Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 13:56   #4841
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Po onome sto pise ide se na to da obvezniku ostane iznos koji se navodi u zadnjem vertikalnom stupcu. Ako ne tada se primjenjuje nizi razred odnosno povoljnije po njega nepovoljnije po djecu.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
poštovani g. Njorac,
vaše info i opet nisu točne
Onaj posljednji redak u tablici uvijek stoji, jer mora po drugom opet zakonu,, ai tablice se ne mijenjaju puno iz godine u godinu
one su samo rezultat zakonske obveze ministra da jednom godišnje korigira tablice, već prema rastu prosječnih plaća ili BDP-a, kako vam drago
uvijek, ali baš uvijek je bilo u svakom Obiteljskom zakonu, sratom iz 2003, onom suspendiranom i novom, a i ovom u doradi, da se iznos iz tablica može umanjiti ako je obveznik uzdržavao više djece
i umanjuje se
i suci to redovito primjenjuju
milsio sam da ste po prirodi svog polsa čest gost sudskih rasprava
naravno, uvijek na strani pravde
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 16:52   #4842
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
poštovani g. Njorac,
vaše info i opet nisu točne
Onaj posljednji redak u tablici uvijek stoji, jer mora po drugom opet zakonu,, ai tablice se ne mijenjaju puno iz godine u godinu
one su samo rezultat zakonske obveze ministra da jednom godišnje korigira tablice, već prema rastu prosječnih plaća ili BDP-a, kako vam drago
uvijek, ali baš uvijek je bilo u svakom Obiteljskom zakonu, sratom iz 2003, onom suspendiranom i novom, a i ovom u doradi, da se iznos iz tablica može umanjiti ako je obveznik uzdržavao više djece
i umanjuje se
i suci to redovito primjenjuju
milsio sam da ste po prirodi svog polsa čest gost sudskih rasprava
naravno, uvijek na strani pravde
Ovako ...
Bio sam pristojan pa me mozda nisi shatio. Sad cu biti direktan. Skini se sa mojih ledja...
Ok?
Odgovorio sam sto pise i na upit. Uopce nisam ulazio o mogucnosti koje ima sudac u postupku. Ako ne vjerujes pitaj ih i sami ce ti reci da su one za njih tek pomocno sredstvo koje mogu ali i ne moraju koristiti u postupku. Imas hrpu takvih presuda cak i pravomocnih.
Ponoviti cu ti ako zelis samnom polemizirati pozovi na pivu vrijem e mijesto odredi i ne operecuj ekipu sa puhanjem meni za vrat.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:52   #4843
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Naravno da ne.
u centru za socijalnu skrb nas su ispitivali i gdje će otac živjeti nakon rastave, ima li stambeni kredit na prvu nekretninu i slično. tek nakon što su dobili razne informacije mimo njegove plaće određena je alimentacija. nije se gledala samo plaća. pitali su i na koje akrivnosti idu djeca i koliko koštaju. nije da se striktno drže propisanog. bivši nije imao kredit pa ne znam kako bi to utjecalo al oni pitaju valjda s razlogom...
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:39   #4844
Postovani imam 19 godina zivim sam sa samohranom majkom skoro cijeli svoj zivot. Otac nas je napustio dok sam imao par mjeseci, roditelji mi nikad nisu bili vjenčani. Zanima me da li mogu zatraziti alimentaciju i potvrdivanje ocinstva. Citao sam da pravo na alimentaciju imaju svi do 18 godine zivota i poslje toga ako se skolujemo , posto idem na fakultet mislim da imam to pravo. Hvala na odgovorima ili bilo kakvim smjernicama. Otac mi živi u Njemačkoj i ima dosta nekretnina po Hrvatskoj pa me zanima ako se i uspije potvrdit ocinstvo imaju li pravo njegovi potomci odlucivati o prepisima bez mene posto mislim da je ozeljen i da ima djecu.
marko3421 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:56   #4845
Quote:
marko3421 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu zatraziti alimentaciju i potvrdivanje ocinstva.
Mislim da, za početak, moraš podnijeti tužbu radi utvrđivanja očinstva - na to imaš pravo do 25. godine života, a tek po sudski utvrđenom očinstvu možeš dalje. Računaj da će sve skupa potrajati.

Guglaj Obiteljski zakon.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:13   #4846
Quote:
marko3421 kaže: Pogledaj post
...Otac mi živi u Njemačkoj i ima dosta nekretnina po Hrvatskoj pa me zanima ako se i uspije potvrdit ocinstvo imaju li pravo njegovi potomci odlucivati o prepisima bez mene posto mislim da je ozeljen i da ima djecu.
Kad se dokaze ocinstvo, jednak si s njegovom ostalom djecom, ali dok je on ziv njegova imovina je njegova i moze s njom sto mu drago (dok god, ukoliko je potrebno, plati porez).
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:20   #4847
Otac ti nije uveden u rodnom listu? Cini mi se, ako je on po tvom rodjenju, priznao ocinstvo- mislim da nema potrebe da provodis dokazivanje ocinstva. Mozda grijesim...
A sto se naslijedjivanja tice, imas ista prava kao njegova druga djeca- sem naravno ako testamentom drukcije odredi.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:23   #4848
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Otac ti nije uveden u rodnom listu? Cini mi se, ako je on po tvom rodjenju, priznao ocinstvo- mislim da nema potrebe da provodis dokazivanje ocinstva. Mozda grijesim...
A sto se naslijedjivanja tice, imas ista prava kao njegova druga djeca- sem naravno ako testamentom drukcije odredi.
Otac mi nikad nije uveden u rodni list, moram li sam platiti utvrdivanje ocinstva ili on mora nositi neki postotak
marko3421 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:46   #4849
Quote:
marko3421 kaže: Pogledaj post
Otac mi nikad nije uveden u rodni list, moram li sam platiti utvrdivanje ocinstva ili on mora nositi neki postotak
mislim da predaš zahtjev za utvrđivanje očinstva, ako se utvrdi da je otac-plača on, a ako se utvrdi da nije plačaš ti
( tako je kada žena traži dnk analizu za dijete - ona ju u stvari predaje za maloljetno dijete koje je tužitelj, ne znam kako je kada ti kao punoljetna osoba to tražiš )
Možeš otići u czss prema mjestu stanovanja i pitati tamo sve kao i to imaš li pravo na besplatnog odvjetnika
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:33   #4850
Alimentacija kod nepoznatog prebivalista drugog roditelja

Pozdrav!

Znaci zanimalo bi me ukoliko je netko imao ili cuo za sljedecu situaciju...

Znaci sad vec bivsa supruga, sa kojom imam dvoje djece, je pobjegla sa nekim novim partnerom u nepoznato. Nitko nije saznao gdje je sad, dali je uopce u Hrvatskoj. Czss je slao pisma na adresu gdje je zadnje boravila(kod svojih roditelja), medjutim odma se znalo da to nece stici do nje posto je tamo vise nije bilo.
I posto su oni iscrpili svoje mogucnosti i nisu stupili u kontakt sa njom, savjetovali si me da odma krenem sa tuzbom za razvod braka, sta sam normalno odma i ucinio.
I sad je taj razvod okoncan, tokom kojeg naravno ponovno nitko nije uspio doci do njene adrese ili boravista gdje bi se nalazila.

Znaci ono glavno sta sad mene zanima je kako ce se naplatiti ta alimentacija od nje.
Odvjetnik mi je rekao da kad podnesem tuzbu za neplacanje drzava ce meni placati pola iznosa 3 mjeseca i onda ce se cekati ponovno 6 mjeseci da ponovno podnesem tuzbu i tako ukrug.
U medjuvremenu ce drzava tada podici kaznenu prijavu protiv nje, medjutim da posto se nezna gdje je, da ce ponovno slati pisma na adresu gdje je zadnja boravila i da ju niti drzava nece trazit niti ista.

Malo mi to sve cudno zvuci i da li je taj odvjetnik uopce dobro upoznat sa time svime.
Znaci po tome da je otisla negdje vani nitko je vise nikada nebi dirao i zivjela bi ko da nema nikakvih obaveza prema djeci.

Pa me zanima jel itko ikad imao takav slucaj, ili je cuo za njega i kako se to onda odvijalo?
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:06   #4851
Pozz
zanima me kako to ide sa alimentacijom i kolika je rijec je o djetetu od 6god,i majka djeteta je nezaposlena da li i njoj mora sta davat?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:01   #4852
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Pozz
zanima me kako to ide sa alimentacijom i kolika je rijec je o djetetu od 6god,i majka djeteta je nezaposlena da li i njoj mora sta davat?
koliko se sjećam, postoji minimalni iznos za uzdržavanje djeteta, a to je bilo nešto više od 800 kn. naravno, taj iznos može biti i drugačiji ukoliko se tako stranke dogovore, odnosno, ako takvo rješenje izda sud.
s godinama se taj iznos može i mijenjati, ovisno o djetetovim potrebama. tako npr., iznos može biti uvećan za par stotina kuna kad dijete postane školarac.

za majku, koliko znam, ne plaća. postoji nekakvo "uzdržavanje" (nisam sigurna u ispravnost termina) i nemogućnost pokretanja razvoda do 1. godine djetetovog života.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 12:58   #4853
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
koliko se sjećam, postoji minimalni iznos za uzdržavanje djeteta, a to je bilo nešto više od 800 kn. naravno, taj iznos može biti i drugačiji ukoliko se tako stranke dogovore, odnosno, ako takvo rješenje izda sud.
s godinama se taj iznos može i mijenjati, ovisno o djetetovim potrebama. tako npr., iznos može biti uvećan za par stotina kuna kad dijete postane školarac.

za majku, koliko znam, ne plaća. postoji nekakvo "uzdržavanje" (nisam sigurna u ispravnost termina) i nemogućnost pokretanja razvoda do 1. godine djetetovog života.
Dijete ce sljedecu jesen u skolu
znaci ta alimentacija bi mogla biti i veca?
Za majku nista bez obzira sta je nezaposlena
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:05   #4854
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Dijete ce sljedecu jesen u skolu
znaci ta alimentacija bi mogla biti i veca?
Za majku nista bez obzira sta je nezaposlena
Kako ne? Ona uvijek moze podnijeti tuzbu za uzdrzavanje i dobiti i ona uzdrzavanje koje moze vrijediti godinu dana ili do pronalska posla odnosno ponovne udaje.
Imas tu sve napisano
https://gov.hr/moja-uprava/obitelj-i...imentacija/192
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:04   #4855
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Kako ne? Ona uvijek moze podnijeti tuzbu za uzdrzavanje i dobiti i ona uzdrzavanje koje moze vrijediti godinu dana ili do pronalska posla odnosno ponovne udaje.
Imas tu sve napisano
https://gov.hr/moja-uprava/obitelj-i...imentacija/192
Tnx procitat cu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:20   #4856
Inače se ne obraćam po forumima za ovakve stvari, ali bi sada želio čuti komentare.
nakon 15 godina braka žena i ja se rastajemo. imamo trojedjece, 7, 10 i 14 godina. ona je inicijalno pristala na sporazumni razvod. nedavno smo podijeli zatjev, dogovorili se da ona i djeca ostanu u kući koja ostaje u zajedničkom vlasništvu, a da ću ja otplatiti kredit do kraja.
ponudio sam 'na papiru' 1500 kuna po djetetu, plus što bih dao i do 500 kuna dodatno, u novcu ili kupovini potrepština, kad god mogu.
S djecom se viđam redovno 2-3x tjedno, i povremeno spavaju kod mene

ona je zaposlena i ima plaću oko 5000 kuna

no sada se ona odjednom pobunla, da ne može održavati kuću i daju hoće ordati, a od mene tražie 2500 (!!) kn mjesečno po djetetu. i da SVAKO dijete posebno viđam 2 h tjedno, plus 2h zajedno. ne znam tko joj je iznio te prijedloge ali sam shvatio da tu sporazuma više ne može biti.

kakvo je vaše mišljenje? nudim li dovoljno? ima li njen zahtjev ikakvog smisla. Ao ustraje utnome, prelazim na tužbu, pa nek joj sud odreže, a sumnjam da će dobtii ovoliko koliko ja nudim.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:31   #4857
Quote:
Khan kaže: Pogledaj post
Inače se ne obraćam po forumima za ovakve stvari, ali bi sada želio čuti komentare.
nakon 15 godina braka žena i ja se rastajemo. imamo trojedjece, 7, 10 i 14 godina. ona je inicijalno pristala na sporazumni razvod. nedavno smo podijeli zatjev, dogovorili se da ona i djeca ostanu u kući koja ostaje u zajedničkom vlasništvu, a da ću ja otplatiti kredit do kraja.
ponudio sam 'na papiru' 1500 kuna po djetetu, plus što bih dao i do 500 kuna dodatno, u novcu ili kupovini potrepština, kad god mogu.
S djecom se viđam redovno 2-3x tjedno, i povremeno spavaju kod mene

ona je zaposlena i ima plaću oko 5000 kuna

no sada se ona odjednom pobunla, da ne može održavati kuću i daju hoće ordati, a od mene tražie 2500 (!!) kn mjesečno po djetetu. i da SVAKO dijete posebno viđam 2 h tjedno, plus 2h zajedno. ne znam tko joj je iznio te prijedloge ali sam shvatio da tu sporazuma više ne može biti.

kakvo je vaše mišljenje? nudim li dovoljno? ima li njen zahtjev ikakvog smisla. Ao ustraje utnome, prelazim na tužbu, pa nek joj sud odreže, a sumnjam da će dobtii ovoliko koliko ja nudim.
Nudis vise od minimuma sto bi dobili zakonski. Minimum ti je do 6 godina djeteta 17 posto od prosjecne place, od sedam do 12godina 20 posto a od 13 do 18 godina 22 posto. Prosjecna placa u Hrvatskoj je sada 6025 kuna. Kad izracunas svaki ispada manje od 1500 kuna jedino sud moze odrediti vise ako postoje neke posebne potrebe djeteta ili otac ima veliku placu.
Ali ne moze ti sud uzeti cijelu placu vec ti mora ostaviti neki zakonski minimum (vjerojatno trecinu) da ti ne umres od gladi.

Briga te, neka ide na sud, vjerojanto ce dobiti manje.Pogotovo jer nudis i tih 500 kuna dodatno
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:37   #4858
A čuj, ne bi ni ja htjela živjeti u nekretnini koja je u vladništvu bivšeg muža. Polovinskom. Neka se opet oženiš, pa nedajbože nešto ti se dogodi ili naprosto jer možeš, ona postane vlasnikom osobe koja može s tom polovicom što hoće i kad hoće.

Klinstart sa jasnim vlasništvom je bolja opcija. I za tebe i za nju. O alimentaciji ne mogu niš reć jer nisi rekao svoja primanja.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:05   #4859
osnovica plaće mi je oko 10 000. sve drugo ovisi o prekovremenim satima.
čisto sumnjam da mogu s 2500 kuna plaćati san, režije i hranu za sebe.

da ne spominjem da je rpedložila još jednu nebulozu: da dok se kuća ne proda s djecom naizmjence živiomo po mjesec dana ja, mjesec dana ona.
na stranu što to znači da bih sdvakih dva mjeseca orao tražiti stan. ali da se djeca svakih mjesec dana moraju opraštati s jednim roditeljem?!?!? gdje je tu stabilnost?
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:18   #4860
Nemoj pristati na te uvjete. Nisu u redu. Prodaj kuću, podijeli novce, a alimentaciju neka odredi sud. Ako želiš i možeš, djeci uvijek možeš nešto dati mimo toga.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.