Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 18:02   #601
Quote:
valed kaže: Pogledaj post
Imali nedavno raspravu ispred zgrade na tu temu... da li staviti pomoćne ili ne...uglavnom, zaključak je da bolje ne, bit će malo teže nekoliko dana (za roditelje zbog pridržavanja bajsa - naravno ovisi koliko je maleni spreman), ali kasnije se onda opuste. U svakom slučaju barem probati bez pomoćnih kotača....
Mi smo stavili na početku pomoćne jer je mali bio manji od 2 g. kad je poželio na guralicu i vrlo brzo smo ih skinuli čim je uhvatio grif.

Onda je do nepune 4 g. jurcao na tome kao lud dok mu neki bedak nije rekao na cesti da gdje su mu pedale pa je rekao da neće više vozito bicikl bez pedala

Tata mu je složio bicikl s pedalama i pomoćnim kotačima i nakon mjesec dana je došao tati i rekao da neće on pomoćne. Naučio je voziti bicikl na pedale bez pomoćnih kotača u roku od sat i pol

Zaslugu tome pripisujem guralici, a ovih sat i pol mu je bilo potrebno da shvati vezu između pedala i ravnoteže

Stoga, ne vidim razloga da se ne stave pomoćni na guralicu dok dijete ne stekne osjećaj jer na taj način se može voziti satima do mile volje dok su roditelji u pognutom položaju vremenski ipak ograničeni
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:06   #602
Kupujemo bicikl bez pedala te smo odlucili uzeti pukya. No, sad smo u sto muka... uzeti onaj najmanji ili onaj s 12`` gumama i kocnicom. Mali ima 2 godine, duzina noge s unutarnje strane je 32cm. Visok je 90cm
Sto biste vi uzeli? Iskustva onih koji su uzeli pukya mini, kada ga dijete preraste?
Vidim da je Dixx kupila zadnja pa mozda neka tvoja iskustva...
Hvala puno!
__________________
Nekad sam bila ja, sad sam mi...
Teatrichalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:24   #603
Ne znam sto bih rekla, moji sad imaju 2. Ne voze ga zadnjih mjesec dana, jos uvijek im je dobar naravno i bit ce sad na ljeto kad ce imati 2 i pol. A probaj u ducanu. Moj mali je bas nizak tak da njemu je i taj manji jedva bio dobar
Curici je malo visa, sad bi joj cak mogli povisiti sjedalo.
Super su bicikli inace, voze ga od 19 mjeseci i odmah su savladali, mali pogotovo, on svasta izvodi.
Tvoj ga nece vjeroj.sad po zimi odmah voziti pa mozda ipak 12 cola. Kocnicu sumnjam da kuze tak mali

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:02   #604
Hvala puno na brzom odgovoru. Mislili smo naruciti, al mislim da cemo ipak prvo na izlet do ducana.
Sjecam te se odkad sam krenula s forumom. Mislim da su nam klinci tu negdi. Moj mali je visok za dob i brine me da ovaj brzo ne preraste. Muz hoce veci, al kolko vidim po stranim forumima, lakse nauce na manjem.
__________________
Nekad sam bila ja, sad sam mi...
Teatrichalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:52   #605
mi imamo onaj drveni
i mali je visok 93cm i još mu je sjedalo na najnižoj poziciji previsoko
čisto da znaš ako budeš i tog imala u planu
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:56   #606
Ma moj ti je bas nizak, skoro za glavu nizi od decki iz vrtica tak da njemu je definitivno dobar taj najmanji.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:25   #607
Mi smo imali puky mini, dobio ga je za drugi rodjendan. I skroz dobro savladao. Za treci je dobio Puky XL, i bio je pun pogodak da smo preskocili srednjeg jer mu je ovaj XL jako dobar bio. Vozio ga je do 5 godina. I dan danas ga obozava i ne da mi da ga stavim u oglasnik, iako ga uopce vise ne vozi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:03   #608
Mi vozimo puky mini od njegovih 18 mjeseci. Jako brzo ga je savladao i to nam je najisplaltivija 'igracka'. Sada je napunio 3 i jos uvijek vozi puky mini, ali smo mu za rodendan poklonili puky 12 zoll kotaci sa pedalama bez pomocnih kotaca. Pa cemo polako probati preci na njega na proljece.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:56   #609
Dizem temu
Ima li netko mozda Micro G-bike?
Curka ga je vozila, jako lako s njim upravlja i manevrira, lagan je, a super kvalitetno napravljen i dizajn mi je stvarno mrak. Mama djecaka od kojeg smo ga probali ga je jako nahvalila, procitala sam jos cijeli silu odlicnih reviews na stranim forumima i blogovima. Muce me jedino malo cijena koja nije mala (kao i uvijek, placa se skandinavski dizajn ) i ta manja kola: 7.5” umjesto standardnih 12”. Zbog njih nije prikladan za makadam i neravne terene, no realno, sanse da cemo s istim ici off road s obzirom na nas lifestyle nisu velike pa nisam sigurna koliko bi mi to trebalo biti presudno. Plus sto je nama pozitivna stvar da gume nisu zracne, tako da mi ni to ne predstavlja problem.
Uglavnom, ako ga netko ima, neka napise rijec ili dvije, please
Hvala
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:57   #610
Imam 3 romobila njihova i stvarno su kvalitetni, ali preskupi.
Imamo i drveni Like-a-bike i one je fantastičan, ali je isto jezivo skup.

Moj savjet je da kupite polovno, marka nije važna.

Sent from my Mars pro using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 12:28   #611
Ovako klinac mi puni 3 god za mjesec ipo dana,onako poveci je dosta i teži,ljudi na igralistu misle da puni 4 godine trenutno.
Vec dugo mu mislit uzet guralicu bez pedala,pa me zanima dali mu je mozda kasno sad za to i dali da idem na pomocne,te ako nije sta preporucate,koju guralicu uzeti.

Tako mi je zaop sta mu ranie nisam uzeo,jer klinci od 2 god sta su poceli sa guralicom barataju ko veliki vec
ratwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 15:21   #612
Ja sam svom uzela bicikl bez pedala kad je imao dvije godine i nije mu to bilo bas napeto, jedva se nesto malo vozio na tome, neki klinci su jako vjesti s tim, moj nije bio ni blizu tome. Ali bicikl s pomicnim kotacima je bio pun pogodak (dobio ga je kad je imao vise od 3,5 godine), brzo je pohvatao sve i sad ga obozava. Jos nismo skinuli pomocne kotace, mozda sad na proljece krenemo s tim. Sad ima 4 godine.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 17:28   #613
Quote:
ratwa kaže: Pogledaj post
Ovako klinac mi puni 3 god za mjesec ipo dana,onako poveci je dosta i teži,ljudi na igralistu misle da puni 4 godine trenutno.
Vec dugo mu mislit uzet guralicu bez pedala,pa me zanima dali mu je mozda kasno sad za to i dali da idem na pomocne,te ako nije sta preporucate,koju guralicu uzeti.

Tako mi je zaop sta mu ranie nisam uzeo,jer klinci od 2 god sta su poceli sa guralicom barataju ko veliki vec
Kasno ti je. Uzmi bicikl s pomocnim kotacima.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 18:42   #614
uvijek se mogu skinuti pedale na obicnom bicu, tako je moja naucila voziti doslovno u jedan dan
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 13:29   #615
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Kasno ti je. Uzmi bicikl s pomocnim kotacima.
Iskreno praktcnije mi je biciklo bez pedala i imam osjecaj da se njemu vise svida.Laganije je djeca(susjedi) su sto puta brzi na tim biciklima cak ih sami i nose u svakoj prigodi,odlazak u trgovinu itd.To sve sa kotacima i cijelom konstrukcijom nije bas moguce.
Imao sam nekakav plan zaobic biciklo sa pomocnima i odma sa bez pedala na padeliranje a sad neznam

Imali tko isustva sa navedenim biciklima.Za ovu cijenu mi se isplati riskirat?inače decko je sa 2 god i 10 mjeseci visok skoro 110 cm
https://www.biciklbezpedala.hr/
ratwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 14:03   #616
nije samo do fizicke spreme, nego i do razumijevanja. moze decko bit velik i bez problema sjest na klasicni bicikl (sa pomocnim ili bez), ali moze li kontrolirat taj bicikl, mozda mu je pretezak (nisu svi alu ili lagani), moze li zakocit na vrijeme, zna li se ponasat u prometu (skretanje, kocenje, auti, ibjegavanje sudara), ko ce trcat za njim, sta ako mu pukne film ili su umori pa na pola puta vise nece nosit. moj bi savjet bio, pogotovo ako mozes recimo tu guralicu bez pedala posuditi, da pocnete s tim. tu su stjece ravnoteza, i onda na mali bicikl bez pomocnih
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 14:03   #617
Praktican je, ali nakon cca 3,5/4 godine im vise ne odgovara.
Moji su ga poceli koristiti izmedju 1,5 i 2 godine, pa do negdje 3,5.

Zato nema smisla kupovati ako dijete ima 3 godine.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 14:06   #618
ako na ovom biciklu bez pedala, dakle ovoj guralici mozes podesavat sic, onda takav model moze dugo trajat. dokle god noge nisu preduge, pa krenu udarat u volan...sa 6 godina recimo
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 14:22   #619
Ne znam za konkretni model, treba probati, ali 3g sigurno nije prekasno za guralicu bez pedala. Visina uopće nije bitna, bitna je motoricka zrelost i spretnost koja dolazi s godinama, ne visinom. Ima ih uostalom jako jeftinih rabljenih preko njuškalu, 200kn nikog nije ubilo. A za naučiti voziti bicikl s pedalama je sigurno bolje to nego običan biciklic s pomoćnim. Većina djece nakon guralice uopće ne koristi pomoćne već odmah vozi bez njih.

Moji su svoju guralicu iz zabave vozili do 6-7g, i to onu najmanju, iako su bicikl s pedalama svladali s 3,5 odnosno 4g. Al ovdje kočiš s nogama sto im je nekako intuitivno uvijek lakše...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 15:10   #620
Sve ovisi o djetetu
Moj uopće nije doživljavao biclikl bez pedala, dobio ga je sa 2,5 i "vozio" do 4 kad smo mu kupili bicikl sa pomoćnim
Tu prvu godinu je i njega brljavio, nije uopće bio zainteresiran sa 4
Sa 5 se jako zainteresirao i vozio cijelo to ljeto i jesen sa pomoćnima
Prošlo proljeće je napunio 6 i odmah na početku sezone sam mu iz fore skinnula pomoćne da vidim kak diše, i u pol sata je provozao bez pomoćnih
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.