Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 09:50   #8521
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Evo cisto da se vidi koliko zenska malo jede:

https://zuzkalight.com/nutrition/my-...-october-24th/

Iskreno, nema tog izgleda zbog kojeg bih se tako patila. Treniram, izgledam OK i nisam izdefinirana kao Z, ali sam brza i snaznija i nije me briga
Ja isto mislim da ona malo jede.
Moguce je da joj metabolizam kuri nesto vise, ali to sigurno nisu ne znam kakve kolicine hrane.

Glede patnje, to je individualno, svak si slaze kak mu pase
Meni skinny look nit je prirodjen, nit je ciljan, ali apsolutno mi je ok da mu netko tezi ili ima takvu genetiku, dokle god je zadovoljan



Glede treninga, malo sam mijenjala, jos sam u dvojbi sto je za mene bolje - full body ili split. Eksperimentiram.
Ko dijete sam, sve polako, ispocetka

Zadnje uređivanje TincH : 21.04.2017. at 10:06.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:30   #8522
moj savjet je ne vjerujte svemu što vidite i što vam se plasira.

kako shaun t ne izgleda onako kako izgleda od focus 25 i insanity, tako niti ona od svojih programa koje prodaje.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:47   #8523
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
moj savjet je ne vjerujte svemu što vidite i što vam se plasira.

kako shaun t ne izgleda onako kako izgleda od focus 25 i insanity, tako niti ona od svojih programa koje prodaje.
Ona dobro trenira, zapravo, ono sto prezentira je dobar nacin treniranja. Pogotovo za zene. Bolje od BB treninga i samo treninga sange. Plus, svi to stojevi, nije to moglo preko noci, znam po sebi, stojevi su proces od cca pola godine. Jedino sto ne znam koliko se ona trosi i koliko jede. Ali slazem se da je ta hrana prezentacija. Ali izgleda tako jer je pogodila svoju prehranu.

Naravno, nije iskljuceno i da koristi nesto.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:04   #8524
ne govorim o tome da njeni treninzi nisu dobri.
govorim o njenoj definiciji, mišićnoj masi, to nije od tih treninga sigurno.

što je za koga ok neka sam odluci, generalizirati da za žene nisu utezi i vježbe snage je bezveze, stvarno.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:20   #8525
Sanjch,

radim njene treninge godinama, uz jos neke druge stvari. Nisam nesto preterano visoka, imam vidljive misice ali nisam izdefinirana kao Z. Kolicina hrane koja mi treba da poboljsam definiciju bez dodavanja puno cardia koga em sto ne volim (sa izuztekom hiking i plivanja) em nemam vremena kad nisam na odmoru nije preterano velika i nije nesto sto mogu odrzavati. Vidim jako veliku razliku u tome koliko jedem za odrzavanje tezine kad sam na odmoru (kratki intenzivan trening + planinarenje ili plivanje veci dio dana) i kad nisam na odmoru (cijeli dan sjedenje na poslu, kratak intenzivan trening, zimi jedan dan planinarenja). Jogu ne racunam, ne doprinosi bitno kalorijskoj potrosnji in my experience.

Cinjenica je da sa kratkim intenzivnim treningom mogu pojesti vise nego kad mi je sva aktivnost bila pola sata-sat low intensity cardio na sobnom biciklu. Ali ako hocu njenu definiciju ili moram jesti znacajno manje ili moram trenirati vise od onoga sto ona reklamira. Vise mi odgovara imati nesto veci postotak masti, a da mogu relativno normalno jesti (clean prehrana, ali vece kolicine od macjih porcija) i duzina treninga koju mogu bez problema uklopiti u dnevni raspored.

E sad da li je u pitanju to da ona jede vise ili trenira vise nego sto pise, nebitno, sa onakvim treninzima koje propagira se ne postize takva definicija bez zestokog rezanja kalorijskog unosa.

Ovo su npr normalnije porcije:
http://www.lovingfit.com/nutrition/food-diary_22/

Treninzi su znacajno tezi od onih od Z i duzi ali nisu svaki nego svaki drugi dan, npr ovako:
http://www.lovingfit.com/exercises-w...th-handstands/

Zenska je fit, ali ovo je nesto sto je realnije puno lakse odrzavati. Z je prakticno svo vrijeme u natjecateljskoj formi, sto nije realno sa normalnom prehranom.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:28   #8526
I jos da dodam - ono sto mi je najbolje kod njenih treninga je raznovrsnost, tako da mi nikad nije dosadno, a odraditi trening brze od nje ili sa vise reps ili sa vecim tezinama mi je dodatna motivacija. I sto mi je najbolje od svega jer mrzim izigravati hrcka na cardio spravama, snaga je cardio. Kad radis npr. bilo kakve dinamicke sklekove zacas ode heart rate gore, a da ne spominjemo stvari tipa pullup burpees.

I jos da dodam da se sa takvim treninzima ipak moze razviti solidna misicna masa. Mada nemam ja nista protiv klasicnog dizanja utega sto i radim ponekad za promjenu, ali da radim samo to prolupala bih jer je meni licno dosadno svaki dan raditi isto. Sto ne znaci da je lose generalno, samo da meni ne odgovara ali srecom nije ni jedini nacin za povecanje misicne mase i vjezbe snage.

Najbolji trening je trening za koji si motiviran odraditi trening redovno i odraditi ga posteno. S tim da naravno trening mora da sadri neku formu vjezbe snage. Cardio je opcionalan, ima prednost sto moze znacajno povecati potrosnju ali mu je mana sto trazi vremena, posebno za aktivnosti koje su meni zanimljive, dok dodjem do pocetka staze sat, sat i po pa onda 5-7 sati na stazi, pa onda pojesti nesto i kuci ode cijeli dan.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:35   #8527
znaci,sama si sebi odgovorila:
radiš njene treninge i nisi definirana ko ona.

Kažeš da je natjecateljica, još jedna potvrda.

niti jedna natjecateljica, sportašica ili sportaš sa ovakvom definicijom i mišićnom masom ne dolazi do svoje forme nikakvim programima tipa žužka, žuži, shaun t, i sl.
pa ja sam se sama ubijala godinu dana u fakin insanityu jer sam htjela ko oni izgledati u tim klipovima, skinula sam kile i omlohavila, i to je to.
kad sam se primila utega, težina i clean prehrane prilagođene MENI a ne oglednim primjerima, došla sam do mišićne mase i definicije.

žene moje, daj shvatite svi ti programi su super, konda, kardio, sve 5 al za određene rezultate se morate primiti utega i bok.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:44   #8528
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
znaci,sama si sebi odgovorila:
radiš njene treninge i nisi definirana ko ona.

Kažeš da je natjecateljica, još jedna potvrda.

niti jedna natjecateljica, sportašica ili sportaš sa ovakvom definicijom i mišićnom masom ne dolazi do svoje forme nikakvim programima tipa žužka, žuži, shaun t, i sl.
pa ja sam se sama ubijala godinu dana u fakin insanityu jer sam htjela ko oni izgledati u tim klipovima, skinula sam kile i omlohavila, i to je to.
kad sam se primila utega, težina i clean prehrane prilagođene MENI a ne oglednim primjerima, došla sam do mišićne mase i definicije.

žene moje, daj shvatite svi ti programi su super, konda, kardio, sve 5 al za određene rezultate se morate primiti utega i bok.
To nije istina. To je istina samo za tebe. I sad bih ti poslao instagram dviju cura koje rade samo treninge tipa Z.

I Z nije definirana od treninga, definirana je od prehrane i plus vjerojatno malo kemije.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:01   #8529
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
.

E sad da li je u pitanju to da ona jede vise ili trenira vise nego sto pise, nebitno, sa onakvim treninzima koje propagira se ne postize takva definicija bez zestokog rezanja kalorijskog unosa.
Čekaj, ozbiljno? Pa odgovorila si sama sebi, ishrana je ta koja određuje izgled tijela uz tjelovježbu i dobar san. Trening nije toliko bitan koliko je ishrana bitna.
Ljudi nemojte biti u zabludi pa ona reklamira jedno a radi drugo tako svi ti fitnes stručnjaci.
Zna se šta je fitnes industrija, kao i bilo koji drugi sport. Baš će jednom Ronaldu pomoći nikove kopačke da bolje igra, kako da ne, on je vrhunski sportaš koji samo reklamira njihov proizvod. Tako i ona, (ne znam tko je i šta reklamira ali vjerojatno nešto reklamira)
Tako i fitnes industrija svašta reklamira da se proda neki proizvod i svašta će ti napričati. Sve je u ishrani i dobrom treningu, i svačiji trening i ishrana moraju biti individualni. Bitno je naći način ishrane i treninga koji nama odgovara, previše je tu komponenti od genetike, trenutačnog statusa tijela pa sve do vrste hrane koju unosimo da bismo kopirali nekoga. Ne reagira svako tijelo isto na 30min trčanja i bilo koje druge vježbe. Od drugih plan i režim nam može poslužiti kao plan ili smjernica.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:04   #8530
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
pa ja sam se sama ubijala godinu dana u fakin insanityu jer sam htjela ko oni izgledati u tim klipovima, skinula sam kile i omlohavila, i to je to.
kad sam se primila utega, težina i clean prehrane prilagođene MENI a ne oglednim primjerima, došla sam do mišićne mase i definicije.

žene moje, daj shvatite svi ti programi su super, konda, kardio, sve 5 al za određene rezultate se morate primiti utega i bok.
Ne mozes prodavat pricu da si insanityjem omlohavila.
Meni su core i triceps bili ko stina nakon jednog kruga
Nisam se trebala posebno no naprezat da bi mi iskocili misici, a to mi je dotad bio SF

Kasnije sam nastavila s focusom i moram reci da je to sve skupa bilo vrlo dobro. Trbuh nisam morala uvlaciti
Jedino sto sam primjetila je da bi mi za donji dio tijela pasale vece tezine ako sam zeljela rasti.

I naravno, nista bez prehrane. Mogla bi sad drviti po focusu koliko hocu, ne kazem da ne bi bilo rezulatat, ali trbuh sigurno ne bi bio ko prije jer nisam motivirana da jedem clean
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:11   #8531
Vi svi sad drvite kao da su svi organizmi isti

Ima tu svakakvih faktora, gradje, sastava tijela, metabolizma, godina, hormona....
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:13   #8532
Ja ne prodajem priču, oni prodaju, ja to ne moram, uostalom imaš moje slike mlohavosti od insanitya i moje slike od utega, težina, clean prehrane i vježbi snage na Slikama forumaša.

Naravno da je prehrana sve, ali da se mišićna masa dobiva na grupnim treninzima i slicnim žužkama, ne bi natjecatelji i natjecateljice trenirali sa utezima.

da godine su narocito faktor, isto gluparija, pa ja imam za 6mj 35 god. nebitno.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:16   #8533
Pa jesu, faktor su.
I ja imam svjezih 35, i dok su mi razine muscle building hormona i dalje visoke i super sam zdrava, metabolizam se usporio, a sjedilacki posao nimalo ne pomaze.
U prijevodu - za mrsavljenje moram mrvicu vise pritegnuti nego prije 10 godina. Jedem skroz drugacije nego tada, cak sam po nalazima i zdravija, ali kile zacas skoce gore.

Mogu misliti kako se promjene odrazavaju na misicnu masu nakon recimo 45-e, 50-te. Zasad je to jos ok, ali nece zauvijek biti.

Inace, slazem se s tobom, utezi su amen.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:17   #8534
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
I sad bih ti poslao instagram dviju cura koje rade samo treninge tipa Z.


Ma da, ko da je IG pokazatelj icega. Tamo su skoro svi fejk (fejk u smislu da ne prikazuju realno stanje). Sve sta se radi se radi zbog para.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:19   #8535
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Ovo su npr normalnije porcije:
http://www.lovingfit.com/nutrition/food-diary_22/

Treninzi su znacajno tezi od onih od Z i duzi ali nisu svaki nego svaki drugi dan, npr ovako:
http://www.lovingfit.com/exercises-w...th-handstands/

Zenska je fit, ali ovo je nesto sto je realnije puno lakse odrzavati. Z je prakticno svo vrijeme u natjecateljskoj formi, sto nije realno sa normalnom prehranom.
ova zenska sa ovih linkova sigurno ne izgleda ovako od ovih treninga koje propagira na svom blogu - nisam pogledala sve filmice ali ovih 10-ak koje jesam njoj je max opterecenje ova vreca od 18 kg sto je smijesno ...prehrana igra veliku ulogu (to nisam proucavala) ali definitivno mi je ovo smijesno sa njezinim treninzima jer zena ima lijepu misicnu masu a radi vise manje cardio sa bedastim opterecenjem

Isto kao ShaunT - ne kuzim tko vjeruje da je on izgradio onakvo tijelo sa onime so promovira.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:22   #8536
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
Ja ne prodajem priču, oni prodaju, ja to ne moram, uostalom imaš moje slike mlohavosti od insanitya i moje slike od utega, težina, clean prehrane i vježbi snage na Slikama forumaša.

Naravno da je prehrana sve, ali da se mišićna masa dobiva na grupnim treninzima i slicnim žužkama, ne bi natjecatelji i natjecateljice trenirali sa utezima.

da godine su narocito faktor, isto gluparija, pa ja imam za 6mj 35 god. nebitno.
Grupni trening je sirok pojam, i CF je grupni trening pa se itekako radi sa tezinama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:22   #8537
Wedding, a grupni treninzi su bazirani na cardiju,i to većina, ak i ima utega, maximalan je 5kg i takvi treninzi nisu rađeni za izgradnju mišićne mase. no i dalje se njima ne može izgraditi takva tijela.

Svaka čast njihovim tijelima i žužki i shaun, ali sori buraz, ne moš od tog hopsanja sa bucicama od 3kg izgradit takvo tijelo.
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:23   #8538
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Bulletproof kava, jedan low carb muffin velicine espresso soljice, jednu narancu, jednu jabuku sa malo peanut buttera, i zdjelicu salate od tune sa malo krekera i solju kakaa bez secera sa bademovim mlijekom?

Ili jos gore:
Bulletproof kava, jedan low carb muffin velicine espresso soljice, jedma proteinska plocica 20 g proteina, i jedna zdjelica zapecenih prokulica sa purecim prsima i sirom, gdje je zdjelica jedva nesto veca od viljuske?

To je porcija zdjelice za hranu za macke, s tim sto moja macka moze vise pojesti.
Nevjerojatno malo hrane je potrebno odraslom čovjeku dnevno.
Mislim da svi pretjerujemo s unosom.
Obroci koje si navela, čine mi se posve dostatni unosom kalorija (a mali po količini). Lajkam!
Zapečena prokulica, iako je ima malo, ima posve ok hranjivu vrijednost, dakle, masti, bjelančevine, ugljikohidrati (prezle?), minerali.
(ovaj složenac je omiljen obrok u našoj kući )
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:28   #8539
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
Ja ne prodajem priču, oni prodaju, ja to ne moram, uostalom imaš moje slike mlohavosti od insanitya i moje slike od utega, težina, clean prehrane i vježbi snage na Slikama forumaša.

Naravno da je prehrana sve, ali da se mišićna masa dobiva na grupnim treninzima i slicnim žužkama, ne bi natjecatelji i natjecateljice trenirali sa utezima.

da godine su narocito faktor, isto gluparija, pa ja imam za 6mj 35 god. nebitno.
Slazem se s Tinch za organizme. Plus, ovo sto ti pises o natjecateljima i natjecateljicama. To je vec pitanje estetike. Meni njihova estetika nije prihvatljiva. Plus:
1. Oni su 10 mjeseci u godini prasci
2. Uzimaju jako puno kemije
3. Imaju nazi prehranu
4. Rade hrpu izolacija da povecaju misic van prirodnog potencijala
5. Ne smiju raditi kardio jer bi izgubili tu sarkoplazmicnu hipetrofiju

Zbilja nisu mjerilo.

Ayin, pricam o svojim frendicama, a ne o nekim tamo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:29   #8540
Quote:
Sanjch kaže: Pogledaj post
Svaka čast njihovim tijelima i žužki i shaun, ali sori buraz, ne moš od tog hopsanja sa bucicama od 3kg izgradit takvo tijelo.
Ti ne mozes. Neki mogu. Osim toga, trivijaliziras i hejtas bez veze. Z ne skakuce s utezima od 3 kg. Ima zbilja sirok raspon treninga.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.