Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 18:23   #1
Thumbs up LPLH-R-A - Lošinjska plovidba d.d.

Evo da načnemo temu o dionici LPLH-R-A. Primijetio sam da je nema na ovom forumu, a radi se o jednoj brodarskoj tvrtki koja se uz transport bavi i turizmom, većinski je vlasnik zračne luke na Lošinju, a uskoro bi trebala brodogradilišni pogon prenamijenit za remont jahti.

S obzirom da ubrzani rast brodarskih dionica ove godine, a i BDI indeksa, mislim da dionica zaslužuje malo pažnje. Među glavne nedostatke spada što nije previše likvidna i što joj je flota nešto starija od ostalih brodara na našem tržištu.

S druge strane, P/E je relativno nizak, svega oko 12-13, dok je P/Bv oko 1,4.

Mišljenja? ili
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:09   #2
Ako svi brodari plove, zašto ne bi i ovaj???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 13:37   #3
Quote:
stereo kaže: Pogledaj post
Mišljenja? ili
Pravo pitanje bi bilo; Kuda plovi ovaj brod?

Nelikvidna dionica, no pitanje je kada će je netko ugledati i početi trgovati da malo "podigne" cijenu, s obzirom na manjak novih interesantnih brodara.
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 13:46   #4
pa i nije baš nelikvidna

Prospectus bio u Top10, pa izašao, a ušla Ilirika...

a i cijena je narasla "pofino", a sad što je nekome malo pedesetak posto u 3-4 mjeseca, to je već druga pjesma
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 20:20   #5
LPLH-R-A (Lošinjska plovidba d.d.)

Molim cijenjena mišljenja.

P/E=8.80
P/BV=1.02
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 21:24   #6
P/S 0,84

jedna od podcjenjenijih dionica, imam je i ne dam je
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 21:01   #7
http://www.losinjska-plovidba.hr/pozicije.php

od brodara najpodcjenjeniji brodar, koji još nije odradio rast

oni idu polako ali sigurno
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:20   #8
ne znam bas flota im je stara koliko sam cuo jer na sluzbenoj stranici nikako da nadem kada su brodovi napravljeni
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:53   #9
90tih su otpisali dosta starih brodova, tako da oni nisu uključeni u sadašnje stanje flote, osim brodova, bave se i popravkom brodova i turizmom

a i šta je za brod staro? pa nije to ko obleka od prošle sezone ; pa ljudi aute voze 10 godina, naravno uz redoviti servis i održavanje
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:03   #10
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
ne znam bas flota im je stara koliko sam cuo jer na sluzbenoj stranici nikako da nadem kada su brodovi napravljeni

Imaju starih brodova,no isto tako imaju nesto i novih!Naime prijatelj mi trenutno plovi na jednom novom brodu!Kad se vrati pitam ga koja je godina proizvodnje brodu
Slažem se da je ova dionica malo podcijenjena!Bude došlo vrijeme kad će malo jače krenuti,a do tad
__________________
Buce
Buce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 16:17   #11
za brod je staro sve preko 15 godina. eto sto je staro. problem je sto troskovi kod broda naglo rastu jer treba biti dokovan treba ne raditi posada prima placu pod normalno i tako dalje pa neka izgubis godisnje samo 15 dana u prosjeku nakon sto ti brod prede 15 godina u banani si teskoj. vidit cemo jos ne uljeva mi preveliko povjerenje mozda jednom za sada ima i brzih nacina zarade za mene
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:32   #12
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
za brod je staro sve preko 15 godina. eto sto je staro. problem je sto troskovi kod broda naglo rastu jer treba biti dokovan treba ne raditi posada prima placu pod normalno i tako dalje pa neka izgubis godisnje samo 15 dana u prosjeku nakon sto ti brod prede 15 godina u banani si teskoj. vidit cemo jos ne uljeva mi preveliko povjerenje mozda jednom za sada ima i brzih nacina zarade za mene
http://www.atlant.hr/flota/MB_Bobara.html

pretpostavljam da bi po tebi onda ovo trebalo biti u starom željezu

atlantska plovidba ima određeni broj brodova izgrađenih u 80tima, 28 godina stari; od kuda ti podatak da je staro sve preko 15 godina; imam osjećaj da si ga jednostavno bubnuo..
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 01:17   #13
brod stariji od petnaest godina puno teze nalazi teret, premija osiguranja je veca, da ne govorim o americkom coast guardu i upadanju na njihove crne liste i kontrolama i maltretiranjima, sorvey i obnavljanje certifikata sve cesce. Ima brodova koji i nakon dvadeset i vise godina rade besprijekorno, a slucajeva da novogradnje iz koreje (banana jeftine gradnje) budu u black outu nekoliko dana mjesecno. Sto se tice ove plovidbe vjerujem u nju zbog hrvatskog kadra koji plovi na njoj (usporedujuci sa indijcima i kinezima, bljak). Ne posjedujem dionice brodara niti cu,jer sam i sam u tome Vidjet cemo kako ce se cijene nafte odraziti na dobit (minimalna narudžda ulja zbog cijene je 2,5 mt).
bogy0302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:10   #14
eto zasto 15 godina nisam bubnuo sve je individualno ali je 15 godina neka virtualna granica.
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 02:00   #15
Tužno, još 170 ljudi na Zavodu

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospo...dnika-na-burzu
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 07:54   #16
Bili su prije godinu-dvije na telki.
Izgledali kao iz snova: uspješni, jači od krize.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.