Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 20:29   #1
Vaše dionice ili otkrivamo portfolie

evo tu mozemo razmjenjivati misljenja o dionicama koje trenutno gledamo i mislimo kupiti ili prodati..
ima i dionice chat, ali to je malo previse chat pa sam mialio da bi ovdje mogli malo konkretnije..

ja u zadnje vrijeme gledam htcp, amdn, elka i llrb.. kakva su vasa razmisljanja (ako ih imate) o istima, ili nekima drugima?
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:42   #2
Držim BPBA u iščekivanju dokapitalizacije... Što bi loni rekla, ne vjerujem dok ne vidim
Kupio sam VIRO nekidan... držat ću još malo...

Uglavnom, u potrazi sam za nečim špekulantskim... kao i uvijek...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 22:57   #3
A ja imam ELKA, TEP, I HDEL...sa HDEL sam napravila dobar posao,a na ove dvije još čekam i čekam ...
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 00:51   #4
BLJE, DDJH, INA, LURA. dobar posao su bile LURA, BLJE, INA , DDJH totalna glupost s moje strane.
cekam BLJE na 320, LURA na 850, INA na 3000, DDJH cu drzat jos neko vrijeme da malo vidim kako se situacija rjesava.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 09:36   #5
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
BLJE, DDJH, INA, LURA. dobar posao su bile LURA, BLJE, INA , DDJH totalna glupost s moje strane.
cekam BLJE na 320, LURA na 850, INA na 3000, DDJH cu drzat jos neko vrijeme da malo vidim kako se situacija rjesava.
LURA je bila dobar posao - kako za koga... ja ih imam par komada i stvaraju mi ogroman minus u portfelju, ali nemam što s njima nego čekati da probiju 1000 kn. tek tad ću biti u plusu
stalno gledam podravku, još od kad je bila na 490 kn u ovoj zadnjoj korekciji.. tada nije bilo keša, a sad se ne usudim kupovati da ne bude kao s lurom. ne znam da li će podravka ići opet malo dole ili je uhvatila zalet?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:00   #6
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
BLJE, DDJH, INA, LURA. dobar posao su bile LURA, BLJE, INA , DDJH totalna glupost s moje strane.
cekam BLJE na 320, LURA na 850, INA na 3000, DDJH cu drzat jos neko vrijeme da malo vidim kako se situacija rjesava.
moje misljenje je drzi ddjh bar dok se ministar ne vrati iz kuvajtapa jos koji tjedan.. ide to do 300 bez problema.. ja kupio po 182 i ne pustam do 500 barem
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:02   #7
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
LURA je bila dobar posao - kako za koga... ja ih imam par komada i stvaraju mi ogroman minus u portfelju, ali nemam što s njima nego čekati da probiju 1000 kn. tek tad ću biti u plusu
stalno gledam podravku, još od kad je bila na 490 kn u ovoj zadnjoj korekciji.. tada nije bilo keša, a sad se ne usudim kupovati da ne bude kao s lurom. ne znam da li će podravka ići opet malo dole ili je uhvatila zalet?
ja mislim (ne znam) da lura nece tako skoro do 1000.. jednom hoce, za pol godine godinu, al ne tak skoro.. pusti sve te dionice koje su vec narasle... trebas ih kupit prije neg narastu, u tom je trik .. ja da sam na tvom mjestu, cekao bih jos mejsec dana za neka ulaganja.. do HT-a tad ce sve pojeftiniti..
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 11:06   #8
Mjerkam ULJNR, vidim da nije baš likvidna. Zadnji gubitak su navukli unatoč odličnoj produktivnosti jer su ugovoreni brodovi bili u $ koji je pao, dok su su cijene materijala koje su strašno porasle u eurima.
Sada ugovore zaključuju isključivo u eurima uz klauzulu da skakanje cijene materijala snosi kupac.
Kad se tome doda da je knjiga narudžbi uvijek puna, da je naše najbolje brodogradilište te akvizicija VL tako da ne moraju više tražiti problematično dokovanje po okolici vidim ih kao možebitnu dugoročnu investiciju.
Konstantno se šuška o privatizaciji pa ne znam kako bi to moglo utjecati na cijenu.
Nisam baš siguran šta napraviti...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:12   #9
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
ja mislim (ne znam) da lura nece tako skoro do 1000.. jednom hoce, za pol godine godinu, al ne tak skoro.. pusti sve te dionice koje su vec narasle... trebas ih kupit prije neg narastu, u tom je trik .. ja da sam na tvom mjestu, cekao bih jos mejsec dana za neka ulaganja.. do HT-a tad ce sve pojeftiniti..

a kako da znam da li je dionica "već narasla" ili nije"?

da li je Petrokemija narasla, eno je na 245 ?
Da li je Podravka narasla, na 570 je ?

Tko bi to znao?
Luru ću držati sve dok ne naraste, koliko god da traje, spašava me trenutno BPBA, kupovala sam je na 585
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:26   #10
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
a kako da znam da li je dionica "već narasla" ili nije"?

da li je Petrokemija narasla, eno je na 245 ?
Da li je Podravka narasla, na 570 je ?

Tko bi to znao?
Luru ću držati sve dok ne naraste, koliko god da traje, spašava me trenutno BPBA, kupovala sam je na 585
pa pogledas kako su se kretale zadnju godinu dvije.. pogledas fundamentalnu analizu kod nekog brokera, istrazujes dionicu par dana, tjedana, procitas sve sto se ikad pisalo o njoj na svim postojecim forumima itd.. i inda kupis.. i cekas..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:58   #11
Prodavati Kraš sad ili ne? Probio je 800.
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:32   #12
a prodaj, sljedi ti korekcija bolesna pocetkom petog, moze samo past.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 22:06   #13
Uf, stvarno imas herca kad dajes takve savjete!

keana, tvoja lova, tvoja odluka. Informiraj se o vrijednosti dionice. Popricaj sa brokerom, procackaj net u potrazi za informacijama.

Nitko od nas nema carobni stapic. Burza je kaos u malom. Sve je moguce. Moze za 10dana biti na 1200 ali i na 400.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 16:57   #14
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
a prodaj, sljedi ti korekcija bolesna pocetkom petog, moze samo past.
pa ti marko znas sve o svim dionicama.. ja istrazujem jednu po 2,3 tjedna, mjesec dana, i onda jos nisam siguran..

za jednu sam siguran da ce za godinu dana vrijediti duplo, a to je ddjh... meni je 100% prinos u godini sasvim dovoljan.. i ja cu ga ostvariti.. a za tebe bas nisam siguran.. za daytrading trebas puno iskustva, inside informacija i srece.. inace ides u 90% ljudi koji na burzi gube... sad, ti ces sa svojim igranjem mozda i ostvariti 50% od danas do sutra, ali ces isto tako sljedeci dan ostvariti i -50%.. kupio si npr. djuru po 220 i vec ga gledas kak je pao... ja cu ga kupiti jos a belje i luru uopce ne namjeravam gledati.. za belje nitko ne zna kako ce ici, ina-u drzim do dodatne dionice i boli me k... platio sam ju 1690 i ne gubim nista.. a lura, mozda dugorocno, a mozda i ne..

nemoj se uvrijedit, al meni je tvoj portfelj u k... no ja sam konzervativan, znam svoja ograncenja i njih se drzim..

tebi bi preporucio da malo vise mislis na svoj studij, a malo manje na dionice.. mlad si, imas vremena.. kupi nesto sto vrijedi i debelo je podcijenjeno (necu ti govoriti sta, odi na poslovni i citaj tamo od ljudi koji znaju puno bolje od mene), i za dvije,3 godine broji novce..
 
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 17:34   #15
Ja sam odlicna posao napravila s Miv-om. Dionica je u manje od dva mjeseca porasla sa 7,200 na gotovo 10 somova kuna.
Kosorka devojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 20:40   #16
ja sam igrač na sigurno
LEDO-R-A , PODR-R-A , ISTT-R-A ne planiram ih prodati na duži rok jer mi rastu non stop
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 16:55   #17
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
pa ti marko znas sve o svim dionicama.. ja istrazujem jednu po 2,3 tjedna, mjesec dana, i onda jos nisam siguran..

za jednu sam siguran da ce za godinu dana vrijediti duplo, a to je ddjh... meni je 100% prinos u godini sasvim dovoljan.. i ja cu ga ostvariti.. a za tebe bas nisam siguran.. za daytrading trebas puno iskustva, inside informacija i srece.. inace ides u 90% ljudi koji na burzi gube... sad, ti ces sa svojim igranjem mozda i ostvariti 50% od danas do sutra, ali ces isto tako sljedeci dan ostvariti i -50%.. kupio si npr. djuru po 220 i vec ga gledas kak je pao... ja cu ga kupiti jos a belje i luru uopce ne namjeravam gledati.. za belje nitko ne zna kako ce ici, ina-u drzim do dodatne dionice i boli me k... platio sam ju 1690 i ne gubim nista.. a lura, mozda dugorocno, a mozda i ne..

nemoj se uvrijedit, al meni je tvoj portfelj u k... no ja sam konzervativan, znam svoja ograncenja i njih se drzim..

tebi bi preporucio da malo vise mislis na svoj studij, a malo manje na dionice.. mlad si, imas vremena.. kupi nesto sto vrijedi i debelo je podcijenjeno (necu ti govoriti sta, odi na poslovni i citaj tamo od ljudi koji znaju puno bolje od mene), i za dvije,3 godine broji novce..
ma neznam ja sve o dionicama. zena pita sta da radi, valjda zna da mi znamo kolko zna i ona, pa kad pita, dajem savjet. u djuru sam usao na 220, istina, i sad sam uso jos 2x tolko na 210 tako da mi je prosjecna cjena ulaska na 213. nisam usao kad i ti na 180, ali sam u to vrijeme ostvarivao dobar prinos s vartexom pa se ne grizem previse. portfelj mi je sugav, spekulantski, i to se vidi iz moje pozicije na nasoj maloj Igri, ali isto tako moze biti pobjednicki. obzirom da sam mlad, mogu si dozvolit malo vece rizike u zamjenu za malo veci prinos, ili gubitke, kako gledas meni je burza hobi, radim to iz gusta, ne zato sto se mislim obogatit na tome, niti zato sto se hranim time. ako se uz to obogatim, svaka mi dala
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 17:47   #18
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ma neznam ja sve o dionicama. zena pita sta da radi, valjda zna da mi znamo kolko zna i ona, pa kad pita, dajem savjet. u djuru sam usao na 220, istina, i sad sam uso jos 2x tolko na 210 tako da mi je prosjecna cjena ulaska na 213. nisam usao kad i ti na 180, ali sam u to vrijeme ostvarivao dobar prinos s vartexom pa se ne grizem previse. portfelj mi je sugav, spekulantski, i to se vidi iz moje pozicije na nasoj maloj Igri, ali isto tako moze biti pobjednicki. obzirom da sam mlad, mogu si dozvolit malo vece rizike u zamjenu za malo veci prinos, ili gubitke, kako gledas meni je burza hobi, radim to iz gusta, ne zato sto se mislim obogatit na tome, niti zato sto se hranim time. ako se uz to obogatim, svaka mi dala
pa ak ti je hobi, odi na virtualnu burzu.. na pravoj su igraci koji zele zaraditi, i to shvacaju vrlo ozbiljno.. pokraj takvih ces izgubiti paru i stara ce te ubiti .. a potrositi ces puno vremena, a i sumnjam da ce ti ispiti bolje ici..
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:14   #19
nema adrenalina na virtualnoj burzi. i tvoje transakcije ne utjecu na promet, i povecanje-smanjenje cjene, i ne pere te kad gubis, sve u svemu samo losa kopija prave. sta se tice nofca, 77% prinosa od 1.12.2006., dakle 5 mjeseci?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:05   #20
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
nema adrenalina na virtualnoj burzi. i tvoje transakcije ne utjecu na promet, i povecanje-smanjenje cjene, i ne pere te kad gubis, sve u svemu samo losa kopija prave. sta se tice nofca, 77% prinosa od 1.12.2006., dakle 5 mjeseci?
svaka cast.. a bez INE?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.