. Eto tu ja vidim neku svijetlu buducnost za HT. Volju imaju, para imaju, jedino da se rijese administrativni problemi...
I gle, izgleda da sam jedan od onih koji je dobro prognozirao u anketi!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:44   #30
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
HT je jedina ozbiljna firma koja ima dovoljno kapaciteta da ulozi u izgradnju optickog kabela do krajnjeg korisnika. Eto tu ja vidim neku svijetlu buducnost za HT.
To je također posebna priča.

Ulagat u optiku se mora, to je neizbježno. Pročtao sam da je neko od ovih manjih već krenuo s istim.

E sad, to je jako skupo. A budući da je neophodno, da će to jednom postati standard, pitanje je koliko će biti isplativo.

Mudrinić je rekao da se tu radi o nekoliko milijardi eura. HT naravno tolike novce nema.

Dakle, ili će dizati kredu i graditi optiku (što je udar na dobit, kamate treba plaćati a one su mašala na tolike iznose) ili će investirati iz tekuće dobiti, što znači da neće biti dividende ili će biti puno manja. To mislim da mnogi zaboravljaju.

Većina dioničara računa na to da će HT stalno isplaćivati svu dobit u dividendu i na osnovu te visoke dividende grade svoja očekivanja. Što ako najave da će ići u jaki investicijski ciklus i da će za to vrijeme isplaćiovati samo polovicu dobiti?

Možda i nastave s ovakvom politikom, ne znam. Ali onda će sredstva za investiranje tražiti u kreditu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.