Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 22:43   #41
IGH ostvario 55 postotni rast dobiti u prvih devet mjeseci

Quote:
Radić je potvrdio i glasine o dolasku Miomira Žužula u IGH te će od 1. studenog Žužul s pola radnog vremena biti savjetnik direktora na obradi inozemnih tržišta. Ove će godine IGH zaposliti 50 novih radnika, a sljedeće isto toliko.

Institut građevinarstva Hrvatska u proteklih je nekoliko dana dobio tri posla u inozemstvu ukupne vrijednosti nešto više od 20 milijuna eura. Na natječaju za izradu glavnog rješenja za prvih 150 kilometara koridora 5C kroz Bosnu i Hercegovinu, IGH je dobio posao za pet od sedam dionica što je oko 130 kilometara autoceste. Vrijednost ovog posla je između 12 i 15 milijuna eura.

Drugi posao koji je IGH dobio u BiH je nadzor nad gradnjom obilaznice iznad Sarajeva. Radi se o 11 kilometara autoceste čija će gradnja trajati 2,5 godine, a posao počinje ovih dana. U Albaniji će IGH obavljati posao nadzora gradnje autoceste Priština – Tirana i to prvih 57 kilometara između gradova Reshena i Kalimaša čiji je izvođač Bechtel. Vrijednost ovog posla je 5 milijuna eura, a trajat će dvije godine. U skladu sa širenjem na tržišta u okruženju IGH ovih dana otvara Građevinski institut Sarajevo s partnerskim institutom IPSA, a slično će napraviti i u Banja Luci te Tirani.

„Što se tiče naših ostvarenja ove godine, promet će biti oko 100 milijuna eura, a naš je plan da za tri godine ostvarujemo 50 milijuna eura u inozemstvu, a da u Hrvatskoj ostanemo na razini 100 milijuna plus 50 milijuna eura u vlastitim investicijama,“ naglasio je Jure Radić predsjednik Uprave IGH. Za 3 do 4 godine planiramo udvostručiti profit, dodao je. Kad su u pitanju daljnji izvozni planovi, Radić je istaknuo kako obrađuju tržišta Rusije, Ukrajine i Kazahstana.

„Očekujemo kroz nekoliko mjeseci slične pozitivne vijesti i s ovih tržišta,“ rekao je Radić. U Rusiji su igri tri ozbiljna posla od kojih su jedan Olimpijske igre u Sočiju. „U taj će projekt država uložiti 12 milijuna eura, a privatni investitori 14 milijuna eura. Mi smo s ruskim partnerom dali ponude za projekt luke u Sočiju, a razmišljamo i o gradnji velikih dvorana te mosta preko rijeke Ob u Sibiru,“ rekao je Radić. IGH također pregovara o izgradnji novih dijelova gradova Tomsk i Novosibirsk.

U Ukrajini je tvrtka pozvana na davanje ponuda za gradnju autocesta, a u Kazahstanu se natječu za gradnji novog skijaškog centra. Iako izvješće o rezultatima trećeg kvartala još nije objavljeno, Radić je izjavio kako je u prvih devet mjeseci IGH ostvario oko 70 milijuna kuna dobiti što je rast od 55 posto u odnosu na prošlu godinu, dok je prihod porastao na 700 milijuna kuna.
Seebiz
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 23:05   #42
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ooooo, pa i Žužul je unutra, baš čudno
Novi savjetnik direktora za vanjska tržišta.
Janjci su se dovoljno okretali u Hrvatskoj, sad su Bosna i Albanija na redu
daj nemoj me jebat?

fin čova, dolazio kod nas u kamp počesto, skorom da ga vidim na ulici, reko bi mu, đesi Anto stari druže jel ima posla, ali ne viđam ga baš nešto...

u svakom slučaju, on je za IGH veliko pojačanje
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 08:22   #43
valjda je u međuvremenu naučio engleski...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 08:56   #44
ne treba u Bechtelu engleski, već esperanto

kač kubik beton treba?
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 10:50   #45
IGH - preko 20 000

Mislite li da može ići preko 20 000??
zvukov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:39   #46
helou. sada sam cula da ce igh raditi u kazahstanu i rusiji.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:40   #47
ma nema gdje neće

ovo već postaje sumnjivo
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:14   #48
sam se ti smij dok moje dionice rastu. pocastim te kojom zestom akrap nakon 20 000
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:21   #49
ma ne smijem se,
malo se šalim,

IGH mi je jedna od dražih firmi, ali ovo je stvarno postalo presmješno, bombardiranje dobrim vijestima, kao da su jedina projektantska firma na Istoku Evrope...

žestu prihvaćam, ako ne ode uskoro na 20000, plaćam ja
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:37   #50
i ja se pridružujem čašćenju ako ode preko 20 000 jer sam nešto malo ubacio u IGH
zvukov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:44   #51
ja se nadam da ce rasti jer su 2 forumasa (koji su i moja 2 draga prijatelja) na moj nagovor kupili dionice IGH. tak da mora narast

a i mislim rodit uskoro ( za 2 godine hahhaha), tak da ce trebat para

mislim 2 ako igh ode na 20 000, a 3oje ako ode na 30 000.

huh. nadam se da nece otici na 40 000 ili 50 000 jer cu imat onda puuuuuno posla
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 13:49   #52
he he dobra si, ma ako ode na 40 000 ili na 50 000 ja cu ti napraviti svih 5 i brinuti se za njih
zvukov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:57   #53
Danas je politički službeno počeo cirkus s Pelješcom.
Pošto nam to opet projektira veliki "guru" mostova, zanima me samo nakon što jednog dana most bude gotov, hoće li se malo nakon toga graditi novi par sto metara južnije?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:04   #54
zast grade ono taj most?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:05   #55
bilo bi jeftinije da uzmemo par tenkova i prisvojimo to parce zemlje
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:04   #56
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
hoće li se malo nakon toga graditi novi par sto metara južnije?
neće,
a nikad se nije ni gradio tamo neki sto metara niže,
Jure Radić je guru za mostove, budite sigurni
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:24   #57
Potpisujem.
Također, učestalost zatvaranja mosta na kojeg insinuira banderas ovisi o tome tko je na vlasti... Ili je to ipak bura u Dalmaciji u zadnje 4 godine oslabila...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:41   #58
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
učestalost zatvaranja mosta na kojeg insinuira banderas ovisi o tome tko je na vlasti...
ovisi o tome koliko jako puše bura na cijeloj dionici, most se nikad ne zatvara sam, nego cijela dionica, drugim riječima, da se vozi preko starog mosta i on bi bio zatvoren jer bi bila zatvorena cijela dionica Sv Rok - Maslenica...

tko je realan, i kuži se bar malo u građevinu, shvatit će, tko ovaj problem gleda samo politički - neće, nikad...

of d rekord:
inače sam ultra ljevičar, mrzim Juru Radića hadeze i njegove betonske grdosije, ali njegova se stručnost ne može osporavati
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:50   #59
To su one njegove priče s predavanja da nije kriv most, nego cesta Inače, zna se tko je na tom zavodu maher za mostove. Jure je oduvijek imao kliker za izvući lovu, projektiranje nije njegov fah. Ali mu se mora priznati da ima smisla za posao. Zato se za IGH ne treba bojati.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 10:06   #60
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
ovisi o tome koliko jako puše bura na cijeloj dionici, most se nikad ne zatvara sam, nego cijela dionica, drugim riječima, da se vozi preko starog mosta i on bi bio zatvoren jer bi bila zatvorena cijela dionica Sv Rok - Maslenica...

tko je realan, i kuži se bar malo u građevinu, shvatit će, tko ovaj problem gleda samo politički - neće, nikad...
Ok, a zašto su onda išli ipak raditi drugi most?
Višak novaca? Ljepše izgleda iz aviona? Da bi se turisti mogli domahivati s mosta na most? Očekivali su procvat bungee jumping industrije pa su osigurali kapacitete? Nešto deseto?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.