Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 15:04   #3981
igrala sam se barbikama do 5. ili 6. razreda. već sam polako ušla u pubertet..
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:28   #3982
Mislim da nisam. Odnosno ja se nikad nisam ni igrala sa lutkama, bila sam avanturisticko seosko dijete, penjanje po tudjim nekretninama, hrdjavo zeljezo i improvizirana vozila

nisam brijala ni na barbike ni bebe (kolica dudice).

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:14   #3983
Kao sto su cure vec rekle moze se igrati i do 10, 11 godina.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 09:52   #3984
moze, da, ali koliko ja vidim curke oko moje male, vec oko 8. g im je zanimljiviji jutjub i mjuza od lutkica
kak se moja lutkama nikad nije igrala nemrem biti vise od pomoci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 21:08   #3985
Mrzim one dane kad doma ne spava popodne. Jer ne da ide ranije spavati navecer, skoro pa ide kasnije

Budan je od 7, nije ni minutu spavao, i jos ne zeli u krevet. preko sat vremena ignoriramo sve njegove igre,al i dalje ne odustaje

I uvijek je tako, nikad nije isao ranije spavati ako po danu nije spavao. Nikad. To spavanje je jedan od razloga sto nije imao dulju pauzu od vrtica. Luda sam kad je takav, podemoni se
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:43   #3986
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
igrala sam se barbikama do 5. ili 6. razreda. već sam polako ušla u pubertet..
O da....i ja.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:50   #3987
@katjes:
Ne znam zašto si od toga u svojem mozgu napravila problem.
Budi sretna da ju još igračke zanimaju, a ne youtube, odjeća, make up i sl.
Djevojčice se čak do 5. razreda igraju sa lutkama, a tvoja curica ima tek 6,5g.
Da li ti je možda neugodno što se raznježi na plišance i sl. igračke tj. što nije (možda) slična kao većina curica njezinih godina?
Prije bi počela paničariti da mi klinka u toj dobi gleda make up, odjeću i sl. stvari koje su u domeni starijih curica (tipa 12g pa na dalje).

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:30   #3988
Quote:
plavi medo kaže: Pogledaj post
pozdrav, pisala sam na krivoj temi pa su me preusmjerili na pravu... molim savjet.

Šestogodišnji hiperaktivac me izluđuje. Svaku stvar moram reći 5-6 puta prije nego me "čuje", bilo kakav dogovor ili upozorenje ispari iz glave onaj tren kad prestanemo razgovarati o tome... Dogovor tipa da drži sestru za ruku, ili da ne hoda bos po ledini na kojoj ima razbijenih boca.
Imamo problema u prometu, on makinalno okrene lijevo i desno al prethodno ne stane. Ne pogleda dobro već pretrčava.

Ono što me u svemu tome brine je njegova reakcija na moje kritiziranje njegovog ponašanja. Poslušno klimne glavom, ne buni se, povuče se, obeća da će dr put paziti i skine me s vrata.

Nekad ima osjećaj da s ovim mojim "pametovanjem" uništavam njegovo samopouzdanje i da bi ga trebala pustiti al kako kad je on opasnost za sebe i druge.
Da napomenem, imam curicu mlađu od njega i ona je skroz nešto drugo.

hvala
Mojoj je tek 5 uskoro ali sve to što pišeš proživljavam i ja. Još nisam našla riješenje nego non stop pričati i trubiti.

A mlađa je izgleda još gora po tom pitanju


Sa lutkama i barbikama sam se igrala jako dugo i nadam se da će i moje curke.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:04   #3989
Dakle, išla sam na more s nećakinjom i sestrom (njenom mamom) ovaj vikend u Crikvenicu. Čisto da dijete vidi more.
Također je dobila mobitel od druge tete koji sam joj ja donijela. Upozorili smo ju da nema prčkanja po mobitelu dok je sad taj 1 dan na moru, nego da se kupa i uživa, nek uči plivati bez narukvica itd. (Nije prvi put na vodi, bila je na jezeru par puta.)
Ok, to je prošlo dobro, samo ga je pogledala na minutu i nije ga dirala do kraja dana. Što mi je bilo iznenađujuće ipak.:klap:
-----
No, što sam htjela reći...ne znam jesu i vaša djeca takva ili sam ja stvarno oštrokondža što se tiče djece.
Dakle, mala je cijelo vrijeme u vodi mljela kako ju je strah, da ne idemo u duboku vodu (a doslovce se nismo maknuli od dubine našeg struka, eventualno sisa, no ok), pa se ona sad boji, pa se sad ne boji, pa da ju ne guramo, a ona nas gura, a cijelo vrijeme ima narukvice i šlauf.
Mi ju uvjeravamo kako ne može potonut, đabe, cijelo vrijeme melje i drami.
Onda smo ju ostavili u plićaku. Izlazi ona van, dolazi do deke i ručnika, gazi sa zmazanim papučama po tome. Ja ju upozorim. Ona opet dr.put, 3.put, 4.put isto...Ja šutim. Vidim nema smisla.

Idemo jesti pohano meso, kruh, majonezu i paradajz. Kruh- istrgne koru i baci!Za paradajz kaže da ne voli. (Izmišlja jer ga doma jede.)
Onda si počne mrljat majonezu po kruhu, a mater joj je već namazala šnitu i stavila pred nju, al ona doslovce ne vidi šnitu.
Pa namrlja po torbi i ručniku jer je prevrnula tu šnitu koju nije vidjela.

Uglavnom, ja sam pokušala ju za neke stvari upozorit, al sam vidla da to ne ide. Sad, ne znam, jesu sva djeca takva...ili je to do odgoja. ova je još ovnica, tak da, kaj se tiče "mljenja" drugačije ni ne očekujem.

Al ovo drugo...ja ne znam. Ja nisam bila takva.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:17   #3990
Ostrokonda si
I previse ocekujes od djeteta 7-8 god ak sam dobro procjenila godine

Al olakotna okolnost ti je sto mi mame s vremenom na puno toga oguglamo

Moj na pjescanoj plazi redovito stane na rucnik sa nogom punom pijeska
I svaki put kazem al svaki put stane ako ga fizicki ne uspijem zaustaviti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:36   #3991
Pardon...nisam napisala godine. Ima 10 godina.
Pa ne znam gdje je ta granica pristojnosti i dozvole da se radi bilo šta... jede bilo kako...itd.
Ovo s bacanjem hrane mi je koma. Trgat samo sredinu i ostalo bacat po podu. Jer kao ne može jest tvrdo. Zbilja? What are you? Two?
.....
Dakle...kad sam već počela, dobila je taj mobitel na touch. Iako malo stariji manji model. Sony xperia ray. No s mobitelom je sve u redu. Igrala se i prckala po njemu, slikala itd. Da bi došli doma i veli sestra dr.dan da je rekla mala da neće taj mobitel jer je prestarinski. Ono...da gđo, oprostite što vam nismo dali Samsung S8. Really.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:04   #3992
Meni to sve grozno zvuci. Nadam se da to nije normalno ponasanje za 10godisnjake (a i mladje).

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:16   #3993
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Dakle, mala je cijelo vrijeme u vodi mljela kako ju je strah, da ne idemo u duboku vodu (a doslovce se nismo maknuli od dubine našeg struka, eventualno sisa, no ok), pa se ona sad boji, pa se sad ne boji, pa da ju ne guramo, a ona nas gura, a cijelo vrijeme ima narukvice i šlauf.
Ti samo jako bezosjećajna i egocentrična pa ti je nepojmljivo da netko može biti drugačiji od tebe. A u maloj vidiš nekog slabijeg kojemu možeš nametati svoja očekivanja.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:44   #3994
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Ti samo jako bezosjećajna i egocentrična pa ti je nepojmljivo da netko može biti drugačiji od tebe. A u maloj vidiš nekog slabijeg kojemu možeš nametati svoja očekivanja.
Ma nemoj biti tako stroga, samo nije navikla na djecu

Ne kazem da se sva djeca tako ponasaju, niti da je to super i normalno, al to djete joj je necakinja, znaci da vec 10 god gleda kako to dijete postaje upravo takvo kakvo je sada

Samo ne znam zasto sada cudenje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:12   #3995
Fascinantan zaključak. Opisujem situacije i cudim se tome da se 10god.djeca tako ponašaju... jer se ne sjećam baš da su se tako prije ponašala i odgajala... but maybe it is just me (THE egocentric)
Btw. U vodi joj nisam ništa kvocala jer donekle razumijem... prvi put je na moru pa naravno da se ne može odmah prilagoditi. Ali ovo sve ostalo kod mene ne bi prošlo pod normalno ponašanje.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:23   #3996
A kakvo je to dijete inace? Necakinha ti je, trebalo je to sve vec izaci na vidjelo u nekom obliku.
I ne, ne mislim sa je to ok ponasanje. Ajde, more, prvi put, u redu. Ostalo ne.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:11   #3997
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
but maybe it is just me (THE egocentric)
.
Aha, ateist

Osim ovog dijela s morem, s obzirom na to da je prvi put, ostalo mi nije prihvatljivo.
Gazenje rucnika i hodanje ko muha bez glave, mrljanje kruha, bacanje korice...
Nije mi ok ponasanje za dijete od 10 g. Mislila sam da je mladja. Moj ima tri i pol pa sam mislila da je tu negdje dob.
A mozda je preuranjeni pubertet? Za to vele da nastupa sve ranije...
A kak se ponasa inace?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:12   #3998
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Fascinantan zaključak. Opisujem situacije i cudim se tome da se 10god.djeca tako ponašaju... jer se ne sjećam baš da su se tako prije ponašala i odgajala... but maybe it is just me (THE egocentric)
Btw. U vodi joj nisam ništa kvocala jer donekle razumijem... prvi put je na moru pa naravno da se ne može odmah prilagoditi. Ali ovo sve ostalo kod mene ne bi prošlo pod normalno ponašanje.
Kada si opisivala, bez da si napisala godine, u glavi sam vidjela dijete od maksimalno 5 godina. S 10 bacanje hrane? Moji to ne rade s 2 i 5 godine.
Za kupanje ste isto vi (ili njezina mama ako ti nemas pravo odlucivati)pogrijesile sto ju niste ranije preusmjerili na drugu aktivnost koja ce joj biti ugodna. More je djeci (a i nekim odraslima) zastrasujuce.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:50   #3999
I ja sam shvatila da je to neko malo dijete u pitanju. Strah od mora razumijem, da gazi po ručniku isto ok, ali to s hranom nikako ne podržavam i za mlađe dijete a kamoli ono od 10 god.
Moja je duplo mlađa i to ne radi, a kamoli on sa 10
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:34   #4000
Uopće ne mislim da miss rebel pretjeruje. Meni čak ni to gaženje po ručniku nije ok ako joj se reklo, nije ona mala cura. Djeca s 3-4 godine će već poslušati što im se kaže. s 10 je to već bezobrazno po meni. Jedino strah od vode razumijem, ali možda mi i taj strah graniči s pretjerivanjem (piše ako se ne varam da nije prvi put na kupanju negdje, ima kolut i rukavice i 10 godina)
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.