Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2012., 16:59   #21
turisthotel ????
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 17:58   #22
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
turisthotel ????
IMHO, apsolutni biser vrijedan svake kune do cca tisuću kuna. Kupiš i mirno spavaš.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 18:51   #23
Prodaja po 90, zanimljivo
Turisthotel kao primjer dobre nelikvidne dionice ili primer suradnje/posla za ELKL?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:31   #24
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Prodaja po 90, zanimljivo
To se za časak ispravi. Prema gore ili prema dolje, svejedno.

Meni se u ovom trenutku, a ja sam subjektivan jer imam dionice, čini da se u ELKL priprema scenarij sličan IPKK-u.


http://www.osijek-online.com/Gradski...otputanja.html

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31276

U ELKL sada, kada su govna udarila u ventilator , dolazi do izražaja politička dimenzija čitave priče. Naime, bilo bi jako nezgodno za objasniti kako firma u kojoj Grad Bjelovar ima 24%, odlazi u stečaj, i to u predizbornoj godini. Što su radili predstavnici Grada u NO-u, u kojemu je svojevremeno bio i sam gradonačelnik.

Što će biti s plinom, hoće li se Bjelovarčani grijati na drva ove zime? Što ćemo s gospodarstvom, pa ne može Koestlin raditi na drva.

A bit će još teže objasniti stečaj ako je program restrukturiranja dovršen. Trenutno, čini mi se, stečaj je još uvijek najmanje izgledna opcija. Ali je, za razliku od prije nekoliko mjeseci, postao opcija.

Druga opcija je restrukturiranje, o kojemu je bilo govora i na skupštini dioničara. Paralelno s restrukturiranjem, u zadnje vrijeme sve su glasnija šaputanja o dokapitalizaciji, odnosno preuzimanju.

Ponavljam, tržišna kapitalizacija firme koja ima godišnji prihod od 300 milijuna kuna trenutno iznosi 8 milijuna kuna. Ako netko kupi po 90, bit će nešto iznad sedam milijuna.

Naravno, ja nemam pojma dokle to može ići, možda i na 50 ako nekome treba za kruh i mlijeko. Može i na nulu ako bude stečaj.

Ali, s druge strane, ako se počne provoditi restrukturiranje, ta firma ima potencijal da za 2-3 godine vrijedi 10x više nego danas. To bi, u stvari, bila potpuno nova firma sa starim referencama.

I opet, možda je važno napomenuti, IPKK danas ima neusporedivo žešće fundamente nego prije javne ponude, ali cijena dionice je cca (da ne računam) 30% niža nego tada, prije javne ponude. Javna ponuda je, čini mi se, išla po kojih 23x kuna.

I još napomena - da sam ja 100% siguran da u ovom trenutku ELKL vrijedi više od 90 kn, odnosno da je nemoguće da bude i jeftiniji, jamačno bih već skinuo sve ove smiješne paketiće do 160 kuna.

P.S. TUHO kao dobra dionica. Ne da mi se objašnjavati zašto, ima na poslovnom, nije dugačka tema.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 13:55   #25
Bliži se zora....

http://www.walterelektrometal.hr/

__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:07   #26
a jel taj ELKL nasljednik EIG-a ?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 16:20   #27
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
a jel taj ELKL nasljednik EIG-a ?
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=EIG-R-A
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:33   #28
Bivša uprava je dala otkaz, doslovno su istjerani su iz ELKL.
Restrukturiranje/predstečajna nagodba je u tijeku, s tim da se vjerovnici odriču djela potraživanja. Osobno sam mišljenja kako ovakva nagodba neće proći.

Trenutna cijena je 29,99.

Prihodi nikada nisu bili problem kod ELKL, jer su od 2009. na ovamo ih čak i povećali, s tim da dobar dio toga nisu naplatitli (što je rak rana čitavog sektora). Trenutno od aktualnih poslova u igri je Zračna luka Zagreb, koja bi mogla čak i lansirati firmu i dionicu prema gore.

Pitanje za milijun dolara, uletiti sada u dionicu, ili još čekati?

Ili ostati samo promatrač, jer je stečaj i bankrot i dalje realna opcija

EightMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:14   #29
Quote:
EightMo kaže: Pogledaj post
Trenutno od aktualnih poslova u igri je Zračna luka Zagreb, koja bi mogla čak i lansirati firmu i dionicu prema gore.
Što to znači aktualan posao? Ugovaraju, ugovorili, natječaj u tijeku?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:22   #30
Prema mojim info dogovori su u tijeku, s tim da na tržištu RH ne postoji baš mnogo firmi koje imaju reference kao ELKL, što je navedeno i u prijašnjim postovima.

Ostao sam dužan maloprije:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/p...b/predmet/2538
EightMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:38   #31
Quote:
EightMo kaže: Pogledaj post
Prema mojim info dogovori su u tijeku, s tim da na tržištu RH ne postoji baš mnogo firmi koje imaju reference kao ELKL, što je navedeno i u prijašnjim postovima.

Ostao sam dužan maloprije:

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/p...b/predmet/2538
Osobno, bilo bi mi jako čudno da ELKL ne dobije taj posao, a bilo bi mi podjednako čudno i da predstečajna nagodba ne uspije. No, ja imam kamion dionica ELKL-a, tako da moja mišljenja valja uzeti s rezervom.

E sad, na špekulantskom nivou, ako ELKL dobije posao i ako se takva informacija pojavi na burzi, teško da to ne bi utjecalo na cijenu.

Ali na koju cijenu? Prodaja je na 69,98, kupnja na 40.

Iako je do prije odlaska stare uprave opće mišljenje bilo da ELKL ide u stečaj, ja sam do 30 kn uspio skupiti stotinjak komada, a ni sada se nešto ne nude po toj cijeni.

Naravno, i 70 je prejeftino ako predstečajna prođe bez izdavanja novih dionica, a pogotovo ako se dobije ZLZ.

Što ti je, dakle, činiti? Ako prije burze saznaš da ELKL dobio posao, raspali po asku, a kad se nakrcaš, objavi ovdje da je posao dobiven, pa ćeš imat priliku proslijediti štafetu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.