Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 16:10   #1
Otkaz stambenog kredita

Molim savjet, ukoliko netko ima slična iskustva. Nakon 10 godina uredne otplate stambenog kredita (koji je inače bio u švicarcima, pa lani konvertiran u Eure), sredinom prošle godine sam počela kasniti s ratama pa nekoliko mjeseci nisam plaćala da bi banka prvo stavla ovrhu na plaću, a ubrzo nakon toga i otkazala kredit. Inače, radi se o Zabi, kredit je hipotekarni, na 30 g., ja sam jedini sudionik u kreditu, znači bez jamaca, sudužnika i sl.
Nakon što sam im se obratila ponudili su mi nagodbu, tj. nešto smanjeni iznos dugovanja koji mogu uplatiti odjednom, međutim dali su mi rok od samo 15 dana da to realiziram. Kako se radi ipak o većoj svoti (nešto više od 40.000 €), zatražila sam refinanciranje u drugoj banci, međutim zbog godišnjih odmora i cijele procedure kredit za refinanciranje još nije odobren, a Zabin rok za nagodbu je prošao. Koje su mi opcije za dalje, mogu li nekako zaustaviti/usporiti eventualnu ovrhu na nekretnini dok ne pokušam riješiti refinanciranje ili neki drugi način otplate? Zna li netko odvjetnike koji imaju iskustva s takvim slučajevima da se mogu savjetovati?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:55   #2
Baš nitko nema slična iskustva?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.