Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 20:17   #41
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme kad god čitam ženske komentare na forumu, ja lijepo nakon toga odem u dućan i kupim ženi bombonijeru. kad vidim kakvih sve žena ima, ja sam jack pot dobio. ona misli da se iskupljujem jer sam nešto kriv kad svako malo dođem s bombonijerom, tko zna, možda misli da ju varam.........bojim se samo da se ne udeblja kad toliko slatkog jede.
pa kupi joj cvijeće . tek tad će misliti da ju varaš ugl, od cvijeća se neće udebljati
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:37   #42
autorice, kako je opće došlo do fizičkog razdvajanja, kako je počelo? još ste u godinama kad bi seksualni život trebao biti dobar

ne znam jel klasična priča nakon što žena rodi itd.

kad je počelo, jesi li ikad inicirala, ili si samo čekala njega da ti priđe (ne mislim samo na seks, već i pusice, zagrljaji, dodiri i lupanje po guzi i štipkanje u prolazu?). kakav je seks bio prije toga?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:48   #43
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
autorice, kako je opće došlo do fizičkog razdvajanja, kako je počelo? još ste u godinama kad bi seksualni život trebao biti dobar

ne znam jel klasična priča nakon što žena rodi itd.

kad je počelo, jesi li ikad inicirala, ili si samo čekala njega da ti priđe (ne mislim samo na seks, već i pusice, zagrljaji, dodiri i lupanje po guzi i štipkanje u prolazu?). kakav je seks bio prije toga?
Sto se fizickog aspekta tice,nisam se zapustila ili udebljala,dapace,bolje izgledam sada nego ikad u zivotu.
Inicirala jesam,ali naprosto nije islo.
Onda mi se javila odbojnost. A prosjecan seksualni odnos nam je trajao 3 minute.
On bi valjda vecini zena bio privlacan,odlicna prilika.
Naprosto nije islo i eto.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:46   #44
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, ne poznajem te. U biti ni ne pišem o tebi, nego o onome što si svojom voljom napisala na ovoj temi.

A napisala si, redom:
- stariji sin je rekao da hoće tati
- ti bi da oba sina budu s tobom, i to si rekla u CZSS-u
- sad kažeš da ćeš "poštivati ono što je rečeno" (u smislu poštiovanja djetetove želje)

Ajde sad pokušaj ove tri izjave složiti u smislenu cjelinu. Ja ne uspijevam.
Ček, ona nema pravo reći što ona želi?
Predbacuješ joj da uskraćuje pravo na želje(nje) drugima, a onda ju prozivaš jer je ona izrazila želju?

Da si barem logičan onoliko koliko si prema autorici bezobrazan.

Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Očigledno nisu zaslužili. Sory. Nema to veze sa djecom, već sa Vama oboje.
Odvratno



Quote:
Dobri roditelji koji žive olfo kao muž i žena. Ali dobri roditelji.
Volite djecu, a svaki dan ih lažete? Svašta.
Još odvratnije

Koja je točno tvoja teorija "iskrenosti" prema djeci u ovoj priči?
Jesu ih trebali posjesti nakon svake svađe?
Obavjestit da se mama i tata više ne seksaju, pa su frustrirani?
Koliko detaljno i koliko često djeci naglasiti da su duboko i iskreno nesretni, ali pokušavaju (ili barem misle da to rade, sasvim nebitno) ostati zajedno radi njih?





Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
prvo izjavila si na CzSS da želiš da djeca ostanu s tobom

kakve veze to ima s poštivanjem djetetove želje da živi s ocem???
Di je tu njena želja?
Ona nema pravu željeti da djecu budu s njom?

Uostalom, nigdje nije napisala da nisu rekli što su djeca rekla. Ajmo odmah skočit na nju, to je baš ono što joj sad treba



Quote:
bilježim se sa štovanjem
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:08   #45
Detoxx, moje osobno mišljenje je da braću od 9 i 7 godina starosti nikako ne treba razdvajati, pogotovo ne rukovodeći se dječjim željama u toj dobi. Braća bi trebala biti i ostati zajedno i njegovati svoju povezanost i bratsku ljubav, jer tko zna...? Jednom u životu će možda samo oni sebi sami ostati da si budu potpora. Roditelji, za dobro svoja 2 sina, ne bi trebali dopustiti njihovo razdvajanje zbog imponiranja bilo čijem pojedinačnom egu i popustiti nezreloj i trenutnoj dječjoj želji da se 9ogodišnjak zbog privrženosti ili bolje rečeno pogodovanja jednom roditelju odrekne odrastanja s mlađim bratom. Oni su još premali za takvo odlučivanje i moguće vođeni krivim motivima.Čak se i kod udomljavanja i posvojenja braća/sestre nastoje zadržati zajedno. Na vama roditeljima je da očuvate njihovo zajedništvo i ponudite im zadovoljavajuće intervale mame i tate, odvojeno...na žalost, to je realnost.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:09   #46
Quote:
Detoxx kaže: Pogledaj post
Odrasla sam bez oca i zivila sam sama i prije braka uzdrzavajuci obitelj,a vise sam bila sama u braku nego u zivotu.
Centar nam jos nije nista odobrio,ja bih da oba budu sa mnom,ali otac ne dopusta.
Tako sam se i izjasnila na centru.
Želi li otac da oba sina budu s njim?
Ili možda želi da samo stariji ostane s njim?
Ako je ovo drugo slučaj, sumnjam u takvu ljubav prema vlastitoj djeci... Tada ili očigledno više voli starijeg sina od mlađeg, ali vrlo sebično jer ga je spreman razdvojiti od mlađeg brata što baš i nije "očinska ljubav" ili samo ima računicu kako prebijanjem alimentacije izbjeći plaćanje iste zbog jednog sina na svojoj adresi, a drugog prijavljenog na budućoj majčinoj.
Bilo bi mi ljepše za ćuti da želi obojicu, nego ovo drugo što podrazumijeva fizičko razdvajanje dva klinca, dva brata...
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 08:10   #47
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ček, ona nema pravo reći što ona želi?
Predbacuješ joj da uskraćuje pravo na želje(nje) drugima, a onda ju prozivaš jer je ona izrazila želju?

Da si barem logičan onoliko koliko si prema autorici bezobrazan.
Kada prestaneš hiperventilirati, pokušaj pročitati s razumijevanjem što sam i zašto napisao.

Za svaki slučaj, mali hint: pročitaj, u paketu, drugi i treći njezin navod koji sam istaknuo, a koji su međusobno u dubokoj svađi (autorica tvrdi da će poštivati djetetovu želju, a istovremeno na CZSS-u radi potpuno suprotno djetetovoj želji), pa ti možda svane da joj ne uskraćujem nikakvo pravo nego prokazujem njezine međusobno posvađane rečenice.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:28   #48
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Koja je točno tvoja teorija "iskrenosti" prema djeci u ovoj priči?
Jesu ih trebali posjesti nakon svake svađe?
Obavjestit da se mama i tata više ne seksaju, pa su frustrirani?
Koliko detaljno i koliko često djeci naglasiti da su duboko i iskreno nesretni, ali pokušavaju (ili barem misle da to rade, sasvim nebitno) ostati zajedno radi njih?
Po meni, roditelji koji godinama foliraju djecu da se vole, nisu iskreni roditelji. Djeca itekako kuže odrasle i kuže kad ih se besramno laže.
Voditi olfo partnerski život radi djece je laž. Biti u partnerstvu radi djece koja osjećaju da se mama i tata ne trpe, je laž. Ali...oni su divni roditelji koji svakodnevno lažu sebe i klince.
Vidim da nemaš što pametnije napisati osim što prozivaš i bljuješ po temi.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:43   #49
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Po meni, roditelji koji godinama foliraju djecu da se vole, nisu iskreni roditelji. Djeca itekako kuže odrasle i kuže kad ih se besramno laže.
Voditi olfo partnerski život radi djece je laž. Biti u partnerstvu radi djece koja osjećaju da se mama i tata ne trpe, je laž. Ali...oni su divni roditelji koji svakodnevno lažu sebe i klince.
Istina, ali često ni alternativa ne nudi rješenje. A život u pravilu nije idealan.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:24   #50
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Želi li otac da oba sina budu s njim?
Ili možda želi da samo stariji ostane s njim?
Ako je ovo drugo slučaj, sumnjam u takvu ljubav prema vlastitoj djeci... Tada ili očigledno više voli starijeg sina od mlađeg, ali vrlo sebično jer ga je spreman razdvojiti od mlađeg brata što baš i nije "očinska ljubav" ili samo ima računicu kako prebijanjem alimentacije izbjeći plaćanje iste zbog jednog sina na svojoj adresi, a drugog prijavljenog na budućoj majčinoj.
Bilo bi mi ljepše za ćuti da želi obojicu, nego ovo drugo što podrazumijeva fizičko razdvajanje dva klinca, dva brata...
ima djece koja baš i ne pršte od radosti što život, stvari, događaje i sve općenito moraju dijeliti sa braćaom ili sestrama...

ponekad su djeca toliko različitih osobnosti da termin s kojim se ovdje razbacuješ,. "bratska ljubav", baš i ne postoji

paušalno tvrditi da li je i je li uopće razdvajanje djece poželjno je ozbiljan problem
uvijek je od slučaja do slučaja

ono što se zove "STRUKA" u rvackoj zagovara taj pristup pod svaku cijenu
u nekim drugim zemljama baš i nije tako
zanimljivi kkako ima dakle različitih "Struka"
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:35   #51
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Po meni, roditelji koji godinama foliraju djecu da se vole, nisu iskreni roditelji. Djeca itekako kuže odrasle i kuže kad ih se besramno laže.
Voditi olfo partnerski život radi djece je laž. Biti u partnerstvu radi djece koja osjećaju da se mama i tata ne trpe, je laž. Ali...oni su divni roditelji koji svakodnevno lažu sebe i klince.
Vidim da nemaš što pametnije napisati osim što prozivaš i bljuješ po temi.
Čitava ljudska povijest je onda, bit će, jedna besramna laž.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:37   #52
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ima djece koja baš i ne pršte od radosti što život, stvari, događaje i sve općenito moraju dijeliti sa braćaom ili sestrama...

ponekad su djeca toliko različitih osobnosti da termin s kojim se ovdje razbacuješ,. "bratska ljubav", baš i ne postoji

paušalno tvrditi da li je i je li uopće razdvajanje djece poželjno je ozbiljan problem
uvijek je od slučaja do slučaja

ono što se zove "STRUKA" u rvackoj zagovara taj pristup pod svaku cijenu
u nekim drugim zemljama baš i nije tako
zanimljivi kkako ima dakle različitih "Struka"
Ti mi često zvučiš nadrkano i nesimpatično na prvo čitanje, ali priznajem da ponekad u tvojim "politički nekorektnim" izjavama nađem nešto dosta blisko.
Nisam struka, a i automatski mi razdvajanje braće zvuči tragično, ali kad malo razmislim, da je netko razdvojio brata i mene, sumnjam da bismo se uzrujali. E, sad, bismo li razdvojeni izrasli u još veće budaletine nego ovako, ne znam
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:40   #53
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ti mi često zvučiš nadrkano i nesimpatično na prvo čitanje, ali priznajem da ponekad u tvojim "politički nekorektnim" izjavama nađem nešto dosta blisko.
Nisam struka, a i automatski mi razdvajanje braće zvuči tragično, ali kad malo razmislim, da je netko razdvojio brata i mene, sumnjam da bismo se uzrujali. E, sad, bismo li razdvojeni izrasli u još veće budaletine nego ovako, ne znam
hvala na komplimentima

isto mislim i o tvojim upisima
bez imalo ironije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:02   #54
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Istina, ali često ni alternativa ne nudi rješenje. A život u pravilu nije idealan.
Pa da. Niti roditelji nisu idealni. Niti djeca.
Život je čovjeka toliko puta demantirao, džabe nama naši ideali.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Čitava ljudska povijest je onda, bit će, jedna besramna laž.
Hehe
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:15   #55
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ti mi često zvučiš nadrkano i nesimpatično na prvo čitanje, ali priznajem da ponekad u tvojim "politički nekorektnim" izjavama nađem nešto dosta blisko.
KHS priča iz svoga iskustva. Bome da smo ti ili ja u njegovoj poziciji, bi ja nas vidjela kako bi mi. Da meni država uskraćuje moje pravo da živim i odgajam svoju djecu, da me partner tuče i razbija usisavačem glavu i nikome ništa....hm. Bila bi još nadrkanija nego KHS.

Quote:
Nisam struka, a i automatski mi razdvajanje braće zvuči tragično, ali kad malo razmislim, da je netko razdvojio brata i mene, sumnjam da bismo se uzrujali. E, sad, bismo li razdvojeni izrasli u još veće budaletine nego ovako, ne znam
Svaka obitelj je svijet za sebe. Svijet za sebe. Ponekad nije dobro razdvajati braću i sestre, a ponekad je to jako dobro rješenje. Pravilo je da pravila nema. Ti si povezana sa burazom, hvala bogu, pa to ne možeš niti zamisliti. No, ima braće i sestara koji su nepovezani pa se međusobno muče, natječu i tlače. To se jako dobro može vidjeti kod ostavinskih rasprava i podjela imovine.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:25   #56
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
KHS priča iz svoga iskustva. Bome da smo ti ili ja u njegovoj poziciji, bi ja nas vidjela kako bi mi. Da meni država uskraćuje moje pravo da živim i odgajam svoju djecu, da me partner tuče i razbija usisavačem glavu i nikome ništa....hm. Bila bi još nadrkanija nego KHS.



Svaka obitelj je svijet za sebe. Svijet za sebe. Ponekad nije dobro razdvajati braću i sestre, a ponekad je to jako dobro rješenje. Pravilo je da pravila nema. Ti si povezana sa burazom, hvala bogu, pa to ne možeš niti zamisliti. No, ima braće i sestara koji su nepovezani pa se međusobno muče, natječu i tlače. To se jako dobro može vidjeti kod ostavinskih rasprava i podjela imovine.
Pa to sam i napisala. Bolila bi me briga iskreno da me netko razdvojio od brata, uvijek mi je išao na živce, a i ja njemu. Mogu svašta zamisliti, a što ne mogu, mogu prihvatiti da postoji, ili barem radim na tome
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:36   #57
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisala. Bolila bi me briga iskreno da me netko razdvojio od brata, uvijek mi je išao na živce, a i ja njemu. Mogu svašta zamisliti, a što ne mogu, mogu prihvatiti da postoji, ili barem radim na tome
Aha. Krivo sam nešto skopčala za brata.
Svaka ti čast na iskrenosti.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:45   #58
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisala. Bolila bi me briga iskreno da me netko razdvojio od brata, uvijek mi je išao na živce, a i ja njemu. Mogu svašta zamisliti, a što ne mogu, mogu prihvatiti da postoji, ili barem radim na tome
Identicno kao i ja sa sestrom. Niti sam zeljela sestru....niti smo ikad bile bliske. Politicki korektne...tu staje sve. I to nam je ok. Objema.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:46   #59
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa to sam i napisala. Bolila bi me briga iskreno da me netko razdvojio od brata, uvijek mi je išao na živce, a i ja njemu. Mogu svašta zamisliti, a što ne mogu, mogu prihvatiti da postoji, ili barem radim na tome
ja.npr, nakon svega, sa svpojim godinu i po dana mlađim bratom ne pričam već 7 godina

moji bivši susjedi , braća koja su zajedno živjela u roditeljskoj kući 30 godina, isto toliko nisu razgovarali niti se pozdravljali, svaki na svom katu
niti članovi nihovih obitelji

ima ih jako povezanih, ali ja ih npr više znam ovako - zauvijek udaljenih
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:55   #60
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Identicno kao i ja sa sestrom. Niti sam zeljela sestru....niti smo ikad bile bliske. Politicki korektne...tu staje sve. I to nam je ok. Objema.
Tako nešto. S tim da smo politički korektni tek zadnjih nekoliko godina, dok smo bili klinci sam ga sasvim nekorektno tukla, zaboravljala u parkiću ili bježala van dok me ne vidi da mi se ne prikrpa. Jedno vrijeme ko studenti smo bili ok, a onda je on naglo postao užasno pametan, a ja glupa, pa smo mic po mic došli do političke korektnosti.
Ne bih se žalila da sam živjela bez tog dirljivog iskustva
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.