Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 14:13   #421
Nadovezala sam se na to što tebi nije jasno zašto on ide u drugi razred. Dobila si jedan od razloga.

Bi li klincu bilo bolje da je odmah išao u treći razred je za diskusiju, bi li klincima koji su sad s njim u razredu bilo bolje da ga nema, vjerojatno da.

/mala kojoj slični roditelji nisu dopustili preskakanje ta ista dva razreda u toj istoj Dubravi
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:03   #422
Osnovna Škola Lovre pl. Matačića

Pozdrav, ima li tko da zna kakva je trenutno osnovna škola Lovre pl. Matačića? kakvi su učitelji u nižim razredima pogotovo učiteljice: Sanja Grganić Vrsaljko i Snježana Pomper te za boravak : Edita Brolich Bortek. Imaju li djeca kao vanškolsku aktivnost sport, uključujući i djevojčice i ples?
zey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:05   #423
Osnovna škola Kajzerica

Molim roditelje čija djeca pohađaju novu osnovnu školu na Kajzerici da daju svoje komentare na atmosferu u školi i rad nastavnika. Dijete mi ove godine kreće u 1. razred pa bih voljela par informacija iz prve ruke. Čula sam svakakve „tračeve“ da u školi ima puno problematične djece s kojom se nastavnici ne znaju nositi i da vlada poprilična anarhija. Obzirom da zapuštene djece i neodgovornih roditelja ima posvuda, ne znam da li i ova škola ulazi u neki prosjek ili je bolja/gora od prosjeka.
Nažalost, došla su vremena kada se više brinemo oko toga da li će dijete preživjeti svakakva maltretiranja u školi (više od strane vršnjaka nego od odraslih) od toga kako će svladati gradivo. Da i ne spominjem samoubojstva koja su djeca počinila (u toj školi), prestrašno…
marcela123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:26   #424
Quote:
marcela123 kaže: Pogledaj post
Molim roditelje čija djeca pohađaju novu osnovnu školu na Kajzerici da daju svoje komentare na atmosferu u školi i rad nastavnika. Dijete mi ove godine kreće u 1. razred pa bih voljela par informacija iz prve ruke. Čula sam svakakve „tračeve“ da u školi ima puno problematične djece s kojom se nastavnici ne znaju nositi i da vlada poprilična anarhija. Obzirom da zapuštene djece i neodgovornih roditelja ima posvuda, ne znam da li i ova škola ulazi u neki prosjek ili je bolja/gora od prosjeka.
Nažalost, došla su vremena kada se više brinemo oko toga da li će dijete preživjeti svakakva maltretiranja u školi (više od strane vršnjaka nego od odraslih) od toga kako će svladati gradivo. Da i ne spominjem samoubojstva koja su djeca počinila (u toj školi), prestrašno…
skola postoji tek drugu skolsku godinu
do tada su klinci isli po okolinim skolama, i uklapali se u prosjek okolnih skola
(glede ovih traceva)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:55   #425
OŠ Kustošija

Lijep pozdrav,
zanimaju me mišljenja o OŠ Kustošija, Sokolska ulica, kakva je škola, učitelji, profesori?
svako mišljenje ili iskustvo dobrodošlo.
unaprijed hvala
sajlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:41   #426
Pozdrav svima,

blizanci mi ove jeseni krecu u školu pa samo u razmatranju
Zanimaju me iskustva sa skolama

1 OŠ julia Klovića , Nova cesta
2 OŠ Tina Ujevića, Koturaška
3 OŠ Ivana Gundulića, Gundulićeva

Osobno trenutno najviše naginjem ovoj zadnjoj jer ima najbolje kritike iako nam je izvan ruke.
OŠ julia Klovića nam je doslovno preko puta ali prije par godina sam cula dosta lošeg, da ima nasilja i slicno pa ne znam kakvo je sad stanje?
Škola pod br 2 ima dobre kritike i blizu nam je iako je opremljenost i ovako na prvi pogled katastrofa, bar meni :/

svaki savjet je dobrodosao, hvala puno !
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 00:02   #427
Quote:
leana28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

blizanci mi ove jeseni krecu u školu pa samo u razmatranju
Zanimaju me iskustva sa skolama

1 OŠ julia Klovića , Nova cesta
2 OŠ Tina Ujevića, Koturaška
3 OŠ Ivana Gundulića, Gundulićeva

Osobno trenutno najviše naginjem ovoj zadnjoj jer ima najbolje kritike iako nam je izvan ruke.
OŠ julia Klovića nam je doslovno preko puta ali prije par godina sam cula dosta lošeg, da ima nasilja i slicno pa ne znam kakvo je sad stanje?
Škola pod br 2 ima dobre kritike i blizu nam je iako je opremljenost i ovako na prvi pogled katastrofa, bar meni :/

svaki savjet je dobrodosao, hvala puno !
sve tri skole su male (primaju jako malo djece), stovise, gundulic je u nekoliko navrata bio pred zatvaranjem radi nedovoljnog broja ucenika

ne znam sto ti je bitno pod opremomi,meni bi to bilo najzadnje, puno je bitniji ljudski faktor, al to ti je, uglavnom kak ti grah padne (osim ak ne poznas nekog osobno)

nasilja ima svugdje, bitnije je kak hendlaju nasilnike i sto rade po pitanju prevencije, tj kakvo ozracje u skoli stvaraju.
i to sto ga je bilo prije dvije godine, ne znaci da ga nece biti opet, ali isto tako, da tamo gdje ga nije bilo, ne znaci da se nece pojaviti.

ja bih prije gledala kolko mi je blizu i dal nude program, uvjete, nesto, sto nam je interesantno (boravak, uvijek ujutro skola, neki drugi strani jezik, sport...)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 01:12   #428
hvala ti nosorog vidis ovo za zatvaranje Gundulića nisam znala, a inace naginjem manjim skolama. Ja sam završila Miroslav Krleza na Kaptolu i prezadovoljna sam dobivenim znanjem i profesorima, nastavnicima koji ne maltretiraju djecu. Ona nam je daleko nazalost.
Nesto tog tipa trazim i za svoje decke..prijateljska atmosfera..normalni kriteriji ..nastava ujutro ...eventualni boravak ( nije presudno jer imamo baku i djeda)Ovo pod opremljenost uređenost mislim..uredan okoliš, da škola nije u raspadu..dovoljno papira i sapuna u wc u da se vidi da se netko o tome brine...
Kršnjavoga smo prekrizili kao snobovsku a još nam se sviđa Varšavska al opet za nju sam čula ( od kolegice na poslu koja ima dijete tamo) da maltretiraju djecu, hmm?
Ima netko kakva saznanja?
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 08:10   #429
koliko sam ja cula, wc papir u wcima je nedosanjani san u svim skolama

btw, imas divan nick
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 08:29   #430
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
koliko sam ja cula, wc papir u wcima je nedosanjani san u svim skolama
Nije u svima ( eto nesto pozitivno o nasoj skoli )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 08:48   #431
Još u nižim razredima ima papira, u višim ga ima na puno manje mjesta
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 09:52   #432
wc papir po skolama

za varsavsku, za ovu generaciju sam cula da su uglavnom decki upisivani i da jest problem discipline
al to fakat ide iz generacije u generaciju, znam odlicne price iz te skole, iz recimo 2008

mislim da se gundulic nece zatvoriti, sad imaju hrpu projekata, al sa tim malim skolama to je uvijek rizik.

ujevic vrlo aktivno sudjeluje u ovoj reformi, al ne znam detalje, skola izgleda izvana koma i lokacija mi je koma, pogotovo uvecer, al navodno imaju dobru dvoranu za tjelesni (idu frendovi na aikido navecer) i o nastavnicima kruze pozitivne price, na tragu ove prijateljske i suradnicke atmosfere...
u svakom slucaju, suradjuju sa forumom za slobodu odgoja u medijaciji, tak da brijem da puno i aktivno ulazu u nenasilje (a mozda samo brijem )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:56   #433
zar baš nitko nema nikakav komentar na OŠ Lovre pl. Matačića???baš nitko?
zey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:10   #434
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Nije u svima ( eto nesto pozitivno o nasoj skoli )
i u našoj ima. ali roditelji moraju donositi papirnate role za ruke (jednom mjesečno).
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:50   #435
Quote:
zey kaže: Pogledaj post
zar baš nitko nema nikakav komentar na OŠ Lovre pl. Matačića???baš nitko?
Imam ti ja.

A taj je da ću upisati svoje dijete ovo proljeće tamo.

I to ti niš ne koristi, jer nemam pojma o školi.

Mislim, meni je ta škola uvijek imala neku lošu reputaciju dok sam ja bila dijete. No, od toga je prošlo puuuuno godina. Znam da se sad kompletno renovira, prolazim tamo svaki dan. Ali koja je razlika između te škole i ostalih...nekako mi se čini da su sve u kurcu, samo različite po nijansama.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 19:11   #436
Quote:
zey kaže: Pogledaj post
zar baš nitko nema nikakav komentar na OŠ Lovre pl. Matačića???baš nitko?
jel ta škola na folki? ak se ne varam ima tablu za nultu toleranciju na naslije.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 20:47   #437
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
jel ta škola na folki? ak se ne varam ima tablu za nultu toleranciju na naslije.
tu tablu imaju sve skole
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 21:49   #438
nisam primjetila. možda zato kaj nije istaknuto na svakoj.
pa koja je onda poanta?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:12   #439
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
nisam primjetila. možda zato kaj nije istaknuto na svakoj.
pa koja je onda poanta?
to se dilalo kad je isla unicefova kampanja stop nasilju, pa je bilo IN okacit tablu.
neke skole su se aktivno ukljucile, neke proforma, neke uopce ne
al tabla se stavljala

poanta je da bi svuda oko nas trebala biti nulta tolerancija nasilju i okej je da je ima okacenu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 07:44   #440
Quote:
Xen@ kaže: Pogledaj post
Ima ko kakvu informaciju o osnovnim školama u Novom Zagrebu-zapad. OŠ u Botincu ili Savskom Gaju? bilo kakav info mi je dobro došao. Za sad imam samo neke polu informacije, rekla-kazala.

nitko? bilo kakav info je dobro došao, za Savsko Gaj nisam ništa lijepo čula (da je prenatrpana, problemi sa ponašanjem), ali kao sad je novi ravnatelj pa bi se trebalo nešto pokrenuti.
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.